کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadr10 نمایش پست ها
    ممنونم اقای اژیده ولی متاسفانه ماهی تلف شد.بیماری سوراخ در سر رو در دیگر ماهیهام تا حالا تجربه کرده بودم با اینکه یه مقداری جاش می موند ولی خوب میشدند ولی این خیلی عجیب بود ظرف دو روز این برامدگی ایجاد شد و روز سوم تلف شد.یعنی این برامدگی اصلان نبود.امکانش هست بصورت پنهان انگل زیر پوست داشته و به یکباره اینطوری عود کرده باشه؟در این موارد استفاده از سرا فلاجلول و یا سرا پروتازول میشه استفاده کرد؟ممنون

متاسفم که ماهی رو از دست دادید.

ممکنه سوراخ در سر هم نبوده و واقعا دلیلش چیز دیگری بوده همیشه از ظاهر نمیشه گفت. ولی همین که با این سرعت پیشروی کرده باز هم میتونه دلیل دیگری بر انگل اسپیرونوکلئوس که همون عامل سوراخ در سر هست باشه. بیماری سوراخ در سر در بعضی موارد از لحظه شروع تا تبدیل شدن به حفره خیلی عمیق به شکلی که بافت روی سر دیسکس کاملا نابود بشه کمتر از ۲۴ ساعت میکشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    9282
    با سلام
    حدود دو سه هفته است که زدم تو کار اکواریوم با چهار تا ماهی با هم خریدم و از وقتی ماهی یه چند جفت ماهی جدید خریدم مشکلاتم شروع شده و تلفات سنگین دارم میدم ممنون راهنمایی کنید ظهور بیماری از اسکار شروع شد رنگشو تو قسمتهایی بالایی از دست داد یه اسکار سلطنتی هم موقع شنا یه ور میرفت تعادل نداشت گلد فیش کوی پولک های وسطش ریخت یه دارو گرفتم افاقه نکرده به اسم magic disease treatment ممنون میشم راهنمایی کنید چکار کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    عکس آکواریوم و ماهی هاتون رو بزارید. شرایط تانک و ماهی هاتون رو بر اساس این تاپیک گزارش کنید :

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=617

در ضمن بفرمایید سیکل ازت طی شده یا نه؟ از میزان آمونیاک و نیتریت اطلاع دارید؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    9282
    با سلام
    بیشتر ماهیهام تلف شدند دمای اب رو روسوندم سی دو درجه از امروز داروی ضد سفیدک که فروشنده گفت باید دارو رو طوری بریزی که رنگ اب ابی رنگ شه بعد ریختن دارو سوروم بدنش ترکید مایع لزج رنگ سفیدی تمام بدنشو گرفته طوری که لجن خوارم ته اکوایوم چسبده و داره میخوره دقیقا اسکارمم همین شکلی مرد تمام بدنشو یه مایع لزج سفید رنگ زده بود موندم چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید که دارو اشتباه نریخته باشم ماهی تعادل حرکتی نداره بالهاش از کار افتادند عکس هم چیزی رو دقیق نمیتونه نشون بده ممنون راهنمایی کنید در ضمن تازه کارم از اون چیزهایی که گفته میشه اطلاعی ندارم ازت و امونیاک و چیزهای دیگه چی هست تا بیام مطالعه و یاد بگیرم کار ماهیهام تمومه در ضمن نمک هم چند روز قبل به اعضای هشت لیتر یک قاشق چایخوری ریختم دمای قبلی 28 درجه اب تمیز تو این سه هفته سه بار کامل عوض کردم تجهیزات رو هم با اب جوش شستم ممنون راهنمایی کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21170
    سلام
    وقتتون بخیر
    امیدوارم برای ماهیم دیر نرسیده باشم،و امیدی باشه

من دو تا فایتر هدیه گرفتم و سعی کردم مراقبت کاملی ازش داشته باشم،متاسفانه یکی از ماهیام که فوق العاده بازیگوش هم بود یه مدت ترسو و افسرده شد،به طوریکه وقتی از کنار تنگش رد میش تو یه حرکت تنشی و انفجاری دو سه باری دور تنگ رو سراسیمه طی میکنه و به در و دیوار میکوبه
    ازون بدتر اینکه باله هاش جمع شده و به هم چسبیده،انگار ماهیم شکلش شبیه یه ستاره ی دریاییه!
    من هر سه روز با آبیکه هم دما شده و کلرش پریده،ابشو عوض میکنم
    فکر میکنم زیاد بهش غذا میدم روزی پنج نوبت،حدود ده تا از دونه های غذایی که اندازه ی خشخاشه(یک سوم کنجد)
    امیدوارم درد نکشه،من نگران باله هاشم
    ماهیم غذا نمیخوره به شدت افسرده ست
    اگه تحریک نشه ته تنگ دراز میکشه و علاقه ای به شنا و حتی نفس گیری از سطح آب نداره
    نمیدونم براش چیکار کنم واقعا ناراحتم،درد میکشه؟
    خواهش میکنم کمکش کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21170

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ada
    شماره عضویت
    21150
    سلام , به نظر من از محصول های شرکتی مثل سرا یا جی بی ال که برای این مشکل هست استفاده کن و ظرف ۲۴ ساعت مشکل بر طرف میشه البته باید درمان رو ۷ روز ادامه بدید .سرا کاستاپور رو من تست کردم و راحت جواب میده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21170
    اینا که فرمودید دارو هستند یا مواد غذایی؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    داروی سرا امنیپور رو خریداری کنید و طبق دوز روی بروشور استفاده کنید. (از آکواریوم فروش های نواب)

هر روز و هر ۲۴ ساعت یک بار آبش رو ۱۰۰٪ با آب معدنی یا آبی که بیش از ۴۸ ساعت مونده (و کلرش پریده) تعویض کنید و دارو رو تجدید کنید. (برای مدت ۱۰ روز)

غذا بهش فقط غذای مخصوص فایتر بدید

روزی یک ساعت زیر نور آفتاب باشه.

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    9282
    با سلام
    دوستان بیشتر ماهی هام تلف شدند دارو ضد سفیدک یا اثر نمیکنه یا بیماری ماهیهای من نوع دیگه ایه از بیست تا ماهی پانزده تا تلفات دادم هیچ کسی هم نیست راهنمایی کنه ماهی های من زمانی میمیرند که روی پوست نشانی از سفیدک نیست سالم یدفعای رو پوست انگار دینامیت گذاشتند از تمام نقاط بدن ماهی یه ژله لزج بی رنگ دقیقا عین نخ بطول دو سه سانت از سطح پوست بیرون میزنه بعد ماهی فلج میشه و میمیره حالا موندم بیماری ماهی من چی بود ممنون از راهنمایی

صفحه 119 از 130 نخستنخست ... 1969100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)