صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 116
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [quote=رضا قلیخانی;85163]ببخشید ولی من که عکسی نمیبینم.
    پست دوم همین صفحه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11816
    سلام جناب آژیده می خواستم از راهنمایی شما در مورد تکثیر دیسکس استفاده کنم من دو جفت دیسکس دارم با تانک 160*36*70 ویک تانک تکثیر 50*50*60تجهیزات تصفیه تانک یه فیلتر سطلی اتمان 1200وفیلتر سقفی 2800L واسه سبک سازی هم از اب خشکشویی استفاده کردم جواب داد چون تا قبل اون تخم ها تاروز هچ اروم اروم قارچ میزد اما بعد استفاده ورساندن اب KH8تخم ها هچ شدن وتا 4روز به تعداد 20تا 30زنده موندن سوال اولم اینکه چکار باید بکنم تا درصد بیشتری از تخم ها هچ بشن؟دوم اینکه بعد هچ شدن بعد 4 روزمیمیرن وبه بدن مادر نمیچسبن با تشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi sa2 نمایش پست ها
    سلام جناب آژیده می خواستم از راهنمایی شما در مورد تکثیر دیسکس استفاده کنم من دو جفت دیسکس دارم با تانک 160*36*70 ویک تانک تکثیر 50*50*60تجهیزات تصفیه تانک یه فیلتر سطلی اتمان 1200وفیلتر سقفی 2800L واسه سبک سازی هم از اب خشکشویی استفاده کردم جواب داد چون تا قبل اون تخم ها تاروز هچ اروم اروم قارچ میزد اما بعد استفاده ورساندن اب KH8تخم ها هچ شدن وتا 4روز به تعداد 20تا 30زنده موندن سوال اولم اینکه چکار باید بکنم تا درصد بیشتری از تخم ها هچ بشن؟دوم اینکه بعد هچ شدن بعد 4 روزمیمیرن وبه بدن مادر نمیچسبن با تشکر
    سلام . با اجازه استاد آژیده عزیز ... البته ایشون تجربشون از من بیشتره ولی من نظرات خودم رو اعلام می کنم و منتظر نظرات ایشون هم میشیم .... معمولا هچ شدن درصد بالاتر به عوامل زیادی بستگی داره .... از عوامل موثر سختی کم آب - پی هاش پایین - ضدعفونی صحیح آب - آماده بودن جفت ها مخصوصا نر موثر هست . شما این عوامل رو بررسی کنید . ph رو حتما زیر 6 بیارید فکر می کنم این کار رو نکردید . کلر آب رو بررسی کنید عامل بازدارنده ی هچ شدن کلر آب هم هست . تغذیه دیسکس ها رو هم درست انجام دهید غذاهای با پروتئین بالا بسیار موثر در درصد هچ شدن هستند .
    و اما در مورد نچسبیدن به بدن والدین .... بعد از هچ شدن جریان آب و هوا رو در تانک کم کنید . معمولا اگر حرکت آب و هوا در تانک زیاد باشه بچه دیسکس ها دچار سردرگمی میشن . عوامل استرس رو پایین بیارید . سیفون رو داشته باشید . والدین نیز باید در جمع کردن دیسکس با شنا های اطراف بچه ها اونها رو به تغذیه وادار کنه . آمونیاک بالا نیز نقش منفی دارد . ضمنا هرمونهای رها شدن در تانک باید با سیفونها کم استرس از تانک اصلی جدا بشند .
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 4th June 2013 در ساعت 09:39 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    با اجازه استاد رضایی و بابک عزیز.گفتنیهارو استاد رضایی گفتند.ولی در تکمیل فرمایش ایشون روزی که تخمها هچ میشن ارتفاع ابو کم کنید طوری که اب به اندازه خود دیسکس باشه و بتونه راحت بالهاشو باز کنه اینطوری لاروها راحتر میچسبن.در ضمن برای تکثیر فقطو فقط دستگاه ro نیاز دارین اب خشکشویی و اب جوش و غیره به هیچ وجه عملی نیست خودتو خسته نکن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ایگوانا- ماهی
    شماره عضویت
    12502
    با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت تمامي اساتيد و بزرگان علم و هنر آكواريوم.
    دوستان من چند تا سوال داشتم.
    1: در حال حاظر توي سالن هاي پرورش ديسكس از روش مصنوعي استفاده ميشه يا طبيعي؟
    اگر از روش طبيعي استفاده ميشه آيا ممكنه بهر برداري از اين ماهي در ماه 2 نوبت باشه ؟
    يعني ماهي 2 با در ماه تخم ريزي كنه؟
    در روش طبيعي زمان تخم ريزي و جدا كردن بچه ها از والدين چقدره؟
    يعني چقدر طول ميكشه تا بچه هارو از مولد ها جدا كنيم و آمادشون كنيم براي تخم ريزي جديد ؟
    از تمام اساتيد ممتشكرم...

