صفحه 69 از 130 نخستنخست ... 19505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 681 به 690 از 1293
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_4988 نمایش پست ها
    آقا فرانتوزای من روی کلشون قسمت دماغ شون سوراخ های ریزی هست.باید چی داروی استفاده کنم؟یا نیاز که از تانک اصلی برای درمان خارجش کنم یا نه؟
    سلام
    میتونید به تانک قرنطینه انتقال بدید و از داروی ضد سوراخی سر که توی بازار موجود هست استفاده کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ....
    شماره عضویت
    14367
    سلام.انجل های من کج شنا میکنن؟دلیلش چهی؟ازصبح اینجوری شدن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    احتمالا کیسه هواشون ترکیده بازم عکس بزارید تا اساتید و دوستان راهنمایی بکنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ....
    شماره عضویت
    14367
    26تا هستند.نمیتونم عکس بگیرم.چون حرکت دارن اصلا عکس خوب نمی افتد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    14441
    والا من 3 نوع غذای متفاوت بهشون میدم.
    بیومار...کرم خونی منجمد...غذاهای مارک انرزی
    یه روز در میون کرم میدم اما اون 2 تا اسکار نمیزارن اونا غذا بخورن البته اصلا میلی هم نشون نمیدن.
    غذا از کنارشون رد میشه اما نمیخورن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاکپشت
    شماره عضویت
    14463
    نقل قول نوشته اصلی توسط مایکلا نمایش پست ها
    در پاسخ به شما و دوستان دیگه ماهی قرمز هس و باید بگم که چارتا ماهی دیگه هم باهاشن اما هیچکدوم اینطوری نشدن البته اینو یادم رف بگم که این ماهی یکمی مشکل کیسه ی هوا داره.
    با سلام بشما دوست عزیز ماهی شما بعلت کمبود نور طبیعی بی رنگ شده و پیشنهاد میکنم از غذاهای طبیعی مانند برخی از سبزیجات و تترا گلدفیش استفاده کنین و روزانه بمدت کوتاهی در معرض نور آفتاب یا نور زیاد قرار بدین , فقط دقت کنین که مدتش زیاد نشه چون اون وقت آب ماهیتون داغ میشه.
    و در مورد بیماری کیسه هوای ماهیتون که خیلی مهمه حتما به چنتا نکته توجه کنین:
    علایم بیماری کیسه هوا:
    به هم خوردن تعادل شنای ماهی .1
    در موارد حاد ماهی به صورت بر عکس از ناحیه شکم روی سطح آب شناور می*شو .2
    .متوقف شدن ماهی در کف آکواریوم و نداشتن تحرک3
    .تقلا کردن شدید در حین شنا کردن در زاویه ای غیر عادی4
    وجود حباب های ریز هوا داخل مدفوع ماهی به صورتی که مدفوع ماهی بر روی سطح آب شناور شود.5
    این بیماری 2علت عمده دارد: 1- تغذیه بیش از حد با غذاهای خشک. 2- عامل انگلی و باکتریایی
    درمان:
    اگر عامل بیماری ماهی شما تغذیه نامناسب است شما باید از دادن غذاهای خشک به ماهیتون جلوگیری کنین!!
    پیشنهاد میکنم بمدت 3یا4 روز به ماهیتون غذا ندین و یا فقط نخود فرنگی پخته ,بدون پوست و کمی خرد شده به ماهیتون بدین و تا خوب شدن کامل ماهی روزی یک وعده از نخود فرنگی استفاده کنین. و بعد از بهبود ماهی از غذاهای طبیعی مانند اسفناج کاهو نخود فرنگی و کرم خونی و دافنی استفاده کنین و یا در صورت تمایل به استفاده غذاهای خشک بعد از بهبود کامل حتما قبل از استفاده در زیر آب خیسشون کنین.
    در صورت ادامه بیماری بعد از درمان غذایی, ماهی شما مبتلابه انگل شده و باید به روش زیر درمان شود:
    1.بالا بردن دمای آب( بسته به تحمل ماهی) 2.اضافه کردن 1 قاشق غذاخوری نمک سنگ یا نمک برنج در هر 20 لیتر آب
    استفاده از تتراسایکلین: 250 میلی گرم به ازای هر 37.8 لیتر آب. دارو باید 7 روز متوالی تکرار شود. قبل از اضافه کردن هر دوز 25 ٪ از آب آکواریوم سیفون شود.
    استفاده از سولفات نئومایسین :250 میلی گرم به ازای هر 37.8 لیتر آب. دارو باید 7 روز متوالی تکرار شود. قبل از اضافه کردن هر دوز 25 ٪ از آب آکواریوم سیفون شود.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14343
    سلام

