نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360

سختي كلي اب(total hardness)

سختي كلي اب(gh)بيانگر مقدار كلسم و منيزيم حل شده در اب است.در اب شهري مناطق مختلف اين ميزان متفاوت بوده و بستگي به منشاء
    اب و لايه هاي عبوري ان در زير زمين دارد.در مناطق دارايه خاك اهكي سختي اب بالاتر بوده و به همين ترتيب در مناطق دارايه لايه هاي زغال سنگ
    سختي اب كمتر است.سختي كلي اب در خلال فيلتراسيون بيويوژيكي در اكواريوم تغيير مي يابد در صورت داشتن مقدار زيادي حلزون و مرجان در
    اكواريوم به دليل مصرف كلسيم بالايه انها سختي اب سريعتر كاهش مي يابد بنابراين ميبايست به طور منظم كلسيم كاسته شده را جايگزين نماييد
    با توجه به اينكه در اكواريومهاي اب شور ميزان كلسيم و منيزيم را جداگانه تست و تنظيم مي نمايند ديگر نيازي به تستgh نيست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    در تانک من حدودا ده ریف هست ولی تعادل کلسیم و منیزیوم به هم خورده یعنی کلسیم بالا رفته و منیزیوم پایین آمده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr.daraei نمایش پست ها
    در تانک من حدودا ده ریف هست ولی تعادل کلسیم و منیزیوم به هم خورده یعنی کلسیم بالا رفته و منیزیوم پایین آمده.
    جناب دارایی یه اطلاعات از ph و kh هم بزار اگه اونا نرمال بودن شما باید حدود 30 در صد آب رو عوض کنید چون اضافه کردن چند بطری منیزیم هم بی فایدس .
    یه آمار ازشون بزار ببینیم چه خبر شده :smile (63):

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    در تاريخ 90/6/8 كلسيمم 540 و منيزيوم 1160 بود. در تاريخ 90/6/29 كلسيم 520 و منيزيوم 10 80 بود. بعد از آن 4 بارتعويض 20 درصدي آب داشتم و دوبار با نمك كم كلسيم دلتا مارين. اين هفته جواب تست جديد را ميدم خدمتتون

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    اين نمك دلتا مارين قيمتش چنده؟شما ازش راضي هستين؟
    اينكه كم كلسيمه برايه مواقعي كه كلسيم بالاست خيلي خوبه.فكر جالبي داشتن
    چند وقت پيش يكي از دوستام خريده بود درشو باز كرديم انگار كه نمكش خيس بود!!!شما هم تجربش رو داشتيد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3761
    مهدی جان سلام

نمک دلتا مارین نسبت به تترا بهتره کیفیتش همانند مارینیوم هست فقط یک مشکل بدی داره که اون مقدار فسفات بالایی داره نسبت به مارینیوم نمکهای بازار به نظر شخص من و تجربم از بد به خوب اول تترا و دوم دلتا مارین سوم مارینیوم چهارم تروپیک مارین قدیمی پنجم اینسنت اوشن ششم ردسی هفتم کنت و ریف کریستال و در اخر بهترین نمک موجود بازار برایت ول ولی چهار نمک اخری حدودا در یک کیفیت هستند .قیمت دلتا مارین نمایندگی 4000 تومن ولی تو مغازه تا 7000 تومن هم هست درصد رطوبتش نیز بالاست و یک مقدار شما اب هم که قاطیش هست هم قیمت نمک می خرید. در خصوص جواب اقای دارایی یک نکته در ارتباط با کاهش منیزیوم و کلسیم بگم که شما وقتی تعادل یونی اب تانکتون بهم بخوره از لحاظ کلسیم و منیزیوم اینه که کلسیم به مراتب کمتر کاهش پیدا می کنه چون در تانک منابع غنی از ترکیبات کلسیمی از جمله شن نخودی لایو راک دارید که با حل شدن به مرور کلسیم کمتر کاهش پیدا می کنه ولی منیزیوم منبعی برای جایگزینی نداره و برای همین بیشتر کاهش داره . سنگ دولومیت نیز بیشتر کلسیم تو اب حل می کنه تا منیزیوم .پس میزان افزایش منیزیوم می بایست بیشتر از کلسیم باشه .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    من فکر میکنم شما مشکل ph یا افزایش نمک های فسفات دارید فسفات قاتل کلسیم و منیزیم هستش برای مثال سدیم دی هیدروژن فسفات میتونه کلسیم رو رسوب بده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    همونطوری که دوست خوبمون گفت این نمک از تترا بهتره ولی فسفات وحشتناک بالاس پارسال من تانکم سوراخ شد و مجبور شدم تانک جدید رو بسازم با کمی تفاوت توی سایز اون مجبور شدم 100 لیتر آب نمک جدید درست کنم و اونو با نمک دلتا مارین درست کردم 24 ساعت طول کشید که آب یه خورده شفاف شه دقیقاً کپی دوغ بود بعد از 72 ساعت اونو تست کردم نیتراتش قابل قبول بود در حد صفر بود ولی تست فسفات تو تستش رنگ آبی کم آورد و مجبور شدم همه 100 لیتر آب زبون بسته رو خالی کردم تو حمام و رفت پی کارش.
    تو نمکهایی که من استفاده کردم برایت ول و رد سی از همه بهتر بودن .

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    در مورد نمك من ردسي رو شنيدم اصل نيست كنتم همين طور تو چيني بودن ريف كريستالم هيچكسي شك نداره
    ولي با صحبتهايي كه ميشه انگار الان برايت ول نمكش از همه بهتره.البته من گروتچ دارم استفاده ميكنم نمك فوق العاده ايه
    تو راه اندازيه تانك به نظر من نمك يكي از مهمترين المانهاس كه هرچي كيفيتش بهتر باشه نتيجه بهتريم در حين نگهداري اكواريوم داريم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    راستش من تست فسفات نزدن تا بدونم چقدر فسفات داره . همانطور كه سعيد آقا فرمودند نمك دلتا مارين طول ميكشه تا شفاف بشه و علتش را نميدونم اما تانكم مشكلي نداره. منتها چند ماه بشتر نيست ازش استفاده ميكنم. بايد صبر كنم ببينم چي ميشه بعد به دوستان اعلام ميكنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)