صفحه 1 از 12 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 116
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

تکثیر دیسکس-Discus Breeding

سوال و جواب در باره تکنیک های تکثیر و پرورش ماهی دیسکس و پاسخگویی به مشکلات و سولات شما در باره تکثیر دیسکس

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    سلام.
    با تشکر از ایجاد این بخش من شروع کننده میشم.
    اول اینکه من 4 تا دیسکوس دارم 1 جفت از این دیسکوس ها توی تانک اصلی شروع به تخم ریزی کردن اونم روی شیشه بخاری با اینکه واسشون یه مخروط مناسب گذاشتم ولی بازم رو شیشه بخاری تخم میزارن .
    دوما من احساس میکنم بعد اینکه ماده تخم میزاره نر میره تخم ها رو میریزه کف تانک کلا احساس میکنم نر آماده نیست آیا این ممکنه؟الان شیشه بخاری پر از تخمه و ماده دورو برش میچرخه و تخم میزاره .
    لطفا من رو راهمایی کنید.2 تا عکس هم برای راهنمایی بیشتر قرار دادم از اوضاع موجود .برای بهتر دیدن عکس ها روی اونها کلیک کنید.تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.khaleghi نمایش پست ها
    سلام.
    اول اینکه من 4 تا دیسکوس دارم 1 جفت از این دیسکوس ها توی تانک اصلی شروع به تخم ریزی کردن اونم روی شیشه بخاری با اینکه واسشون یه مخروط مناسب گذاشتم ولی بازم رو شیشه بخاری تخم میزارن .
    دوما من احساس میکنم بعد اینکه ماده تخم میزاره نر میره تخم ها رو میریزه کف تانک کلا احساس میکنم نر آماده نیست آیا این ممکنه؟الان شیشه بخاری پر از تخمه و ماده دورو برش میچرخه و تخم میزاره .
    لطفا من رو راهمایی کنید.

با سلام

چند تا نکته خیلی مهم هست

اول اینکه تخم دیسکس روی بعضی از سطوح اصلا نمیتونه بچسبه...اشتباهی که خیلی از علاقه مندان به تکثیر میکنن گذاشتن لوله های غیر پی وی سی مثل لوله های PP و یا لوله های سبزه
    تخم دیسکس به این سطوح نمیچسبه و بعد از مدتی میفته کف تانک

نکته دیگه اینه که اگر در زمانی که ماده دیسکس تخم در شکم داره شما از دارو یا سولفات منیزیم استفاده کرده باشید میتونه سبب عدم چسبندگی تخم به سطح مورد نظر بشه

مورد دیگه ای که باید در نظر داشته باشید اینه که لوله شیشه ای بخاری مدام در حال داغ شدن و سرد شدن است که خود این موضوع میتونه سبب خراب شدن و ریختن تخم ها از سطح لوله بخاری بشه

اگر جفتتون اختلالات عصبی از خودش نشون میده و در واقع خود والدین به تخم ها آسیب وارد میکنند پیشنهاد میکنم این تاپیک رو دقیق مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/forum/f682/%D...614/#post39290

تقریبا بیشتر اختلالات دیسکس های مولد تو لینکی که براتونه گذاشتم بهش اشاره شده

بعد از مطالعه این تاپیک اگر سوالی داشتید همینجا مطرح کنید

موفق باشید
    بابک آژیده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام.
    لطفا من رو راهمایی کنید.2 تا عکس هم برای راهنمایی بیشتر قرار دادم از اوضاع موجود .برای بهتر دیدن عکس ها روی اونها کلیک کنید.تشکر

با رخصت از جناب آژیده
    دوست گرامی
    اولین شرط برای اینکه بتونید تکثیر موفق داشته باشید این هست که جفت مولد را باید در تانکی که برای تکثیر مهیا شده به تنهایی نگهداری کنید وبه لحاظ محیطی در محل کم رفت و آمد قرار بگیره و نور تانک باید طوری تنظیم بشه که مرتب خاموش و روشن نشه و حتی چراغ محیط را هم کمتر خاموش و روشن کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    با تشکر ار پاسختون.
    این دسکسها با من لج دارن توی تانک تکثیر میزارم خبری نیست همین که به تانک اصلی منتقل میکنم شروع می کنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها

با رخصت از جناب آژیده
    دوست گرامی
    اولین شرط برای اینکه بتونید تکثیر موفق داشته باشید این هست که جفت مولد را باید در تانکی که برای تکثیر مهیا شده به تنهایی نگهداری کنید وبه لحاظ محیطی در محل کم رفت و آمد قرار بگیره و نور تانک باید طوری تنظیم بشه که مرتب خاموش و روشن نشه و حتی چراغ محیط را هم کمتر خاموش و روشن کنید .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    با تشکر ار پاسختون.
    این دسکسها با من لج دارن توی تانک تکثیر میزارم خبری نیست همین که به تانک اصلی منتقل میکنم شروع می کنند.

دوست عزیز
    تکثیر دیسکس یک حرفه هست . نباید توقع داشته باشیم که همانطور که گوپی تولید مثل میکند دیسکس هم انجام دهد. به انها باید زمان بدهید و با تغذیه مناسب و ویتا مینه کردن و سیفونهای مرتب(بهبود شرایط اب) انها را ربرای تکثیر اماده کنید .در فارمهای بزرگ تکثیر بخشی هست بنام پیش مولد که کارشان در انجا اماده سازی جفت جهت تکثیر هست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    با تشکر ار پاسختون.
    سلام

تهییج و ترغیب دیسکس های والد به تخم گذاری راه هایی داره که باید بهش توجه کرد
    در واقع نیاز به شرایط خاصی دار
    این شرایط در تانک اصلی براشون مهیاست و در تانکی قرنطینه اینطور نیست...

فاکتور هایی مثل نور - دما - پی اچ - وجود عوامل استرس زا - نحوه چیدمان تانک و ... همه و همه تو این مسئله تاثیر مستقیم دارند

آژیده

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام به اساتيد عزيز
    براي قرنطينه کردن ديسکس 2 اينچي و پرورش چه کارهايي بايد انجام بدم تا کمترين تلفات داشته باشم و زود ديسکسا بزرگ بشن ؟
    براي اين کار به چه داروهايي نياز دارم ؟

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    با تشکر ار پاسختون.
    سلام دوست عزیز
    سعی کنید بخاری رو به طور افقی نزدیک به کف تانک قرار دهید در این صورت دیسکس به هیچ وجه نمیتونه روی اون تخم بزاره.اگر به تخم گذاری روی مخروط علاقه ای نشون ندادند میتونید یک لوله pvc رو روی یک تکه شیشه مثلا 4*4 سانت بچسبونید و از اون استفاده کنید.اگر در تانک جداگانه تمام شرایطی که مدنظر هست رو مهیا کردید یکی از راه های ترغیب جفت ها به تخم گذاری استفاده از آبی سردتر از اب تانک برای سیفون هست که این سردی اب زیاد نباید باشه حداکثر 1 یا 2 درجه.

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeidkamali نمایش پست ها
    سلام به اساتيد عزيز
    براي قرنطينه کردن ديسکس 2 اينچي و پرورش چه کارهايي بايد انجام بدم تا کمترين تلفات داشته باشم و زود ديسکسا بزرگ بشن ؟
    براي اين کار به چه داروهايي نياز دارم ؟
    کسي نيست جواب بده

صفحه 1 از 12 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)