از همه ی اساتید خواهش میکنم به من در این تاپیک کمک کنند :

کمک فوری برای درمان گلد فیش و پروکسیموس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گلدفیش معمولی
    شماره عضویت
    12408
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir hossein* نمایش پست ها
    با سلام بشما دوست عزیز ماهی شما بعلت کمبود نور طبیعی بی رنگ شده و پیشنهاد میکنم از غذاهای طبیعی مانند برخی از سبزیجات و تترا گلدفیش استفاده کنین و روزانه بمدت کوتاهی در معرض نور آفتاب یا نور زیاد قرار بدین , فقط دقت کنین که مدتش زیاد نشه چون اون وقت آب ماهیتون داغ میشه.
    و در مورد بیماری کیسه هوای ماهیتون که خیلی مهمه حتما به چنتا نکته توجه کنین:
    علایم بیماری کیسه هوا:
    به هم خوردن تعادل شنای ماهی .1
    در موارد حاد ماهی به صورت بر عکس از ناحیه شکم روی سطح آب شناور می*شو .2
    .متوقف شدن ماهی در کف آکواریوم و نداشتن تحرک3
    .تقلا کردن شدید در حین شنا کردن در زاویه ای غیر عادی4
    وجود حباب های ریز هوا داخل مدفوع ماهی به صورتی که مدفوع ماهی بر روی سطح آب شناور شود.5
    این بیماری 2علت عمده دارد: 1- تغذیه بیش از حد با غذاهای خشک. 2- عامل انگلی و باکتریایی
    درمان:
    اگر عامل بیماری ماهی شما تغذیه نامناسب است شما باید از دادن غذاهای خشک به ماهیتون جلوگیری کنین!!
    پیشنهاد میکنم بمدت 3یا4 روز به ماهیتون غذا ندین و یا فقط نخود فرنگی پخته ,بدون پوست و کمی خرد شده به ماهیتون بدین و تا خوب شدن کامل ماهی روزی یک وعده از نخود فرنگی استفاده کنین. و بعد از بهبود ماهی از غذاهای طبیعی مانند اسفناج کاهو نخود فرنگی و کرم خونی و دافنی استفاده کنین و یا در صورت تمایل به استفاده غذاهای خشک بعد از بهبود کامل حتما قبل از استفاده در زیر آب خیسشون کنین.
    در صورت ادامه بیماری بعد از درمان غذایی, ماهی شما مبتلابه انگل شده و باید به روش زیر درمان شود:
    1.بالا بردن دمای آب( بسته به تحمل ماهی) 2.اضافه کردن 1 قاشق غذاخوری نمک سنگ یا نمک برنج در هر 20 لیتر آب
    استفاده از تتراسایکلین: 250 میلی گرم به ازای هر 37.8 لیتر آب. دارو باید 7 روز متوالی تکرار شود. قبل از اضافه کردن هر دوز 25 ٪ از آب آکواریوم سیفون شود.
    استفاده از سولفات نئومایسین :250 میلی گرم به ازای هر 37.8 لیتر آب. دارو باید 7 روز متوالی تکرار شود. قبل از اضافه کردن هر دوز 25 ٪ از آب آکواریوم سیفون شود.

غذا سعی میکنم از سبزیجات استفاده کنم اما جز کاهو و نخودفرنگی نمیدونم چی بش بدم. هویج که نمیخوره اسفناج هم که الان فصلش نیس .دیگه نمیدونم چی باید بش بدم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاکپشت
    شماره عضویت
    14463
    نقل قول نوشته اصلی توسط مایکلا نمایش پست ها
    غذا سعی میکنم از سبزیجات استفاده کنم اما جز کاهو و نخودفرنگی نمیدونم چی بش بدم. هویج که نمیخوره اسفناج هم که الان فصلش نیس .دیگه نمیدونم چی باید بش بدم.
    شما تا چند روز, فقط روزی 1وعده بهش نخود فرنگی( پخته شده با آب خالی بدون روغن) و پوست کنده شده بدین, اگر مشکل از تغذیش باشه خوب میشه. اگر خوب نشد یعنی ماهیتون انگل گرفته که احتمالش خیلی کمه و اونوقت از روش دوم که گفتم استفاده کنین.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisam نمایش پست ها
    26تا هستند.نمیتونم عکس بگیرم.چون حرکت دارن اصلا عکس خوب نمی افتد
    اگه همهشون كج شنا ميكنند فكر نميكنم مربوط به كيسه هوا باشه مشكل جاي ديگه است فاكتورهاي اب رو چك كنيد.

صفحه 69 از 130 نخستنخست ... 19505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788119 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)