صفحه 127 از 130 نخستنخست ... 2777108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,261 به 1,270 از 1293
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی عروس هلندی
    شماره عضویت
    25272
    پست دوم بیماریهای ماهی قرمز.
    بیماری:اسیدی شدن اب .عامل:کاهشPH به زیر ۵/۶.علاعم :شنای غیر طبیعی،به طوری که ماهی در مسیری کوتاه شنا می کند و سپس متوقف میشود.ماهی به سطح اب امده و هوا را می بلعد و مو کوس زیاد در ابشش ترشح می شود پدید امدن نقاط سفید و خاکستری در سر ،سستی و بی حالی و تنفس سریع و خونریزی زیر پوستی. درمان:کنترل میزان PHاب و بالا بردن ان از طریق افزودن محلول اهک به اب .
    بیماری :قلیایی شدن اب . عامل:بالا رفتنphاب به بیش از ۴/۸.علاعم:خوردگی باله ها قهوه ای شدن ابشش نداشتن تعادل بروز نقاط سفید خاکستریدر اطراف سر خونریزی نقطه ای زیر پوستی.درمان:عوض کردن اب و کنترلph.
    بیماری :ضربه. عامل:حمل و نقل غلط ماهی دستکاری ماهی،برخورد ماهی با اشیا. علاعم :ریزش فلس و ماندن در کف اب از بین رفتن شعاع و تیرگی باله ها تیرگی قرنیه،جراحت روی بدن خونریزی چشمی،بی حال و بی اشتهایی. درمان:کاهش تعداد ماهی در یک ظرف افزایش حجم ظرف نگهداری یا افزایش میزان اب داخل ظرف.
    بیماری:مسمومیت امونیاکی.عامل:تغذیه ی بیش از حد ماهی تجمع مانده های غذایی در کف ظرف تجمع مواد دفعی ماهی در ظرف. علاعم:شنای غیر طبیعی باز بودن دهان و سرپوش ابششی در ماهی ، تنفس در سطح اب پرش ماهی خوردگی باله ، ترشح موکوس زیاد پوستی. درمان:کاهش میزان PH اب تعویض اب استفاده از زعولیت در سیستم مدار بسته و اکواریوم.
    ادامه دارد ...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی عروس هلندی
    شماره عضویت
    25272
    پست سوم بیماری های ماهی قرمز بیماری:مسمومیت با دی اکسید کربن . عامل:اکسیژن کمتر از ۶ میلی گرم در لیتر و دی اکسید کربن بیشتر از ۶۰ میلی گرم در لیتر . علاعم :به پهلو افتادن ماهی،کندی تنفس،سستی،بی حالی،بی اشتهایی. درمان:استفاده از مواد بافری .
    بیماری:مسمومیت با کلر .عامل:افزایش میزان کلر به پیش از ۵/۰ میلی گرم در لیتر.علاعم:کمرنگ شدن ماهی،نداشتن تعادل ،رنگ پریدگی ابشش ها،گود افتادگی چشم ها ،تنفس اهسته در سطح اب. درمان:تعدیل کردن اب با استفاده از مواد خنثی کننده کلر (تیوسولفات سدیم).
    بیماری :بیماری های میکروبی. عامل:پوسیدگی دم و باله ابله پوستی اب اوردگی شکم بیماری چشمی ،خون ریزی پوست،ایجاد انحنا در دم. علاعم:ایجاد لکه های سیاه در دم ماهی ،شنای غیر طبیعی،کمرنگ شدن لکه های پوستی،ریزش فلس،خونریزی و برامدگی های غیر طبیعی در ابشش،تحلیلشکم و رنگ پریدگی و انحنا در قسمت قدامی ستون مهره ها و دم ،بیرون زدگی چشم. درمان :غیر از بیماری های یاد شده گروهی دیگر از بیماری ها توسط عوامل زنده و ویروسی ،باکتری ،قارچی و انگلی به وجود می ایند که مشورت با دامپزشک برای درمان این بیماری ها ضروری است.
    بیماری :کور شدگی. عامل: وقتی ماهی های قرمز را برای طولانی مدت در ظرف غیر شیشه ای و غیر شفاف یا طرح دار میاندازیم یواش یواش چشم انها نا بینا میشود . علاعم:ندارد.درمان:ننداختن ماهی در ظرف های غیر شیشه ای و غیر شفاف.
    منبع:مجله ی پت (پیام دامپزشکان). پایان

