صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 37
    همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    ا
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    دوستان الان که فصل گرم سال داره شروع میشه بهترین وقت واسه پرورش آرتمیا به روش زیره:
    1. مقداری آرتمیا بالغ از نواب یا فروشگاه ماهی محلتون تهیه کنید
    2. 20 لیتر از آب تانک رو سیفون کنید و بریزید داخل یه سطل مثل سطل خالی نمک( یک تیر و دو نشون هم سیفون می کنید هم آب آرتمیا تهیه میشه)
    3. آرتمیا ها رو بریزید داخل سطل و ببریدشون رو پشت بام یا حیاط جایی که آفتاب در طول روز بر روی سطل باشه
    4. یه پمپ هوا بزارید داخل سطل
    5. غذا فرمول 2 رو آرد کنید و واسه آرتمیاها بریزید
    در این روش آرتمیاها بسرعت تکثیر میشن نیاز به آب سبز و این حرفها هم نداره هرچند آب بعد از یه مدتی خودش سبز هم میشه. واسه جبران تبخیر آب هم از آب آر او استفاده کنید
    ارتمیاهای شما خیلی ناز نازی هستند غذای فرمول دو واب ار او
    همون اب سبز بهترین غذاست براشون ,اگرم دردسترس نبود یا جای سربسته داشتید یا زمستان میتونید یه چونه خمیر بگیرید ویه تیکه اش را با اب قاطی کنید وبهشون بدید ,خمیر را بیشتر از بیست روز میشه داخل یخچال نگه داری کرد,میتونید برای اینکه مقویتر هم برای ماهیها بشن یه شربت ب کمپلکس بگیرید وچند روزی یکبار بهشون بدید
    اگرم تخم ارتمیا هم داشته باشید همونها را هچ کنید برای من یه ماه طول میکشه که بزرگ بشن
    برای اب تبخیر شده اب شیر هم باشه خوبه
    در کل زیاد سخت نگیرید تکثیر وپرورشش خیلی راحتتر از این حرفهاست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آک آب شور
    شماره عضویت
    16239
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    ا

ارتمیاهای شما خیلی ناز نازی هستند غذای فرمول دو واب ار او
    همون اب سبز بهترین غذاست براشون ,اگرم دردسترس نبود یا جای سربسته داشتید یا زمستان میتونید یه چونه خمیر بگیرید ویه تیکه اش را با اب قاطی کنید وبهشون بدید ,خمیر را بیشتر از بیست روز میشه داخل یخچال نگه داری کرد,میتونید برای اینکه مقویتر هم برای ماهیها بشن یه شربت ب کمپلکس بگیرید وچند روزی یکبار بهشون بدید
    اگرم تخم ارتمیا هم داشته باشید همونها را هچ کنید برای من یه ماه طول میکشه که بزرگ بشن
    برای اب تبخیر شده اب شیر هم باشه خوبه
    در کل زیاد سخت نگیرید تکثیر وپرورشش خیلی راحتتر از این حرفهاست
    سلام
    خمیر چه نونی باشه؟ فرق می کنه؟
    والا من مخمر شنیده بودم ولی خمیر نه!!! زحمت می کشید یه کم بیشتر توضیح بدید.

