صفحه 73 از 130 نخستنخست ... 23545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 721 به 730 از 1293
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lordsuperboys نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدیران و فعالان انجمن که مطالبشون همواره چراغ راه بقیه هست

چند وقتی هست ماهی های تانک من که تانک گیاهی هست دما روی 27 دچار مرگ شدن.تعداد زیادی ماهی به نوبت دارن تلف می شن و این روند متوقف نمی شه و حتی ماهیای مقاومی مثل زبرا ها و فایتر من هم مردن.از ظاهر ماهی ها که چیزی معلوم نیست و همگی سالم بودن و غذا می خوردن بعد تلفات شروع شد
    (ماهیا تترا جواهر ،کاردینال، بلک فانتوم،رد تیل بودن) تعدادی از ماهی ها دچار ورم چشم و شکم شده بودن یک چوب بود داخل تانک گویا گتدیده بود با برداشتن اون فک میکردم وضعیت به ثبات می رسه و تلفات تموم می شه. چوب رو برداشتم و چندید بار اب و سیفون کردم هر دو روز 20% و چند روز وضیعت خوب بودخوب بود ولی دو سه روزه هر وقت چراغارو روشن می کنم 2 3 تا ماهی چسبیدن به فیلتر و مردن در صورتی که روز قبلش به شدت فعال بودن و غذا می خوردن.
    دو سه روز هر روز صبح که پا میشم تعدادی ماهی عموما زبرا مردن و به فیلتر چسبیدن و می گم روز قبلش علامت خاصی ندیدم.تنها چیزی که نظرمو جلب کرد یک مقدار جزیی پولکای زیر شکم انگار از داخل دچار فشار شدن و مقداری ریش ریش البته جزیی و با دقت زیاد معلومه.با توجه به اینکه اکواریوم گیاهی به شدت دستم از درمان بسته اس داخل تانک اصلی.الان فقط تعدادی باله ریسمانی 9 عدد سایز کوچیک یه زبرا 3 تا گوپی یه رد تیل و چند تا جلبک خوار موندن .همشونو از تانک خارج کنم یا چیکار پیشنهاد می کنید؟ایا این نوع مرگ و میر به بیماری تترا مربوط میشه؟
    غذای تازه هم تهییه کردم مبادا از اون باشه. نظرتون و لطف کنید که واقعا این تلفات منو کلافه کرده و بسیار مو ناراحت و ازرده میکنه الان هم که برگشتم دیدم یه گپی نر که سالم بود مریض به نظر می رسه بی حال نیست ولی یجوره انگار یه طرف بدنش از کار افتاده انداختمش قرنطینه فعلا .
    راستی دو نکته هم هست لازم دیدم اشاره کنم با توجه به این که تانک گیاهیه تعداد زیادی حلزون توش هست که فعلا منتظرم حلزون کیلر گیر بیارم و تعدادشون کم شه نمی دونم وجود خلزون ها هم باعث مشکل می شه یا نه.
    البته کپسول دی اکسیدمم خالی شده بود که دو روز پیش بردم پر کردن ولی فک نمی کنم تاثیر داشته باشه جون مزه و بوش تفاوتی نکرده تنها حبابا یکم ریزتر شدن.
    با تشکر پیشاپیش
    با توجه به اینکه تانک شما ترکیبی از انواع ماهی ها رو در خودش جای داده احتمالات زیادی میشه داد ولی این همه مرگ و میر بدون علامت خیلی مشخص و اینکه بعد از سیفون چند روز شرایط خوب بوده احتمالا بالا بودن آمونیاک رو خیلی زیاد میکنه

تست کنید آب رو ... و تا مشخص شدن نتیجه مرتب سیفون کنید

عکسی از آکواریمتون بزارید . آب کدر و ابری نمیشه گاهی؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    13829
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    دوست خوبم قبل از هر كاري اب اكواريوم را تست بزنيد به احتمال زياد ميزان امونياك يا نيتريت تانك شما بالاست. متورم و قرمز شدن ابششها ممكنه علامت مسموميت باشه.
    سلام
    از پاسخت ممنونم
    با تسترهای کاغذی وضعیت آب رو چک میکنم مستمر؛ نیتریت وضعیت غیرعادی نداره و آب مناسبه...
    منشاء مشکل احتمالاً سهل انگاری خودم هست چون چندتا زبرا توی این تانک انداختم که بعداً متوجه شدم ماهی های تانکشون انگل آبششی داشتن و چندتایی تلف شدند تا داروها اثر کرد
    حالا برای درمان نمیدونم آیا فقط اگر ماهی ها رو خارج کنم مشکل حل میشه یا الان همه محتویات تانک از قبیل گیاه و سنگ و آب و... ناقل انگل هستند؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    12429
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    با توجه به اینکه تانک شما ترکیبی از انواع ماهی ها رو در خودش جای داده احتمالات زیادی میشه داد ولی این همه مرگ و میر بدون علامت خیلی مشخص و اینکه بعد از سیفون چند روز شرایط خوب بوده احتمالا بالا بودن آمونیاک رو خیلی زیاد میکنه

