صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 37
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    استاد رضایی بله برا تکثیره.در مورد پی اچ باید بگم که با پی اچ سنج دیجیتال گرتم و با کاغذ پی اچ سنج هم تایید کردم عدد رو.ازین بابت مطمین باشید.اب هدف تانک پرورش من 7-7.2 پی اچ و حدود150-200 هست در مقیاس سختی.ولیاب تکثیرو با پی اچ 6.5 و سختی زیر70 مد نظر دارم.
    تو تانک تکثیر که نمیشه تورف گذاشت...من تو مدیا فیلتر اصلی تانک پرورشم تورف دارم اما برا تانک تکثیر نمیدونم چه کنم که رو 6.5 حفظ بشه.متشکر
    سلام . آب خنثی تتاجایی که من می دونم خنثی هست یعنی پی هاش 7 باید داشته باشه چون ماده ای برای اسیدی کردن آب توش نداره . حالا آرش عزیز بهتر اازمن می تونه اینو تایید یا رد کنه . اگربرای تکثیرمیخواید همون آب ro مشکل شما رو حل می کنه . اگر درصد هچ کم داشتید اعلام بکنید راه حل دیگری اعلام کنیم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    چشم منم اینطوری فکر میکردم اما چک که کرد دیدم اسیدیه
    چشم حتما

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    سلام خدمت اساتید البته یک گله کوچک کنارش در همین تاپیک نظری در مورد ph آب و زاج دادم که انتظار داشتم اساتید نظر بدن که ...؟
    به هر حال بازم خسته نباشید من یک محللول دیک ساخت آمریکا دارم که از یک دوست گرفتم که در پایین آوردن ph بسیار عالی ولی راستیش دوامش رو نمی دونم اینم عکسش ممنون میشم این مورد رو راهنمایی کنین؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس سقز نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید البته یک گله کوچک کنارش در همین تاپیک نظری در مورد ph آب و زاج دادم که انتظار داشتم اساتید نظر بدن که ...؟
    به هر حال بازم خسته نباشید من یک محللول دیک ساخت آمریکا دارم که از یک دوست گرفتم که در پایین آوردن ph بسیار عالی ولی راستیش دوامش رو نمی دونم اینم عکسش ممنون میشم این مورد رو راهنمایی کنین؟
    سلام . در مورد چیزی که تجربشو ندارم من به شخصه نمی تونم نظری بدم . نه اینکه این نوع تجربه ها نیز بسیار خطر ناک و گاه فاجعه بار هست نظر دادن به چنین چیزهایی رو خودمو منع می کنم . یادم میاد یکی از دوستان در یکی از فرومها تجربه ای رو اعلام می کنه دیگری علائم همون مسئله رو در دیسکس هاش می بینه و همون کار رو انجام می ده . 20 تا دیسکس رو می کشه و کلی گله ولی همراه با کلی ضرر جانی و مالی . اینه که گاه سکوت بهتر هست . با توجه به مارک این محصوا که مارک بسیار معتبری هست بعید می دونم بی نتیجه باشه ولی بروشورش رو کاملا رعایت کنید . من جز برخی از مسائل مخصوصا درمان برخی بیماریها هیچگاه ph رو دست کاری نمی کنم . بنا براین سعی در ثبات تانک رو بیشتر می پسندم تا دست کاری مولفه هاش .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاکپشت
    شماره عضویت
    14463
    دوستان من پیشنهاد میکنم برای اسیدی کردن آب از گیاه طبیعی استفاده کنین, گیاهان طبیعی رودخانه آمازون آبو به مقدار لازم اسیدی میکنن و شرایط محل زندگی بومی دیسکس هارو شبیه سازی میکنن که به غیر از اسیدی کردن آب 1عالمه خاصیت دیگه هم داره و زیبایی خاصی به تانکتون میبخشه. گیاهانی مثل کریپتون, دم گربه ای یا آلوئدا و بقه گیاهان بومی رودخانه آمازون

