صفحه 45 از 130 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636495 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 441 به 450 از 1293
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    12083
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    دوتا سوال در مورد فلاور باکس داشتم
    اول اینکه میخواستم بدونم دلیل اینکه ماهی ،به صورت مکرر بدن خودشو به کف آکواریوم میکشه چیه و راه درمانش چیه؟
    دوم اینکه چرا توی یه تانک که تعدادی ماهی هست بعضیشون شروع میکنند به اذیت کردن بقیه ؟
    پیشاپیش از پاسخ خوبتون ممنون

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط lmatin نمایش پست ها
    با سلام
    مثل این که سوال من دیده نشده. سه روزه که مترونیدازول اضافه کردم به اب ماهیم و دیگه سیپروفلوکساسین نزدم ولی نمک رو به همون مقدار اضافه. الان مراحل درمان رو چطور ادامه بدم؟ سرافلاجلول بزنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام و با اجازه بابک و مصطفی عزیز:
    مدفوع سفید همیشه نشانه انگل روده ای هگزامیتا نیست .بیشترین دلیل مدفوع سفید تو ماهیتون عدم غذا خوردنش تو این یک هفته بوده و بهتر بود بعد از دوره
    آنتی بیوتیک یک هفته ای ماهی رو ویتامینه می کردید و اگه باز غذا نمی خورد (احتمالش خیلی کم بود) میرفتید سراغ انگل روده ای
    حالا که دوره آنتی بیوتیک و مترو تموم شده فقط سیفونهای سنگین روزانه داشته باشید و دمای آب همون دمای زمان بیماری باشه و جهت ویتامینه کردن ماهی هم از ویتامینهای مخصوص ماهیان مثل اتویتول و سرا فیشتامین استفاده کنید-تا یک هفته این کار رو انجام بدید و شرایط غذا خوردن ماهی ، مدفوع و شرایط جسمانی رو بفرمائید تا دوستان راهنمایی کنند.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperatoor7 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    دوتا سوال در مورد فلاور باکس داشتم
    اول اینکه میخواستم بدونم دلیل اینکه ماهی ،به صورت مکرر بدن خودشو به کف آکواریوم میکشه چیه و راه درمانش چیه؟
    دوم اینکه چرا توی یه تانک که تعدادی ماهی هست بعضیشون شروع میکنند به اذیت کردن بقیه ؟
    پیشاپیش از پاسخ خوبتون ممنون

