صفحه 10 از 246 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 2454
    کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    با سلام دوستان من امروز رفتم شن گرفتم به اسم شن عربی کف تانک رو تا 5 سانت پر کرد ارتفاعش کافیه و در مورد دفیوژر نظرتون در مورد این جنس چیه اکواریوم 75 لیتری رو جواب میده یا نه؟
    http://www.parsishare.ir/do.php?imgf=13384042571.jpg
    و یه چیز دیگه من اکواریوم ر. با اب تصفیه شده پر کردم
    ممنون aheidari24
    سلام دوست من چه شنی میشه عکس بگذارین این دفیوژر هم بد نسیت بازم اساتید هستند بیشتر توضیح میدن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوست من چه شنی میشه عکس بگذارین این دفیوژر هم بد نسیت بازم اساتید هستند بیشتر توضیح میدن
    اینم عکس سنگ
    http://www.parsishare.ir/do.php?imgf=13384554561.jpg
    فقط یه مشکل اب رو یکم کدر کرده ممنون
    aheidari24

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    اینم عکس سنگ
    http://www.parsishare.ir/do.php?imgf=13384554561.jpg
    فقط یه مشکل اب رو یکم کدر کرده ممنون
    aheidari24
    سلام دوست عزیز
    برای حجم 75 لیتر همین دفیوزر کفایت میکنه
    در مورد شنتون هم در صورتی که آهکی نباشه مناسبه
    البته بهترین شن برای تانک گیاهی شنی با اندازه حدود 2-3 میلیمتره

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    درود به دوستان عزیز

چند وقتیه یه فکری به سرم زده و امروز که داشتم در مورد کود فلورین گرو برایت ول مینوشتم گفتم این موضوع رو مطرح کنم و نظر دوستان رو جویا بشم

میدونید که نیتروژن یکی از عناصر لازم برای گیاهان آبزی هست و کود تخصصی برای افزودن نیتروژن به تانک گیاهی وجود داره
    اما میخواستم ببینم دوستان درمورد استفاده از دنیتراتور یا هر وسیله ای که بشه باهاش نیترات رو به گاز نیتروژن تبدیل کرد و به تانک برگردوند نظری دارن؟
    اینکار عملی هست یا نه؟

البته یه موضوع اینه که گیاها نیترات رو مصرف میکنن
    بنابراین وقتی کودی که حاوی نیترات هست رو به تانک اضافه کنید اولا گیاها بهش نیاز دارن و دوما خیلی سریع مصرفش میکنن بنابراین احتمال اینکه کلونی تشکیل شده در دنیتراتور شکل نگیره یا نتونه عمل کنه زیاده
    نظر دوستان چیه؟

ارادتمندم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    8870
    سلام به همه

من یک آکواریوم دیسکس دارم که حدودآ 500 لیتر آب داخلش هست و توش یک سری گیاه مقاوم مثل چند نوع آنوبیاس ، کریپتون و جاوا فرن دارم. بستر سیلیس هست که خیلی ریزه ولی زیر بستر ندارم و بعضی وقتها قرص کریپتو زیر ریشه فرو میکنم. کود مایع و ... هم استفاده نمیکنم. CO2 ندارم و روشنایی به عهدهء دو عدد مهتابی 120 سانتیمتری T5 6400 K معمولی هست ، که برای راحتی ماهی ها روزی 5-6 ساعت فقط یکشون رو روشن میکنم. دمای آب هم 29-30 هست.

حالا چند تا سوال داشتم ، من اگه فقط بخوام یک سیستم CO2 به این آکواریوم اضافه کنم ، به نظرتون میتونم توی این دما و با این بستر و نور ( میشه یک مهتابی دیگه هم اضافه کرد) ، میتونم چه گیاه هایی اضافه کنم؟ و اصلآ جواب خوبی میده ؟
    گیاه هایی که من دوست دارم : کابومبا سبز ، الودئا ، اوکینادوروس ، لودوژیا قرمز ، ساژیتاریای کوتوله ، قدح مریم ، نیلوفر قرمز ، هیگروفیلا و خزهء جاوا یا کریستمس .