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط hwdp1 نمایش پست ها
    سلام
    خمیر چه نونی باشه؟ فرق می کنه؟
    والا من مخمر شنیده بودم ولی خمیر نه!!! زحمت می کشید یه کم بیشتر توضیح بدید.
    سلام,چند تا تایپیک دیگه توضیح دادم ولی اینجا هم میگم
    هیچ فرقی نمیکنه از هر نانوایی که نان میگیرید فقط بهش سبوس نزنند بهتره,یه تیکه اش را داخل یه ظرف با اب مخلوط میکنید یه مقدارش با اب قاطی نمیشه ومیشه مثل ادامس ,اون را میندازید دور ,بقیه اش را میریزید پیش ارتمیاها ,سعی کنید ته ظرف را هم داخل مخزنتون نریزید,دیگه غذاشون ندید تا اب تمیز بشه
    سعی کنید حداقل روزی یکباربهشون غذا بدید
    ویرایش توسط شادکامی : 27th April 2015 در ساعت 03:23 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آک آب شور
    شماره عضویت
    16239
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    سلام,چند تا تایپیک دیگه توضیح دادم ولی اینجا هم میگم
    هیچ فرقی نمیکنه از هر نانوایی که نان میگیرید فقط بهش سبوس نزنند بهتره,یه تیکه اش را داخل یه ظرف با اب مخلوط میکنید یه مقدارش با اب قاطی نمیشه ومیشه مثل ادامس ,اون را میندازید دور ,بقیه اش را میریزید پیش ارتمیاها ,سعی کنید ته ظرف را هم داخل مخزنتون نریزید,دیگه غذاشون ندید تا اب تمیز بشه
    سعی کنید حداقل روزی یکباربهشون غذا بدید
    خیلی ممنون از سرعت پاسخگویی
    این رو بجای آب سبز استفاده می کنیم؟ بعد از هچ کردن تو روزه دوم سوم؟؟؟
    کلا واسه غذا دهی از همین استفاده بشه؟
    ویرایش توسط hwdp1 : 27th April 2015 در ساعت 04:47 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط hwdp1 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از سرعت پاسخگویی
    این رو بجای آب سبز استفاده می کنیم؟ بعد از هچ کردن تو روزه دوم سوم؟؟؟
    کلا واسه غذا دهی از همین استفاده بشه؟
    دوست عزیز من بخاطر سالن پرورش ماهیم زیاد ارتمیا مصرف دارم وفقط چانه خمیر میگیرم وبهشون میدم ونمیتونم اینقدر اب سبز درست کنم واصلا بهشون اب سبز نمیدم ,اینجوری چندتا حسن برای من داره.در یه جای کوچک میشه ارتمیای زیادی پرورش داد,همه جا یی میشه مخزن را گذاشت ,در طول سال پرورش ممکن هست,نسبتا هزینه این غذا کم هست,اماده کردن این غذا اسونه وتقریبا همیشه دردسرس هست,
    زیاد وسواس نداشته باشید همون روز اول هم بهشون بدید مشکلی پیش نمیاره,بنظر من ارتمیا میگوی سخت جونی هست همه شوری طاقت میاره بعضی وقتها چهل لیتر اب شور که ارتمیا توش هست را چهل لیت اب معمولی یکدفعه قاطیش میکنم هیچ مشکلی هم برای یکیشون هم پیش نمیاد,بعضی وقتها که میرم مسافرت چند برابر براشون غذا میریزم وتا یه هفته هیچی بهشون نمیدم (اینها تجربیات من هست شاید برای همه اینجوری نشه ومنجر به تلفاتشون بشه )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16127
    سلام دوستان

تو این روش، آرتمیا بدست آماده با آرتمیا که تو بیرون تخم ش رو می فروش ن کیلو ی 600 هزار فرق می کنه ؟ یا همونه ؟

یه تانک 32 لیتری دارم که جلوی پنجره هست و همیشه آبش سبز هستش می شه از اون برای تکثیر استفاده کنم ؟ اگه چواب مثبته ، هر چند وقت یکبار می تونم برای تغذیه ماهی استفاده کنم ( منظور حجم آرتمیا بدست اومده هستش)؟

می خوام برای تغذیه مولد و نوزاد گوپی از این استفاده کنم ؟ امکان پذیر هست ؟

ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط MraMir نمایش پست ها
    سلام دوستان

تو این روش، آرتمیا بدست آماده با آرتمیا که تو بیرون تخم ش رو می فروش ن کیلو ی 600 هزار فرق می کنه ؟ یا همونه ؟

یه تانک 32 لیتری دارم که جلوی پنجره هست و همیشه آبش سبز هستش می شه از اون برای تکثیر استفاده کنم ؟ اگه چواب مثبته ، هر چند وقت یکبار می تونم برای تغذیه ماهی استفاده کنم ( منظور حجم آرتمیا بدست اومده هستش)؟

می خوام برای تغذیه مولد و نوزاد گوپی از این استفاده کنم ؟ امکان پذیر هست ؟

ممنون
    اگه منظورتون نوع ارتمیا هست که نه هیچ فرقی نداره شما همون تخم را میگیرید وهچ میکنید در نتیجه ارتمیا هایی که بدنیا میان از همون نوع هستند,میتونید ارتمیا بزرگ هم بگیرید,ارتمیا تازه هچ شده یک ماه میشه تا بزرگ بشه البته برای من یک ماه میشه شاید برای دوستان کمتر یا بیشتر بشه
    اگه اب تانکتون اب شور هست میشه ولی اگه اب شیرین هست وقتی اب شور بریزید داخلش ,اب سفید میشه وتمام جلبکها از بین میرند
    ولی اگه اب شور هست ارتمیا ها را بریزید داخلش وتا وقتی اب سبز هست نمیخواد غذای دیگه ای بهشون بدید,ولی اگه بخواید تعداد زیاد نگه دارید یه روزه میخورند وباید بهشون غذا بدید ,من نمیدونم شما چقدر ماهی دارید وبهتره توی قسمت اب شیرین از دوستان بپرسید ببینید اصلا بصرفه هست این کار برای شما یا نه
    از نظر مقداری که هر روز یا هر هفته ارتمیا تکثیر میشه به خیلی چیزها بستگی داره ولی اگه غذا داشته باشن وارتمیاها تخم نریزند شما هر روز هم قسمتی ازبچه ارتمیاها را بردارید بازهم هستند

