صفحه 72 از 130 نخستنخست ... 22535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 711 به 720 از 1293
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10928
    با سلام
    حدود 2 هفته پیش یکی از چشم چراغیام شکمش باد کرد و بعد از یک هفته مرد! بعد از اون یکی از پلاتی هام که پیر هم بود شکمش باد کرد و یکی از چشم چراغیهای دیگم هم دهنش یک لکه کوچیک زد که به نظر می اومد که کنده شده ( دعوا کرده ) ولی در حال حاظر انگار کلا از دهنش فقط اسکلتش معلومه و گوشت نداره ! یه تنگ اوردم و توش یکم نمک و داروی ضد عفونی کننده آبی رنگ ریختم و پلاتیمو گذاشتم توش، الان بعد از 2 روز ورم شکمش کم شده ، حالا چشم چراغی رو هم انداختم پیشش ولی نه تصویه داره و نه هوا.
    آیا این بیماریه و باید برای درمانش چکار کنم ؟ و آیا چشم چراغی میتونه تو این شرایط دوام بیاره ؟ این بیماری واگیر داره؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط gwamir نمایش پست ها
    با سلام
    حدود 2 هفته پیش یکی از چشم چراغیام شکمش باد کرد و بعد از یک هفته مرد! بعد از اون یکی از پلاتی هام که پیر هم بود شکمش باد کرد و یکی از چشم چراغیهای دیگم هم دهنش یک لکه کوچیک زد که به نظر می اومد که کنده شده ( دعوا کرده ) ولی در حال حاظر انگار کلا از دهنش فقط اسکلتش معلومه و گوشت نداره ! یه تنگ اوردم و توش یکم نمک و داروی ضد عفونی کننده آبی رنگ ریختم و پلاتیمو گذاشتم توش، الان بعد از 2 روز ورم شکمش کم شده ، حالا چشم چراغی رو هم انداختم پیشش ولی نه تصویه داره و نه هوا.
    آیا این بیماریه و باید برای درمانش چکار کنم ؟ و آیا چشم چراغی میتونه تو این شرایط دوام بیاره ؟ این بیماری واگیر داره؟
    ممنون
    در مورد درمان ماهي انشا ا.. اساتيد بزودي پاسخ خواهند داد. اما استفاده از تانك قرنطيه :داراي يكسري از حداقل فاكتورها بايد ياشه 1- هوادهي خوب(در هنگام استفاده از دارو اكسيژن آب بايد بالا باشه) 2- بخاري براي تنظيم دما و ثابت نگه داشتن دما- در مورد تانك اصليتون و واگير دار بودن لطفا" بفرماييد نوع و تعداد ماهياتون و شرايط آب رو براي شروع تو تانك اصلي از سيفون كردن آب و نمك استفاده كنيد موفق باشيد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط gwamir نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون
    سلام

غذا دهی رو به طور کامل قطع کنید

سیپرو فلوکساسین انسانی از داروخانه بخرید و به میزان ۲۵۰ میلیگرم به ازای هر ۳۵ لیتیر به آب اضافه کنید
    سرا امنیپور هم یک قطره هر یک لیتر
    نمک یک قاشق غذا خوری هر ۲۰ لیتر

۷ روز پیاپی هر ۲۴ ساعت یک بار ۱۰۰٪ آب رو تعویض کنید (با آبی که ۲۴ ساعت کاملا با بخاری و جریان قوی هوا کلز زدایی شده) و دارو ها رو تجدید کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14684
    دوستان سلام میخواستم بدونم بیماری کیسه هوا واگیر دار هست یا خیر من یه گلدفیش گرفم که به نظر بیماری کیسه هوا داره ولی حاد نیست از نخود سبز استفاده کردم الان میترسم واگیر دار باشه لطفا راهنمایی کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1356 نمایش پست ها
    دوستان سلام میخواستم بدونم بیماری کیسه هوا واگیر دار هست یا خیر من یه گلدفیش گرفم که به نظر بیماری کیسه هوا داره ولی حاد نیست از نخود سبز استفاده کردم الان میترسم واگیر دار باشه لطفا راهنمایی کنید
    برخی منابع این بیماری رو ویروسی و برخی دیگر باکتریایی معرفی کردند . عده ای هم بر این باورند که هر ۲ مورد وجود دارد...