سوال بعدی اگه بخوام یک سیستم CO2 راه بندازم لطف میکنید و برآورد هزینه به من بدید؟ کپسول 5 kg کافیه؟+ قیمت
    رگلاتور چه مارکی رو پیشنهاد میکنید + قیمت؟ ( میخوام کاری باشه ، ماکرو میگن خوبه، ماکسی هم میگن خوبه ولی من اطلاعاتی در مورد شیر برقی و ... ندارم که مثل اینکه ماکسی نداره.)
    در مورد دیفیوزر هم مثل اینکه باید دیفیوزر jbl بگیرم اسم مدلش رو نمیدونم همونی که کلی پیچ میخوره. شما پیشنهاد بهتری ندارید؟ یکی از دوستان گفتند که از دیفیوزر های اکسترنال هم میشه استفاده کرد ، در مورد اون هم اگه میشه توضیح بدید.
    ( در صورت امکان توضیحات رو با قیمت بدید.)
    ببخشید که خیلی زیاد شد، بسیار بسیار ممنونم.
    ارادتمند.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    دوستان من هنوز مشکل کدری ابم حل نشده برای گیاه که مشکل نداره در مورد شن هم باید بگم که اهکی نیست توئ سرکه انداختم و تا حد مرگ شستمشون اگه میشه راهنمایی کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    دوستان من هنوز مشکل کدری ابم حل نشده برای گیاه که مشکل نداره در مورد شن هم باید بگم که اهکی نیست توئ سرکه انداختم و تا حد مرگ شستمشون اگه میشه راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز از یه دوز کامل و به اندازه لیتراژ آبتون ذغال اکتیو کربن استفاده کنید مشکل حل میشه از نظر مالی ذغال اکتیو سرا کاملا به صرفه و موثر هست . اما در مورد استفاده از شن اگر هنوز گیاه نکاشتید تا انتها آب رو سیفون کنید بدون اینکه شن رو به هم بزنید از یه گوشه تا پایین با دست شنها رو کنار بزنید تا بتونید تا انتها آب رو خالی کنید مجددا آب پر کنید 100% مشکل برطرف میشه نگران نباشید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    سلام به همه

من یک آکواریوم دیسکس دارم که حدودآ 500 لیتر آب داخلش هست و توش یک سری گیاه مقاوم مثل چند نوع آنوبیاس ، کریپتون و جاوا فرن دارم. بستر سیلیس هست که خیلی ریزه ولی زیر بستر ندارم و بعضی وقتها قرص کریپتو زیر ریشه فرو میکنم. کود مایع و ... هم استفاده نمیکنم. CO2 ندارم و روشنایی به عهدهء دو عدد مهتابی 120 سانتیمتری T5 6400 K معمولی هست ، که برای راحتی ماهی ها روزی 5-6 ساعت فقط یکشون رو روشن میکنم. دمای آب هم 29-30 هست.

حالا چند تا سوال داشتم ، من اگه فقط بخوام یک سیستم CO2 به این آکواریوم اضافه کنم ، به نظرتون میتونم توی این دما و با این بستر و نور ( میشه یک مهتابی دیگه هم اضافه کرد) ، میتونم چه گیاه هایی اضافه کنم؟ و اصلآ جواب خوبی میده ؟
    گیاه هایی که من دوست دارم : کابومبا سبز ، الودئا ، اوکینادوروس ، لودوژیا قرمز ، ساژیتاریای کوتوله ، قدح مریم ، نیلوفر قرمز ، هیگروفیلا و خزهء جاوا یا کریستمس .

سوال بعدی اگه بخوام یک سیستم CO2 راه بندازم لطف میکنید و برآورد هزینه به من بدید؟ کپسول 5 kg کافیه؟+ قیمت
    رگلاتور چه مارکی رو پیشنهاد میکنید + قیمت؟ ( میخوام کاری باشه ، ماکرو میگن خوبه، ماکسی هم میگن خوبه ولی من اطلاعاتی در مورد شیر برقی و ... ندارم که مثل اینکه ماکسی نداره.)
    در مورد دیفیوزر هم مثل اینکه باید دیفیوزر jbl بگیرم اسم مدلش رو نمیدونم همونی که کلی پیچ میخوره. شما پیشنهاد بهتری ندارید؟ یکی از دوستان گفتند که از دیفیوزر های اکسترنال هم میشه استفاده کرد ، در مورد اون هم اگه میشه توضیح بدید.
    ( در صورت امکان توضیحات رو با قیمت بدید.)
    ببخشید که خیلی زیاد شد، بسیار بسیار ممنونم.
    ارادتمند.

