همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام صبح به خیر
    امروز صبح که داشتم مکملها رو به تانک اضافه میکردم یه مقدار دقیق نگاه کردم که فکر کنم نیازی نباشه به تانک دست بزنم :
    رفریجیوم من 30 در 50 در 50 هستش میشه از همین یه سامپ کوچولو ساخت و با یه پاور هد 2500 در ساعت آب رو به تانک برگشت داد که چون باید 1.7 متر آب رو بالا بده میشه حدود 2000 لیتر در ساعت و با تنظیم شیر ورودی آب به سامپ میشه اورفلو رو همیشه پر آب نگه داشت تا آب سرریز نشه و گاز کربنیکش از بین نره و برای برگشت آب از سامپ به تانک یه لوله باید درست کنم که مثل فیلتر سطلیها لولش سوراخ سوراخ باشه که گردش کمی ایجاد کنه
    برای روشنایی هم از ال ای دی با وات بالا مثلاً 10 وات استفاده کنم تا عمق پایین رو پوشش بده چون ال ای دی ها هر چه واتش بیشتر باشه لومنش هم بیشتره
    البته الآن متال دارم که میشه متالش رو با متال 6500 کلوین موجود در بازار الکتریکیها که به وفور هم موجوده عوضش کنم
    با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    منظور شما این بود که سامپ داخلی هم نزنم ؟
    تو این مطالبی که خوندم کود بستر جی بی ال فکر کنم از بقیه بهتر بود و چون مشهد هم نمایندگی داره میشه کودش رو سفارش داد ، ترجیح میدم با لوازم خوب کار کنم تا بعد به مشکل نخورم حتی اگه راه اندازی تانک تا عید طول بکشه و پولش خورده خورده جمع بشه
    ارتفاع تانک رو باید کم کنم یا از پایین بستر رو بیارم بالا ؟
    دستکاری در خود تانک دردسر داره ، خانمم هم کلاً با به هم ریختن خونه در حد تیم ملی مقابله میکنه یه طوری نشه بی خانمان بشم
    چرا میشه کار که نشد نداره .. من خودم الان سامپ زدم .. منتها یه دفیوژر دیگه هم اضافه کردم که گاز دی اکسید پایین نره..

بستر رو زیاد تر از 10 یا 15 سانت بیاری بالا خیلی تو ذوق میزنه ..

مگه اینکه مثلا 15 سانت از همون رنگ میز ام دی اف پیدا کنی بزنی جلو اکواریوم بعد 10 سانت هم بستر بزنید..

کود جی بی ال کود مرغوبیه اما دیگه منسوخ شده چون یه سری باید کود زیر بستر بگیری که بهش میگن بیسیس

یه کود رو هم میخوای که بهش میگن مانادو .. نمیصرفه گرون تموم میشه .. از کود هایی که به اصطلاح بهش میگن زیر و رو استفاده کن ..

من خودم برایت ول ریختم .. اوشن فری ..نتلی ..الوس مارکهاییه که تو خاطرم هست ..

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    سلام صبح به خیر
    امروز صبح که داشتم مکملها رو به تانک اضافه میکردم یه مقدار دقیق نگاه کردم که فکر کنم نیازی نباشه به تانک دست بزنم :
    رفریجیوم من 30 در 50 در 50 هستش میشه از همین یه سامپ کوچولو ساخت و با یه پاور هد 2500 در ساعت آب رو به تانک برگشت داد که چون باید 1.7 متر آب رو بالا بده میشه حدود 2000 لیتر در ساعت و با تنظیم شیر ورودی آب به سامپ میشه اورفلو رو همیشه پر آب نگه داشت تا آب سرریز نشه و گاز کربنیکش از بین نره و برای برگشت آب از سامپ به تانک یه لوله باید درست کنم که مثل فیلتر سطلیها لولش سوراخ سوراخ باشه که گردش کمی ایجاد کنه
    برای روشنایی هم از ال ای دی با وات بالا مثلاً 10 وات استفاده کنم تا عمق پایین رو پوشش بده چون ال ای دی ها هر چه واتش بیشتر باشه لومنش هم بیشتره
    البته الآن متال دارم که میشه متالش رو با متال 6500 کلوین موجود در بازار الکتریکیها که به وفور هم موجوده عوضش کنم
    با تشکر
    ال ای دی باز بهتر از متاله چون میشه کم و زیاد کرد تعداد لامپها رو .. گرمای تولیدیش هم از متال کمتره ..