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام:
    ببینید دوستان بسیاری از محصولات تجاری و برندهای حتی معتبر از کارخانجات معتبر نیز گاهی اوقات کارایی ندارند.بسیاری از محصولات سبک کننده آب و کاهش دهنده پی اچ و ....نه اینکه موثر نباشند!!!خیر اما صرفه اقتصادی ندارند ضمن اینکه توی دیسکس داری اولین مورد و حیاتی ترین بخش آب است،آب
    این مطلب را بنده خیر تمام فرومهای خارجی و فیلمهای خارجی و بزرگترین دیسکس داران دنیا تائید می کنند و اولین سخنشون همین مورد است.
    هیچ چیزی نمی تواند جایگزین آب شود و باید بخودمان هم بقبولانیم که آزموده را دوباره آزمودن خطاست.بنده خودم اخیراً 148 تومان بابت دستگاه اوزنایزر دادم و هر کدام از دوستان بخواهند الان بگیرند می گویم فقط تبلیغ است و تبلیغ -----این دستگاه فقط برای زمانی قابل استفاده است که شما بخواهید از آ***** سخت مثل آب چاه استفاده کنید که در اینحالت این وسیله آب را گندزدایی کرده و سپس شما باید بعد از این مرحله از دستگاههای تصفیه آب اسمز معکوس استفاده کنید.
    دوست عزیزمون دیسکس سقز فرمودن که زاج رو استفاده می کنند!!!!!!ممنون میشدیم از ایشون که تجربیاتشون رو تو این زمینه بگن
    گاهاً رسوبات ناشی از همین مواد و اثرات مخرب در سیستم کلیه ماهی در سالیان بعد خود را نشان خواهد داد
    البته بنده اذعان می کنم که در بخش دیسکس و دیسکس داری بین دوستان شناخته شده از همه کم تجربه تر هستم اما باور کنید شاید حداقل بابت سنجش کیت پی اچ نزدیک 200 هزارتومان خرج کردم و با وزیرپور عزیز بارها صحبت کرده و کتاب خوانده و عملی هم این موارد را در تصفیه آب شیرین کن قرچک هم چک کرده ام.

برای دیسکس داری آب لوله کشی که پی اچی در حدود 7 تا 8 دارد عالیست و نیاز به هیچ ماده افزودنی دیگری ندارد.اگر آب منطقه پی اچ بیشتری دارد با آب ro این آب را سبک کنید و سیفون مناسب روزانه سیفون 40 الی 50 بهترین حالت برای دوستانی است که بنا بر شرایط خاص منزل و ... امکان سیفونیگ بیشتری ندارند،ماهی سالم و غذای مناسب و غذادهی درست تمام کاریست که باید انجام داد.
    برای تکثیر هم تغلیظ آب ro با لوله کشی همین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام:
    ببینید دوستان بسیاری از محصولات تجاری و برندهای حتی معتبر از کارخانجات معتبر نیز گاهی اوقات کارایی ندارند.بسیاری از محصولات سبک کننده آب و کاهش دهنده پی اچ و ....نه اینکه موثر نباشند!!!خیر اما صرفه اقتصادی ندارند ضمن اینکه توی دیسکس داری اولین مورد و حیاتی ترین بخش آب است،آب
    این مطلب را بنده خیر تمام فرومهای خارجی و فیلمهای خارجی و بزرگترین دیسکس داران دنیا تائید می کنند و اولین سخنشون همین مورد است.
    هیچ چیزی نمی تواند جایگزین آب شود و باید بخودمان هم بقبولانیم که آزموده را دوباره آزمودن خطاست.بنده خودم اخیراً 148 تومان بابت دستگاه اوزنایزر دادم و هر کدام از دوستان بخواهند الان بگیرند می گویم فقط تبلیغ است و تبلیغ -----این دستگاه فقط برای زمانی قابل استفاده است که شما بخواهید از آ***** سخت مثل آب چاه استفاده کنید که در اینحالت این وسیله آب را گندزدایی کرده و سپس شما باید بعد از این مرحله از دستگاههای تصفیه آب اسمز معکوس استفاده کنید.
    دوست عزیزمون دیسکس سقز فرمودن که زاج رو استفاده می کنند!!!!!!ممنون میشدیم از ایشون که تجربیاتشون رو تو این زمینه بگن
    گاهاً رسوبات ناشی از همین مواد و اثرات مخرب در سیستم کلیه ماهی در سالیان بعد خود را نشان خواهد داد
    البته بنده اذعان می کنم که در بخش دیسکس و دیسکس داری بین دوستان شناخته شده از همه کم تجربه تر هستم اما باور کنید شاید حداقل بابت سنجش کیت پی اچ نزدیک 200 هزارتومان خرج کردم و با وزیرپور عزیز بارها صحبت کرده و کتاب خوانده و عملی هم این موارد را در تصفیه آب شیرین کن قرچک هم چک کرده ام.

