صفحه 11 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 116
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15807
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    ميشه گفت نر عقيم نيست اما بايد ديد اسپرم نر انقدر قوي هست كه بتونه اكثر تخم ها رو بارور كنه..و بايد آب ro استفاده كنيد تا اين موضوع رو متوجه بشيد

ميتونيد از لاروها و اون موجوداتي كه ميگيد عكس بذاريد....اين موجودات مثل كرم ميمونه ؟؟
    سلام

نه اون موجودات مثل کرم نیستن مثل نوزاد آرتمیا میمونه و حرکت جهشی داره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudsara نمایش پست ها
    سلام

نه اون موجودات مثل کرم نیستن مثل نوزاد آرتمیا میمونه و حرکت جهشی داره

هر چه که باشند قطعا انگل نیستند و به دلیل غذا دهی اشتباه شما تو تانک تکثیر میشن و زندگی میکنند . معمولا داخل فیلتر سطلی و زیر شن بهترین محل برای زندگی این موجوداته . معروف ترینشون Planaria هست که میتونید سرچ کنید . در ضمن قرار نیست که غذای دهی خیلی خیلی زیاد باشه . غذایی که با چشم من و شما به سختی دیده میشه میتونه برای صدها و بلکه هزاران کرم پلاناریا کافی باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    17680

13 علت تخم ریزی نکردن دیسکس

سلام خدمت اساتید محترم ، من یک جفت مولد دارم که قبلا دو بار تخم ریزی کرد اند و تخم ها نیز هچ شده ولی به خاطر اینکه مولدها ترسیدند لاروها رو خوردند که دوباره ب خاطر اینکه تانکشون کوچیک بود اونا رو جابجا کردم به یک تانک بزرگتر ولی الان حدود 80 روز است که تخم ریزی نکردند البته ماهی نر 8 روز پیش انگل روده ای داشت که تحت درمان قرار دادم و الان حالش خوبه به نظرشما علت تخم نریختن اونها چیه (تانک مولدها در جای کم رفت و آمد هست واز آب RO استفاده میکنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط دانیال 65 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید محترم ، من یک جفت مولد دارم که قبلا دو بار تخم ریزی کرد اند و تخم ها نیز هچ شده ولی به خاطر اینکه مولدها ترسیدند لاروها رو خوردند که دوباره ب خاطر اینکه تانکشون کوچیک بود اونا رو جابجا کردم به یک تانک بزرگتر ولی الان حدود 80 روز است که تخم ریزی نکردند البته ماهی نر 8 روز پیش انگل روده ای داشت که تحت درمان قرار دادم و الان حالش خوبه به نظرشما علت تخم نریختن اونها چیه (تانک مولدها در جای کم رفت و آمد هست واز آب RO استفاده میکنم

سلام، در مورد دیسکس های شما که خودتون پاسخ احتمالی رو دادید! هم بیماری هم دارو میتونه روند تخم گذاری دیسکس رو با تاخیر مواجه کنه. مورد دیگری که شامل حال دیسکس های مولد شما میشه جابجایی هست. و اینکه سایر عوامل مثل شرایط آب، وجود ماهی های مزاحم (چه دیسکس و چه ماهی های دیگر)، تغذیه دیسکس ها و ... تاثیر گذارند. اگر دیسکس ها لاغر شده باشند طبیعیست که تخم گذاری نکنند

دمای بالا (بالای ۳۱-۳۲ در جه سانتی گراد) باعث میشه دیسکس ماده تخم گذاری نکنه!

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    17680

علت تخم ریزی نکردن دیسکس

سلام .

