صفحه 12 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 281
    همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOJTABA.T نمایش پست ها
    بابك عزيز ممنون
    اين غذا نخوردن ديسكسها نگرانم كرده !!
    به نظر شما چه رويه اي رو پيش بگيرم
    دیسکس در هنگام ورود به تانک تا چند روز حتی تا 10روز ممکن هست غذا نخورد تا به محیط عادت کند اولین کار جدا کردن یا خارج کردن آنجلها از تانک هست البته اگر میخواهید به دیسکس داری ادامه دهیددر ضمن دیسکس را معمولا به صورت گله های 5 عدد به بالا نگهداری میکنند بعد کم کم به غذا خوردن عادتشان میدهند
    در صورت داشتن سئوالات بیشتر لطفا در تاپیک سئوال جواب دیسکس سئوالاتتان را مطرح نمایید

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    درود خدمت دوستان و اساتید محترم. میخواستم بدونم میشه بجای دل گوساله ( بعنوان منبع پروتئینی ) از ماهی قزل آلای چرخ کرده استفاده کرد؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام مهرداد . من قبلا این کار رو کردم ولی چربی بسیار زیادی داره و اگر تداوم داشته باشه آب دیسکس ها رو خراب میکنه . از طرفی جایگزین دل نمیتونه باشه . دل گوسفند و گوساله حتما باید استفاده بشه . دلیل علمی ندارم براش ولی حتما دلیلی داره که همه جا دل رو به عنوان اصلی ترین ترکیب مخلوط beafheard انتخاب میکنند . ماهی شاید بتونه جایگزین میگو یا مکملش باشه...معمولا منابع خارجی معتبر میگن از white fish استفاده کنید که من نمیدونم دقیقا کدام دسته از ماهی ها رو شامل میشه

این هم نظر DPH معروف در باره گوشت قزل آلای قهوه ای (در ایران قزل آلای خال قرمز ، ماهی آزاد دریاچه خزر و نوعی قزل آلای دانمارکی در سد لار و چند رودخانه دیگر) جزو خانواده قزل آلا های قهوه ای (BROWN TROUT) هستند که معمولا گیر نمیاد . قزل آلایی که در بازار میفروشن قزل رنگین کمانه که پرورشی هستند و معمولا تغذیه درستی هم نداره ... هر جور حساب کنی میگو بهتره!

Beefheart Recipe

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سانان_فلاور هورن
    شماره عضویت
    15242
    سلام دوستان از این غذای ترکیبی میشه برای فلاور هم استفاده کرد؟؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHDI..62 نمایش پست ها
    سلام دوستان از این غذای ترکیبی میشه برای فلاور هم استفاده کرد؟؟
    سلام:
    http://www.parsipet.ir/thread11561.html

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام مهرداد . من قبلا این کار رو کردم ولی چربی بسیار زیادی داره و اگر تداوم داشته باشه آب دیسکس ها رو خراب میکنه . از طرفی جایگزین دل نمیتونه باشه . دل گوسفند و گوساله حتما باید استفاده بشه . دلیل علمی ندارم براش ولی حتما دلیلی داره که همه جا دل رو به عنوان اصلی ترین ترکیب مخلوط beafheard انتخاب میکنند . ماهی شاید بتونه جایگزین میگو یا مکملش باشه...معمولا منابع خارجی معتبر میگن از white fish استفاده کنید که من نمیدونم دقیقا کدام دسته از ماهی ها رو شامل میشه

این هم نظر DPH معروف در باره گوشت قزل آلای قهوه ای (در ایران قزل آلای خال قرمز ، ماهی آزاد دریاچه خزر و نوعی قزل آلای دانمارکی در سد لار و چند رودخانه دیگر) جزو خانواده قزل آلا های قهوه ای (BROWN TROUT) هستند که معمولا گیر نمیاد . قزل آلایی که در بازار میفروشن قزل رنگین کمانه که پرورشی هستند و معمولا تغذیه درستی هم نداره ... هر جور حساب کنی میگو بهتره!

Beefheart Recipe
    مرسی بابک از اطلاعاتت. من جدول ارزش غذایی ماهی و دل گوساله رو مقایسه کردم دیدم میزان پروتئین قزل آلا تقریباً با دل گوساله برابره و بعضی فاکتورها هم مثل ویتامین A در قزل آلا بیشتره. ضمن اینکه قزل آلا بتاکاروتن داره و به رنگ ماهی کمک میکنه. در مورد چربی با توجه به جدولی که در زیر هست نشون میده که چربی اشباع شده دل گوساله بیشتر از ماهی قزل آلا هست و برعکس چربی اشباع نشده که برای سلامتی سلولهای عصبی بینایی و مغز ماهی هست و امگا 3 هم جزو این رده چربی ها میشه در قزل بیشتر هست. موضوع دیگه اینکه قیمت قزل آلا 1/3 دل هست و این قضیه می تونه اهمیت زیادی برای کسانیکه دیسکس پرورش میدن و سایز می کنند داشته باشه. چون قیمت تمام شده برای هر ماهی هرچقدر کمتر باشه سود بیشتری عاید پرورش دهنده میشه.