طوول عمر بیشتری هم داره..

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    ال ای دی باز بهتر از متاله چون میشه کم و زیاد کرد تعداد لامپها رو .. گرمای تولیدیش هم از متال کمتره ..

طوول عمر بیشتری هم داره..
    با سلام مجدد
    آخه متال رو تانک نصبه و فقط میخواد لامپش رو عوض کنم که نباید 20-30 تومن بیشتر باشه ولی ال ای دی با همین چینیها جمع کنی 600-700 در میاد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    با سلام مجدد
    آخه متال رو تانک نصبه و فقط میخواد لامپش رو عوض کنم که نباید 20-30 تومن بیشتر باشه ولی ال ای دی با همین چینیها جمع کنی 600-700 در میاد
    درسته اما من میخوام وارد پیچیدگیهای اکواریوم گیاهی نشی .. درصد زدن جلبک با متا خیلی بیشتر از ال ای دیه..

من تانکهای زیادی با متال دیدم که موفق بودن .. پس بازم میگم کار نشد نداره ..

فقط با صبر و حوصله ..

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    با سلام مجدد
    سلام علیرضا جان . با این قیمتی که دادی پس لامپ متال خیلی بصرفه تر هستش . شما دو راه اساسی داری . یکی اینکه کود زیر بستر و بستر واسه روی اون تهیه کنی و دیگری استفاده از بسترهای شرکتی هست که نیاز به کود زیر بستر ندارن و خودشون غنی شدن و کود آزاد میکنن . حامد جان هم فرمودن . پلانتینگ سویل اوشن فری - برایت ول - آکوا سویل مارک ریورتون - نتلی و غیره . اینها معروفترین هستن
    کپسول و رگلاتور و دفیوژر واسه داشتن دی اکسید هم لازمه
    راستی دوست داری چه گیاهایی داشته باشی و اساسا چه دکوری مد نظرت هست ؟

موفق باشی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام علیرضا جان . با این قیمتی که دادی پس لامپ متال خیلی بصرفه تر هستش . شما دو راه اساسی داری . یکی اینکه کود زیر بستر و بستر واسه روی اون تهیه کنی و دیگری استفاده از بسترهای شرکتی هست که نیاز به کود زیر بستر ندارن و خودشون غنی شدن و کود آزاد میکنن . حامد جان هم فرمودن . پلانتینگ سویل اوشن فری - برایت ول - آکوا سویل مارک ریورتون - نتلی و غیره . اینها معروفترین هستن
    کپسول و رگلاتور و دفیوژر واسه داشتن دی اکسید هم لازمه
    راستی دوست داری چه گیاهایی داشته باشی و اساسا چه دکوری مد نظرت هست ؟

موفق باشی
    سلام و با تشکر
    دکور دقیقاً مثل تانک شما مد نظرم هستش ، ترکیب سنگ و چوب :

این کپسول 3 کیلویی رو دارم برای تانک من چقدر دوام میاره ؟ برای اینم باید شیرش رو عوض کنم و رگلاتور و شیر برقی بگیرم ، تایمر هم دارم