ممنون از اینکه لطف کردید جواب سوال منو دادید . مولدها لاغر نشده اند و سایز آنها از آخرین تخم ریزی بزرگتر شده اند . ماهی نر انگل داشته آیا تو این حالت ماهی ماده تخم ریزی نمیکنه ، غذا به آنها میکس دل و تترا بیتس میدم ، غذا دهی روزی سه مرتبه ، استفاده کامل از آب تسویه و دمای آب 29 تا 30 درجه ، آیا کاری هست که باید انجام بدم و تخم نریختن مولدها تا چه زمان طبیعی هست ، امکان داره دیگه تخم ریزی نکنند. با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بعضی وقتا بدون تغییر شرایط تانک ، دیگه تخم ریزی نمیکنند . دیسکس ها رو به گله اصلی برگردونید و بهشون زمان بدید. شاید جفت جدیدی انتخاب کنند و شاید هم جفت فعلی باقی بمونه اقدام به تخم گذاری کنند...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    17680
    سلام ، ماهی ماده زیاد به سمت دوک میره بعضی وقتا نیز دوک رو تمیز مکنه ، آیا راهی برای تحریکشون به تخم ریزی هست یا اینکه اونا رو به تانک اصلی برگردونم به نظر شما کدوم کار رو انجام بهتره (البته برای تحریکشون راه هایی که در صفحات مربوطه بوده از جمله تعویض آب با آب سرد و غیره .... رو انجام دادم به جزء اضافه کردن ماهی جدید به تانشون )

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط دانیال 65 نمایش پست ها
    سلام ، ماهی ماده زیاد به سمت دوک میره بعضی وقتا نیز دوک رو تمیز مکنه ، آیا راهی برای تحریکشون به تخم ریزی هست یا اینکه اونا رو به تانک اصلی برگردونم به نظر شما کدوم کار رو انجام بهتره (البته برای تحریکشون راه هایی که در صفحات مربوطه بوده از جمله تعویض آب با آب سرد و غیره .... رو انجام دادم به جزء اضافه کردن ماهی جدید به تانشون )
    بله راه هایی برای تحریک دیسکس به تخم گذاری هست ولی تضمینی در کار نیست

۱.هر روز یک بار نصف آب رو با آبی ۲-۳ درجه خنک تر (آهسته) سیفون کنید.
    ۲. غذایی رو زیر نظر داشته باشید، ویتامین E تاثیر زیادی میتونه داشته باشه. به طور کلی غذایی باید بالانس باشه و حاوی تمام نیاز های دیسکس باشه
    ۳.نور زیاد میل دیسکس به تخم گذاری رو کم میکنه.
    ۴.ممکنه جایی که دلخواهشون هست برای تخم گذاری در تانک وجود نداشته باشه. نقاط مختلف تانک رو با لوله PVC ، سنگ و مخروط های مخصوص پر کنید. دیسکس هست که انتخاب میکنه کجا تخم گذاری کنه. خیلی وقتا با وجود همه موارد، آخر سر روی شیشه یا فیلتر ابری رو انتخاب میکنند!
    ۵.دمای خیلی بالا قطعا میل دیسکس و یا توانش رو برای تخم گذاری و حتی بارور کردن تخم ها کاهش میده
    ۶.غذای زنده تاثیر زیادی داره، هر چند که من هیچ وقت به کسی توصیه نمیکنم غذای زنده به دیسکس بده، چرا که احتمال معرفی بعضی از بیماری ها به تانک رو افزایش میده. ولی به هر حال این هم یک تکنیکه

این تاپیک موضوع اصلیش چیز دیگریست ولی مواردی توش هست که رعایتش ممکنه به شما کمک کنه

http://www.parsipet.ir/thread9614.html

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 28th May 2015 در ساعت 09:18 AM

کاربر ساده

شماره عضویت
    17211
    با سلام خدمت شما. اقا توی تانک اصلی دو تا دیسکسام جفت خوردن و دوتایی روی بخاری رو تمیز میکردن و لوله هاشون بیرون زده بود . من بعد یک هفته به تانک تکثیرم انتقالشون دادم . الان یک ماه هست که اونجان . ولی دیگه اثری از جفت خوردن و تخم ریزی توشون نیست. حالاچیکار کنم. بزارم بمونن یا به تانک اصلی انتقالشون بدم؟؟؟؟؟. میدونم کارم اشتباه بوده ک زود انتقالشون دادم.

کاربر ساده

شماره عضویت
    17211
    اقا کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

صفحه 11 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)