صفحه 16 از 130 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343566116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 1293
    کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    سلام بر دوستان
    من در طی عوض کردن ماهی ها در داخل آکواریوم 60 لیتریم متاسفانه به دلیل عدم رعایت اصول قرنطینه دچار بیماری شدم (ایک)و با توجه باینکه آکواریوم من گیاه هم دارد و جهت از بین بردن انگل از سرا پروتازول استفاده کردم تا اینجای کار مشکلی نیست (عامل بیماری یعنی انگل و سیست های احتمالی) ریشه کن میشه اما در مورد تتراهای کنگو ظاهرا کلومناریس دارند (البته خیلی جزئی است به میزان بسیار کم، قارچ دور دهان یا باله بعضیهاشونه یکمم باله هاشون ریش ریشه) سوال من اینه که آیا در مورد بیماریهایی با منشا باکتری آیا لازمه که درمان در تانک اصلی صورت بگیره در این صورت جهت جلوگیری از آسیب به گیاها چیکارکنم(شیویدی ساژیتاریا دم گربه ای هیگرو فیلا کوتوله اکیندروس نیلوفر موزی و...)
    مطمئن هستم که بیماری کلومناریسه تتراها بخاطر استرس حمل و نقله ( سه روز از معرفی به تانک میگذرد و یک روز از درمان با پروتازول) چون شرایط تانک و فاکتورهای آب رو چک کردم مشکلی ندارد خوب غذا میخورند و خیلی وقته منتظرشون بودم.
    و در مورد درمان کلومناریس من امنیپور سیپروفلوکساسین و نیترو فرونتوئین رو دارم اگر میشه نحوه استفاده رو یکبار دیگه بگید ممنون میشم در ضمن فیشتامین هم هست
    با تشکر از راهنمایی اساتید فروم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط el_1362 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    من در طی عوض کردن ماهی ها در داخل آکواریوم 60 لیتریم متاسفانه به دلیل عدم رعایت اصول قرنطینه دچار بیماری شدم (ایک)و با توجه باینکه آکواریوم من گیاه هم دارد و جهت از بین بردن انگل از سرا پروتازول استفاده کردم تا اینجای کار مشکلی نیست (عامل بیماری یعنی انگل و سیست های احتمالی) ریشه کن میشه اما در مورد تتراهای کنگو ظاهرا کلومناریس دارند (البته خیلی جزئی است به میزان بسیار کم، قارچ دور دهان یا باله بعضیهاشونه یکمم باله هاشون ریش ریشه) سوال من اینه که آیا در مورد بیماریهایی با منشا باکتری آیا لازمه که درمان در تانک اصلی صورت بگیره در این صورت جهت جلوگیری از آسیب به گیاها چیکارکنم(شیویدی ساژیتاریا دم گربه ای هیگرو فیلا کوتوله اکیندروس نیلوفر موزی و...)
    مطمئن هستم که بیماری کلومناریسه تتراها بخاطر استرس حمل و نقله ( سه روز از معرفی به تانک میگذرد و یک روز از درمان با پروتازول) چون شرایط تانک و فاکتورهای آب رو چک کردم مشکلی ندارد خوب غذا میخورند و خیلی وقته منتظرشون بودم.
    و در مورد درمان کلومناریس من امنیپور سیپروفلوکساسین و نیترو فرونتوئین رو دارم اگر میشه نحوه استفاده رو یکبار دیگه بگید ممنون میشم در ضمن فیشتامین هم هست
    با تشکر از راهنمایی اساتید فروم
    هر پوسیدگی باله و دمی لزوما کالومناریس معروف نیست
    انگل های تک یاخته ای هم میتونن سر دم و باله ها رو تخریب کنن و حالتی شبیه به کالومناریس ایجاد کنند
    اگر عکسی میزاشتید بهتون میگفتم که عاملش انگلیه یا کالومناریس...ولی از این جهت این فرضیه قوی تر میشه که در حال حاضر ایک در تانک شما وجود داره

در هر صورت هر چقدر کمتر آنتی بیوتیک مصرف کنید بهتره...
    ماهی های مشکوک به تانک قرنطینه منتقل بشن و اگر وضعیتشون حاد نیست درمان با آکریفلاوین و نمک آغاز بشه....اگر جواب نداد همون سیپروفلوکساسین با دوز 250 میلی گرم به ازای هر 37 لیتر آب + سرا باکتاپور 100% پوسیدگی باله رو خوب میکنه

