صفحه 21 از 130 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394071121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 1293
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

به احتمال زیاد سوراخ در سر یا Whole in the head هست ولی قرمز بودن حفره های ایجاد شده کمی شبهه بر انگیزه

شما درمان با داروی مترونیدازول رو مطابق با آموزش های تاپیک بیماری سوراخ در سر انجام بده و در کنارش برای جلوگیری و یا درمان عفونت های احتمالی (به دلیل قرمز شدن حفره ها) از یک آنتی بیوتیک وسیع الطیف و جنرال استفاده کن ( به مدت 7 روز)

سیپروفلوکساسین ، اریترومایسین ، نئومایسین ، اکسی تترا سایکلین ، داکسی سایکلین و ....
    هر کدوم از موارد بالا تاثیر خوبی خواهند داشت من شخصا با مورد اول بیشتر موافقم هستم

7 روز هر 24 ساعت یک بار 90% سیفون و تعویض آب و اضافه کردن مجدد دوز اولی آنتی بیوتیک

http://www.parsipet.ir/thread10510.html

http://www.parsipet.ir/thread621.html

http://www.parsipet.ir/thread11713.html

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    باعرض احترام به خاطر زحمات شما(آقاي آزيده)
    ميدونم مطرح كردن سوال phدراين تاپيك نيست ولي درقسمت كيفيت آب پرسش وپاسخ نداشتين. شرمنده
    من يك آروانايطلايي دارم كه ميخوام شرايت آبش تقريبا استاندارد بشه(آخه phمنطقه ما بالاي8 هستش)وطبق تحقيقات من phمناسب آرواناهاي آسياي حدود6.8هستش وهمچنينkh3-4لطف كنيد به من بگيد راه عملي كاهشph چيه درضمن توي سايت شما خوندم كه استفاده ازرزين ضرفيت بافري آب رو پايين نگه ميداره وph كم ميشه.آيااستفاده ازرزين واسه ماهي من مضر نيست .مرسي آقا بابك

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssabzi نمایش پست ها
    باعرض احترام به خاطر زحمات شما(آقاي آزيده)
    ميدونم مطرح كردن سوال phدراين تاپيك نيست ولي درقسمت كيفيت آب پرسش وپاسخ نداشتين. شرمنده
    من يك آروانايطلايي دارم كه ميخوام شرايت آبش تقريبا استاندارد بشه(آخه phمنطقه ما بالاي8 هستش)وطبق تحقيقات من phمناسب آرواناهاي آسياي حدود6.8هستش وهمچنينkh3-4لطف كنيد به من بگيد راه عملي كاهشph چيه درضمن توي سايت شما خوندم كه استفاده ازرزين ضرفيت بافري آب رو پايين نگه ميداره وph كم ميشه.آيااستفاده ازرزين واسه ماهي من مضر نيست .مرسي آقا بابك
    با سلام

عملی ترین راه حل ممکن استفاده از دستگاه ro هست

استفاده از رزین یون های کلسیم و منیزیم رو به سدیم تبدیل میکنه که مخصوصا برای آروانا به شدت ضرر داره

به این نکته توجه داشته باشید که نوسانات ناگهانی پی اچ برای ماهی آروانا کشنده است.تغییرات باید به تدریج و در طی 3-4 روز صورت بگیرد

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    10036
    باسلام خدمت آقاي بابك آزيده
    ماهي فلاورمن بانزادكامفايzz در ابتداي بچگي هد خوبي داشت اما الان بعد از اينكه نسبتا بزرگ شده هد ان زياد رشدي متناسب با رنگش نداشته است .غذايش هم متنوع بوده شامل هيكاري آرواناوهيكاري فلاور وهامپي هدوساير غذاهاي اصل بوده است .علت را بفرماييد .باتشكر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    10036
    باسلام خدمت اقاي بابك ازيده محترم
    فلاور من مدتي طولاني متناوبابه مقدار خيلي كم از پشتش رشته سفيد رنگ دفع ميگرديد وسپس مدفوع معمولي دفع ميشد درمان ان را طبق دستور شما با مترونيدازول شروع كرده وبعداز شروع تغذيه دوباره اين حالت برايش تكرار ميشد علت را بفرماييد با تشكر از شما

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط اميرعلي نمایش پست ها
    باسلام خدمت آقاي بابك آزيده
    ماهي فلاورمن بانزادكامفايzz در ابتداي بچگي هد خوبي داشت اما الان بعد از اينكه نسبتا بزرگ شده هد ان زياد رشدي متناسب با رنگش نداشته است .غذايش هم متنوع بوده شامل هيكاري آرواناوهيكاري فلاور وهامپي هدوساير غذاهاي اصل بوده است .علت را بفرماييد .باتشكر
    لطفا عکس هایی واضح و با کیفیت از زوایای مختلف از ماهی بزارید تا بشه اظهار نظر کرد

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تنگ آب شور
    شماره عضویت
    6662
    با سلام
    یکی از دوستانم 4 تا دالر سیلور داره بر اثر کمبود اکسیزن وبالا بودن نیترات دچار پوسیدگی شدید باله و لب شدن یعنی لب بالا کامل از بین رفته به نظرتون راه درمان چیه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

