همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    ممنونم
    اسمش تو مغازه های خدمات کشاورزی به همین اسم کریستالون آبی کمرنگ شناخته می شه؟
    تو تمام تانک های گیاهی با ماهی و میگو می شه استفاده کرد؟
    شاد و پیروز باشی
    بله اگر همین اسم رو بگید میشناسن . بهش npk هم میگن . واسه تانکهای خودم دارم استفاده میکنم حتی تانک 100 لیتری که 30 تا حلزون کیلر و 40 تا میگوی رد چری و رد ریلی داخلش هستن . یک روز در میون 3 میل با سرنگ میزنم
    کریستالون سفید و قرمز و سبز و آبی هم موجوده ولی واسه تانک گیاهی نباید استفاده بشه
    فقط آبی کمرنگ یا همون 20 - 6 - 19

ان پی کی مخفف نیتروژن - فسفر - پتاسیم هست

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    میشه نظرتون رو راجع به محصولات شرکت river tune خصوصا total-plant این شرکت بفرمایید
    خرین باری که من رفتم نواب مولتی برایت ول نبود و این هم خیلی زیاد شده بود!
    Rivertune

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    میشه نظرتون رو راجع به محصولات شرکت river tune خصوصا total-plant این شرکت بفرمایید
    خرین باری که من رفتم نواب مولتی برایت ول نبود و این هم خیلی زیاد شده بود!
    Rivertune
    از محصولات ریورتون اینجا ( رشت ) توتال پلنت و آیرون پلاس رو میفروشن . اونجور که من دیدم غلظتشون یک سوم محصولات برایت ول هست واسه همین دوز مصرفشون هم زیاده . من فکر میکنم در حد محصولات تترا باشن . بعضی دوستان هم که مصرف کردن راضی نبودن و دنبال برایت ول و سیچم میگشتن . من میخواستم کود آهنش رو بخرم ولی دیدم خیلی کمرنگه واسه همین منصرف شدم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    این کود کشاورزی هلندی هست که توی ایران بسته بندی میشه . بسته 100 گرمی رو هم میتونید تهیه کنید چون نباید خیلی استفاده بشه . 2 قاشق چای خوری داخل 100 میل آب تصفیه شده میریزیم و یک روز در میون فقط 2 میل با سرنگ واسه 100 لیتر آب میریزیم . شما میتونی بعد از سیفون هفتگی 1 میل بزنید چون تانکتون 30 لیتریه

این تصویر بسته نیم کیلویی اون هست :

سلام
    با استفاده از این کود دیگه کودهای مایع رو نمیخواد استفاده کنیم یا از هردو استفاده کنیم یکی در میون

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    اقا من رفتم دنبالش اینجا فرمودند کریستالون دچار پدیده قحطی زدگی شده و مدت هاست موجود نیست!
    کود دیگه ای میشه بجاش استفاده کرد

(الان زنگ زدم به شماره روی بسته بندی اقا مهدی اون گفت در حد یکی 2 کیلو داره اما کرج نبود که نبود )
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 28th October 2013 در ساعت 05:46 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی، عروس هلندی
    شماره عضویت
    12645
    سلام آقا مهدی یک سوال داشتم
    چرا نیمه پایین روتالاهام کچل و ساقه بعضیاشون سیاه شدن؟ راهکار اصلاحش چیه؟ کود های مایع (ریورتون) رو منظم میزنم، قرص تترا هم تو بستر کنارشون گذاشتم، دما 26، دی اکسید 1 حباب در ثانیه واسه 100 لیتر، بقیه گیاها همه سرحالن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14684
    ممنونم آقای رازقی والا من حدود 15 تا از انواع گلدفیش دارم و دوتا کت اسپرت کوچیک و یه ماهی دکتر فیش، گیاه هم تازه به تانکم اضافه کردم چون خیلی دوست دارم و فعلا از دو شاخه سیوی استفاده کردم که یکیش به شدت برگهاش خورده میشه و ساقش ریش ریش میشه اما اون یکی خوب ریشه کرده و فعلا مشکلی نداره. من ندیدم که کدوم یکی از ماهیا این بلا رو سر ساقش میارن و دنبال ماهیهایی هم هستم که گلدفیشهام رو به خصوص پرل اسکالام رو اذیت نکنن نمیدونم به جای کت ها از چه ماهی نظافت چی استفاده کنم تا گلدفیشهام رو اذیت نکنن و چون به گیاههای طبیعی هم علاقه دارم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم چون دارم از اضافه کردن گیاه به تانکم نا امید میشم ممنونم که به سوالام پاسخ میدین

