صفحه 80 از 130 نخستنخست ... 30616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 791 به 800 از 1293
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط nikan_exelero نمایش پست ها
    ببخشید الان دیدم قسمتایی از بال فایتر من کنده شده قرص ضد قارچ انداختم دیگه چه کاری باید انجام بدم؟(اواریومم کوچیکه و 6تا ماهی کوچیک دارم)

قبل از اینکه دارو بزنید باید سوال کنید نه الان!

عکس فایتر رو بزارید تو سایت

در ضمن چه قرص ضد قارچی استفاده کردید؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15446
    آقا بابک سلام خسته نباشید. شما بهم گفتید که ماهیهام طاعون گرفتن. من چنتا سوال داشتم. توی شهر ما فقط یه ماهی فروشی هست که اونم آکریفلاوین نداره جایگزینی براش هست؟ و اینکه اریترومایسین که برای مصرف انسانه توی آب بریزم مشکلی نداره؟ ماهیهای دیگه مثل فلاور و آروانا هم به طاعون مبتلا میشن یا فقط مخصوص آنجل و دیسکس و... هست. مرسی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15474
    دمت گرم
    اون کارای که خودم انجام دادم روبه بهبود بیماری میره
    انقدر دارو براش ضرر تداره
    آیا به ماهی استراحت لازم نداره
    مچکرم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad2 نمایش پست ها
    آقا بابک سلام خسته نباشید. شما بهم گفتید که ماهیهام طاعون گرفتن. من چنتا سوال داشتم. توی شهر ما فقط یه ماهی فروشی هست که اونم آکریفلاوین نداره جایگزینی براش هست؟ و اینکه اریترومایسین که برای مصرف انسانه توی آب بریزم مشکلی نداره؟ ماهیهای دیگه مثل فلاور و آروانا هم به طاعون مبتلا میشن یا فقط مخصوص آنجل و دیسکس و... هست. مرسی
    سلام

همون اریترو مایسین انسانی رو باید تو آب بریزید...

آروانا هیج وقت به این بیماری دچار نمیشه . بعضی ازسیچلاید های هیبرید هم میگیرن....ولی در مجموع فکر نکنم فلاورهورن بهش مبتلا بشه .
    تترا جنرال تونیک بخرید از فروشنده ... توش آکریفلاوین داره . اگر این رو هم نداره نوعی داروی ایرانی با نام ضد عفونی یا ضد قارچ میفروشن که محلول زرد رنگی داره که همون آکریفلاوین هست . احتمالا باید پیدا کنید تو همه فروشگاه های آکواریوم فروشی موجوده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi*gh نمایش پست ها
    دمت گرم
    اون کارای که خودم انجام دادم روبه بهبود بیماری میره
    انقدر دارو براش ضرر تداره
    آیا به ماهی استراحت لازم نداره
    مچکرم
    خوشحالم که ماهیتون رو به بهبوده .
    خیر استراحت نیازی نداره . ۷ روز پی در پی مو به مو انجام بدید درمان رو . حتما هر۲۴ ساعت و سر ساعت سیفون کنید و دارو ها رو به آب اضافه کنید . آنتی بیوتیک حتما باید یک دوره کامل و سر ساعت استفاده بشه تا جواب بده . اگر فاصله بندازید خطرناکه . مثلا مقاومت دارویی به وجود میاد . بیماری بر میگرده و به آنتی بیوتیک هم مقاوم میشه....

۷ روز کامل درمان رو ادامه بدید و بعد از اون هم هر روز سیفون های منظم ۳۰ تا ۵۰ درصدی داشته باشید . نمک فعلا قطع نشه حتی بعد از دوره درمان

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي و قناري
    شماره عضویت
    15011
    سلام.يه ماكرو زرد دو بندي دارم كه بي حاله و اينكه كمي لاغر هم هست نسبت به بقيه .دماي اب ٢٧ درجه و غذاي مصرفي ارتمايي خشك و ميكو خشك.تعويض اب يك هفته قبل حدود ٣٠ درصد.راه درمان جيه?

Sent from my HTC One X using Tapatalk

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    سلام.يه ماكرو زرد دو بندي دارم كه بي حاله و اينكه كمي لاغر هم هست نسبت به بقيه .دماي اب ٢٧ درجه و غذاي مصرفي ارتمايي خشك و ميكو خشك.تعويض اب يك هفته قبل حدود ٣٠ درصد.راه درمان جيه?

Sent from my HTC One X using Tapatalk

مثل این میمونه که زنگ بزنید دکتر بگید آقا من مریضم درمانم چیه؟

عکس بزارید .