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي مادام
    شماره عضویت
    7450
    سلام مشکلی داشتم در رابطه با بچه های آنجل تکثیر خودم که حدود ۶۰درصد کف آکواریوم میخوابند و برای غذا بالا میان تکثیر قبلی هم همین مشکل بود در حالیکه ۲ تکثیر به قبل اصلا چنین مشکلی نبود اینا به پهلو کف آکواریوم میخوابند غذا میخورن تلفات هم اصلا ندارند متشکر میشم اساتید کمک کنند

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    25314
    سلام
    ددتا ماهی گوپی ماده با تمام علایم بارداری دارم ولی الان. 20 روزه خبری نیست تا امروز که یکی ازشون مرد.
    مولی بالن هم دارم اونم همینجوره جالب که سه تا بچه دو هفته پیش زایمان کرد و تموم
    الان هم همه اون علایم رو داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع ماهی و شریمپ و لابستر و گیاه
    شماره عضویت
    24622
    دوست عزیز
    ایا زایشگاه داری
    ایا در ان موقع دما اب را 2 درجه بالا بردی
    ایا بچه ها رو از مولدین جدا می کنی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16991
    سلام
    در کل مدفوع ماهی رو خیلی کم مشاهده میکنم
    ولی امروز مدفوعش سفید رنگ بود. غذای صبحش میگو خشک
    شکمش ورم نداره میل به غذا و جنب و جوششم خیلی زیاده
    آیا انگل روده ای گرفته؟
    ممنون

http://uupload.ir/files/mb7m_d3c72f5...5032568b1.jpeg

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع ماهی و شریمپ و لابستر و گیاه
    شماره عضویت
    24622
    یکم از عناصر اشتها اور استفاده کن مثل دارو سیر که مخصوص همین کاره با دارو ضد انگل داخلی استفاده کن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16991
    نقل قول نوشته اصلی توسط سید مرتضی بری اسکویی نمایش پست ها
    یکم از عناصر اشتها اور استفاده کن مثل دارو سیر که مخصوص همین کاره با دارو ضد انگل داخلی استفاده کن
    سلام مجدد
    چند روز گذشت شکمش یکم ورم کرده . یک روز در میان غذاشو داخل عصاره سیر میخیسونم و بهش میدم ، حجم غذاشم کم کردم و روزی 2 وعده بهش میدم . اشتهاش خیلی زیاده و سر حاله
    چند روزه که با دقت زیر نظر دارمش اصلا مدفوع نکرده( تا جایی که من متوجه شدم‌ )
    لطفا راهنمایی کنید

http://uupload.ir/files/zksv_photo_2...9_08-38-33.jpg

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27092
    سلام من سه تا کوی و سه تا کوریدوراس و یک کت برنز خط دار و یک سوارتل ماده دارم دو تا از کوی هام همش کف خوابیدن و دالبری شنا مکنن سرشون یجوری حرکت میدم
    بعد اومدم سیفون کنم زیر سنگ هام پر از مدفوعش بود اکوازیوم رو خالی کردم شستم دوباره اب بدون کلر ریختم وماهی ها رو اضافه کردم ولی خوب نشدن لطفا راهنمایی کنید تر خدا سریع

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط $erfan$ نمایش پست ها
    سلام من سه تا کوی و سه تا کوریدوراس و یک کت برنز خط دار و یک سوارتل ماده دارم دو تا از کوی هام همش کف خوابیدن و دالبری شنا مکنن سرشون یجوری حرکت میدم
    بعد اومدم سیفون کنم زیر سنگ هام پر از مدفوعش بود اکوازیوم رو خالی کردم شستم دوباره اب بدون کلر ریختم وماهی ها رو اضافه کردم ولی خوب نشدن لطفا راهنمایی کنید تر خدا سریع
    طبق تاپیک زیر توضیح بدید
    http://www.parsipet.ir/showthread.ph...ull=1#post1115

صفحه 127 از 130 نخستنخست ... 2777108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)