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    با استفاده از این کود دیگه کودهای مایع رو نمیخواد استفاده کنیم یا از هردو استفاده کنیم یکی در میون
    سلام
    این کود کشاورزی رو بعنوان تلفیق با کودهای شرکتی میشه استفاده کرد . آهن و میکرو المانهای خیلی کمی داره و بخاطر همین نباید به تنهایی مصرف بشه . در صورت کمبود ازت و پتاسیم و فسفر باید استفاده بشه ولی مصرف بیش از حد موجب حمله جلبک براش میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط sarvar نمایش پست ها
    سلام آقا مهدی یک سوال داشتم
    چرا نیمه پایین روتالاهام کچل و ساقه بعضیاشون سیاه شدن؟ راهکار اصلاحش چیه؟ کود های مایع (ریورتون) رو منظم میزنم، قرص تترا هم تو بستر کنارشون گذاشتم، دما 26، دی اکسید 1 حباب در ثانیه واسه 100 لیتر، بقیه گیاها همه سرحالن
    سلام آقا . کچل شدن نیمه پایینی گیاها بخاطر نرسیدن نور خوب به اون قسمت از گیاه هست که زیر سایه برگهای بالایی موندن و بعلت نرسیدن نور - غذاسازی برگها صورت نمیگیره و باعث پوسیده شدن و ریزششون میشه

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1356 نمایش پست ها
    ممنونم آقای رازقی والا من حدود 15 تا از انواع گلدفیش دارم و دوتا کت اسپرت کوچیک و یه ماهی دکتر فیش، گیاه هم تازه به تانکم اضافه کردم چون خیلی دوست دارم و فعلا از دو شاخه سیوی استفاده کردم که یکیش به شدت برگهاش خورده میشه و ساقش ریش ریش میشه اما اون یکی خوب ریشه کرده و فعلا مشکلی نداره. من ندیدم که کدوم یکی از ماهیا این بلا رو سر ساقش میارن و دنبال ماهیهایی هم هستم که گلدفیشهام رو به خصوص پرل اسکالام رو اذیت نکنن نمیدونم به جای کت ها از چه ماهی نظافت چی استفاده کنم تا گلدفیشهام رو اذیت نکنن و چون به گیاههای طبیعی هم علاقه دارم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم چون دارم از اضافه کردن گیاه به تانکم نا امید میشم ممنونم که به سوالام پاسخ میدین
    سلام
    خواهش میکنم .
    اول اینکه تو بخش تانک گیاهی اعضا یک تاپیک جدید ایجاد کنید و تمام مشخصات تانک و تجهیزات و ماهیانتون رو به همراه عکس قرار بدید تا هم ما از تصاویر تانکتون لذت ببریم و هم اساتید بتون اطلاعات جامعی در مورد تانکتون داشته باشند.
    دوم اینکه هر چه سریعتر کت های لجن ******ن رو از تانک خارج کنید. یا حداقل با استفاده از شیشه ای چیزی اونا رو از گیاه ها دور نگهدارید.
    شما می تونید از انواع ماهیان جلبک خوار و یا میگوها و حلزون های جلبک خوار استفاده کنید.
    جلبک خوار سیامی ، کت برنز و کت اتو می تونه برای شما مناسب باشه. حلزون های سیبی و کیلر و میگوی آمانو هم فکر می کنم برای تانک شما مناسبه.
    ماهی مولی ( به تعداد حداکثر 2 عدد) هم می تونه تو کنترل جلبک ها تو تانک گیاهیتون کمکتون کنه.
    نکته مهم اینه که با توجه به حضور 15 ماهی گلدفیش و تلاش برای گیاهی کردن تانک در انتخاب سیستم فیلتراسیون و نوع شن کف تانک باید دقت کنید.

بازم پیشنهاد می کنم ابتدا تاپیک فوق رو ایجاد کنید و مشخصات کاملی از تانکتون بیان کنید ، تا با دید بازتر بشه راهنماییتون کرد.

شاد و پیروز باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14684
    چشم حتما این کار رو میکنم ممنونم از دقتتون

صفحه 113 از 246 نخستنخست ... 1363949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132163213 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)