تست کنید آب رو ... و تا مشخص شدن نتیجه مرتب سیفون کنید

عکسی از آکواریمتون بزارید . آب کدر و ابری نمیشه گاهی؟
    سلام جناب آژیده، متسفانه به تستر دسترسی نداشتم ولی اگه باشه سریعا اقدام می کنم
    در مورد کدر شدن آب نه کدر نمی شه
    یکی از دوستان بیماری تترا رو پیشنهاد دادن و من تمام ماهیارو جدا کردم و طبق اون شیوه ای که شما فرمودین درمان رو شروع کردم
    به محض اینکه دارو اضافه کردم یدونه باله ریسمانی برعکس شد جداش کردم و تو اب تمیز و بدون کلر انداختم ولی مرد امروز صبح هم که دوتا باله ریسمانی مرده
    به هر حال اگه ایراد نداره به نظرتون همون روش رو ادامه بدم تا چند روز
    فقط چند تا نکته:در کل به نظرتون ادامه بدم این درمانو؟ در مان تو یه تشت جدا از تانک اصلی جریان داره
    بعد اینکه دوره ی درمان تموم شد با تانک اصلی چیکار کنم؟ ابشو تا چه حد عوض کنم ایا با وجود گیاها و اب الوده امکان شیوع دوباره هست؟
    ایا گیاها باید خارج بشن و درمان تو تانک اصلی اغاز بشه؟
    ممنون می شم اگه در مورد موارد بالا راهنمایی کنید
    اینم عکس سیامی و تترا نئون که دیروز مردن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام جناب آژیده، متسفانه به تستر دسترسی نداشتم ولی اگه باشه سریعا اقدام می کنم
    در مورد کدر شدن آب نه کدر نمی شه
    یکی از دوستان بیماری تترا رو پیشنهاد دادن و من تمام ماهیارو جدا کردم و طبق اون شیوه ای که شما فرمودین درمان رو شروع کردم
    به محض اینکه دارو اضافه کردم یدونه باله ریسمانی برعکس شد جداش کردم و تو اب تمیز و بدون کلر انداختم ولی مرد امروز صبح هم که دوتا باله ریسمانی مرده
    به هر حال اگه ایراد نداره به نظرتون همون روش رو ادامه بدم تا چند روز
    فقط چند تا نکته:در کل به نظرتون ادامه بدم این درمانو؟ در مان تو یه تشت جدا از تانک اصلی جریان داره
    بعد اینکه دوره ی درمان تموم شد با تانک اصلی چیکار کنم؟ ابشو تا چه حد عوض کنم ایا با وجود گیاها و اب الوده امکان شیوع دوباره هست؟
    ایا گیاها باید خارج بشن و درمان تو تانک اصلی اغاز بشه؟
    ممنون می شم اگه در مورد موارد بالا راهنمایی کنید
    اینم عکس سیامی و تترا نئون که دیروز مردن

من درمانی پیشنهاد دادم؟ کی؟ قبلا؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    12429
    من درمانی پیشنهاد دادم؟ کی؟ قبلا؟
    نه جناب اژیده شما درمان پیشنهاد ندادید منظورم این بود که یکی از دوستان گفتن بیماری ممکنه tetra disease باشه و چون سرعت تلفات بالا بود من تا پاسخی از جانب شما دریافت کنم چون مدتی طول می کشه من بنویسم و شما جواب بدید این شد که من با توجه به اونچه که شما برا درمان این بیماری مطلب گذاشته بودید عمل کردم حالا منتظرم تا نظر شما اگه بر این بیماری باشه که ادامه بدم اگه شما یه چیز دیگه تشخیص میدید روش و عوض کنم تشکر فراتوان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نه جناب اژیده شما درمان پیشنهاد ندادید منظورم این بود که یکی از دوستان گفتن بیماری ممکنه tetra disease باشه و چون سرعت تلفات بالا بود من تا پاسخی از جانب شما دریافت کنم چون مدتی طول می کشه من بنویسم و شما جواب بدید این شد که من با توجه به اونچه که شما برا درمان این بیماری مطلب گذاشته بودید عمل کردم حالا منتظرم تا نظر شما اگه بر این بیماری باشه که ادامه بدم اگه شما یه چیز دیگه تشخیص میدید روش و عوض کنم تشکر فراتوان
    سلام

اگر آمونیاک رو تست کردید و مشکل از اون نبود ، و اگر فقط تترا ها دارن میمیرن ... باید بگم متاسفانه بسیاری از بیماری هاشون ناشناخته هست . درمان Neon Tetra Disease بعضی وقتا جواب میده ولی بعضی وقتا بیماری اصلا چیز دیگریست ...