تو مشهد جی بی ال نمایندگی داره و ماهیران که معمولاً کودهاش رو من قبلاً دیدم تترا بودن ، برایت ول رو باید سفارش بدم تا یکی از مغازه ها بیاره که اینجور که شما دوستان میگید برایت ول فکر کنم گزینه خوبی باشه
    پس لیست خرید من میشه :
    1- لامپ متال 6500 کلوین ( شرکت پارس تولید کرده بود قبلاً دیده بودم )
    2- رگلاتور به همراه شیر برقی و تعویض شیر کپسول و دفیوژر
    3-گیاهها که اصلاً سر رشته ندارم و با راهنمایی شما دوستان برای شروع نیاز دارم و مشهد هم یه نفر بیشتر گیاه نمیاره و اونجوری نیست که من هرچی بخوام برم انتخاب کنم !!
    4- کود برایت ول (قیمتش چقدره )
    5-تهیه سنگ مناسب از بیابون
    در ضمن با همون مغازه که گیاه میاره هم صحبت کردم گفت یه ماهی صبر باید بکنی یه مشتری آب شور بیاد برای راه اندازی تا لایوراکها و لوازمت رو برات بفروشم
    با تشکر از شما دوستان

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام

کپسولش خوبه . یکی از کپسولهای منم مال آتش نشانی هست و روش نوشته co2 . این کپسول در صورتی که 2 حباب در ثانیه بخواد دی اکسید بده 2 ماه دووم میاره و البته بستگی به کارخونه هم داره چون بعضی وقتا کم پر میکنن . کود مولتی برات ول الان باید 80 هزار تومن باشه
    سعی کنید سنگهایی پیدا کنید که آهکی نباشن . در وحله اول در فکر گیاهای زیبا و حساس نباشید . با گیاهای معمولی مثل والیس نریا - پشت قرمز - برگ سیبی - هیگروفیلا غروب - جاوا فرن - نخودی - دم گربه ای - شروع کنید

موفق باشی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    سلام و با تشکر دکور دقیقاً مثل تانک شما مد نظرم هستش ، ترکیب سنگ و چوب : این کپسول 3 کیلویی رو دارم برای تانک من چقدر دوام میاره ؟ برای اینم باید شیرش رو عوض کنم و رگلاتور و شیر برقی بگیرم ، تایمر هم دارم تو مشهد جی بی ال نمایندگی داره و ماهیران که معمولاً کودهاش رو من قبلاً دیدم تترا بودن ، برایت ول رو باید سفارش بدم تا یکی از مغازه ها بیاره که اینجور که شما دوستان میگید برایت ول فکر کنم گزینه خوبی باشه پس لیست خرید من میشه : 1- لامپ متال 6500 کلوین ( شرکت پارس تولید کرده بود قبلاً دیده بودم ) 2- رگلاتور به همراه شیر برقی و تعویض شیر کپسول و دفیوژر 3-گیاهها که اصلاً سر رشته ندارم و با راهنمایی شما دوستان برای شروع نیاز دارم و مشهد هم یه نفر بیشتر گیاه نمیاره و اونجوری نیست که من هرچی بخوام برم انتخاب کنم !! 4- کود برایت ول (قیمتش چقدره ) 5-تهیه سنگ مناسب از بیابون در ضمن با همون مغازه که گیاه میاره هم صحبت کردم گفت یه ماهی صبر باید بکنی یه مشتری آب شور بیاد برای راه اندازی تا لایوراکها و لوازمت رو برات بفروشم با تشکر از شما دوستان
    سلام آقا علیرضا اگه منظورتون از کود برایت ول بسترش هست بالای 300 هزار تومان هست که شما تقریبا 3 بسته لازم دارید.. مهدی جان قیمت کود مایع رو دادند .. روی گیاهات زیاد حساس نباش میتونی هر چی بود بگیری این سلیقه ماست که زیبا میکنه تانک رو ..

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام دوستان
    امروز داشتم فروم رو نگاه میکردم این طرح رو فکر کنم برای تانک من خوب باشه چون ارتفاع تانک من زیاده ، با این طرح گیاهها میان بالا

کسی از دوستان تجربه بستر دست ساز رو داشته ؟ چون من یه ماهی وقت دارم تا این تانکم خالی بشه ، فکر میکنید کارایی داره یا ارزش ریسک کردن رو نداره ؟
    بستر تترا خوندم که حدود یه سال و برایت ول سه سال دوام داره بستر دست ساز چقدر دوام داره ؟
    با تشکر

صفحه 102 از 246 نخستنخست ... 2528384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121152202 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)