برای دیسکس داری آب لوله کشی که پی اچی در حدود 7 تا 8 دارد عالیست و نیاز به هیچ ماده افزودنی دیگری ندارد.اگر آب منطقه پی اچ بیشتری دارد با آب ro این آب را سبک کنید و سیفون مناسب روزانه سیفون 40 الی 50 بهترین حالت برای دوستانی است که بنا بر شرایط خاص منزل و ... امکان سیفونیگ بیشتری ندارند،ماهی سالم و غذای مناسب و غذادهی درست تمام کاریست که باید انجام داد.
    برای تکثیر هم تغلیظ آب ro با لوله کشی همین
    با سلام خدمت تمام اساتید گرامی
    علی الخصوص آرش جان
    از اینکه به عنوان یک کاربر کم تجربه در این سایت نطر می دم و دوستان پویا و دلسوزی مثل شما و بابک جان و استاد رضایی را دارم خرسندم
    فبل از هر چیز در صحت فرمایشات شما هیچ شکی نیست و وجود یک آب سالم و بدون مواد افزودنی برای دیسکس ها بسیار بهتر منتها برای پایین آورد ph اب که با توجه به آنچه از اساتید و دوستان یادگرفتم برای تکثیر بهتر یعنی درصد هچ رو بالا می بره باید بگم که یکی از دوستانم در شهر سقز این ماده ( زاج )رو به من معرفی کرد و اگر دوستان آزمایش کرده باشن در تغییر ph آب و شفافیت آب بسیار عالی ولی من می خواستم این ماده رو که واقعا تجربه کردم به دوستان معرفی کنم البته شرایط استفاده هم به نسبت فرق می کنه من خودم در تانک های پرورش بعد از تست شرایط کلی آب از این ماده استفاده می کنم و کلا از 10 گرم در فیلتر سطلی برای 400 لیتر استفاده می کنم و این کار رو ظرف مدت سه روز انجام می دم و تا مدت 2 هفته من ph 7 دارم ولی لازم که بگم زاج هم انواعی دارن از نظر میزان رسوب و قیمت ها متفاوت البته یک بار من که از آب ro برای تانک تکثیر استفاده کردم از زاج استفاده کردم که نزدیک بود جفت رو از دست بدم که بعد از تست همون تان متوجه شدم که بدلیل پایین بودن phاب و اضافه کردن زاج نزدیک بود شک phکار دستم بده البته من کمتر اهل تکثیرم و این رو بارها گفتم ولی اگه بخوایم از این ماده برای تکثیر استفاده کنیم بهتر از یک تانک خاص به مقدار لازم استفاد کنیم تا همیشه یک میزان خاص از ph آب داشته باشیم در ضمن رسوباتی که آقا آرش گفتن باید خارج شه که بسیار مهمه
    به هر حال این تجربه من بود اگر اساتید ودوستان هم نظری دارن در خدمتم ضمنا نظر اساتید گرامی ارجحیت داره و امثال من باید مدتها پیش آنها تلمذ کنن
    با تشکر