تاپیک نحوه گزارش بیماری های ماهیان رو بخونید و طبق اون بیماری ماهی رو گزارش کنید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش دیسکس آنجل 🐠🐟
    شماره عضویت
    12300
    سلام و سال نو مبارک
    حدود یک هفته پیش با تمام مشغله ک داشتم رفتم چندتا گلدفیش(7تا) خریدم ک البته خودم از قبل سفارش داده بودم.به محض رسیدن بار فروشنده ک دوست نزدیکم هست گلدارو وارد تانک مغازش کرده بود.من 2 ساعت بعد رفتمو ماهیامو با آب تانک مغازه ریختم تو ی سطل و آوردم خونه.کمی نمک بدون ید و یکم آب تانک خودمو مخلوط ریختم تو سطل.بعد 15دقیقه (و سیفون 20% از تانک اصلی) همشونو به آرومی وارد تانک اصلی کردم(قرنطینم پر بود و البته کوچیک)
    توی تانک اصلیم 4 تا گلدفیش داشتم ک 2تاشون دیروز مرد(تقصیر خودم بود..به جا 30ثانیه 15دقیقه تو تتراسایکلین حمامشون دادم)دلیل حمام با تتراسایکلینم سفیدک لعنتی و همیشگی..
    دما در روز ورود ماهیهای جدید 26 درجه
    نمک ی ق غ به ازا هر 20لیتر
    10قطره سرافیشتامین
    2روز بعد از انتقال (و شروع به غذا خوردن گلدای جدید) مریضی ردکپام(ایک)و مرگشون به خاطر حماقت و سهل انگاری خودم... مجبور به استفاده از دارو شدم
    داروی مصرفی:آزوو (anti ectoparasites tabs) طبق دستور روی جلد(3روز..روزی 3قرص برای 140لیتر) دما 28درجه..غذاخوری عالی..
    روز چهارم سیفون 70% انجام دادم.. دما 30درجه آب تعویضی هم دما و استفاده از آکواسیف مخصوص گلدفیش.. نمک به ازا آب تعویضی.. مولتی ویتامین مکس ویتا آزوو طبق دستور..
    با همه این تفاصیر دیروز ک نیتریت آبو(قبل از سیفون)چک کردم نارنجی بود اما امروز اومده پایین و زرده (برای اطمینان 15میل دنیترول ریختم) ولی ماهیای جدیدم هنوز سفیدک دارن... امروزم غذارو قطع کردم...
    حالا دیگه واقعا گیج گیجم! لطفا کمک کنید اینا دیگه نمیرن... حالم بد گرفتس...

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    15071
    سلام,ساله نویه شما هم مبارک,اینهمه کار ؟!خب برایه سفیدک فقط کافی بوده دمایه اب رو چند روز رویه ۳۱قرار بدین,با مصرفه بی رویه دارو ماهیاتون فقط ضعیف میشن,الانم سعی کنید سیفونه یک روز زر میون داشته باشین,دمایه ابتونم ثابت نگه دارین,البته اگر که همون بیماریه سفیدک هستش,
    از همه بزرگانه انجمن عضر میخوام اگر کمو کاستی تو گفته هام یا اشتباهی هست حتما اصلاح بشه که خودمم متوجه بشم,ممنون,:cool:

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk 2

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayeasa نمایش پست ها
    سلام و سال نو مبارک
    حدود یک هفته پیش با تمام مشغله ک داشتم رفتم چندتا گلدفیش(7تا) خریدم ک البته خودم از قبل سفارش داده بودم.به محض رسیدن بار فروشنده ک دوست نزدیکم هست گلدارو وارد تانک مغازش کرده بود.من 2 ساعت بعد رفتمو ماهیامو با آب تانک مغازه ریختم تو ی سطل و آوردم خونه.کمی نمک بدون ید و یکم آب تانک خودمو مخلوط ریختم تو سطل.بعد 15دقیقه (و سیفون 20% از تانک اصلی) همشونو به آرومی وارد تانک اصلی کردم(قرنطینم پر بود و البته کوچیک)
    توی تانک اصلیم 4 تا گلدفیش داشتم ک 2تاشون دیروز مرد(تقصیر خودم بود..به جا 30ثانیه 15دقیقه تو تتراسایکلین حمامشون دادم)دلیل حمام با تتراسایکلینم سفیدک لعنتی و همیشگی..
    دما در روز ورود ماهیهای جدید 26 درجه
    نمک ی ق غ به ازا هر 20لیتر
    10قطره سرافیشتامین
    2روز بعد از انتقال (و شروع به غذا خوردن گلدای جدید) مریضی ردکپام(ایک)و مرگشون به خاطر حماقت و سهل انگاری خودم... مجبور به استفاده از دارو شدم
    داروی مصرفی:آزوو (anti ectoparasites tabs) طبق دستور روی جلد(3روز..روزی 3قرص برای 140لیتر) دما 28درجه..غذاخوری عالی..
    روز چهارم سیفون 70% انجام دادم.. دما 30درجه آب تعویضی هم دما و استفاده از آکواسیف مخصوص گلدفیش.. نمک به ازا آب تعویضی.. مولتی ویتامین مکس ویتا آزوو طبق دستور..
    با همه این تفاصیر دیروز ک نیتریت آبو(قبل از سیفون)چک کردم نارنجی بود اما امروز اومده پایین و زرده (برای اطمینان 15میل دنیترول ریختم) ولی ماهیای جدیدم هنوز سفیدک دارن... امروزم غذارو قطع کردم...
    حالا دیگه واقعا گیج گیجم! لطفا کمک کنید اینا دیگه نمیرن... حالم بد گرفتس...

حمام آنتی بیوتیک یه کار بی معنی و بی فایده هست دوست عزیز
    نمک یا فرمالین نیست که حمام میدید!

عکس گلد فیش های بیمار رو بزارید تا بشه نظر داد

صفحه 80 از 130 نخستنخست ... 30616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)