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن، مرغ مینا
    شماره عضویت
    18487
    سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده برای پرورش ارتمیا مشکل دارم بارها و از روش های مختلف امتحان کردم و همیشه تلفات دادم حتی تلفات صد درصد هم دادم.
    از تخم ارتمیا هچ شده استفاده کردم. از ارتمیا بالغ استفاده کردم و بعد از یکی دو روز شاهد ارتمیا های بسیار ریز هم در مخزن بودم با شوری های مختلف هم امتحان کردم اما هر بار جواب منفی گرفتم.
    بیشترین مشکل من مربوط به بخش تغذیه هست. و معمولا بعد از تغذیه شاهد تلفات می شم.
    البته در اولین مرحله تغذیه مشکلی نیست و حتی بعد ار اولین مرحله تغذیه شاهد رشته های بلند و درازی از ارتمیا های بالغ بودم اما در روزهای بعد کم کم کل ارتمیا ها از بین می رن.
    غذا هایی که استفاده کردم شامل موارد زیر بوده
    1- مخمر جو بصورت اسیاب شده و مخلوط در اب
    2- پودر جلبک اسپرولینا بصورت مخلوط شده در اب این مورد هم بصورت یکباره به اب اضافه کردم که بشدت کیفیت اب رو بهم زد هم اینکه سعی کردم بصورت قطره قطره با غلظت کم و در مدت 24 ساعت به اب اضافه کنم که باز هم تلفات دادم
    3- از خمیر ترش هم استفاده کردم که بار هم شاهد تلفات بودم
    مطمعنا با توجه به مطالبی که در تایپیک خوندم این تلفات بعد از تغذیه مربوط به حجم تغذیه هست در اکثر مقاله ها عنوان شده به اندازه ای تغذیه کنید که رنگ اب کمی تغییر کنه ولی باز هم من نتیجه نگرفتم.
    اگه جایی از توضیحاتی که عرض کردم ایراد داره به من تذکر بفرمایید بسیار خوشحال میشم.
    ضمن اینکه نحوه صحیح تغذیه رو به بنده یاد بدید بسیار سپاسگذار هستم. در حال حاضر امکان تهیه اب سبز برای من مقدور نیست.
    ترجیح می دم تغذیه رو توسط قرص مخمر پودر شده، شیر، خمیر نان، پلت و یا حتی جلبک اسپرولینا انجام بدم.
    اگه میزان تغذیه رو با هر کدوم از موارد بالا که امکان پذیر هست به بنده آموزش بدید ممنون می شم.
    مثلا بفرمایید به ازای هر یک لیتر از ابی که قرار هست داخل اون ارتمیا پرورش بدیم به چه میزان مواد غذایی اضافه بشه و در چه فاصله زمانی.
    جناب شادکامی عزیز ظاهرا پرورش آرتمیا برای شما بسیار آسون هست اما برای بنده بسیار مشکله اگه لطفا بنده رو در این خصوص راهنمایی کنید سپاسگذار شما خواهم بود.
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan sa نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده برای پرورش ارتمیا مشکل دارم بارها و از روش های مختلف امتحان کردم و همیشه تلفات دادم حتی تلفات صد درصد هم دادم.
    از تخم ارتمیا هچ شده استفاده کردم. از ارتمیا بالغ استفاده کردم و بعد از یکی دو روز شاهد ارتمیا های بسیار ریز هم در مخزن بودم با شوری های مختلف هم امتحان کردم اما هر بار جواب منفی گرفتم.
    بیشترین مشکل من مربوط به بخش تغذیه هست. و معمولا بعد از تغذیه شاهد تلفات می شم.
    البته در اولین مرحله تغذیه مشکلی نیست و حتی بعد ار اولین مرحله تغذیه شاهد رشته های بلند و درازی از ارتمیا های بالغ بودم اما در روزهای بعد کم کم کل ارتمیا ها از بین می رن.
    غذا هایی که استفاده کردم شامل موارد زیر بوده
    1- مخمر جو بصورت اسیاب شده و مخلوط در اب
    2- پودر جلبک اسپرولینا بصورت مخلوط شده در اب این مورد هم بصورت یکباره به اب اضافه کردم که بشدت کیفیت اب رو بهم زد هم اینکه سعی کردم بصورت قطره قطره با غلظت کم و در مدت 24 ساعت به اب اضافه کنم که باز هم تلفات دادم
