صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 40
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    ممنونم
    اطلاعات مفیدی بود اگر از تجربیاتتون هم برامون بگین ممنون میشم
    از رزین میشه توی سامپ استفاده کرد ؟
    چطور میشه فهمید رزین آندیه یا کاتدی ؟
    رزین اشباع شده چه خصوصیتی داره ؟
    ممنونم
    به رزین ترکیب شده آنیونی و کاتیونی میگن mixbed
    فراموشش کنید....بار ها گفتم که رزین برای گرفتن سختی آب افتضاحه .... برای آب شرب استفاده میشه نه آکواریوم و دیسکس!
    دلیلش هم اینه که یون های کلسیم و منیزیم رو حذف نمیکنه ، بلکه به یون سدیم تبدیل میکنه

سدیم برای ماهی ضرر داره و آسیب های داخلی و خارجی زیادی به ماهی در دراز مدت وارد میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط DiscuDVM نمایش پست ها
    من تا الان از رزین استفاده نکردم.
    برای پایین آوردن سختی آب (با توجه به شرایط آب منطقه) اول از تترا آکواسیف و سپس از محصولات آب سیاه استفاده میکنم.با این دو روش میزان سختی آب رو زیر 4 dkh میرسونم.
    سپاس
    تترا آکوا سیف هیچ تاثیر قابل توجهی بر روی سختی آب نداره
    بلک واتر یا آب سیاه هم فقط کمی روی سختی موقت یا سختی کربنات آب (kh) اثر میزاره و سختی جنرال آب یا GH که مجموع یون های کلسیم و منیزیم هستند رو تغییری نمیده . منظور از سختی که تخم دیسکس رو خراب میکنه هم همین سختی جنرال یا gh هست

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 6th November 2012 در ساعت 10:22 PM

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    به رزین ترکیب شده آنیونی و کاتیونی میگن mixbed
    فراموشش کنید....بار ها گفتم که رزین برای گرفتن سختی آب افتضاحه .... برای آب شرب استفاده میشه نه آکواریوم و دیسکس!
    دلیلش هم اینه که یون های کلسیم و منیزیم رو حذف نمیکنه ، بلکه به یون سدیم تبدیل میکنه

سدیم برای ماهی ضرر داره و آسیب های داخلی و خارجی زیادی به ماهی در دراز مدت وارد میشه

تترا آکوا سیف هیچ تاثیر قابل توجهی بر روی سختی آب نداره
    بلک واتر یا آب سیاه هم فقط کمی روی سختی موقت یا سختی کربنات آب (kh) اثر میزاره و سختی جنرال آب یا GH که مجموع یون های کلسیم و منیزیم هستند رو تغییری نمیده . منظور از سختی که تخم دیسکس رو خراب میکنه هم همین سختی جنرال یا gh هست

موفق باشید
    سلام آقای آژیده
    ممنونم از راهنماییتون
    با این توضیحات برای پایین آوردن سختی جز roراه دیگه ای هست ?

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام آقای آژیده
    ممنونم از راهنماییتون
    با این توضیحات برای پایین آوردن سختی جز roراه دیگه ای هست ?
    به جز دستگاه ro

تقطیر

استفاده از آب مقطر

آب باران

استفاده از چوب های دریفت وود drift wood درحجم خیلی بالا

....

بهترین راه همون ro هست

موفق باشید

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    سلام آقای آژیده
    در نوشته های شما خوندم که برای سایز کردن دیسکس آب ro خیلی خوب نیست و آب شهر با سختی حدود 500ppm خوبه حالا بعد از اینکه دیسکس ها سایز شدن و تا پایان عمرشون(که چندین سال میشه) چه نوع آبی رو مناسب میدونید(فرض میکنیم دیسکس مولد نیست)

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط el_1362 نمایش پست ها
    سلام آقای آژیده
    در نوشته های شما خوندم که برای سایز کردن دیسکس آب ro خیلی خوب نیست و آب شهر با سختی حدود 500ppm خوبه حالا بعد از اینکه دیسکس ها سایز شدن و تا پایان عمرشون(که چندین سال میشه) چه نوع آبی رو مناسب میدونید(فرض میکنیم دیسکس مولد نیست)
    سلام و با اجازه بابک عزیز
    همون آب شهر خوبه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دقیقا همینوطوره که آرش عزیز اشاره کرد

تو جنوب مالزی و مرز سنگاپور یه شهری هست به نام johor . تکثیر کننده های محلی اونجا بسیار زیادن....براشون که میگفتم سختی gh آب تهران اغلب بالای 10 و بعضی وقتا 15 هست با حسرت میگفتن که خوش به حالتون !!! سختی بالا تو رشد ماهی دیسکس بسیار موثره...

فقط تکثیر دیسکس نیاز به آب با سختی ملایم و کم داره

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دقیقا همینوطوره که آرش عزیز اشاره کرد

تو جنوب مالزی و مرز سنگاپور یه شهری هست به نام johor . تکثیر کننده های محلی اونجا بسیار زیادن....براشون که میگفتم سختی gh آب تهران اغلب بالای 10 و بعضی وقتا 15 هست با حسرت میگفتن که خوش به حالتون !!! سختی بالا تو رشد ماهی دیسکس بسیار موثره...

