صفحه 2 از 130 نخستنخست 12345678910111213141516171819202152102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 1293
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    6970
    با سلام خدمت بابك آژيده
    يك سالي هست كه يك آكواريوم 270 ليتري براي ديسكسهام راه انداختم و 10 تا ديسكس دارم كه از 3 اينچي خريداري كردم و الان 5 اينچ هستند 3 ماه پيش يكي از ديسكها از غذا افتاد و رشدش هم متوقف شد و كم كم منزوي شد
    فكر كردم هگزامتيا گرفته و از اونجايي كه تانك قرنطينه نداشتم يك دوره درمان رو با دُز مناسب در تانك اصلي شروع كردم ، كه بي تاثير بود
    سيفونها رو هر هفته بيشتر ميكردم و غذا هم اكثرا دل گاو ميدادم اما ماهي بيچاره هيچي نخورد كه نخورد بعد ديدم يه ديسكس ديگه هم مثل قبلي منزوي ، قلمرو طلب و بي اشتها شده
    اين بود كه از در سايت نيك صالحي ، پست بابك آژيده به فكر عفونت روده اي افتادم و درمان با مبندازول ( توجه كنيد متيندازول نيست ) به مدت 24 ساعت شروع كردم بعد از 24 ساعت 30 درصد اب رو هم سيفون كردم
    2 تا ديسكس بيمار يكم بهتر به نظر مي آمدن و شروع به فعاليت كردند ، حادثه از روز بعد كه از سر كار بر ميگشتم شروع شد و ديدم همه ديسكس ها بشدت تيره شدند و يه گوشه كز كردند چشمهاي ماهي ها همه ابــري شده و پوستشون كدر و انگار يه لايه نازك سفيد روي پوستشون نشسته
    و 2 تا از كوريدوراسها هم با بدن بشدت صورتي رنگ مُردند
    24 ساعت بعد كه آب دپو درست شد 50 درصد آب رو سيفون كردم و براي 2 ساعتي ر نگ و روي ماهي ها بهتر شد اما غذا نخوردند
    با اينكه اكسيژن رو هم زياد تر كرده بودم صبح ديدم يه ديسكس كه از بقيه كوچك تر بود و كوريدوراسها و تنها لچ دلقكم مُردن ، در تماس با ايران ديسكس گفتند كه مبندازول كبد ماهي ها رو داغون كرده و مبندازول مربوط به درمان ماهي هاي سرد آبي يك كيلو به بالاست، ودر عين حال راههاي زير رو براي مداوا پيشنهاد دادند
    1- سيفون قوي روزانه حداقل 50 درصد
    2- نور كلا خاموش
    3-استفاده از نمك بدون يد هر 25 ليتر 2 قاشق غذا خوري
    4-استفاده از آكواسيف
    5- استفاده از ويتامين مايع
    6- غذا ندادن تا بهبودي نسبي
    7- دما روي 32 ثابت
    همه كارهاي بالا رو انجام دادم همزمان ( رزين +ذغال اكتيو+زئوليت ) جديد براي فيلتر اكسترنال گرفتم تا آب رو هم سبك تر كنم ، 4 تا از ديسكسها خيلي بهتر هستند اما دوتا كاملا سرشون رو به بالاست و حسابي عمودي شدند
    ماهي ها تا قبل از اين اتفاق خيلي سالم بودند ( چه دست گل بدي به آب دادم ) اگر پيشنهادي داريد خوشحال ميشوم راهنمايي كنيد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط رودسري نمایش پست ها
    با سلام خدمت بابك آژيده
    يك سالي هست كه يك آكواريوم 270 ليتري براي ديسكسهام راه انداختم و 10 تا ديسكس دارم كه از 3 اينچي خريداري كردم و الان 5 اينچ هستند 3 ماه پيش يكي از ديسكها از غذا افتاد و رشدش هم متوقف شد و كم كم منزوي شد
    فكر كردم هگزامتيا گرفته و از اونجايي كه تانك قرنطينه نداشتم يك دوره درمان رو با دُز مناسب در تانك اصلي شروع كردم ، كه بي تاثير بود
    سيفونها رو هر هفته بيشتر ميكردم و غذا هم اكثرا دل گاو ميدادم اما ماهي بيچاره هيچي نخورد كه نخورد بعد ديدم يه ديسكس ديگه هم مثل قبلي منزوي ، قلمرو طلب و بي اشتها شده
    اين بود كه از در سايت نيك صالحي ، پست بابك آژيده به فكر عفونت روده اي افتادم و درمان با مبندازول ( توجه كنيد متيندازول نيست ) به مدت 24 ساعت شروع كردم بعد از 24 ساعت 30 درصد اب رو هم سيفون كردم
    2 تا ديسكس بيمار يكم بهتر به نظر مي آمدن و شروع به فعاليت كردند ، حادثه از روز بعد كه از سر كار بر ميگشتم شروع شد و ديدم همه ديسكس ها بشدت تيره شدند و يه گوشه كز كردند چشمهاي ماهي ها همه ابــري شده و پوستشون كدر و انگار يه لايه نازك سفيد روي پوستشون نشسته
    و 2 تا از كوريدوراسها هم با بدن بشدت صورتي رنگ مُردند
    24 ساعت بعد كه آب دپو درست شد 50 درصد آب رو سيفون كردم و براي 2 ساعتي ر نگ و روي ماهي ها بهتر شد اما غذا نخوردند
    با اينكه اكسيژن رو هم زياد تر كرده بودم صبح ديدم يه ديسكس كه از بقيه كوچك تر بود و كوريدوراسها و تنها لچ دلقكم مُردن ، در تماس با ايران ديسكس گفتند كه مبندازول كبد ماهي ها رو داغون كرده و مبندازول مربوط به درمان ماهي هاي سرد آبي يك كيلو به بالاست، ودر عين حال راههاي زير رو براي مداوا پيشنهاد دادند
    1- سيفون قوي روزانه حداقل 50 درصد
    2- نور كلا خاموش
    3-استفاده از نمك بدون يد هر 25 ليتر 2 قاشق غذا خوري
    4-استفاده از آكواسيف
    5- استفاده از ويتامين مايع
    6- غذا ندادن تا بهبودي نسبي
    7- دما روي 32 ثابت
    همه كارهاي بالا رو انجام دادم همزمان ( رزين +ذغال اكتيو+زئوليت ) جديد براي فيلتر اكسترنال گرفتم تا آب رو هم سبك تر كنم ، 4 تا از ديسكسها خيلي بهتر هستند اما دوتا كاملا سرشون رو به بالاست و حسابي عمودي شدند
    ماهي ها تا قبل از اين اتفاق خيلي سالم بودند ( چه دست گل بدي به آب دادم ) اگر پيشنهادي داريد خوشحال ميشوم راهنمايي كنيد