با سلام:
    ابتدا پارمترهای آب رو چک کنید و از سلامت آب مطمئن شوید،سیکلتون مشکل نداره؟؟؟؟؟؟وجود آمونیاک،نیتریت و نیترات بالا چنین مشکلاتی رو بوجود میاره :
    اگر مشکل از آب هست
    1-استفاده از سیفونهای مکرر و بالای 80% روزانه
    2-استفاده از نمک به ازای هر 20 لیتر 1 ق.غ.خ
    3-افزایش اکسیژن دهی در آب
    4-استفاده از باکتریهای آماده شرکتهای جی بی ال بنام دنیترول،باکتری های اوشن فری،آزو و باکتزیوم تترا
    5-تمیز کردن سیستم فیلتراسیون و یا تغییر سیستم فیلتر(در صورت تراکم بالای ماهیان و یا عملکرد ضعیف)استفاده از فیلترهای مناسب بیولوژیکی،مکانیکی
    اگه مشکل از آب نیست و آب پارامترهای مناسبی داره انگل پوستی هست و باید از داروهای سرا مایکاپور،سرا پروتازول،سرا امنیپور و ....استفاده کنید
    البته البته من گاهاً دیدم که فلاور عادت به این کار داره و قسمت زیرین شکمش رو به سنگهای کف می کشه اما نه همیشه.اگر این رفتار با کشیدن آبشش،کناره های بدن،درپوش آبشش و تیرگی ماهی همراه باشه دو مورد آب و بیماری پوستی هست.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lmatin نمایش پست ها
    با سلام خدمت آقای آژیده بزرگوار
    اگه خاطرتون باشه درمورد ماهی فرونتوزام که بیماری ابری شدن چشم داشت منو راهنمایی کرده بودید. امروز روز هفتم و اخرین روز هست که مراحل درمان رو طبق دستورتون انجام میدم. مقدار سفید شدن چشمش کمتر شده ولی هنوز برطرف نشده . علاوه بر اون امروز دیدم که مدفوعش سفید و کشدار شده. الان نمیدونم که چکار کنم بعد از هفت روز و اینکه هنوز مشکل چشمش برطرف نشده باید درمان رو قطع کنم؟؟ برای مشکل مدفوعش امروز علاوه بر سیپروفلوکساسین مترونیدازول هم با توجه به دستورالعملی که توی سایت نوشته بودید اضافه کردم. البته داروی سرافلاجلول رو هم دارم ولی نمیدونستم که هم زمان با سیپروفلوکساسین میشه استفاده کردش یا نه؟؟ باید اینو هم اضافه کنم که هر روز حدود 2/3 آبش رو تعویض می کردم. الان یک دنیا ممنون میشم راهنماییم کنید برای موارد زیر:
    1- درمان با سیپروفلوکساسین رو ادامه بدم؟
    2- سرافلاجلول بزنم یا مترونیدازول؟
    3-بهش غذا بدم؟ ( راستش رو بخوایید به غذایی که میدم بهش مشکوک شدم( جی بی ال). قبلا سوال کرده بودم و گفته بودن که برای فرونتوزا ضرری نداره. نمیدونم بخاطر اون هستش یا نه ولی از وقتی این غذا رو خریدم وبه فلاورم دادم حدود یه هفته بعد مریض شد و اخرش هم هر کاری کردم خوب نشد )
    4- چه مقدار نمک به آبش اظافه کنم
    ممنون از راهنماییتون
    متین
    سلام

شرمنده ندیده بودن سوالتون رو

آرش همه چیزور گفت فقط چند نکته :
    سیپروفلوکساسین رو حد اکثر 10 روز میتونید مصرف کنید
    فلاجلول بهتر از مترونیدازول عمل میکنه ولی صبر کنید 1 هفته از آخرین مصرف سیپرو بگذره بعد...
    برای فرانتوزا فقط و فقط از غذای اسپکتروم Thera A+ استفاده کنید . عکس یک فرانتوزا روشه
    احتمالا ماهیران و ایران آکواریوم(نواب) باید داشته باشن
    یک قاشق غذا خوری هر 30 لیتر

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    12083
    [QUOTE=arash_ta23;109417]
    با سلام:
    ابتدا پارمترهای آب رو چک کنید و از سلامت آب مطمئن شوید،سیکلتون مشکل نداره؟؟؟؟؟؟وجود آمونیاک،نیتریت و نیترات بالا چنین مشکلاتی رو بوجود میاره :
    اگر مشکل از آب هست
    1-استفاده از سیفونهای مکرر و بالای 80% روزانه
    2-استفاده از نمک به ازای هر 20 لیتر 1 ق.غ.خ
    3-افزایش اکسیژن دهی در آب
    4-استفاده از باکتریهای آماده شرکتهای جی بی ال بنام دنیترول،باکتری های اوشن فری،آزو و باکتزیوم تترا
    5-تمیز کردن سیستم فیلتراسیون و یا تغییر سیستم فیلتر(در صورت تراکم بالای ماهیان و یا عملکرد ضعیف)استفاده از فیلترهای مناسب بیولوژیکی،مکانیکی
    اگه مشکل از آب نیست و آب پارامترهای مناسبی داره انگل پوستی هست و باید از داروهای سرا مایکاپور،سرا پروتازول،سرا امنیپور و ....استفاده کنید
    البته البته من گاهاً دیدم که فلاور عادت به این کار داره و قسمت زیرین شکمش رو به سنگهای کف می کشه اما نه همیشه.اگر این رفتار با کشیدن آبشش،کناره های بدن،درپوش آبشش و تیرگی ماهی همراه باشه دو مورد آب و بیماری پوستی هست.
    [/QUOTE
    از پاسخ کاملتون ممنون
    منظورتون از
    بالای 80% روزانه چیه
    و اینکه چند هفته پیش 1 بار از نمک استفاده کردم وبعد از اون 1/2 از آب تانک را تعویض کردم. میخواستم بدونم الان باید به ازای همه ی آب تانک نمک بریزم یا فقط به ازای همون مقدار که تعویض شده؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [از پاسخ کاملتون ممنون
    منظورتون از
    بالای 80% روزانه چیه
    و اینکه چند هفته پیش 1 بار از نمک استفاده کردم وبعد از اون 1/2 از آب تانک را تعویض کردم. میخواستم بدونم الان باید به ازای همه ی آب تانک نمک بریزم یا فقط به ازای همون مقدار که تعویض شده؟[/quote]