سلام دوست عزیز در مورد گیاهانی که دارید بحثی نیست اما دیسکوس به نوسان co2 و بالا پایین شدن پی هاش شدیدا واکنش نشون میده و به سرعت بدن ماهی لاغر و پوک میشه . درسته دیسکوس آب اسیدی رو دوست داره اما چون برای گیاهان این سیستم در شب باید قطع بشه و در روز دوباره کار کنه دیسکوس با این وضعیت نمیتونه کنار بیاد . لطفا تعداد ماهی هاتون رو ذکر کنید تا معلوم بشه این تعداد ماهی برای رفع نیاز co2 کافی هست یا نه .
    در ضمن برای سیستم نورتون ابعاد شیشه رو ذکر کنید تا بشه نظر داد . گیاهانی که گفتید دمای 29 الی 30 هم براشون تقریبا غیر قابل تحمل هستش مخصوصا جاوا موس و ریکسیا . ترکیب زیبایی از گیاهان رو انتخاب کردید اما خب با وضعیت تانک و ماهیهاتون یکم سخت اما ممکن هست .
    کپسول 5 کیلوئی هم بسته به نوع بدنه شیر فلکه از 50 تومان هست تا 90 تومان
    رگولاتور مایکرو تقریبا120 الی 130 هزار تومان با شیر برقی
    شیر برقی به تنهایی 19 به بالا بسته به برند
    دفیوژن jbl به اسم تایفون هستش و قیمتش تقریبا حدود 70 هزار تومان هستش
    با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    8870
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedbm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز در مورد گیاهانی که دارید بحثی نیست اما دیسکوس به نوسان co2 و بالا پایین شدن پی هاش شدیدا واکنش نشون میده و به سرعت بدن ماهی لاغر و پوک میشه . درسته دیسکوس آب اسیدی رو دوست داره اما چون برای گیاهان این سیستم در شب باید قطع بشه و در روز دوباره کار کنه دیسکوس با این وضعیت نمیتونه کنار بیاد . لطفا تعداد ماهی هاتون رو ذکر کنید تا معلوم بشه این تعداد ماهی برای رفع نیاز co2 کافی هست یا نه .
    در ضمن برای سیستم نورتون ابعاد شیشه رو ذکر کنید تا بشه نظر داد . گیاهانی که گفتید دمای 29 الی 30 هم براشون تقریبا غیر قابل تحمل هستش مخصوصا جاوا موس و ریکسیا . ترکیب زیبایی از گیاهان رو انتخاب کردید اما خب با وضعیت تانک و ماهیهاتون یکم سخت اما ممکن هست .
    کپسول 5 کیلوئی هم بسته به نوع بدنه شیر فلکه از 50 تومان هست تا 90 تومان
    رگولاتور مایکرو تقریبا120 الی 130 هزار تومان با شیر برقی
    شیر برقی به تنهایی 19 به بالا بسته به برند
    دفیوژن jbl به اسم تایفون هستش و قیمتش تقریبا حدود 70 هزار تومان هستش
    با تشکر
    سلام حامد جان
    ممنون از وقتی که گذاشتید . با توجه به مسائلی که روشن کردید ، فکر کنم بهتر باشه به همین شیوهء خودم پیش برم ( بدون co2) ، چون دیسکس ها در اولویت هستند.
    برای تعداد ماهی ها هم 8 تا دیسکس هستند که 5 تاشون "5 اینچی و 3 تاشون "4 -"3 اینچی هستند ، و 30 تا هم ماهی های مختلف ریز دارم . ابعاد 150*50*70 هست.
    درمورد نور هم تا الان به دلیلی که گیاهام به نور کم احتیاج داشتن به مشکلی بر نخوردم.
    حامد جان میشه لطف کنید و گیاهانی که فکر میکنید میتونم با شرایط آکواریومی که دارم ( نور نه چندان زیاد ، و دمای 29-30 درجه ، بستر ریز و غنی کردن دستی به وسیله قرص) میشه نگهداری کرد رو به من بگید. البته گیاه هایی که بشه پیدا کرد در ضمن کریپتون ، آنوبیاس و جاوا فرن هم دارم.
    فکر کنم اوکینادوروس رو میتونم نگهداری کنم ، نیلوفر هم دوستان داشتن توی شرایط مشابه و خوب بوده ، در مورد کابومبا ، الودئا ، ساژیتاریای کوتوله و قدح مریم میشه بگید میتونم نگهداری کنم یا نه؟
    ارادتمند.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز از یه دوز کامل و به اندازه لیتراژ آبتون ذغال اکتیو کربن استفاده کنید مشکل حل میشه از نظر مالی ذغال اکتیو سرا کاملا به صرفه و موثر هست . اما در مورد استفاده از شن اگر هنوز گیاه نکاشتید تا انتها آب رو سیفون کنید بدون اینکه شن رو به هم بزنید از یه گوشه تا پایین با دست شنها رو کنار بزنید تا بتونید تا انتها آب رو خالی کنید مجددا آب پر کنید 100% مشکل برطرف میشه نگران نباشید.
    ممنون از اینه جواب دادید من اکواریوم ترکید الان سنگهارو ریختم توی تانک دیگه دوباره راه اندازی کردم ولی همچنان کدر هستش از ذغال چه مقدار استفاده کنم برای 60 لیتر؟
    ممنون aheidari24

صفحه 10 از 246 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960110 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)