صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9721
    دوستان نظرتون در مورد این طرح چیه ؟
    چون یک یخچال کوچیک تو اتاق دارم که با خودم فکر کردم شاید بشه با این روش ازش به عنوان چیلر هم استفاده کنم و هزینه اضافی نپردازم

توضیح کلی : یک واتر پمپ که برقش توسط یک ترموستات الکتریکی کنترل میشه ؛ آب رو از خونه آخر سامپ توسط شلنگ به یک کویل (مارپیچ) که داخل یخچال قرار داره میفرسته . این مارپیچ از جنس شیشه است و هم در لوازم آزمایشگاهیی موجوده و هم میشه توسط مغازه هایی که نئون میسازن به صورت سفارشی تهیه کرد . فقط باید بدنه یخچال رو سوراخ کرد و فیتینگ هارو نصب کنیم.

آب پس از خنک شدن به خونه اول سامپ میریزه و با آب ورودی از تانک (بخش فیلترها) مخلوط شده و دما رو یکنواخت پایین میاره . بعد از رسیدن به دمای مورد نظر ، ترموستات فرمان میده پمپ خاموش میشه . به محض بالا رفتن دما مجددا پمپ شروع به کار میکنه . پمپ رو ضعیف در نظر میگیریم تا آب سرد زیادی به یکباره به سامپ وارد نشود و شوک به سیستم نده .

حال به نظرتون عملیست ؟

شماره گذاری داخل عکس :

1- واتر پمپ ضعیف
    2- شلنگهای پلاستیکی و عایق شده (دمای اتاق رو آن اثر نگزارد)
    3- کویل شیشه ای (مارپیچ)
    4- یخچال کوچک داخل اتاق

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    چون یک یخچال کوچیک تو اتاق دارم که با خودم فکر کردم شاید بشه با این روش ازش به عنوان چیلر هم استفاده کنم و هزینه اضافی نپردازم

توضیح کلی : یک واتر پمپ که برقش توسط یک ترموستات الکتریکی کنترل میشه ؛ آب رو از خونه آخر سامپ توسط شلنگ به یک کویل (مارپیچ) که داخل یخچال قرار داره میفرسته . این مارپیچ از جنس شیشه است و هم در لوازم آزمایشگاهیی موجوده و هم میشه توسط مغازه هایی که نئون میسازن به صورت سفارشی تهیه کرد . فقط باید بدنه یخچال رو سوراخ کرد و فیتینگ هارو نصب کنیم.

آب پس از خنک شدن به خونه اول سامپ میریزه و با آب ورودی از تانک (بخش فیلترها) مخلوط شده و دما رو یکنواخت پایین میاره . بعد از رسیدن به دمای مورد نظر ، ترموستات فرمان میده پمپ خاموش میشه . به محض بالا رفتن دما مجددا پمپ شروع به کار میکنه . پمپ رو ضعیف در نظر میگیریم تا آب سرد زیادی به یکباره به سامپ وارد نشود و شوک به سیستم نده .

حال به نظرتون عملیست ؟

شماره گذاری داخل عکس :

1- واتر پمپ ضعیف
    3- کویل شیشه ای (مارپیچ)
    4- یخچال کوچک داخل اتاق

سلام
    خیلی جالبه من با این طرح شما یه ایده به ذهنم
    بجای یخچال میشه یه جعبه کوچیک درست کرد و اون شیشه مارپیچ را داخلش گذاشت و یه فن بزرگ هم داخلش تعبیه کرد

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها

حال به نظرتون عملیست ؟

شماره گذاری داخل عکس :

1- واتر پمپ ضعیف
    3- کویل شیشه ای (مارپیچ)
    4- یخچال کوچک داخل اتاق

سلام اقا مسعود
    طرح جالبیه اگه عملی بشه به نظرم چیز جالبی میشه
    اگرم نشد زیاد نگران نشو به راحتی با 2 تا فن یه کنترلر دما دمای اب رو 25 26 ثابت میمونه فقط میمونه بحث تبخیر اب که با یه کنترل سطح اونم کنترل میکنی