فقط تکثیر دیسکس نیاز به آب با سختی ملایم و کم داره
    سلام و باتشکر از هر دو نفر عزیزان که راهنمایی کردید
    من هم دقیقا منظورم همین مطلبی بود که در یک بخش دیگه هم قید کرده بودید فقط میخواستم مطمئن بشم بازم ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11932

ارزان ترین روش سبک کردن آب

تصفیه کننده مغناطیسی، مغناطیس های دائمی بوده و از فلزات مختلف ساخته شده اند به همین دلیل خواص مغناطیسی متفاوتی دارند. به دلیل میدان مغناطیسی تولید شده کریستال های کلیست به کریستال های آراگونیت تبدیل می شوند. چون شکل هندسی کریستال های کربنات کلسیم یا منیزیم تغییر کرده است به جای رسوب گذاری به صورت سخت و لایه ای رسوبی با دانه های ریز و نرم تشکیل می دهند و اکثر کریستال های آراگونیت به صورت معلق در آب باقی می مانند. که به راحتی می توان با یک فیلتر ابری (یا جوراب زنانه) آنها را از آب گرفت
    من خودم امروز عصر یه مدلش رو خریدم 45 تومن که در عرض 5 ساعت سختی آبم رو از 10.5 به 6.5 رسونده فکر میکنم تا صبح به 3 یا 4 هم برسونه!
    منظورم gh هستش با درجه dh.
    البته پس از کمی بررسی متوجه شدم مکانیسم اثرش به این صورت هستش که به وسیله دو تا آهن ربای دائم یه میدان مغناطیسی ایجاد میکنه وچون میدان مغناطیسی بر روی ذرات باردار متحرک تائثیر میذاره و باعث به هم چسبیدن اونها میشه یون های کربنات و کلسیوم از حالت یون خارج شده و با به هم چسبیدنشون تشکیل ملکول های خنثی رو میدن و بصورت پدیده دانه برفی در آب معلق میشن و به وسیله فیلتر ابری میشه اونارو فیلتر و از آب خارج کرد.
    پس فکر میکنم با آهن ربای معمولی هم بشه این کار رو کرد و حتی این هزینه 45 تومن رو هم نکرد.
    البته باید متذکر شوم که حتما آب از داخل این میدان مغناطیسی در جریان باشه واگرنه عمل نخواهد کرد برای این منظور میشه از یه هدر و یک شیلنگ که این آهنربا ها به دور این شیلنگ بسته شدن استفاده کرد و فیلتر رو هم باید در خروجی شیلنگ قرار داد. که مشاهده خواهید کرد که سختی موجود در آب به صورت ژله ای در فیلتر رسوب خواهد کرد.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط vm1363 نمایش پست ها
    تصفیه کننده مغناطیسی، مغناطیس های دائمی بوده و از فلزات مختلف ساخته شده اند به همین دلیل خواص مغناطیسی متفاوتی دارند. به دلیل میدان مغناطیسی تولید شده کریستال های کلیست به کریستال های آراگونیت تبدیل می شوند. چون شکل هندسی کریستال های کربنات کلسیم یا منیزیم تغییر کرده است به جای رسوب گذاری به صورت سخت و لایه ای رسوبی با دانه های ریز و نرم تشکیل می دهند و اکثر کریستال های آراگونیت به صورت معلق در آب باقی می مانند. که به راحتی می توان با یک فیلتر ابری (یا جوراب زنانه) آنها را از آب گرفت
    من خودم امروز عصر یه مدلش رو خریدم 45 تومن که در عرض 5 ساعت سختی آبم رو از 10.5 به 6.5 رسونده فکر میکنم تا صبح به 3 یا 4 هم برسونه!
    منظورم gh هستش با درجه dh.
    البته پس از کمی بررسی متوجه شدم مکانیسم اثرش به این صورت هستش که به وسیله دو تا آهن ربای دائم یه میدان مغناطیسی ایجاد میکنه وچون میدان مغناطیسی بر روی ذرات باردار متحرک تائثیر میذاره و باعث به هم چسبیدن اونها میشه یون های کربنات و کلسیوم از حالت یون خارج شده و با به هم چسبیدنشون تشکیل ملکول های خنثی رو میدن و بصورت پدیده دانه برفی در آب معلق میشن و به وسیله فیلتر ابری میشه اونارو فیلتر و از آب خارج کرد.
    پس فکر میکنم با آهن ربای معمولی هم بشه این کار رو کرد و حتی این هزینه 45 تومن رو هم نکرد.
    البته باید متذکر شوم که حتما آب از داخل این میدان مغناطیسی در جریان باشه واگرنه عمل نخواهد کرد برای این منظور میشه از یه هدر و یک شیلنگ که این آهنربا ها به دور این شیلنگ بسته شدن استفاده کرد و فیلتر رو هم باید در خروجی شیلنگ قرار داد. که مشاهده خواهید کرد که سختی موجود در آب به صورت ژله ای در فیلتر رسوب خواهد کرد.
    دوست عزيز ضمن تبريك و خوش آمد به مناسبت ورودتون به سايت خودتون:
    ممنون از اطلاعاتي كه قرار داديد،ممنون ميشم عكس دستگاه رو قرار بدهيد و اطلاعات خودتون در اين زمينه رو با قرار دادن آهنربا و ...آزمايشات عملي قرار بدهيد.
    ممونو از لطفتون كه در پربار شدن مطالب سايت شركت مي فرمائيد.

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    بعد از اتفاقاتی که توی اصفهان افتاد tds آب به 2000 رسید
    الان که خوب شده بین 400 تا 600 رسیده
    kh آب 7
    به نظر شما مناسبه یا باید از ro استفاده کنم ؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)