صفحه 37 از 130 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555687 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 361 به 370 از 1293
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی.کاسکو.قناری
    شماره عضویت
    11363
    باسلام خدمت شما جناب اقاي اژيده بنده براي اولين بار سوروم تكثير كردم درمحل اتصال باله پشتي به بدن ماهي به صورت خط باريكي قرمز شده وهمچنين داخل بيني البته حدود ده درصد ماهيها سن حدوددوماه دما 30درجه مقداراب درهرتانك حدود 100ليتر تعداد ماهي 50عدد نمك دوقاشق غذاخوري سيفون ده درصد اب دو روزيكبارغذا بيومار خيس شده روزي سه بار درحدي كه هنوز ميل به خوردن دارند وهفته اي دوبار دل گوسا له البته در ده روزگذشته تا كنون چندبار غذاي تترا رد پرت كه قرمز رنگه دادم اشتها عالي تصفيه سامپ كوچك بالاي تانك محتوي سه كيلو خرده مرجان phاب را اندازه نگرفتم باتشكر حسين سبزوار

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا کوتوله،فلاور،کاسکو
    شماره عضویت
    6555

تغییر رنگ پَرت

سلام من این ماهی پرتمو 12 روز پیش به آکواریوم اضافه کردم و الان 5 روز که داره لکه های سبز لجنی رو بدنش ایجاد میشه و هر روز بیشتر میشه ممنون میشم اگه کمکم کنید.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sezar_007 نمایش پست ها
    سلام من این ماهی پرتمو 12 روز پیش به آکواریوم اضافه کردم و الان 5 روز که داره لکه های سبز لجنی رو بدنش ایجاد میشه و هر روز بیشتر میشه ممنون میشم اگه کمکم کنید.

سلام:
    دوست عزیز به تاپیک http://www.parsipet.ir/thread388.html مراجعه فرمائید.چون بیماری تو مراحل اولیه هم نیست حمام نمک تاثیری نداره به ترتیب از داروهای های:
    1-سرا ادینوپور
    2-سرا کاستاپور
    3-تترا کنترا اسپات
    4-تترا کنترا ایک
    استفاده کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی.کاسکو.قناری
    شماره عضویت
    11363
    باسلام خدمت اقاي اژيده مدت حدود15روزاست كه درتانكهاي تكثير من كه هركدام داراي50عدد بچه سوروم حدود دوماهه است در محل اتصال باله ها به بدن به صورت خطي وهم اطراف بيني قرمزشده براي درمان ازتتراسيكلين 250براي هر40ليتر اب وسيفون روزانه 80درصدبمدت 7روز شروع كرده ام ايا كارديگري نياز هست كه انجام بدهم ياخير درضمن درجه اب31ومقدار يك قاشق غذاخوري نمك براي هر 50ليتر اضافه ميكنم--اشتها بسيار خوب روزي سه بار بيومار وهفته اي دو وعده دل گوساله ( درضمن اگه ممكنه علت مريضي را بگيد كه بعد ديگه دچار اين بيماري نشن انشا الله ) (باتشكرفراوان)

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseyn نمایش پست ها
    باسلام خدمت اقاي اژيده مدت حدود15روزاست كه درتانكهاي تكثير من كه هركدام داراي50عدد بچه سوروم حدود دوماهه است در محل اتصال باله ها به بدن به صورت خطي وهم اطراف بيني قرمزشده براي درمان ازتتراسيكلين 250براي هر40ليتر اب وسيفون روزانه 80درصدبمدت 7روز شروع كرده ام ايا كارديگري نياز هست كه انجام بدهم ياخير درضمن درجه اب31ومقدار يك قاشق غذاخوري نمك براي هر 50ليتر اضافه ميكنم--اشتها بسيار خوب روزي سه بار بيومار وهفته اي دو وعده دل گوساله ( درضمن اگه ممكنه علت مريضي را بگيد كه بعد ديگه دچار اين بيماري نشن انشا الله ) (باتشكرفراوان)
    با سلام

چون شروع کردید با تترا سایکلین روی دوز صحیح 7 روز ادامه بدید
    اگر بهبودی تا روز 5 ام مشاهده نشد تو تاپیک مطرح کنید تا راحشو بگم

