صفحه 9 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 116
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    سلام.با اجازه اساتيد يك نكته كه در امر تكثير برام چند بار اتفاق افتاده رو ميخواستم اينجا در ميان بگذارم

چند وقتي بود يك گله ديسكس داشتم (6 اينچ)اما اصلا علائم جفت خوردن توي اينا نبود.به قول معروف قفل بودن.
    خلاصه يك ماده ديسكس آماده انداختم كنارشون و گله رو متحول كرد...همه شروع كرد به پرچم زدن براي همديگه.
    اساتيد بزرگ خوشحال ميشم اگر نظرشون رو در اين باره ذكر كنند

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    سلام.با اجازه اساتيد يك نكته كه در امر تكثير برام چند بار اتفاق افتاده رو ميخواستم اينجا در ميان بگذارم

چند وقتي بود يك گله ديسكس داشتم (6 اينچ)اما اصلا علائم جفت خوردن توي اينا نبود.به قول معروف قفل بودن.
    خلاصه يك ماده ديسكس آماده انداختم كنارشون و گله رو متحول كرد...همه شروع كرد به پرچم زدن براي همديگه.
    سلام . استاد اگر خاطرتون باشه من یه تاپیک زدم به نام http://www.parsipet.ir/thread17434.html اونجا توضیح دادم که دیسکس وقتی آماده تخم ریزی از خودش هورمون ملاتونین رو ترشح می کنه که دیگر دیسکس ها رو متوجه خودش کنه . من احساس میکنم موضوع مرتبط با این قضیه هست . تحریک دیسکس با این هورمون می تونه دلیل باشه .

البته عواملی چون کم شدن سختی آب و اسیدی کردن آب - کم کردن دما هم می تونه محرکی برای جفت خوردن باشند . ولی عامل اول به نظر منظقی تر میرسه چون به بقیه شما اشاره ای نکردید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . استاد اگر خاطرتون باشه من یه تاپیک زدم به نام http://www.parsipet.ir/thread17434.html اونجا توضیح دادم که دیسکس وقتی آماده تخم ریزی از خودش هورمون ملاتونین رو ترشح می کنه که دیگر دیسکس ها رو متوجه خودش کنه . من احساس میکنم موضوع مرتبط با این قضیه هست . تحریک دیسکس با این هورمون می تونه دلیل باشه .

البته عواملی چون کم شدن سختی آب و اسیدی کردن آب - کم کردن دما هم می تونه محرکی برای جفت خوردن باشند . ولی عامل اول به نظر منظقی تر میرسه چون به بقیه شما اشاره ای نکردید .
    ممنون استاد رضايي.
    فكر كنم دليلش همون هورموني كه گفتيد باشه چون شرايط آب عالي بود.از آب ro استفاده ميكنم كلا براي تانك مولدها و جفتها.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها

با سلام
    من هم یه باز یه گله اسکار داشتم که می خواستم مولدشون کنم ولی اصلا رفتار تولید مثلی نشون نمی دادن
    بعد یه نر غول که با ماده ش زد و خورد کرده بودو انداختم تو این گله که البته اندازشون نصف اونا بود ولی یه ماده با نر بزرگه جفت خورد جوری که بقیه گله رو یه جا قلمبه کرده بودن من فکر نمی کردم تخم بریزه ولی برای اینکه بقیه اسکارهارو نزنن جداشون کردم و بعد از 3 روز تخم ریزی کردن بعد دیدم راه خوبیه و همینجور نر هارو مینداختم با ماده های گله جفت می خوردن
    حالا فکر کنم برا شما هم همیچین اتفاقی افتاده باشه
    شاید به قول استاد رضایی هورمونی تو آب ترشح کرده، ولی در کل معمولا ماهی هایی که با هم بزرگ میشن دیر اقدام به تولید مثل میکنن ولی وقتی یه غریبه میاد توشن نصبت بهش رفتارشون عوض میشه
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13883
    با سلام
    ببخشید اب اهر از همه جا سنگین تر منظورم خیلی سخت میشه در اینجا ماهی دیسکس نگه داری کرد من 6 سال ماهی نگه داری میکنم اول انجل نگهداری کردم تخم ریزی کردن بلد نشدم چیکار کنم هم تخم ها را خوردن هم ماهی هایم مردن بعد دیسکس خریدم اول 1جفت خریدم فروشنده بهم نگفت کنارش لجن خوار نگه ندار منم بدون این که بدانم رها کردم یکیش نمیدانم چی شد مرد 2روز بعدش لجن خوارم باد کرد مرد بعد 2 جفت بعد خریدم یکی که اول خریده بودم 2 ماه مرد باله هایش ریخت لاغر شد مرد بعد 2 هفته پیش هم یکی از ماهی هایم هم انگونه شد مثل ان شد لاغر شد انقدر لاغر شده بود که استخوان هایش دیده میشد بی حال شده بود غذا نمیخورد به گفته یه فروشنده داروی baktopurریختم اما فایده نکرد مرد الان 3تا ماهی برام مانده الان هم در کتاب ها هم در سایت ها که خواندم فهمیدم که جفت شده اند اما نمیدانم باید چیکار کنم همدیگرو میزنند میروند از هم پنهان میشند نمیدانم چیکار کنم از استاد ها از کسی که میتوانند بهم کمک کنند خواهشا بهم کمک کنند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13883
    با سلام
    با عرض معذرت کسی نیست اینجا بهم کمک کنه بدون این که بگید برم 99صفحه بخوانم من تا انرا بخوانم خیلی خیلی وقت میکشه درست بی ادبی هست اگه کسی میتونه یه چند خط بهم کمک کنه