سلام

چند تا نکته وجود داره که به تربیتی که خودتون گزارش دادید بهشون اشاره میکنم

1.منزوی و بی اشتها و قلمرو طلب !!! ماهی که منزوی و بی اشتهاست قاعدتا نمیتونه قلمرو طلب باشه.قلمرو طلبی نشانه اوج قدرت و غرور یک ماهیه که در شرایطی مثل داشتن جفت و ... بروز پیدا میکنه

2.بنده کجای سایت نیکصالحی نوشتم عفونت روده ای با مبندازول درمان میشه؟! عفونت هر چی که باشه قطعا انگلی نیست...انواع عفونت های باکتریایی و قارچی و ... وجود دارن که با آنتی بیوتیک و ضد قارچ و سایر دارو های تخصصی درمان میشن و هیچ ربطی به انگل و ضد انگل نداره.مبندازول یک ضد انگل کرم کش بسیار قویه که در مواردی که کرم روده ای ماهی رو مبتلا کرده باشه ازش استفاده میشه

3.ایران دیسکس اطلاعات 100% غلط و بی پایه و اساسی رو به شما ارائه داده.قرص مبندازول در تمام دنیا در درمان بیماری های انگلی و کرمی روده ای ماهیان گرم آبی و زینتی کاربرد بسیار وسیعی داره.توی موتور جستجوی گوگل با تایپ کردن این جمله متوجه منظور بنده خواهید شد : ornamental fish disease and mebendazole و یا tropical fish disease and mebendazole یا discus fish diseases and mebendazole
    سلام من رو بهشون برسونید و از قول من بهشون بگید وقتی راجع به موضوعی اطلاعات کافی ندارند اظهار نظر نکنند و مطمئن باشن اگر نظر ندن کسی فکر نمیکنه که خدایی نکرده قدرت سخن گفتن و تکلم ندارند

4.مبندازول دارویی سمیه که اگر بیش از اندازه و دوز مفیدش استفاده بشه بسیار خطرناک و حتی کشنده است.لطفا اعلام بفرمایید با چه دوزی استفاده کردید

5.مبندازول با اغلب دارو ها واکنش بسیار شدید و کشنده نشون میده و برای مثال در صورت وجود اندکی مترونیدازول در تانک و آکواریوم استفاده از مبندازول 100% کشنده و سمیست

6.مبندازول بعد از 24 ساعت باید تا سقف 70% از آب خارج بشه و سیفون 30% شما به هیچ عنوان کافی نبوده