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس سقز نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمام اساتید گرامی
    علی الخصوص آرش جان
    از اینکه به عنوان یک کاربر کم تجربه در این سایت نطر می دم و دوستان پویا و دلسوزی مثل شما و بابک جان و استاد رضایی را دارم خرسندم
    فبل از هر چیز در صحت فرمایشات شما هیچ شکی نیست و وجود یک آب سالم و بدون مواد افزودنی برای دیسکس ها بسیار بهتر منتها برای پایین آورد ph اب که با توجه به آنچه از اساتید و دوستان یادگرفتم برای تکثیر بهتر یعنی درصد هچ رو بالا می بره باید بگم که یکی از دوستانم در شهر سقز این ماده ( زاج )رو به من معرفی کرد و اگر دوستان آزمایش کرده باشن در تغییر ph آب و شفافیت آب بسیار عالی ولی من می خواستم این ماده رو که واقعا تجربه کردم به دوستان معرفی کنم البته شرایط استفاده هم به نسبت فرق می کنه من خودم در تانک های پرورش بعد از تست شرایط کلی آب از این ماده استفاده می کنم و کلا از 10 گرم در فیلتر سطلی برای 400 لیتر استفاده می کنم و این کار رو ظرف مدت سه روز انجام می دم و تا مدت 2 هفته من ph 7 دارم ولی لازم که بگم زاج هم انواعی دارن از نظر میزان رسوب و قیمت ها متفاوت البته یک بار من که از آب ro برای تانک تکثیر استفاده کردم از زاج استفاده کردم که نزدیک بود جفت رو از دست بدم که بعد از تست همون تان متوجه شدم که بدلیل پایین بودن phاب و اضافه کردن زاج نزدیک بود شک phکار دستم بده البته من کمتر اهل تکثیرم و این رو بارها گفتم ولی اگه بخوایم از این ماده برای تکثیر استفاده کنیم بهتر از یک تانک خاص به مقدار لازم استفاد کنیم تا همیشه یک میزان خاص از ph آب داشته باشیم در ضمن رسوباتی که آقا آرش گفتن باید خارج شه که بسیار مهمه
    به هر حال این تجربه من بود اگر اساتید ودوستان هم نظری دارن در خدمتم ضمنا نظر اساتید گرامی ارجحیت داره و امثال من باید مدتها پیش آنها تلمذ کنن
    با تشکر
    سلام
    من خودم از زاج یا پرمنگنات برای ضد عفونی تانک ها استفاده کردم ولی برای تغییر ph خیر.میتونید مطالب یا منابعی در مورد کاهش ph با زاج معرفی کنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام
    من خودم از زاج یا پرمنگنات برای ضد عفونی تانک ها استفاده کردم ولی برای تغییر ph خیر.میتونید مطالب یا منابعی در مورد کاهش ph با زاج معرفی کنید.
    با سلام
    در مطالب قبلی نحوه استفادش رو خدمتتون عرض کردم . ضمنا اگه در جایی مطلبی رو پیدا می کردم بی شک نام می بردم استفاده از زاج سفارش یکی از دوستانم بود و من هم خدمت دوستان عرض کردم البته اگه شما دستگاهی برای تشخیص میزان ph داشته باشین در اولین آزمایش تغییر سریع ph را متوجه خواهید شد
    با تشکر

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام و با تشکر از محسن دوست قدیمی و عزیزم:
    ابتدا یک مطلب رو عرض کنم که دوست عزیزمون محسن خودشون تکثیر کننده بودند و یکی از استادها و راهنماهای خوب من در دیسکس داری بوده اند.
    ببینید ترکیبات زاج سفید متشکل از آلومنیوم پتاسیم سولفات است ضمن اینکه مطلب جدیدی خوندم تو سایت
    http://www.niazemarkazi.com/article/...%A7%D8%AC.html که برای خودمم جالب بود دوستان اگر از جاده هراز به آمل یا بلعکس به تهران اومده باشن منطقه ای وجود داره بنام آب اسک که اگر توقف کرده باشن جویی وجود داره که کف این جوی کاملاً شیری رنگه من خودم موندم که اینجا چرا اینجوره که الان با خواندن این مطلب به سایتی هم که عرض کردم سوالم جواب داده شد که این ماده زاج سفید یا همون زاغ یا زاک و ... بوده وجود چنین رسوباتی و ته نشینی آن قاعدتاً میتونه عوارض ناگواری روی آبشش ها و کبد و کلیه و.... ماهی ها بذاره ضمن اینکه ترکیب آلومنیوم و سولفات می تونه سمی باشه لذا با توجه به ترکیبات آهن،آلومنیوم و ... در زاج که می تواند برای ماهی در دراز مدت و کوتاه مدت مشکل ایجاد کند من پیشنهادم عدم استفاده از این ماده است،ضمن اینکه تو سایتهای مهم و معروف خارجی توی عکس بیشتر سالنها بنده دیده ام که دستگاه ro صنعتی موجود بوده و این تکثیر کنندگان از این دستگاه برای تکثیر و حتی نگهداری دیسکس با توجه به شرایط آب منطقه استفاده می کنند.
    دوست عزیز بهترین مرجع برای خود شما دوستتون هستند که می توانند عوارض و یا عدم عوارض در ماهی رو به اطلاعتون برسونند و اگر ایشان نتیجه مناسب گرفته اند شما هم امتحان کنید و با همین روش پیش برید
    ضمن اینکه وجود اسید سولفوریک در زاج موجب اسیدی شدن آب خواهد شد اما کاهش ثابت ph!!!!!!!!!!!!

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)