صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 33
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط jahanmard نمایش پست ها
    باعرض سلام . ببخشید این خورده شدن تخم ها آیا همیشه بعد از اینکه تخم ریزی تموم میشه جفت شروع به خوردن تخمها میکنه یا نه ؟ الان دو تا از دیسکس های من در حال تخم ریزی هستن ولی به جای اینکه ماده بعد از اینکه تخم ریزی میکنه نر اسپرم بزنه . نر در لحظه تخم ریزی ماده دقیقا پشتش تخم ها رو میخوره این اولین باره که دارن توی این تانک تخم ریزی میکنن . با تشکر . ممنون میشم دوستان و اساتید راهنمایی بفرمایند .
    البته بابک آژیده عزیز در این خصوص توضیحات کاملی دادند . دلایل بسیاری ممکن هست داشته باشه ولی در کل صبر داشته باشید و تغذیه دیسکس هاتون رو با مواد پروتئینه ادامه بدید . استرس - آماده نبودن جفت ها - کیفیت پایین آب و تحمها از دلایل رایج این مسئله هست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    البته بابک آژیده عزیز در این خصوص توضیحات کاملی دادند . دلایل بسیاری ممکن هست داشته باشه ولی در کل صبر داشته باشید و تغذیه دیسکس هاتون رو با مواد پروتئینه ادامه بدید . استرس - آماده نبودن جفت ها - کیفیت پایین آب و تحمها از دلایل رایج این مسئله هست .
    با تشکر استاد. ممکنه استرس بدلیل وجود تعداد زیادی دیسکس در تانک باشه . برای این عرض میکنم که موقعی که داشتند دوک رو تمیز میکردند 10 ثانیه مشغول تمیز کردن بودن 1 دقیقه مشغول دور کردن دیگر دیسکس ها از قلمرو خودشون . اگر این مساله صحت داره دستور شما چیه. با تشکر فراوان

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=jahanmard;131088]باعرض سلام . ببخشید این خورده شدن تخم ها آیا همیشه بعد از اینکه تخم ریزی تموم میشه جفت شروع به خوردن تخمها میکنه یا نه ؟ الان دو تا از دیسکس های من در حال تخم ریزی هستن ولی به جای اینکه ماده بعد از اینکه تخم ریزی میکنه نر اسپرم بزنه . نر در لحظه تخم ریزی ماده دقیقا پشتش تخم ها رو میخوره این اولین باره که دارن توی این تانک تخم ریزی میکنن . با تشکر . ممنون میشم دوستان و اساتید راهنمایی بفرمایند .

با سلام:
    خیر دوست عزیز خورده شدن تخم توسط جفتها را جناب آژیده بصورت کاملاً فرموده اند اما اگر در تانکتون عامل استرس نبوده و پارامترهای آب مناسب باشند یکی از اصلی ترین دلائل خوردن تخم توسط دیسکس نر جوان بودن و بی تجربگی نر است.باید 6 تا 8 باری صبر کنید البته می تونه این مقادیر کمتر و بیشتر بشه اما اگر بعد از 8 تا 10 بار باز هم تخم توسط دیسکس نر(در صورت اطمینان به جنسیت ماهی در خصوص نر بودن) پارامترهای استرس،عدم بلوغ شدن دیسکس نر،عدم انتخاب جفت با ماده و .... دخیل است و تنها کار پیدا کردن یک نر مناسب برای ماهی ماده یا برگرداندن جفت به گله است