7.مبندازول با واتر کاندیشنر هایی که فلزات سنگین آب رو از بین میبرن واکنش شدید و سمی نشون میده(جی بی ال بایو توپول , سرا توکسیوک و ... ) در صورت استفاده از این کاندیشنر ها در آب دپو باید 2 ساعت صبر کنید تا اثر آن ها کاملا از بین بره و سپس آب دپو رو وارد تانک اصلی کنید

8.شما در بحرانی ترین شرایط ممکن 24 ساعت صبر کردید تا آب دپو آماده بشه!!! 24 ساعتی که بسیار تعیین کننده بوده. خیلی ساده میتونستید از یک واتر کاندیشنر قوی که ضد کلر و کلرامین باشه استفاده کنید تا ظرف 5 دقیقه آب آماده بشه و از شدت آسیب وارد شده به ماهی ها بکاهید(در واقع اکثر ماهی هایی که از بین رفتن تو این مدت و بعد از اون مردن!!)

9.استفاده از مولی ویتامین در این وضعیت و در شرایطی که ماهی قدرت تنفس کامل نداره و چشمانش کدر و ابری شده اثر معکوس و مضر خواهد داشت و استفاده از آن در این شرایط به هیچ وجه توصیه نمیشه(قابل توجه آقایان ایران دیسکس)

10.آکوا سیف , نمک , سیفون سنیگین و روزانه و خاموشی نور آکواریوم در این حالت میتونه مفید باشه

11.دمای 32 درجه مشروط به اینه که ماهی های شما به راحتی تنفس کنند و حالتی شبیه پمپ کردن در آبشش آن ها مشاهده نشه به تقویت سیستم ایمنی بدن ماهی کمک میکنه اما .... دمای بالا حلالیت اکسیژن رو در آب کاهش میده که این موضوع برای ماهی که سخت تنفس میکنه میتونه کشنده باشه(باز هم قابل توجه ایران دیسکس)

12.قطعا آبشش ماهی های شما آسیب دیده و اکسیژن دهی رو تا حدی که میتونید قوی و در کلیه بخش های آکواریوم اعمال کنید.سعی کنید از چندین سنگ هوا با فواصل معین و در طول آاکواریوم استفاده کنید

آنچه که مسلم است مسمومیت اثر خودش رو گذاشته و تنها کاری که میتونید انجام بدید استفاده از کربن اکتیو به منظور جذب همه سموم از آب و سیفون های پی در پی بالای 50% در روز است(مراقب کلر و کلرامین باشید).اصولا مسمومیت بیماری نیست که درمانی داشته باشه.پاد زهری هم برای مسمومیت ماهیان آکواریومی یا وجود نداره و اگر هم بر فرض وجود داشته باشه حد اقل در دسترس عموم نیست(هر سمی یک پاد زهر مخصوص به خودشو داره) ... فقط باید به ماهی کمک کنید تا سم کاملا دفع بشه...

نمک با میزان یک قاشق غذا خوری به ازای ار 30 لیتر کمک زیادی به باز یابی توان از دست رفته ماهی ها خواهد کرد.به جای نمک میتونید از سرا اکتوپور استفاده کنید که علاوه بر نمک O2 یا اکسیژن در آب ازاد میکنه و کمک بسیار بزرگی به رد کردن این دوره به ماهی شما خواهد کرد

مواردی که بالا تر ذکر شد رو مرور کنید و ببینید اشتباهتون دقیقا کجا بوده و چرا مبندازول ماهی های شما رو مسموم کرده

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 13th February 2012 در ساعت 03:50 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    6970
    با سلامي دوباره
    خوب بايد بگم بدليل اينكه قبلا از متيندازول در تانك استفاده كرده بودم احتمالا يكمي هنوز در آب مونده بود و به گفته شما وضعيت رو بد تر كرده
    بعد هم من در يك آكواريوم 270 ليتري 5 قرص 100 گرمي استفاده كردم و به جاي 24 ساعت 28 ساعت ( به دليل اينكه خونه نبودم )
    و متاسفانه 30 درصد آب رو فيلتر كردم
    الان ميرم چند تا سنگ هوا كوچك ميگيرم و هوا دهي رو در تانك افزايش ميدم
    سوالي كه داشتم : براي كمك به دو تا ديسكسي كه اصلا تعادل ندارند ( يكي افتاده كف و ديگري روي آب افقي شده ) كاري نميشه كرد ؟؟ اين دو تا بهترين ماهيام بودند
    دارويي نيست كه خروج بيشتر سم از بدن ماهي كمك كنه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7785
    سلام دوستان من دوتا از اسکارهامو تو دو هفته اول آکوارومم از دست دادم میشه منو راهنمائی نکین که چرا این اتفاق افتاده،تو ماهیهای دیگه ام نشانهی از بیماری دیده نمیشه
    1-تانگ 200لیتر
    2-ماهیها پنگوسی،سیلور اسکات،تگزاسی،گرین ترور
    3-دما 27-28