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    مبدل شیشه ای بدرد نمیخوره ، یا باید از مبدل آلمینیومی با فن استفاده کنید که فن هوای سرد داخل یخچال رو به مبدل برسونه و یا اینکه شما یه ظرف مثلا 20 لیتری داخل یخچال داشته باشد که وقتی آب به گردش در اومد جواب گوی ظرفیت آکواریوم رو داشته باشه در غیر اینصورت به محض روشن شدن واتر پمپ آب مبدل شیشه ای گرم میشه و هوای سرد معمولی یخچال توان سرد کردن اون رو نداره
    برای این کار آبسردکن مناسبه و با تغییراتی در یخچال و نصب اواپراتور آبسردکن روی یخچال احتمال کارکردش زیاده
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 29th July 2014 در ساعت 03:53 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    مسعود جان فکر کنم چند روز دیگه یه متد جدید اختراع کنید
    این روش که بسیار جالبه ولی بالاخره شما باید یه هزینه ای براش بکنید و زحمت زیادی داره تازه اگر جوابگو باشه. اول اینکه یکمی هزینه کنید میتونید همون جوری که فربد عزیز گفتن از فن استفاده کنید و تا حدودی هم جوابگو هست.
    ((((( البته خارجی ها یه کار جالب میکنن تو عکسا زیاد میشه دید خیلیا تو سامپ به جای استفاده از فن های مخصوص از همین پنکه های خودمون استفاده میکنن که طوفان به پا میکنه اگر بشه جاش داد تو سامپ به نظر هم منطقی میاد....)))))

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin نمایش پست ها
    مسعود جان فکر کنم چند روز دیگه یه متد جدید اختراع کنید
    این روش که بسیار جالبه ولی بالاخره شما باید یه هزینه ای براش بکنید و زحمت زیادی داره تازه اگر جوابگو باشه. اول اینکه یکمی هزینه کنید میتونید همون جوری که فربد عزیز گفتن از فن استفاده کنید و تا حدودی هم جوابگو هست.
    ((((( البته خارجی ها یه کار جالب میکنن تو عکسا زیاد میشه دید خیلیا تو سامپ به جای استفاده از فن های مخصوص از همین پنکه های خودمون استفاده میکنن که طوفان به پا میکنه اگر بشه جاش داد تو سامپ به نظر هم منطقی میاد....)))))
    تو همین قسمت خودتان بسازید ، کنترل دما رو نگاه کنید من با یه دونه فن هم روی تانک قبلی و هم 350 لیتریه بسیار راحت دمای تانک فیکسه روی هر عددی که بخوام حدود 200 تومن خرج داره

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    سلام مسعود جان
    شما اگه بخوای کمتر هزینه کنس میتونی یک ظرف پلاستیکی حداقل ۱۰لیتری استفاده کنی و او شیلنگی که از سامپ میاد داخل یخچالو چند متر بیشتر بگیری و مثلا ۴مترشو بزاری داخل ظرف پلاستیکی و داخل ظرف و آب بریزی که همیشه خنک باشه وقتی آب داخل شیلنگ جریان پیدا کنه و از داخل شیلنگ داخل ظرف عبور کنه بوسیله آب داخل ظرف پلاستیکی داخل یخچال خنک میشه امیدوارم منظورمو متوجه شده باشی.تازه اگه واترپمپتم ضعیف باشه بهتره چون هم آب فرصت کافی برای خنک شدن و داره و هم کم کم وارد سامپ میشه و شک وارد نمیشه اگه روی واتر پمپ فشار هم باشه مهم نیست چون مرتب کار نمیکنه و قطع و وصل شدنش به علت همون ترموستاتی که فرمودین فرصت و برای خنک شدن واتر پمپ ایجاد میکنه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)