معمولا واگیر دار نیست یا اگر م باشه باز تغذیه و کیفیت آب هست که تعیین کننده بروز حالت بیماری خواهد بود...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14684
    ممنونم آقای آژیده یه مشکل دیگه که الان دیدم اینه که توئ آب آکواریوم کرمهای ریز سفیدی شنا میکنن البته تک و توک که احتمالا از پس مونده غذا ها هستن از داروی تترا گلد مد استفاده کردم و نمک که به خاطر گیاه هام کم میزنم تعویض آب هم سه روز دیگه 50 % انجام میدم کار دیگه ای باید بکنم یا خیر لازمه بگم غذا از غذای مخصوص گلدفیش که خیس میخوره، کاهو و اسفناج استفاده میکنم و توی آکواریوم هم اکثرا انواع گلدفیش، کت چینی و لجن خوار سیامی دارم ممنونم از توجهتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1356 نمایش پست ها
    ممنونم آقای آژیده یه مشکل دیگه که الان دیدم اینه که توئ آب آکواریوم کرمهای ریز سفیدی شنا میکنن البته تک و توک که احتمالا از پس مونده غذا ها هستن از داروی تترا گلد مد استفاده کردم و نمک که به خاطر گیاه هام کم میزنم تعویض آب هم سه روز دیگه 50 % انجام میدم کار دیگه ای باید بکنم یا خیر لازمه بگم غذا از غذای مخصوص گلدفیش که خیس میخوره، کاهو و اسفناج استفاده میکنم و توی آکواریوم هم اکثرا انواع گلدفیش، کت چینی و لجن خوار سیامی دارم ممنونم از توجهتون
    تترا گلد مد فرمالین داره و برای گیاه سمیست!!
    به جای این کار باید یک مدت غذا دهی کم و کنترل شده داشته باشید . خود به خود اون کرم های ریز از بین میرن...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    12429
    با سلام خدمت مدیران و فعالان انجمن که مطالبشون همواره چراغ راه بقیه هست