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    سلام جناب آژیده و خیلی ممنون از حوصله و دقتی که برای پاسخ به سوالات صرف میکنید
    عکس ها رو براتون میذارم نشانه ها بیشتر مربوط به تیرگی دور دهان و قارچه که تیرگی تو عکس ها مشخصه ولی قارچ خیلی معلوم نیست یک خط سفید هم که دور دمهاست مشخصه.
    راستی من باکتاپور ندارم و چون اینجا (مشهد) گیر نمیاد سه چهار روزی طول میکشه بدستم برسه در صورت تشخیص پوسیدگی باله اگر میتونید یه درمان با امنیپور و آنتی بیوتیک های رایج معرفی کنید، تا درمان رو سریعتر شروع کنم ممنون میشم موقتا دما رو روی 30 گذاشتم و بیشتر از دو سه روز نمیتونم بالا نگهش دارم و یه سوال دیگه آکریفلاوین رو از کجا میشه تهیه کرد(دازوخانه های دامی یا انسانی)

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام جناب آژیده و خیلی ممنون از حوصله و دقتی که برای پاسخ به سوالات صرف میکنید
    عکس ها رو براتون میذارم نشانه ها بیشتر مربوط به تیرگی دور دهان و قارچه که تیرگی تو عکس ها مشخصه ولی قارچ خیلی معلوم نیست یک خط سفید هم که دور دمهاست مشخصه.
    راستی من باکتاپور ندارم و چون اینجا (مشهد) گیر نمیاد سه چهار روزی طول میکشه بدستم برسه در صورت تشخیص پوسیدگی باله اگر میتونید یه درمان با امنیپور و آنتی بیوتیک های رایج معرفی کنید، تا درمان رو سریعتر شروع کنم ممنون میشم موقتا دما رو روی 30 گذاشتم و بیشتر از دو سه روز نمیتونم بالا نگهش دارم و یه سوال دیگه آکریفلاوین رو از کجا میشه تهیه کرد(دازوخانه های دامی یا انسانی)

درود

به نظر من این عاملش انگلیه

سرا مایکاپور + سیپروفلوکساسین درمان موفقی خواهد بود
    سرا مایکاپور با دزو یک قطره هر یک لیتر برای انگل های پوستی
    اریترو مایسین 250 میلی گرم هر 35 لیتر برای جلوگیری از عفونت زخم های ریز ایجاد شده در بدن ماهی

درمان 7 روز پیاپی و 100 % سیفون روزانه و قبل از اضافه کردن دوز جدید

موفق باشید

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    سلام آقای آژیده
    ببخشید من درست متوجه نشدم که آیا باید اریترو مایسین رو همراه مایکاپور + سیپروفلوکساسین استفاده کنم یا شما اون رو به عنوان یک درمان جایگزین معرفی کردید
    و آیا استفاده از ectopour رو در طول درمان توصیه میکنید؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام آقای آژیده
    ببخشید من درست متوجه نشدم که آیا باید اریترو مایسین رو همراه مایکاپور + سیپروفلوکساسین استفاده کنم یا شما اون رو به عنوان یک درمان جایگزین معرفی کردید
    و آیا استفاده از ectopour رو در طول درمان توصیه میکنید؟

ببخشید من اشتباه تایپ کردم!!!
    بین اریترو مایسین و سیپرو فقط یکی رو انتخاب کنید و بزنید
    اکتوپور نمک + مینرال + o2 هست که یه جورایی ماهی رو دوپینگ میکنه!!!100% موثره

موفق باشید

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    سلام جناب آژیده شما ببخشید که من زیادی حساسیت به خرج میدم درمان رو از امشب آغاز میکنم و نتیجه رو جهت اطلاع سایر دوستان گزارش میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    دوستان من امروز رفتم نواب فلاجلول اصلا نبود پلاسکو هم نبود.
    حالا دیسکس هام هگزامیتا دارن و با مترونیدازول در تانک اصلی درمان نشد.
    چی کار کنم؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    دوستان من امروز رفتم نواب فلاجلول اصلا نبود پلاسکو هم نبود.
    حالا دیسکس هام هگزامیتا دارن و با مترونیدازول در تانک اصلی درمان نشد.
    چی کار کنم؟
    پاسخ سوال شما در تاپیک زیر وجود داره .

http://www.parsipet.ir/thread11195.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6816
    دوستان عزیز من یه لاکپشت از این گوش قرمزا دارم اگه اسمشو درست گفته باشم چند روزیه که چشماش ابری شده و بی حال شده چی کارش کنم حالش خوب شه
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

صفحه 16 از 130 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343566116 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)