مدت ها ماهی جدید اضافه نکنید . حد اقل چند ماه

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    12429
    سلام

اگر آمونیاک رو تست کردید و مشکل از اون نبود ، و اگر فقط تترا ها دارن میمیرن ... باید بگم متاسفانه بسیاری از بیماری هاشون ناشناخته هست . درمان Neon Tetra Disease بعضی وقتا جواب میده ولی بعضی وقتا بیماری اصلا چیز دیگریست ...

مدت ها ماهی جدید اضافه نکنید . حد اقل چند ماه

موفق باشید
    با تشکر از بذل توجه تون
    فعلا به علت عدم دسارسی به تستر امونیاک امکان تستشو نداشتم در اولین فرصت تهیه و تست می کنم
    جناب آژیده یه سوال دیگه الان من با تانک اصلی چیکار کنم یعنی چه جوری ابشو تمیز و عاری از عامل بیماری زا کنم چون الان ماهیا فعلا بیرون هستن واگه بخوام دوباره منتقل کنم با اون وضعی که بود دوباره بیماری شدت می کیره الان تو تانک اصلی فقط 2 تا کت چینی و یه فوکس هست با توجه به این که تانک گیاهی چیکار می تونم بکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14997
    با تشکر از بذل توجه تون
    فعلا به علت عدم دسارسی به تستر امونیاک امکان تستشو نداشتم در اولین فرصت تهیه و تست می کنم
    جناب آژیده یه سوال دیگه الان من با تانک اصلی چیکار کنم یعنی چه جوری ابشو تمیز و عاری از عامل بیماری زا کنم چون الان ماهیا فعلا بیرون هستن واگه بخوام دوباره منتقل کنم با اون وضعی که بود دوباره بیماری شدت می کیره الان تو تانک اصلی فقط 2 تا کت چینی و یه فوکس هست با توجه به این که تانک گیاهی چیکار می تونم بکنم
    سلام ببخشید باکتری ساز بیو دایجست چطوره برا راه اندازی اکواریوم ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lp_793 نمایش پست ها
    سلام ببخشید باکتری ساز بیو دایجست چطوره برا راه اندازی اکواریوم ؟
    خوبه دوست عزیز . همشون یک کار رو انجام میدن و عملکرشون اصلا پیچیده نیست . ولی حتی با رعایت همه این موارد اگر مفهوم واقعی سیکل ازت رو ندونید باز هم فایده نداره

مثلا اگر ظرفیت باکتری سازی سیستم بیولوژیک آکواریوم شما قدرت حذف آمونیااک تولیدی ۱۰ دیسکس بالغ رو داشته باشه و شما ناگهان ۲۰ دیسکس بالغ به تانک اضافه کنید مسلما زور باکتری های نمیرسه و نمیتونن آمونیاک تولیدی رو تبدیل به نیتریت و پس از اون نیترات کنند . در نتیجه حجم آمونیاک آب به صورت ناگهانی میره بالا ...

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم . اگر واقعا همه چیز رو رعایت کنید حتی بدون این باکتری ساز ها و .. هم سیکل به خوبی و خوشی طی میشه و در غیر این صورت همیشه مشکل خواهید داشت

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14997
    خوبه دوست عزیز . همشون یک کار رو انجام میدن و عملکرشون اصلا پیچیده نیست . ولی حتی با رعایت همه این موارد اگر مفهوم واقعی سیکل ازت رو ندونید باز هم فایده نداره

مثلا اگر ظرفیت باکتری سازی سیستم بیولوژیک آکواریوم شما قدرت حذف آمونیااک تولیدی ۱۰ دیسکس بالغ رو داشته باشه و شما ناگهان ۲۰ دیسکس بالغ به تانک اضافه کنید مسلما زور باکتری های نمیرسه و نمیتونن آمونیاک تولیدی رو تبدیل به نیتریت و پس از اون نیترات کنند . در نتیجه حجم آمونیاک آب به صورت ناگهانی میره بالا ...

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم . اگر واقعا همه چیز رو رعایت کنید حتی بدون این باکتری ساز ها و .. هم سیکل به خوبی و خوشی طی میشه و در غیر این صورت همیشه مشکل خواهید داشت

موفق باشید

دستتون درد نکنه اقا بابک تاپیک سیکل ابو خوندم مشکل از اب اکواریوممه کلا میخوام عوضش کنم و به دلیل کمبود جا میخوام یه خورده کارم جلو بیوفته مرسی از کمکت

صفحه 73 از 130 نخستنخست ... 23545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)