صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 35
    همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinshabroo68 نمایش پست ها
    اگه تو مدیام زؤولیت استفاده کنم کمکم میکنه ؟؟
    در کوتاه مدت بله ولی دوست من
    من کاملا توضیح دادم خدمت شما و لطفا به عرائض من توجه کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    با عرض سلام و خسته نباشيد

امروز با قطره تترا تست نيتريت گرفتم به نظرم ٠.٣ رو نشون ميداد
    يعني سيكل هنوز طي نشده بعد از ١/٥ ماه!!
    كپسول باكتريزوم گرفتم حالا سوالم اينه كه ميتونم تو اب اكواريوم بريزم، يا بايد بدون ماهي باشه؟

خيلي ممنون از راهنمايياتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tymouri نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشيد

امروز با قطره تترا تست نيتريت گرفتم به نظرم ٠.٣ رو نشون ميداد
    يعني سيكل هنوز طي نشده بعد از ١/٥ ماه!!
    كپسول باكتريزوم گرفتم حالا سوالم اينه كه ميتونم تو اب اكواريوم بريزم، يا بايد بدون ماهي باشه؟

خيلي ممنون از راهنمايياتون
    بهتره قبل از ورود ماهی استفاده بشه ولی در کنار ماهی ها میتونید استفاده کنید . در ۲۴ ساعت نخست پس از اضافه کردن باکتوزیم تترا به تانک ، از غذا دهی به ماهی ها خود داری کنید . قبل از اضافه کردن باکتوزیم به آب حتما ۵۰٪ آب رو با آب ۱۰۰٪ تمیز و بدون کلر تعویض کنید

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 7th January 2015 در ساعت 07:27 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    بهتره قبل از ورود ماهی استفاده بشه ولی در کنار ماهی ها میتونید استفاده کنید . در ۲۴ ساعت نخست پس از اضافه کردن باکتوزیم تترا به تانک ، از غذا دهی به ماهی ها خود داری کنید . قبل از اضافه کردن باکتوزیم به آب حتما ۵۰٪ آب رو با آب ۱۰۰٪ تمیز و بدون کلر تعویض کنید

موفق باشید
    ممنونم بابک جان
    مثل همیشه واستون مزاحمت داریم

سوالی هم در مورد بیوبال داشتم اصلا توی اکواریوم دیسکس صلاح میدونید استفاده بشه؟ توی سیکل تاثیر داره یا همون سرامیک کافیه؟

خیلی ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tymouri نمایش پست ها
    ممنونم بابک جان
    مثل همیشه واستون مزاحمت داریم

سوالی هم در مورد بیوبال داشتم اصلا توی اکواریوم دیسکس صلاح میدونید استفاده بشه؟ توی سیکل تاثیر داره یا همون سرامیک کافیه؟

خیلی ممنون
    سلام و احترام

استفاده از بیوبال در سامپ میتونه مفید باشه .در فیلتر سطلی سخت میشه حد اکثر بازدهی ممکن رو ازش گرفت . به نظر من اگر فیلتر سطلی استفده میکنید همون سرامیک کافیه . فقط اصولی و صحیح پیش برید

انجمن سیکل ازت رو کامل بخونید

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    تترا
    شماره عضویت
    17281
    با عرض سلام خدمت اساتید بزرگوار
    من هم مثل سایر عزیزانی که دستی به آب آکواریوم دارند عاشق و شیفته این ماهی زیبا شدم فقط یه سوال برام پیش اومده
    در حال حاضر آکواریوم کوچکی دارم حاوی چندین نوع مختلف ماهی تترا و کت فیش هست. انتهای یک سیفون را داخل یک لیوان پر از پشم شیشه گذاشتم و با اون کف آکواریوم رو سیفون میکنم. تمام فضولات و غذاهای باقیمانده در کف، داخل پشم شیشه باقی میمونه و آب به داخل آکواریوم بر میگرده. آمونیاک آب هم که توسط باکتری های داخل سرامیک ها تجزیه میشه و من هر هفته حدود یک دهم آب رو با آب تازه سختی گیری شده حایگزین میکنم.
    مشکل من با دیسکس تعویض مقادیر بالای آب پیشنهاد شده توسط اساتید هست.
    اگر من با همین روش و روش های تکمیلی دیگه نیتریت و نیترات آب رو حذف کنم امکانش هست احتیاجی به تعویض حجم بالای آب نداشته باشم یا حداکثر هفته ای ده درصد؟
    اکر مدیای حذف فسفات استفاده کنم چی؟
    پیشاپیش متشکرم