    3- از خمیر ترش هم استفاده کردم که بار هم شاهد تلفات بودم
    مطمعنا با توجه به مطالبی که در تایپیک خوندم این تلفات بعد از تغذیه مربوط به حجم تغذیه هست در اکثر مقاله ها عنوان شده به اندازه ای تغذیه کنید که رنگ اب کمی تغییر کنه ولی باز هم من نتیجه نگرفتم.
    اگه جایی از توضیحاتی که عرض کردم ایراد داره به من تذکر بفرمایید بسیار خوشحال میشم.
    ضمن اینکه نحوه صحیح تغذیه رو به بنده یاد بدید بسیار سپاسگذار هستم. در حال حاضر امکان تهیه اب سبز برای من مقدور نیست.
    ترجیح می دم تغذیه رو توسط قرص مخمر پودر شده، شیر، خمیر نان، پلت و یا حتی جلبک اسپرولینا انجام بدم.
    اگه میزان تغذیه رو با هر کدوم از موارد بالا که امکان پذیر هست به بنده آموزش بدید ممنون می شم.
    مثلا بفرمایید به ازای هر یک لیتر از ابی که قرار هست داخل اون ارتمیا پرورش بدیم به چه میزان مواد غذایی اضافه بشه و در چه فاصله زمانی.
    جناب شادکامی عزیز ظاهرا پرورش آرتمیا برای شما بسیار آسون هست اما برای بنده بسیار مشکله اگه لطفا بنده رو در این خصوص راهنمایی کنید سپاسگذار شما خواهم بود.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    مشکل شما مثل اینه که بگی من میخوام یه موجود رو پرورش بدم اما غذاش رو ندارم ( یا حد اقل غذای اصلیش) حالا چیکار کنم و بهش چی بدم
    تکثیر ارتمیا بدون استفاده از فیتوپلانگتون اگه ممکن بود و کار اسونی بود الان قیمتش اینقدر بالا نبود ........
    من پیشنهاد میکنم اگه میخواید اصولی کار کنید یه مدت ارتمیا رو بیخیال بشین و تمرکزتون رو بزارید روی فیتوپلانگتون ها یعنی غذای اصلی ارتمیا
    ...........
    هر جور میل شماست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن، مرغ مینا
    شماره عضویت
    18487
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    مشکل شما مثل اینه که بگی من میخوام یه موجود رو پرورش بدم اما غذاش رو ندارم ( یا حد اقل غذای اصلیش) حالا چیکار کنم و بهش چی بدم
    تکثیر ارتمیا بدون استفاده از فیتوپلانگتون اگه ممکن بود و کار اسونی بود الان قیمتش اینقدر بالا نبود ........
    من پیشنهاد میکنم اگه میخواید اصولی کار کنید یه مدت ارتمیا رو بیخیال بشین و تمرکزتون رو بزارید روی فیتوپلانگتون ها یعنی غذای اصلی ارتمیا
    ...........
    هر جور میل شماست
    سلام
    دوست عزیزم اول که بسیار سپاس گذارم از اینکه پاسخ دادید. دوم حرف شما کاملا صحیح هست و بارها در مطالعاتم به این موضوع برخوردم که غذای اصلی اونها فیتوپلانگتون هست اما در تمام این مقاله ها کاملا به صراحت ذکر شده که به غیر از فیتو پلانکتون از غذاهایی که نام بردم هم میشه استفاده کرد و بنده به این خاطر عرض کردم. باز هم اگه واقعا چاره ای نباشه و این غذا ها جواب نده که این به منزله اشتباه بودن تمام این مقالات هست خوب قطعا به سراغ تهیه اب سبز خواهم رفت.
    و قطعا میل من هم پرورش و تکثیر ارتمیا هست.
    البته موفق به تکثیر چندین بار شدم و موفقیت هایی رو در این خصوص بدست آوردم اما متاسفانه در زمینه پرورش ارتمیا موفق نبودم. و برای استفاده از رهنمود های بزرگ وارانی چون شما این پست رو گذاشتم.
    با تشکر

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)