یعنی هر روز 80% آب تانک تعویض بشه به عبارتی اگر تانکتون 100 لیتر هر روز 80 لیتر آب رو تعویض کنید و هر 20 لیتر 1 قاشق غذاخوری نمک یعنی اگر 80 لیتر آب عوض می کنی هر روز هم 4 قاشق غذاخوری نمک بریز تو آب

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12123
    سلام من گلدفیش نرم از دیروزه هی میره پایین میشینه رو ماسه ها ولی شیطونی خودشم داره نگرانشم کمکم کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepidsepide نمایش پست ها
    سلام من گلدفیش نرم از دیروزه هی میره پایین میشینه رو ماسه ها ولی شیطونی خودشم داره نگرانشم کمکم کنید

1.آب آلوده
    2.غذا دهی زیاد و بد
    3.کیفیت بد آب (آمونیاک ، نیتریت و سایر سموم)

یک روز در میان و خیلی کم غذا بدید
    هر روز آب تنگ رو با آب معدنی یا آبی که حد اقل 24 ساعت در محلی دیگر نگهداری شده است تعویض کنید
    به ازای هر 10 لیتر نصف قاشق غذا خوری نمک داخل آب بریزید

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12123
    مرسی از راهنماییتون ولی در طی روز فیلتر آکواریوم بیشتر اوقات روشنه هر 2 هفته هم چند درصد از آبشو تعویض میکنم بقیه ماهیا سر حالن ولی این یکی اینجوریه بازم با وجود ******** آب و هر یه روز یبار تعویض کنم؟ تازه دیشبم ی لحظه دیدم از آب پرید بیرون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش وکوی
    شماره عضویت
    11838
    با سلام خدمت تمامی دوستان
    من چند روز پیش یه ماهی گلد فیش رو عکسش رو گذاشته بودم که روی اب اومده بود و اعضای سایت گفتن ورم شکمی همون موقعه توی تانک قرنطینه ای که این ماهی رو انداختم تا تترا سایکلین بدم یه گلد فیش کالیکو هم بود اون ماهی که چند روز پیش گفتم....
    ولی این کالیکو اون موقهع فقط فلساش کمی بیرون زده بود اشتها داشت یکم هم ورم کرده بود
    بعد از 5دوره تتراسایکلین دیدم این ماهی به تترا سایکلین علاعم خوبی نشون نداد تترا سایکلین رو قطع کردم حالا این ماهی فلساش یکم بیشتر بیرون زده بدنش کمی ورم کرده دما رو تا 30 درجه بالا بردم (لازم به ذکره که حجم تاک 10 لیتره ) و یه دارو که اکواریوم فروشی بهم داد رو با اب قاطی میکنم براش میریزم اسم دارو رو نمیدونم ولی ازش عکس گذاشتم
    اینم عکس دارو

عکس تانک قرنطینه

این عکس ماهی

لطفا اعظای سایت در این ظمینه کمکم کنند خیلی نگرانم

صفحه 45 از 130 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636495 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)