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali2000h نمایش پست ها
    با سلام
    ببخشید اب اهر از همه جا سنگین تر منظورم خیلی سخت میشه در اینجا ماهی دیسکس نگه داری کرد من 6 سال ماهی نگه داری میکنم اول انجل نگهداری کردم تخم ریزی کردن بلد نشدم چیکار کنم هم تخم ها را خوردن هم ماهی هایم مردن بعد دیسکس خریدم اول 1جفت خریدم فروشنده بهم نگفت کنارش لجن خوار نگه ندار منم بدون این که بدانم رها کردم یکیش نمیدانم چی شد مرد 2روز بعدش لجن خوارم باد کرد مرد بعد 2 جفت بعد خریدم یکی که اول خریده بودم 2 ماه مرد باله هایش ریخت لاغر شد مرد بعد 2 هفته پیش هم یکی از ماهی هایم هم انگونه شد مثل ان شد لاغر شد انقدر لاغر شده بود که استخوان هایش دیده میشد بی حال شده بود غذا نمیخورد به گفته یه فروشنده داروی baktopurریختم اما فایده نکرد مرد الان 3تا ماهی برام مانده الان هم در کتاب ها هم در سایت ها که خواندم فهمیدم که جفت شده اند اما نمیدانم باید چیکار کنم همدیگرو میزنند میروند از هم پنهان میشند نمیدانم چیکار کنم از استاد ها از کسی که میتوانند بهم کمک کنند خواهشا بهم کمک کنند
    سلام دوست عزیز
    شما پی در پی پست میزنید !! دوستا ن فرمودن که نکات مهم رو مطالعه بفرمایید اولین چیزی که به شما توصیه میشه باید مبحث سیکل ازت را کامل مطالعه بفرمایید و بعد اینکه چون فرمودید سختی آب بالاست پس باید برای بهتر نگهداشتن دیسکس از دستگاه ro استفاده بفرمایید تا به سختی مطلوب برسید همانطور که فرمودید سختی آب بالا هست در مورد اینکه ماهیان شما لاغر شدند 2حالت وجود داره یا تغذیه درست و حسابی نداشتند یا مبتلا به انواع انگلهای روده و غیره شدند شما باید موارد و تاپیک هارو مطالعه بفرمایید با چند خط نمیشه همه مسائل را عنوان کرد
    ویرایش توسط B@B@K : 21st July 2013 در ساعت 11:43 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13883
    با سلام
    ببخشید یه سوال داشتم من الان 3تا ماهی دیسکس دارم الان 2تاش که جفت شدن ان یکی را از انها جدا کنم یا بگذارم پیش انها بماند خواهشا بهم کمک کنید مرسی
    ببخشید یه سوال دیگه این که من کوزه بگذارم یا شیشه بخاری یا همان که مثل مخروط هست یا تخته سنگ کدام بگذارم بهتر لطفا بهم کمک کنید مرسی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali2000h نمایش پست ها
    با سلام
    ببخشید یه سوال داشتم من الان 3تا ماهی دیسکس دارم الان 2تاش که جفت شدن ان یکی را از انها جدا کنم یا بگذارم پیش انها بماند خواهشا بهم کمک کنید مرسی
    ببخشید یه سوال دیگه این که من کوزه بگذارم یا شیشه بخاری یا همان که مثل مخروط هست یا تخته سنگ کدام بگذارم بهتر لطفا بهم کمک کنید مرسی
    سلام
    دوست عزیزم نمیخوام نا امید بشی ولی شما اول در مورد دیسکس مطالعه کن تا خوب با خصوصیات دیسکس اشنا بشی اخرین مرحله تکثیره.به صرف اینکه شما یک جفت داشته باشی که نمیشه.اولین وسیله برای تکثیر دستگاه اسمز معکوس یا همون ro.بعد تانک مجزا با ابعاد مناسب و یک برنامه غذایی خوب برای تقویت دیسکسهاتون.بهترین متریال برای تخم ریزی لولهpvc با قطر ۲ تا ۳ اینچ.تازه از همه اینها گذشته شما باید بزارید چند بار تو تانک اصلی تخم ریزی کنن بعد جدا شون کنی تا به قول معروف جفت شما بفهمه باید چیکار کنه.
    امیدوارم موفق بشی.ویک فاتحه برای شادی روح پدر دوست واستاد گرامیمون ارش خان بفرستید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    با سلام خدمت دوستان
    قبل از هرچیز نظر اساتید در مورد بالا بدن معلوماتتون در مورد نگهداری دیسکس بسیار مهم بعد تکثیر شاید باورتون نشه من الان 6 سال تمام دیسکس نگهداری می کنم با جرات می گم سه سالش رو بدون شناخت از نگهداری وبیماری هاش سپری کردم و بیشترین تلفات رو داشتم الان شکر خدا و در این چند سال شاید باورتون نشه بهترین دیسکس ها رو پرورش داشتم و از کارم لذت بردم و می برم منتها در مورد تکثیر اطلاعات زیادی ندارم یعنی چون بیشتر به عنوان فروشنده نگاه کردم بیشتر پرورش باب طبع من . به هر حال تو این مدت هم جفت خیلی خوب داشتم و تخم هم ریختن ولی به اندازه پرورشش لذت نداشتم
    پس لطفا اول به فکر پرورش درست و اصولی باش بعد تکثیر چون فکر کنم قدم اول تکثیر داشتن جفتی که خوب خودت پرورش دادی

صفحه 9 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)