صفحه 40 از 130 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 1293
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11630
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دوست گرامی لطفا عکس ها رو از این به بعد فقط تو آپلود سنتر اختصاصی پارسی پت آپلود کنید

up.parsipet.ir

سوروم های شما ممکنه به بیماری پلیگ یا طاعون سیچلاید ها مبتلا شده باشند .
    حتی میتوه علامت انگل های پوستی و تک یاخته ای هم باشه

1.نور خیره رو خاموش کنید
    2.دمای آب روی 32
    3.شدت جریان هوا و فشار خورجی سنگ هوا رو کم کنید
    4.یک قاشق غذا خوری نمک به ازای هر 25 لیتر
    5.سرا مایکاپور یا سرا امنیپور یک قطره هر یک لیتر
    6.نیتروفورانتوئین یک قرص هر 30 لیتر

7 روز پیاپی هر 24 ساعت یک بار 100% آب رو تعویض کنید و دوز دارو ها رو تجدید کنید
    یکی از سورمهام امروز مرد ولی فکر میکنم سفیدکم دارن چون بقیه ماهیام رو بدنشون نقطه سفیده کلی قطره ضد سفیدکو نمک زدم ولی خوب نشدن بدتر شدن انگار دارن تجزیه میشن باله شون داره میریزه از بدنشون یه چیزایی جدا میشه که انگار پوستشونه لطفا کمک کنین نگران ماهیامم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    درمان رو با روشی که آقا بابک گفت ادامه بدید.
    دونه های سفید شکری مانندن؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11630
    منظور از شکری چیه؟ دونه سفیده دیگه اگه سفیدکه اخه جرا دارن تجزیه میشن؟ مگه سفیدک باله هارم از بین میبرن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11630
    ببخشید ادمین جان ولی تو اپلود سنتر سایت نمیشه چیزی اپ کرد مجبور شدم جای دیگه اپ کنم این عکس یکی از ماهیاست البته الان بالشم خورده شده عکس برا دیروزه http://upload7.ir/images/62382822341617742987.jpg

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط splitter نمایش پست ها
    ببخشید ادمین جان ولی تو اپلود سنتر سایت نمیشه چیزی اپ کرد مجبور شدم جای دیگه اپ کنم این عکس یکی از ماهیاست البته الان بالشم خورده شده عکس برا دیروزه http://upload7.ir/images/62382822341617742987.jpg
    این همه آدم چجوی آپلود میکنند پس؟!
    لطفا تو آپلود سنتر فروم آپ کنید . با همین نام کاربری اونجا هم عضو شید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط splitter نمایش پست ها
    منظور از شکری چیه؟ دونه سفیده دیگه اگه سفیدکه اخه جرا دارن تجزیه میشن؟ مگه سفیدک باله هارم از بین میبرن
    سلام دوست عزیز
    از ظاهر ماهیتون میشه متوجه شد که به بیماری ایک یا سفیدک مبتلاست.
    و از طرفی وقتی که سیستم ایمنی بدن ماهی تضعیف میشه میتونه بطور همزمان به چند نوع بیماری مبتلا بشه که این خوردگی باله ها در ماهی شما میتونه یکی از این موارد باشه .
    وشما تنها سعی کنید که به روش درمانی که آقای آژیده فرمودند به طور کامل عمل کنید تا انشاالاه ماهیاتون بهبودی کامل رو بدست بیارن .
    با تشکر mohammad reza 137017

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669
    سلااااااام
    مثل اینکه سوال من بین بقیه سوال ها فراموش شده. الان با فرونتوزام چکار کنم؟ دوره هفت روزه آنتی بیوتیکش تمام شده. الان میتونم به تانک اصلی برش گردونم؟ دیشب سی درصد آب رو عوض کردم و نمک زدم ولی دیگه آنتی بیوتیک نزدم. مشکل بیرون زدگی چشماش حل شده ولی یه کمی چشماش کدر هستن البته دیدش خوبه . از کجا میتونم بفهمم منشا این بیماری چیز دیگه ای بوده یا فقط چشمهاش درگیر بودن؟؟؟ ممنوننننننننننن