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط Majid Fazili نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت اساتید بزرگوار
    من هم مثل سایر عزیزانی که دستی به آب آکواریوم دارند عاشق و شیفته این ماهی زیبا شدم فقط یه سوال برام پیش اومده
    در حال حاضر آکواریوم کوچکی دارم حاوی چندین نوع مختلف ماهی تترا و کت فیش هست. انتهای یک سیفون را داخل یک لیوان پر از پشم شیشه گذاشتم و با اون کف آکواریوم رو سیفون میکنم. تمام فضولات و غذاهای باقیمانده در کف، داخل پشم شیشه باقی میمونه و آب به داخل آکواریوم بر میگرده. آمونیاک آب هم که توسط باکتری های داخل سرامیک ها تجزیه میشه و من هر هفته حدود یک دهم آب رو با آب تازه سختی گیری شده حایگزین میکنم.
    مشکل من با دیسکس تعویض مقادیر بالای آب پیشنهاد شده توسط اساتید هست.
    اگر من با همین روش و روش های تکمیلی دیگه نیتریت و نیترات آب رو حذف کنم امکانش هست احتیاجی به تعویض حجم بالای آب نداشته باشم یا حداکثر هفته ای ده درصد؟
    اکر مدیای حذف فسفات استفاده کنم چی؟
    پیشاپیش متشکرم
    شما اینجوری سیفون میکنید فقط فضولات رو خارج کردید اما نیترات رو به تانک برمیگردونید. هدف اصلی از سیفون کاهش نیترات هست
    فضولات که دیر یا زود تجذیه میشن. و نیترات تولید میکنن.
    باکتری ها فقط توی متریال ها مثل سرامیک نیستن. توی آب شناور هستن. بین ماسه ها هستن روی بخاری و سنگ هوا هستن کلا همه جای آکواریم هستن
    بنابرین وقتی باکتری های بین ماسه ها نیترات تولید میکنن شما برای کم کردن نیترات نباید آب تانک رو برگردونی بلکه باید آب تازه بریزید
    به نظرم شما کلا شن و ماسه رو خارج کنید و کف تانکتون هیچ شن و ماسه ای نباشه خیلی راحت تر میتونید دیسکس نگهداری کنید.
    اگر میخواهید سیفون کمتر انجام بدید باید ماهی هم به تعداد کم نگهداری کنید.
    فکر میکنم استفاده از یکی از خونه های سامپ برای نگهداری از گیاهان اکواریوم تا حدی نیترات رو کاهش میده. چون گیاها نیترات رو مصرف میکنن.
    پدها نمیتونن مدت زیادی مفید باشن
    تعویض ابرهای فیلتر هم به کاهش نیترات کمک زیادی میکنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    تترا
    شماره عضویت
    17281
    ضمن تشکر از پاسخ شما خواستم عرض کنم بله فضولات و باقی مانده های غذا تا جایی که بنده اطلاع دارم تبدیل به آمونیاک خواهند شد خارح کردن اونها هم موجب کمتر شدن میزان آمونیاک رها شده در آب خواهد شد که با فرایند هوازی باکتری ها تبدیل به نیترات و نیتریت میشوند.
    نهایتا سیفون کردن جهت خارج کردن همین دو ماده اخیر انجام میگیره که خود این دو ماده هم توسط تعدادی از باکتری های بی هوازی یا جلبک ها و گیاهان آکواریومی قابل مصرف و پاک شدن از آب هستند.
    پرسش اصلی من این هست که آیا ماهی دیسکس تا این حد نسبت به آمونیاک یا نیتریت و نیترات حساس هست که باید روزی یک بار سیفون کامل کرد آب رو؟
    واینکه غیر از ترکیبات نیتروژن و فسفات ماده دیگری هم هست که باید توسط سیفون کردن از آب خارج بشه که من ازش بی اطلاعم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    ضمن تشکر از پاسخ شما خواستم عرض کنم بله فضولات و باقی مانده های غذا تا جایی که بنده اطلاع دارم تبدیل به آمونیاک خواهند شد خارح کردن اونها هم موجب کمتر شدن میزان آمونیاک رها شده در آب خواهد شد که با فرایند هوازی باکتری ها تبدیل به نیترات و نیتریت میشوند.
    نهایتا سیفون کردن جهت خارج کردن همین دو ماده اخیر انجام میگیره که خود این دو ماده هم توسط تعدادی از باکتری های بی هوازی یا جلبک ها و گیاهان آکواریومی قابل مصرف و پاک شدن از آب هستند.
    پرسش اصلی من این هست که آیا ماهی دیسکس تا این حد نسبت به آمونیاک یا نیتریت و نیترات حساس هست که باید روزی یک بار سیفون کامل کرد آب رو؟
    واینکه غیر از ترکیبات نیتروژن و فسفات ماده دیگری هم هست که باید توسط سیفون کردن از آب خارج بشه که من ازش بی اطلاعم؟
    سلام دوست من
    شما با استفاده از روش هایی مثل ATS و یا کاشت گیاهانی با نزدیکی به مشخصات آب دیسکس در سامپ و یا حتی خود تانک میتونید مقدار قابل توجهی از نیترات نهایی رو از آب خارج کنید.
    بنا به دلیل نگهداری شما از دیسکس ، میزان سیفون متفاوت هست.
    اما میتونید با رعیات همه موارد با سیفون روزانه پنج درصد(به شرط طی شدن سیکل و استفاده از روش هایی مانند ای تی اس)ماهی های شادابی داشته باشید.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    ...
    سلام

دوست عزیزم جناب starfish کاملن شما را راهنمایی کردند.

در جواب پرسش اصلی شما باید عرض کنم اگر قصد تکثیر یا سایز کردن دیسکس را نداشته باشید و هدف شما یک تانک تزئینی باشد و صد البته سیکل آن هم کامل شده باشد ، نیازی به سیفون روزانه نیست و میتوانید هفته ای یک بار 70 تا 80 درصد سیفون داشته باشید.
    فسفات هم بیشتر مربوط به تانک آب شور میباشد.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)