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein77 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت تمامي اساتيد و بزرگان علم و هنر آكواريوم.
    دوستان من چند تا سوال داشتم.
    1: در حال حاظر توي سالن هاي پرورش ديسكس از روش مصنوعي استفاده ميشه يا طبيعي؟
    اگر از روش طبيعي استفاده ميشه آيا ممكنه بهر برداري از اين ماهي در ماه 2 نوبت باشه ؟
    يعني ماهي 2 با در ماه تخم ريزي كنه؟
    در روش طبيعي زمان تخم ريزي و جدا كردن بچه ها از والدين چقدره؟
    يعني چقدر طول ميكشه تا بچه هارو از مولد ها جدا كنيم و آمادشون كنيم براي تخم ريزي جديد ؟
    از تمام اساتيد ممتشكرم...
    سلام
    1- از هر دو استفاده میشه ولی اکثرا از روش طبیعی به دلیل زحمت کمتر . ولی تکثیر کننده هایی هستند که برای کمیت بیشتر از این روش نیز استفاده می کنند .

2- در روش مصنوعی میشه ولی در روش طبیعی به دلیل نگه داشته شدن بچه ماهی ها توسط والدین خیر

3- حدود یک ماه تا 45 روز . اصولا باید بعد از تکثیر مدتی در گله بمونند واز نظر غذایی و قدرت بهشون رسیدگی کنید . این مدت با توجه به اصالت - بنیه و نژاد دیسکس ها متفاوت هست .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ایگوانا- ماهی
    شماره عضویت
    12502
    واقعا ممنون از راهنماییتون جناب رضایی.
    یه سوال دیگه که از دوستان داشتم اینه که توی هر بار تخم ریزی ماهی میانگین چه تعداد تخم میذاره!؟
    واگر شرایط آب رو به خوبی براش تامین کنیم چند درصد از این تخمها هچ میشه وبه بهره برداری میرسه ؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein77 نمایش پست ها
    واقعا ممنون از راهنماییتون جناب رضایی.
    یه سوال دیگه که از دوستان داشتم اینه که توی هر بار تخم ریزی ماهی میانگین چه تعداد تخم میذاره!؟
    واگر شرایط آب رو به خوبی براش تامین کنیم چند درصد از این تخمها هچ میشه وبه بهره برداری میرسه ؟
    با سلام و اجازه جناب رضایی:
    این عامل بستگی خیلی زیادی به شرایط تغذیه،بنیه ماهی و امروزه در کشورهای صاحب سبک حتی با توجه به اصلاح نژادی ماهی و ....داره اما عموماً ماهی دیسکسی که دارای شرایط متوسط و خوب هست بین 200 تا 300 تخم میذاره
    شرایط مناسب آب یکی از فاکتورهای بالا رفتن درصد هچ شدگی است مواردی که در بالا عرض کردم و شرایط مناسب و جریان مناسب آب ،دمای آب ،تخم های دیسکس ماده وشرایط اسپرم پاشی دیسکس نر و ....میتونه درصد زیادی روی فاکتورهای هچ شدن تخمها تاثیر گذار باشه اما در شرایط مناسب و خوب درصد هچ تخمها می بایست بالای 80% باشه.
    در هر صورت سوالتون خیلی کلی هست اما مطالب بابک عزیز در خصوص تکثیر و جفت کاملاً روشن و در برگیرنده همه سوالات هست و پاسخ دوستانم هم این موضوعات را تکمیل نموده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    با اجازه استاد رضایی و بابک عزیز.در تکمیل فرمایشات جناب رضایی بستگی داره به بازار و سفارشی که سالن دارها دارن وقتی اوضاع خوب باشه و سفارش زیاد از روش مصنوعی استفاده میشه.ولی کیفیت تکثیر مصنوعی داخل ایران خیلی بده و دیسکسهایی با گرید پایین و بد فرم تولید میشه که از نظز شکل ظاهری گرد نیستن و کاملا بیضی شکل میشن هنوز تکنیک و مواد خاص این موضوع داخل ایران متاسفانه نیست....

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    با اجازه استاد رضایی و بابک عزیز.در تکمیل فرمایشات جناب رضایی بستگی داره به بازار و سفارشی که سالن دارها دارن وقتی اوضاع خوب باشه و سفارش زیاد از روش مصنوعی استفاده میشه.ولی کیفیت تکثیر مصنوعی داخل ایران خیلی بده و دیسکسهایی با گرید پایین و بد فرم تولید میشه که از نظز شکل ظاهری گرد نیستن و کاملا بیضی شکل میشن هنوز تکنیک و مواد خاص این موضوع داخل ایران متاسفانه نیست....
    سلام . ممنونم مهدی عزیز . البته من تاکنون با کسی که تکثیر مصنوعی در ایران کرده به جز یکی دو نفر آشنا نشدم . من خودم چند سال پیش دست به این کار زدم ولی واقعیتش به دلیل زحمت و مشقت بسیار زیادی که داشت برای من مقرون به صرفه نبود . امیل عباسی مهر عزیز تکثیر مصنوعی می کرد و خوب هم جواب گرفت ولی اون هم به نتیجه من رسید . در کشورهای خارجی به دلیل وجود نیروی انسانی براشون و همینطور تجربه و اینکه کل کارشون و شغلشون اینه می تونند این کار رو بکنند . ولی حساب کنید این چندمین کار و شغل من هست ؟ روی این حساب برای اونها صرف میکنه . تنها مشکل در تکثیر مصنوعی 1- تغذیه تا زمان خوردن آرتمیا 2- بیدار ماندن چند روزه و زحمتهای اون هست . وگرنه کار خاصی نداره .
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 8th June 2013 در ساعت 10:30 PM

صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)