صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4

طوطی آمازون بال نارنجی(Orange Winged Amazon)

آمازون Orange Winged يا همون بال نارنجي متاسفانه تنها گونه آمازون هست كه گاهي اوقات وارد ايران ميشه و ما مي تونيم اون رو در پرنده فروشيها ببينيم...قدرت سخن گويي خوبي نداره و در موارد نادر مي تونه با صدايي كه خيلي هم واضح نيست چند كلامي حرف بزنه....رنگ سبز بسيار خوش رنگي داره كه در كناره هاي بال اون رگه هاي آبي و نارنجي وجود داره .رنگ پرهاي بالاي منقارش زرد و آبي هست...قيمت وحشي و كال اون بسه به سنش از 270 هزار تا 400 هزار هست.گاهي جيغهاي سرخپوستي بلندي مي كشه اما در مجموع ميشه در آپارتمان كوچك هم اون رو نگه داشت.
    همينجا بگم كه آمازونها انواع زيادي دارن اما بهترين اونها از نظر سخن گويي Yellow Naped DubleYallow Head &Blue Fronted &Yellow Crowned (يلو نيپد يا پشت گردن زرد-دبل يلو هد يا دو سمت سر زرد -يلو كراون يا تاج زرد-بلو فرانتد يا پيشاني آبي)
    آمازونها طوطياني بسيار خوش رنگ و زيبا و نوع پشت سر زرد و پيشاني آبي اون قدرت سخن گويي و خواندن شعر داره كه متاسفانه به ايران وارد نميشه .
    توجه توجه: لطفا به آمازون نگين كاسكو سبز....اين طوطي هيچ ربطي به كاسكو نداره.كاسكو بومي قاره آفريقاست(كونگو و تيمنه) و آمازون بومي جنگل آمازون در آمريكاي جنوبي(ونزوئلا-برزيلو...) هست. آمازون نر در برخي ماهها از سال بدنش كمي بوي هورمن كه شبه نوعي ماده شيميايي هست ميده...نگران نباشين تو خونه بوش نمي پيچه.
    اين هم عكسي از آمازون بال نارنجي خودم....يادش بخير اسمش سينيور بود.

ویرایش توسط اسکندری : 13th February 2013 در ساعت 10:36 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    78
    سلام عزیز.اگه میشه اطلاعات زیادی در مورد امازون بال نارنجی بدین.خیلی خیلی ممنونم.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin نمایش پست ها
    سلام عزیز.اگه میشه اطلاعات زیادی در مورد امازون بال نارنجی بدین.خیلی خیلی ممنونم.
    و اما آمازون بال نارنجي..در ايران بي سوادها بهش ميگن كاسكو سبز.....جوجه و حتي جوان بالغش پيدا نميشه....در مغازه ها خيلي كم پيدا ميشه و اكثرا كهنه هستند...من چند سال پيش يك جوانش رو پيدا كردم كه نهايتا تونستم كاري كنم كه بهم سر بده و بياد روي قفسش بشينه و از دستم تخمه بگيره.....معمولا آروم هستند اما گاهي جيغهاي سرخپوستي مي زنند.....شخصيتشون جالبه و بسيار باهوش هستند....من تا به امروز حتي يك موردش رو هم نديدم كه در ايران حرف بزنه چون تاحالا جوجه وارد نشده.
    سنشون رو نميشه از روي رنگ چشم تشخيص داد و اين خيلي بده.
    در مورد غذاش هم دقيقا مثل كاسكو و شاه طوطي هست.
    من خودم خيلي علاقه به آمازون دارم اما از بال نارنجي چيزي در نمياد....اگر در اينترنت بگرديد حرف بزنش رو در خارج از ايران ميبينيد كه خيلي هم جالب تقليد صدا نمي كنه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    و اما آمازون بال نارنجي..در ايران بي سوادها بهش ميگن كاسكو سبز.....جوجه و حتي جوان بالغش پيدا نميشه....در مغازه ها خيلي كم پيدا ميشه و اكثرا كهنه هستند...من چند سال پيش يك جوانش رو پيدا كردم كه نهايتا تونستم كاري كنم كه بهم سر بده و بياد روي قفسش بشينه و از دستم تخمه بگيره.....معمولا آروم هستند اما گاهي جيغهاي سرخپوستي مي زنند.....شخصيتشون جالبه و بسيار باهوش هستند....من تا به امروز حتي يك موردش رو هم نديدم كه در ايران حرف بزنه چون تاحالا جوجه وارد نشده.
    سنشون رو نميشه از روي رنگ چشم تشخيص داد و اين خيلي بده.
    در مورد غذاش هم دقيقا مثل كاسكو و شاه طوطي هست.
    من خودم خيلي علاقه به آمازون دارم اما از بال نارنجي چيزي در نمياد....اگر در اينترنت بگرديد حرف بزنش رو در خارج از ايران ميبينيد كه خيلي هم جالب تقليد صدا نمي كنه.
    میشه بگید که چرا نوع دیگش تو ایران وارد نمیشه ؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    میشه بگید که چرا نوع دیگش تو ایران وارد نمیشه ؟
    البته اين سوال رو بايد از قاچاقچي هاي وارد كننده پرنده سوال كنيد .اما تا اونجايي كه من مي دونم بار اصلي طوطي ها از پاكستان وارد ايران ميشه و در اونجا زياد آمازون نمي يارن در ضمن آمازون در ايران زياد شناخته شده نيست و وارد كننده ها ميگن كه بازار خوبي نداره و صرف نمي كنه به همين علت نميارن...البته من چند نفري رو مي شناسم كه هر چي شما سفارش بدين همون رو ميارن ....اتفاقا چند وقت پيش يكي به من گفت كه آمازون پشت گردن زرد يا پيشاني آبي برام مياره يك ميليون و هفتصد در ضمن اينها نصف پول رو اول ميگيرن .....من اينطوري دوست ندارم خريد كنم چون ممكنه پرنده صاف و سالمي نباشه...ممكنه جوجه نباشه و ممكنه يه آمازون ديگه به جاي سفارش شما بيارن كه به اين ترتيب پول شما دود ميشه ميره هوا....پارسال يكي آگهي كرده بود كه يه آمازون كله زرد داره كه 50 كلمه صحبت ميكنه ...قيمتش هم 4 ميليون بود....تك و توك پيدا ميشه اما با اين قيمتها.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3996
    سلام. اخیرا گونه هایی از آمازون به صورت جوجه یک ماهه وارد بازار شده (ایا میدونید از کدام گونه های آمازون معمولا به این صورت وارد میشه؟) فروشنده ها چیزی جز نام کاسکو سبز نمی دونن چه برسه به نوع گونه.