تترا سایکلین بسیار عمومیه و بد نیست ولی آب سبک و با سختی ملایم و اسیدی نیاز داره....اینجوری حد اثر بازدهیش رو نخواهید دید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی.کاسکو.قناری
    شماره عضویت
    11363
    باسلام وخسته نباشيد ازتتراسايكلين طبق دستور استفاده شد علايم قبلي به جز يكي دومورد برطرف شده ولي محل اتصال دم به بدن مقداري قرمزه ايا مربوط به همان مريضي قبله يا مشكل ديگريست درضمن دو روز ديگه تاپايان هفت روز مانده باسپاس فراوان ازشما

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseyn نمایش پست ها
    باسلام وخسته نباشيد ازتتراسايكلين طبق دستور استفاده شد علايم قبلي به جز يكي دومورد برطرف شده ولي محل اتصال دم به بدن مقداري قرمزه ايا مربوط به همان مريضي قبله يا مشكل ديگريست درضمن دو روز ديگه تاپايان هفت روز مانده باسپاس فراوان ازشما
    سلام

عکس بزارید
    اگر قرمزی ها تیره و شبیه خونمردگی هستند نشانه بهبودیه که رفتنشون زمان میبره
    اگر قرمز روشن و خونی هستند یعنی مشکل حل نشده

تحت هر شرایطی یک قاشق غذاخوری سر پر نمک بدون ید به ازای هر 20 لیتر در آب باید باشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10992
    http://uploadtak.com/images/h9176_02032013358000.jpg

خسته نباشید....روی دم باربم یه لکه قرمز در اومده....راهنمایی کنید این لکه چیه؟؟؟اگه بیماریه چطور درمون کنم؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی و همستر
    شماره عضویت
    11432

4 بیرون زدگی یک چشم آروانای سیلور

درود؛
    یکی از چشمهای آروانای سیلور من بیرون زده. البته چشم بیرون زده کدر نشده و حرکت هم داره ولی به سمت پایین متمایل شده. طول ماهی من حدودا 40 سانت است و تقریبن مدت 10 ماه در آکواریم من زندگی کرده. اشتهای خوبی دارد و از نظر حرکتی و جنب جوش هم مشکلی ندارد و هیچ علامتی دال بر بیماری در آن دیده نمیشه. حدود 2 ماه از اولین علایم بیرون زدگی چشم می گذره ولی این اواخر تورم بالای چشم بیشتر شده. لطفن برای درمان این ماهی مرا راهنمایی نمایید ممنون و بدرود.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرشیا نمایش پست ها
    درود؛
    یکی از چشمهای آروانای سیلور من بیرون زده. البته چشم بیرون زده کدر نشده و حرکت هم داره ولی به سمت پایین متمایل شده. طول ماهی من حدودا 40 سانت است و تقریبن مدت 10 ماه در آکواریم من زندگی کرده. اشتهای خوبی دارد و از نظر حرکتی و جنب جوش هم مشکلی ندارد و هیچ علامتی دال بر بیماری در آن دیده نمیشه. حدود 2 ماه از اولین علایم بیرون زدگی چشم می گذره ولی این اواخر تورم بالای چشم بیشتر شده. لطفن برای درمان این ماهی مرا راهنمایی نمایید ممنون و بدرود.
    سلام

به پارسی پت خوش آمدید

بیرون زدگی میتونه ناشی از تورم به دلیل ضربه زدن به شیشه تانک باشه...در این صورت کار خاصی نمیتونید بکنید و باید صبر کنید تا شاید به مرور زمان بهتر بشه . در این وضعیت اضافه کردن یک قاشق غذا خوری نمک به ازای هر 25 لیتر میتونه مفید باشه

در صورت بیرون زدگی چشم ماهی در اثر عفونت چشم و فشار داخلی چشم ، باید از آنتی بیوتیک های وسیع الطیف استفاده کنید

اریترومایسین 400 انسانی

250 میلیگرم به ازای هر 35 لیتر آب
    تعویض 100% آب هر 25 ساعت یک بار و تجدید دوز دارو (به مدت 7 روز)

بهتره نور خیره خاموش و دمای آب روی 32 درجه سانتی گراد باشه

موفق باشید

صفحه 37 از 130 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555687 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)