شرمنده جناب رضایی انگار همزمان پست زدیم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10900
    سلام
    من بعد از تخم ریزی دیسکسا تو تانک متیلن بلو اضافه میکنم ولی بعد اون ماهییا شروع میکنن به خوردن تخما .(تا زمانی که اضافه نکردم کاری با تخما ندارن )
    متاسفانه رو شیشه تخم ریزی میکنن منم نمیتونم توری بکشم روشون .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط aydinn نمایش پست ها
    سلام
    من بعد از تخم ریزی دیسکسا تو تانک متیلن بلو اضافه میکنم ولی بعد اون ماهییا شروع میکنن به خوردن تخما .(تا زمانی که اضافه نکردم کاری با تخما ندارن )
    متاسفانه رو شیشه تخم ریزی میکنن منم نمیتونم توری بکشم روشون .
    سلام
    لزومی به استفاده از متیلن نیست شما شرایط اب و تمیز بودن تانک تکثیرو فراهم کن هیچ دارویی لازم نیست.در ضمن توری همه جای تانک میشه استفاده کرد اگه رو شیشه تخم میکنن یک تیکه طوری فلزی باید بزارید برای این گفتم فلزی که بشه بهش حالت داد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    11538
    سلام آقا بابک .. من یک جفت دیسکس رد مپ دارم اونها وقتی تخم میگذاشتن تخمهاشون رو می خوردند بعد به گفته ی شما توری گذاشتن دور محل تخمریزیشون حالا وقتی تخم ها هچ میشن بعد از حدود 3 روز که بچه ها شروع به شنای آزاد میکنند شروع میکنند به خوردن بچه ها بجای اینکه بهشون شیر بدند اگه میشه کمکم کنید. ممنون.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط hubarre نمایش پست ها
    سلام آقا بابک .. من یک جفت دیسکس رد مپ دارم اونها وقتی تخم میگذاشتن تخمهاشون رو می خوردند بعد به گفته ی شما توری گذاشتن دور محل تخمریزیشون حالا وقتی تخم ها هچ میشن بعد از حدود 3 روز که بچه ها شروع به شنای آزاد میکنند شروع میکنند به خوردن بچه ها بجای اینکه بهشون شیر بدند اگه میشه کمکم کنید. ممنون.
    کدوم می خوره ؟ نر یا ماده ؟ آیا تغذیه اونها درسته ؟ ضمنا استرس تو تانک ندارن ؟ می تونید به عکس از مولدتون بذارید ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    11538
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    کدوم می خوره ؟ نر یا ماده ؟ آیا تغذیه اونها درسته ؟ ضمنا استرس تو تانک ندارن ؟ می تونید به عکس از مولدتون بذارید ؟
    قبلا هر جفتشون میخوردن ولی5 روز پیش که تخم گذاشتن تا 2 روز که بچه ها هچ شدن کاریشون نداشتن تا زمانی که به لوله تخم ریزی چسبیده بودند وقتی شروع به شنای آزاد کردند بجای اینکه به والدینشون بچسبند و شیر بخورند پخش شده بودند توی آکواریوم و همشون فرداش ناپدید شدند.
    راستی نمیدونم چیکار کنم که استرسشون کم بشه تو یک اتاق جدا هستند که رفت و آمد کمی هست و فقط خودم روزی 2 بار میرم برای غذا دادن بهشون.
    غذاشون هم مخلوط دل هست و تترا پرایما و تترا بیت

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hubarre نمایش پست ها
    قبلا هر جفتشون میخوردن ولی5 روز پیش که تخم گذاشتن تا 2 روز که بچه ها هچ شدن کاریشون نداشتن تا زمانی که به لوله تخم ریزی چسبیده بودند وقتی شروع به شنای آزاد کردند بجای اینکه به والدینشون بچسبند و شیر بخورند پخش شده بودند توی آکواریوم و همشون فرداش ناپدید شدند.
    راستی نمیدونم چیکار کنم که استرسشون کم بشه تو یک اتاق جدا هستند که رفت و آمد کمی هست و فقط خودم روزی 2 بار میرم برای غذا دادن بهشون.
    غذاشون هم مخلوط دل هست و تترا پرایما و تترا بیت
    ۲-۳ روز آخری و قبل از شنای آزاد آب باید همیشه کریستالی باشه
    از لحظه ای که لارو ها آماده جدا شدن از لوله و شنای آزاد میشن بهتره سطح آب رو تا ۳۰ سانتی متر کم کنید . کم شدن حجم آب کمک زیادی به پیدا کردن والدین میکنه . به محض اینکه همه لارو ها بدن والدین رو پیدا کردند میتونید سطح آب رو به حد نرمال برسونید . البته ۷-۸ ساعت حد اقل زمان میخواد

اگر هر ۲ لارو خوار باشن تقریبا کاری نمیتونید بکنید . اگر یکی اینطوره جداش کنید

در ضمن اشیا تیره رو از تانک خارج کنید . دور تانک رو با برچست ها مشکی نپوشونید و ...

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    در ادامه فربمایشات بابک عزیز اگر آرتمیای زنده می تونید پیدا کنید با ویتامین گروه ب تغذیه کنید به دیسکس بدید . مستقیم نمیگم چون نتیجه عکس گرفتم . در استرس دیسکس موثر هست . سیفونهای آب رو نمی دونم چطور انجام می دید ولی اگر شرایط آب خیلی سریع تغییر کنه بعد از تغییر شرایط آب دیسکس احساس وضعیت جدید می کنه و شروع که خوردن لارو یا بچه ها می کنه . بنا براین آب باید در گردش باشه تا شرایط آب زیاد تغییر نکنه . (*در مورد دیسکس های با تجربه چنین حالتی نداریم . )*

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)