علائم بیماری
    1-ماهی خود را به کف آکواریوم میمالوند
    2-مایع لزج روی بدن ماهی و وسایل درون آب
    دارو استفاده شده tetra medica fungi stop
    اولین اسکار

دومین اسکار

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط pasargad3000 نمایش پست ها
    سلام دوستان من دوتا از اسکارهامو تو دو هفته اول آکوارومم از دست دادم میشه منو راهنمائی نکین که چرا این اتفاق افتاده،تو ماهیهای دیگه ام نشانهی از بیماری دیده نمیشه
    1-تانگ 200لیتر
    2-ماهیها پنگوسی،سیلور اسکات،تگزاسی،گرین ترور
    3-دما 27-28

علائم بیماری
    1-ماهی خود را به کف آکواریوم میمالوند
    2-مایع لزج روی بدن ماهی و وسایل درون آب
    دارو استفاده شده tetra medica fungi stop
    اولین اسکار

دومین اسکار

دوست عزیز این عکس ها رو گذاشتید که از ماهی مرده چی رو تشخیش بدیم
    تا زندست بزارید لطفا که هم ماهی تلف نشه و هم من بتونم تشخیص دقیق تری بدم

اون زخم ها نشانه انگل پوستیه . لاغریشون هم احتمال وجود انگل های داخلی رو تقویت میکنه
    یک درمان جنرال توصیه میشه

سرا امنیپور یک قطره هر یک لیتر
    سیپروفلوکساسین 250 میلیگرم هر 35 لیتر
    نمک یک قاشق غذا خوری به ازای هر 20 لیتر

یک هفته ادامه بدید و هر 24 ساعت یک بار 80% آب رو با آب بدون کلر و همدما تعویض کنید و مجددا دوز دارو ها رو تجدید کنید

بعد از اتمام این دوره به درمان انگل های روده ای بپردازید

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7785
    ماهیهای دیگه ام نشانهی از بیماری ندارن لازم است درمان رو شروع کنم.
    انگلی که باعث این بیماری شده رو میشه نام ببرین
    این داروهایی که نام بردین تو فروشگاهای آکواریوم پیدا میشه؟
    آیا دارویی هست تمام بیماریهای درون تانک را از بین ببرد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ماهیهای دیگه ام نشانهی از بیماری ندارن لازم است درمان رو شروع کنم.
    انگلی که باعث این بیماری شده رو میشه نام ببرین
    این داروهایی که نام بردین تو فروشگاهای آکواریوم پیدا میشه؟
    آیا دارویی هست تمام بیماریهای درون تانک را از بین ببرد.
    گفتن نام انگل از روی ظاهر زخم غیر ممکنه
    باید میبردید آزمایشگاه نمونه برداری میکردن و یک متخصص انگل شناس نوعش رو اعلام میکرد
    انواع زیادی وجود داره مثل کاستیا , کیلودونلا , تریکودینا , اسپیرونکلئوس , کریپتوکریو , ادونیوم و و و ....
    به هر حال تقریبا درمان همشون تا حدودی نزدیک به همه و بعضی از سموم روی همه انگل های تک یاخته ای یا پروتوزوا تاثیر مثبت میزاره.سرا امنیپور یکی از اون ترکیبات بسیار موفقه

سرا امنیپور فروشگاه های آکواریومی
    سیپروفلوکساسین 500 داروخانه های انسانی

چون ماهی بیمار در تانکتون نیست آنتی بیوتیک سیپروفلوکساسین رو حذف کنید و فقط سرا امنیپور و نمک رو استفاده کنید

موفق باشید

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7785
    بابت جوابهاتون خیلی ممنون،داروهایی از شرکت تترا معرفی کنید که شبیه sera omnipur باشن، من ساکن خراسان شمالی هستم اینجا بیشتر محصولات تترا تو فروشگاه ها هست.
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بابت جوابهاتون خیلی ممنون،داروهایی از شرکت تترا معرفی کنید که شبیه sera omnipur باشن، من ساکن خراسان شمالی هستم اینجا بیشتر محصولات تترا تو فروشگاه ها هست.
    با تشکر

تترا جنرال تونیک (یک خط کوچک کنار ظرف برای هر 40 لیتر)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    Discus daragon and lopard
    شماره عضویت
    7709
    سلام
    دیسکس من خالهای سیاه زده
    دارویی داره؟ سایزشون کوچیکه و نژادشون رد ملون
    ویرایش توسط shellman2008 : 8th April 2012 در ساعت 01:29 PM دلیل: تبدیل نوشته به فارسی

صفحه 2 از 130 نخستنخست 12345678910111213141516171819202152102 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)