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط lmatin نمایش پست ها
    سلااااااام
    مثل اینکه سوال من بین بقیه سوال ها فراموش شده. الان با فرونتوزام چکار کنم؟ دوره هفت روزه آنتی بیوتیکش تمام شده. الان میتونم به تانک اصلی برش گردونم؟ دیشب سی درصد آب رو عوض کردم و نمک زدم ولی دیگه آنتی بیوتیک نزدم. مشکل بیرون زدگی چشماش حل شده ولی یه کمی چشماش کدر هستن البته دیدش خوبه . از کجا میتونم بفهمم منشا این بیماری چیز دیگه ای بوده یا فقط چشمهاش درگیر بودن؟؟؟ ممنوننننننننننن
    سلام:
    دوست عزیز من در جریان درمان شما نبودم!!!!!موارد درمان بیماری رو تو تانک اصلی انجام دادید یا تانک قرنطینه و ظرفیت تانکتون؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزیز من در جریان درمان شما نبودم!!!!!موارد درمان بیماری رو تو تانک اصلی انجام دادید یا تانک قرنطینه و ظرفیت تانکتون؟

با سلام دوباره
    درمان رو توی تانک قرنطینه انجام دادم که حجمش 65 لیتر هستش. تانک اصلی 240 لیتر هست و به غیر از این فرونتوزا که بزرگتره (حدود 18 سانتی متر) یه فرونتوزای کوچکتر 14 سانتی متری, دو عدد سورم بزرگ, چهار عدد لوچ دلقک, دو عدد پیروکسیموس متوسط و دوتا تایگرسوماترا ویک اسکات سبز دارم. به محض اینکه ماهی مریض رو جدا کردم چون جا و اب کهنه نداشتم فقط 30 درصد آب تانک رو عوض کردم و نمک زدم (به ازائ هر دو لیتر یک قاشق مربا خوری) البته نمک رو همیشه میزنم. دو روز بعد دوباره همین کار رو انجام دادم. الان نگرانیم اینه که منشا بیماری چشم ماهیم چیز دیگه ای بوده یا نه؟ و این که امکان داره بقیه ماهیام مبتلا بشن؟ تا کی باید جدا باشه ازشون؟؟؟ حالت کدر روی چشماش بخاطر تعویض آب هستش یا بیماربش؟؟ ممنوم میشم راهنماییم کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط lmatin نمایش پست ها
    با سلام دوباره
    درمان رو توی تانک قرنطینه انجام دادم که حجمش 65 لیتر هستش. تانک اصلی 240 لیتر هست و به غیر از این فرونتوزا که بزرگتره (حدود 18 سانتی متر) یه فرونتوزای کوچکتر 14 سانتی متری, دو عدد سورم بزرگ, چهار عدد لوچ دلقک, دو عدد پیروکسیموس متوسط و دوتا تایگرسوماترا ویک اسکات سبز دارم. به محض اینکه ماهی مریض رو جدا کردم چون جا و اب کهنه نداشتم فقط 30 درصد آب تانک رو عوض کردم و نمک زدم (به ازائ هر دو لیتر یک قاشق مربا خوری) البته نمک رو همیشه میزنم. دو روز بعد دوباره همین کار رو انجام دادم. الان نگرانیم اینه که منشا بیماری چشم ماهیم چیز دیگه ای بوده یا نه؟ و این که امکان داره بقیه ماهیام مبتلا بشن؟ تا کی باید جدا باشه ازشون؟؟؟ حالت کدر روی چشماش بخاطر تعویض آب هستش یا بیماربش؟؟ ممنوم میشم راهنماییم کنید
    سلام دوست عزیز
    الان دقیقا چند روزه که درمان رو آغاز کردید و این که هنوز چشم ماهیتون کدر هستش ؟

صفحه 40 از 130 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)