ایا فقط همین گونه "بال نارنجی" وارد ایران میشه؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sitting_Bull نمایش پست ها
    سلام. اخیرا گونه هایی از آمازون به صورت جوجه یک ماهه وارد بازار شده (ایا میدونید از کدام گونه های آمازون معمولا به این صورت وارد میشه؟) فروشنده ها چیزی جز نام کاسکو سبز نمی دونن چه برسه به نوع گونه.

ایا فقط همین گونه "بال نارنجی" وارد ایران میشه؟
    سلام
    نود درصدشون همین بال نارنجی هستند... اما من بعید می دونم جوجه یک ماه باشه ، جوجه یکماهه یعنی جوجه گوشتی من بعید می دونم ها .... مطمئن هستید که یکماهه هستند؟
    اگر تونستید با موبایل هم که شده عکس بگیرید و اینجا بذارید یا اینکه بگید که در کدام مغازه دیده اید.....

کاربر ساده

شماره عضویت
    3996

جوجه امازون 35 روزه

سلام. ممنون از پاسخ شما. لطفا اینجا رو ببینید. عکسش هم هست. گفته جوجه امازون 35 روزه!

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sitting_Bull نمایش پست ها
    سلام. ممنون از پاسخ شما. لطفا اینجا رو ببینید. عکسش هم هست. گفته جوجه امازون 35 روزه!
    سلام
    خیلی جالب بود ممنون از اطلاع رسانی تون .... من تا به حال ندیده بودم البته .... چند تا آگهی دیده بودم ولی وقتی مراجعه کردم جوجه ای که نشون دادند نه تنها جوجه نبود بلکه سنش هم زیاد بود ... من هم گفتم که جوجه 35 روزه باید گوشتی باشه.... اگر نمیره و بشه بزرگش کرد خیلی طوطی خوبیه... ولی با این قیمت اگر بخری و بمیره .....
    ممنون جالب بود....

کاربر ساده

شماره عضویت
    3996
    سلام شیکرا

حالا از این عکس شما می تونی نوعش رو تشخیص بدی؟
    چون اگه مثلا پشت گردن زرد باشه ارزش داره. یا به ریسکش می ارزه.
    اما مثلا بال نارنجی باشه فکر نکنم ارزششو داشته باشه.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)