Nutrition Facts and Analysis for Fish, trout, mixed species, raw

Nutrition Facts and Analysis for Beef, variety meats and by-products, heart, raw

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    مرسی بابک از اطلاعاتت. من جدول ارزش غذایی ماهی و دل گوساله رو مقایسه کردم دیدم میزان پروتئین قزل آلا تقریباً با دل گوساله برابره و بعضی فاکتورها هم مثل ویتامین A در قزل آلا بیشتره. ضمن اینکه قزل آلا بتاکاروتن داره و به رنگ ماهی کمک میکنه. در مورد چربی با توجه به جدولی که در زیر هست نشون میده که چربی اشباع شده دل گوساله بیشتر از ماهی قزل آلا هست و برعکس چربی اشباع نشده که برای سلامتی سلولهای عصبی بینایی و مغز ماهی هست و امگا 3 هم جزو این رده چربی ها میشه در قزل بیشتر هست. موضوع دیگه اینکه قیمت قزل آلا 1/3 دل هست و این قضیه می تونه اهمیت زیادی برای کسانیکه دیسکس پرورش میدن و سایز می کنند داشته باشه. چون قیمت تمام شده برای هر ماهی هرچقدر کمتر باشه سود بیشتری عاید پرورش دهنده میشه.

Nutrition Facts and Analysis for Fish, trout, mixed species, raw

Nutrition Facts and Analysis for Beef, variety meats and by-products, heart, raw
    سلام . ممنون بابت اطلاعات خوبی که گذاشتی ولی من از خودم بگم . اگر گوشت و ماهی رو بذارند کنار هم با اینکه می دونم ماهی مفیدتره ولی باز من گوشت رو انتخاب می کنم . متاسفانه ماهیهای منم شبیه من فکر می کنن . من نتونستم بهشون فزل آلا بخورونم . به نظر من بحث خوشایند بودن غذا برای ماهی رو هم در نظر گرفت . همونطوری که اگه مدتی دل مرغ به دیسکس بدید سخت می تونید دل گوساله بهش بدید ( به علت خوش مزه بودن دل مرغ نیست به دل گوساله ) به نظرم دلیل استفاده نکردن از ماهی قزل آلا که خیلی ارزونتر از دل گوساله هم هست همینه .

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . ممنون بابت اطلاعات خوبی که گذاشتی ولی من از خودم بگم . اگر گوشت و ماهی رو بذارند کنار هم با اینکه می دونم ماهی مفیدتره ولی باز من گوشت رو انتخاب می کنم . متاسفانه ماهیهای منم شبیه من فکر می کنن . من نتونستم بهشون فزل آلا بخورونم . به نظر من بحث خوشایند بودن غذا برای ماهی رو هم در نظر گرفت . همونطوری که اگه مدتی دل مرغ به دیسکس بدید سخت می تونید دل گوساله بهش بدید ( به علت خوش مزه بودن دل مرغ نیست به دل گوساله ) به نظرم دلیل استفاده نکردن از ماهی قزل آلا که خیلی ارزونتر از دل گوساله هم هست همینه .
    درود جناب رضایی. بله حرف شما کاملاً درسته. ولی نمیشه شما خودتون رو با دیسکسهاتون مقایسه کنید. مصرف سرانه ی ماهی در کشورهای دیگه چندین برابر گوشت قرمز هست حالا ممکنه خیلی از کشورهای دنیا بین گوشت قرمز و ماهی، ماهی رو انتخاب کنند. منظورم از این حرفها نقض کردن فرمایشات جنابعالی و بابک جان ( اساتید بنده) نیست. بلکه می خوام کنجکاوانه سنت شکنی بکنم و بگم چرا باید چیزی که دیگران انجام میدهند رو پیروی کنیم؟
    جناب رضایی بزرگوار همونطور که اشاره کردید این عادت دادن غذایی ماست که به ماهی میگیم چی بخور و چی نخور!

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    درود جناب رضایی. بله حرف شما کاملاً درسته. ولی نمیشه شما خودتون رو با دیسکسهاتون مقایسه کنید. مصرف سرانه ی ماهی در کشورهای دیگه چندین برابر گوشت قرمز هست حالا ممکنه خیلی از کشورهای دنیا بین گوشت قرمز و ماهی، ماهی رو انتخاب کنند. منظورم از این حرفها نقض کردن فرمایشات جنابعالی و بابک جان ( اساتید بنده) نیست. بلکه می خوام کنجکاوانه سنت شکنی بکنم و بگم چرا باید چیزی که دیگران انجام میدهند رو پیروی کنیم؟
    جناب رضایی بزرگوار همونطور که اشاره کردید این عادت دادن غذایی ماست که به ماهی میگیم چی بخور و چی نخور!
    سلام . مهرداد عزیز شما کاملا صحیح می فرمایید . من خودم سالها پیش به غذای دیسکس ها ماهی هم می زدم ولی آنچنان استقبالی ازش نمی کردند . مطمئن باشید در خصوص غذای دیسکس با توجه به تجربه - علم و گسترش بسیار زیادی که این صنعت در کشورهای بسیار حرفه ای مثل مالزی- تایلند - چین - ایتالیا - آلمان و الان ترکیه انجام میشه نمیشه به نتایج بسیار عجیب و سنت شکنانه دست یافت . البته این نظر بنده ی حقیر هست و ممکن هست عکسش هم ثابت بشه ولی به شخصه در سالهایی که به این هوبی مشغولم چنین چیزی ندیدم . من هم گاها خواستم ایده های جدیدی بدم ولی مانند یک لوپ دوباره برگشتم سر جای اولم . نمونه اش غذای دیسکس های تولید شده به وسیله ی روش مصنوعی هست که ماهها روش تحقیق کردم و به هیچ نتیجه ای نرسیدم و آخرش باز فرمول دست ساز اشخاص حرفه ای رو خریداری کردم . حالا آیا میشه با عادت به دیسکس میشه این رو عوض کرد مقوله ی دیگری هست که دوستان حرفه ای در پرورش می تونند بهتر از من نظر بدند .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی وپرنده
    شماره عضویت
    15253
    می خواستم بدونم می شه تو مخلوط دل گوساله میگو هم استفاده کرد.
    حتما باید به دیسکس داد.

صفحه 12 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)