چند وقتی هست ماهی های تانک من که تانک گیاهی هست دما روی 27 دچار مرگ شدن.تعداد زیادی ماهی به نوبت دارن تلف می شن و این روند متوقف نمی شه و حتی ماهیای مقاومی مثل زبرا ها و فایتر من هم مردن.از ظاهر ماهی ها که چیزی معلوم نیست و همگی سالم بودن و غذا می خوردن بعد تلفات شروع شد
    (ماهیا تترا جواهر ،کاردینال، بلک فانتوم،رد تیل بودن) تعدادی از ماهی ها دچار ورم چشم و شکم شده بودن یک چوب بود داخل تانک گویا گتدیده بود با برداشتن اون فک میکردم وضعیت به ثبات می رسه و تلفات تموم می شه. چوب رو برداشتم و چندید بار اب و سیفون کردم هر دو روز 20% و چند روز وضیعت خوب بودخوب بود ولی دو سه روزه هر وقت چراغارو روشن می کنم 2 3 تا ماهی چسبیدن به فیلتر و مردن در صورتی که روز قبلش به شدت فعال بودن و غذا می خوردن.
    دو سه روز هر روز صبح که پا میشم تعدادی ماهی عموما زبرا مردن و به فیلتر چسبیدن و می گم روز قبلش علامت خاصی ندیدم.تنها چیزی که نظرمو جلب کرد یک مقدار جزیی پولکای زیر شکم انگار از داخل دچار فشار شدن و مقداری ریش ریش البته جزیی و با دقت زیاد معلومه.با توجه به اینکه اکواریوم گیاهی به شدت دستم از درمان بسته اس داخل تانک اصلی.الان فقط تعدادی باله ریسمانی 9 عدد سایز کوچیک یه زبرا 3 تا گوپی یه رد تیل و چند تا جلبک خوار موندن .همشونو از تانک خارج کنم یا چیکار پیشنهاد می کنید؟ایا این نوع مرگ و میر به بیماری تترا مربوط میشه؟
    غذای تازه هم تهییه کردم مبادا از اون باشه. نظرتون و لطف کنید که واقعا این تلفات منو کلافه کرده و بسیار مو ناراحت و ازرده میکنه الان هم که برگشتم دیدم یه گپی نر که سالم بود مریض به نظر می رسه بی حال نیست ولی یجوره انگار یه طرف بدنش از کار افتاده انداختمش قرنطینه فعلا .
    راستی دو نکته هم هست لازم دیدم اشاره کنم با توجه به این که تانک گیاهیه تعداد زیادی حلزون توش هست که فعلا منتظرم حلزون کیلر گیر بیارم و تعدادشون کم شه نمی دونم وجود خلزون ها هم باعث مشکل می شه یا نه.
    البته کپسول دی اکسیدمم خالی شده بود که دو روز پیش بردم پر کردن ولی فک نمی کنم تاثیر داشته باشه جون مزه و بوش تفاوتی نکرده تنها حبابا یکم ریزتر شدن.
    با تشکر پیشاپیش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    13829
    سلام
    لطفا راهنمایی کنید
    من مشغول آماده کردن یک تانک برای جدا کردن برخی دیسکس ها هستم. نزدیک به سه هفته است تانک آبگیری شده؛ از هفته دوم بیست عدد نئون به تانک اضافه کردم. داخل تانک گیاه و چند تا حلزون کیلر و میگو هم هست
    الان میبینم که نئون ها دچار انگل آبششی هستن (آبشش متورم و قرمز) البته تلفاتی نداشتم. برای این مشکل قبلا در مورد خود دیسکسها از JBL Gyrodol استفاده کردم و نتیجه گرفتم. اما الان کمی کار برام سخته چون این دارو رو نمیتونم تو تانک اضافه کنم و احتمالا میگوها قتل عام میشن. سوالم اینه:
    آیا با جدا کردن نئون ها و سیفون کردن تانک؛ بازهم آب آلوده به انگل باقی میمونه!؟
    راه حل دیگه ای هم اگر به ذهنتون میرسه بگید لطفا...

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط |Hesam| نمایش پست ها
    سلام
    لطفا راهنمایی کنید
    من مشغول آماده کردن یک تانک برای جدا کردن برخی دیسکس ها هستم. نزدیک به سه هفته است تانک آبگیری شده؛ از هفته دوم بیست عدد نئون به تانک اضافه کردم. داخل تانک گیاه و چند تا حلزون کیلر و میگو هم هست
    الان میبینم که نئون ها دچار انگل آبششی هستن (آبشش متورم و قرمز) البته تلفاتی نداشتم. برای این مشکل قبلا در مورد خود دیسکسها از JBL Gyrodol استفاده کردم و نتیجه گرفتم. اما الان کمی کار برام سخته چون این دارو رو نمیتونم تو تانک اضافه کنم و احتمالا میگوها قتل عام میشن. سوالم اینه:
    آیا با جدا کردن نئون ها و سیفون کردن تانک؛ بازهم آب آلوده به انگل باقی میمونه!؟
    راه حل دیگه ای هم اگر به ذهنتون میرسه بگید لطفا...
    سلام
    دوست خوبم قبل از هر كاري اب اكواريوم را تست بزنيد به احتمال زياد ميزان امونياك يا نيتريت تانك شما بالاست. متورم و قرمز شدن ابششها ممكنه علامت مسموميت باشه.

صفحه 72 از 130 نخستنخست ... 22535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)