بالا بودن نیترات ارتباطی به پوسیدگی باله و دم ماهی نداره

عکس از وضعیت ماهی ها و تانک آپلود کنید.اگر مشکل حاده میتونید تا زمانی که عکس آپلود میکنید از سرا باکتاپور + نمک استفاده کنید.دمای 30 درجه و اکسیژن دهی مناسب در این شرایط ضروری است

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9925
    سلام آقای آژیده
    من واقعا از شما ممنونم ، اگه بادتون باشه در صفحه 19 درباره فلاورم که مریض شده بود از شما پرسیدم، شما من را راهنمایی کردید و من انجام دادم و ماهی من الان خوب شده
    واقعا نمیدونم چه جوری از شما تشکر کنم
    اما مزاحم شدم بگم
    1- همون فلاورمن و چندتا دیگه از ماهی هام سرشون را ناگهانی به چپ و راست حرکت می دهند و فلاورم هم همین کار را میکنه و نیز خودشو به این طرف و ان طرف میکشه من گفتم شاید انگل به بدنش چسبیده ولی نچسبیده بود در ضمن دستشوی که میکنه سفیده.
    2- چندتا از ماهی های گیاهخوارم داخل دمشون رگه های خونی و قرمزه اون واسه چیه
    3- واینکه 2تا اسکار و یک سورم دارم یک هفته است بد جور با هم دعوا میکنن
    4- بهترین غذایی و نوع غذا که شما واسه ماهی های گیاه خوار گلفیش و نیز گوشخوار تجویز میکنید چیست
    باز هم خیلی خیلی خیلی از شما ممنونم و امیدوارم که هرچی از خدا میخواید بهتون بده چون همه را بدون هیچ چشم داشتی راهنمایی می کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط بچه فضول نمایش پست ها
    سلام آقای آژیده
    من واقعا از شما ممنونم ، اگه بادتون باشه در صفحه 19 درباره فلاورم که مریض شده بود از شما پرسیدم، شما من را راهنمایی کردید و من انجام دادم و ماهی من الان خوب شده
    واقعا نمیدونم چه جوری از شما تشکر کنم
    اما مزاحم شدم بگم
    1- همون فلاورمن و چندتا دیگه از ماهی هام سرشون را ناگهانی به چپ و راست حرکت می دهند و فلاورم هم همین کار را میکنه و نیز خودشو به این طرف و ان طرف میکشه من گفتم شاید انگل به بدنش چسبیده ولی نچسبیده بود در ضمن دستشوی که میکنه سفیده.
    2- چندتا از ماهی های گیاهخوارم داخل دمشون رگه های خونی و قرمزه اون واسه چیه
    3- واینکه 2تا اسکار و یک سورم دارم یک هفته است بد جور با هم دعوا میکنن
    4- بهترین غذایی و نوع غذا که شما واسه ماهی های گیاه خوار گلفیش و نیز گوشخوار تجویز میکنید چیست
    باز هم خیلی خیلی خیلی از شما ممنونم و امیدوارم که هرچی از خدا میخواید بهتون بده چون همه را بدون هیچ چشم داشتی راهنمایی می کنید
    سلام دوست عزیزم خوشحالم که حال ماهیتون خوب شده

تکان ها و حرکت های سر به سمت چپ و راست میتونه دلیل بر وجود انگل های آبششی ، انگل های پوستی و حتی بالا بودن آمونیاک باشه
    اگر آمونیاک تانک پایین هست ، باید به وجود انگل آبششی و پوستی ( کرمی یا تک یاخته ای یا هر 2 ) شک کرد

درمان انگل های آبششی و انگل های پوستی رو میتونید تو قسمت بیماری های آکواریومی مشاهده کنید

به نظر من از سرا کاستاپور طبق دوز روی بروشور استفاده کنید . دمای حد اقل 32 هم توصیه میشه

مدفوع سفید هم میتونه نشانه وجود استرس ناشی از یک بیماری دیگه یا وجود انگل روده ای باشه ولی تا معلوم نشدن عامل واقعیش نیازی به اضافه کردن دارو نیست.اول انگل آبششی رو درمان کنید ، اگر باز هم مدفوع سفید ادامه داشت ، درمان انگل روده ای رو شروع کنید ولی احتمال اینکه این حالت ناشی از انگل آبششی و استرس ناشی از اون باشه زیاده

از رگه های خونی روی باله ماهی هاتوو عکس بزارید چون خیلی عوامل بیماری زا میتونن این حالت رو ایجاد کنند ( قارچ - باکتری - انگل - ویروس )

دعوای اسکار و سورم به دلیل قلمرو طلبی هر 2 گونه است و راهی هم برای جلوگیری ازش وجود نداره.اگر جفت باشن خیلی بدتر خواهد شد...

بهترین غذای ممکنه برای گلد فیش استفاده از غذا های حرفه ای هیکاری ژاپنی است.
    گوشتخوار هم همین غذا های مخصوص تترا و سرا کفایت میکنه ولی مسلما هیکاری و اسپکتروم کیفیت بالا تری دارند

فراموش نکنید که غذا دهی زیاد فقط و فقط ضرر داره...همین!
    روزی یک وعده کافیست

موفق باشید
    بابک آژیده

صفحه 21 از 130 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394071121 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)