صفحه 125 از 130 نخستنخست ... 2575106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,241 به 1,250 از 1293
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    خیلی ممنون از راهنمایی دقیق شما و یک سوال دیگه
    من داخل این آکواریوم از پرت و آروانا هم نگهداری میکنم
    و به نظرم میزان نمک و شوری که اسکات نیاز داره برای آروانا و پرت مناسب نباشه
    درسته؟
    نظر شما برای تعویض اسکات ها با اسکار چی هست؟

آکواریوم تو پارکینگ منزل هست و با استفاده از 2 فیلتر برای جریان بیشتر آب و 2 بخاری 300 وات در 2 عرض آکواریوم هنوز دوما به 28 نرسیده
    و آیا دما سنج های جیوه که با یک بادکش به شیشه میچسبه قابل اعتماد هست و بدون خطا دما را نشان بده؟
    و یک سوال دیگه
    تاپ فیلتر با توان 1800 لیتر در ساعت برای تانک من مناسب هست؟
    ظرفیت حدود 400 لیتر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی دقیق شما و یک سوال دیگه
    من داخل این آکواریوم از پرت و آروانا هم نگهداری میکنم
    و به نظرم میزان نمک و شوری که اسکات نیاز داره برای آروانا و پرت مناسب نباشه
    درسته؟
    نظر شما برای تعویض اسکات ها با اسکار چی هست؟

آکواریوم تو پارکینگ منزل هست و با استفاده از 2 فیلتر برای جریان بیشتر آب و 2 بخاری 300 وات در 2 عرض آکواریوم هنوز دوما به 28 نرسیده
    و آیا دما سنج های جیوه که با یک بادکش به شیشه میچسبه قابل اعتماد هست و بدون خطا دما را نشان بده؟
    و یک سوال دیگه
    تاپ فیلتر با توان 1800 لیتر در ساعت برای تانک من مناسب هست؟
    ظرفیت حدود 400 لیتر
    پرت و آروانا به شکل ذاتی با نمک مشکل ندارن....کت فیش به نمک حساسه. مسئله اینه.
    بله غلظت های بالایی از نمک وجود داره که بین این ماهی ها فقط اسکات قادر به تحملشه ولی منظور من اون نقطه از شوری در آب تانک نیست. همین یک قاشق غذا خوری به ازای ۱۵ لیتر خوبه و پرت و آروانا بیسیار شور تر از این رو هم تحمل میکنند. در مورد کت فیش هم این غلظت اگر چه خیلی نا مناسبه ولی تو کوتاه مدت مطمعنم باعث مرگ نمیشه. مسئله اینجاست که کت فیش شما عملا جایی برای اشتباه نداره و برای همین میگم مراقب ای یکی باشید.

کلا امکان مردنش زیاده. منتقلش کنید به تانک دیگه و جداگانه درمانش کنید. نمک رو حذف کنید فقط از ترکیب فوق. جنرال تونیک هم نزنید برای این کت فیش. غذا براش زیاد بریزید. اینا غذای زیادی به صورت طبیعی در دسترسشون نیست بنا بر این اگر دما کمی بالا باشه و غذا زیاد بدید (به شرط و فرض حل شدن مشکل عامل بیماری زا) خیلی سریع برمیگردن... کت فیش بسیار به انگل های پوستی مثل ایک حساسه و بر خلاف خیلی از ماهی ها معمولا علائم پوستی رایج ایک رو در مراحل اولیه تا متوسط نشون نمیده آنچنان. همین لاغری شاید تنها علامتش باشه.

به نظرم بر اساس عدد و رقم این تاپ فیلتر میتونه بیش از ۴۰۰ لیتر رو هم تصفیه کنه. اگر اشتباه نکنم گردش آب واتر پمپ ۲۲۱۷ ایهایم در حدود ۱۰۰۰ لیتر بر ساعته؟ البته مطمعن نیستم ولی احتمالا یک همچین چیزیست.

دما سنج های جیوه ای هم چیز خاصی ندارن که بخواد خیلی بد یا خوب کار کنه احتمالا درسته ولی برای احتیاط یک دماسنج دیگه هم امتحان کنید. به هر حال احتمالا کل مشکل یعنی ریشه مشکل همون آکواریوم در گاراژ نسبتا سرد هست.

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16015
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    پرت و آروانا به شکل ذاتی با نمک مشکل ندارن....کت فیش به نمک حساسه. مسئله اینه.
    بله غلظت های بالایی از نمک وجود داره که بین این ماهی ها فقط اسکات قادر به تحملشه ولی منظور من اون نقطه از شوری در آب تانک نیست. همین یک قاشق غذا خوری به ازای ۱۵ لیتر خوبه و پرت و آروانا بیسیار شور تر از این رو هم تحمل میکنند. در مورد کت فیش هم این غلظت اگر چه خیلی نا مناسبه ولی تو کوتاه مدت مطمعنم باعث مرگ نمیشه. مسئله اینجاست که کت فیش شما عملا جایی برای اشتباه نداره و برای همین میگم مراقب ای یکی باشید.

کلا امکان مردنش زیاده. منتقلش کنید به تانک دیگه و جداگانه درمانش کنید. نمک رو حذف کنید فقط از ترکیب فوق. جنرال تونیک هم نزنید برای این کت فیش. غذا براش زیاد بریزید. اینا غذای زیادی به صورت طبیعی در دسترسشون نیست بنا بر این اگر دما کمی بالا باشه و غذا زیاد بدید (به شرط و فرض حل شدن مشکل عامل بیماری زا) خیلی سریع برمیگردن... کت فیش بسیار به انگل های پوستی مثل ایک حساسه و بر خلاف خیلی از ماهی ها معمولا علائم پوستی رایج ایک رو در مراحل اولیه تا متوسط نشون نمیده آنچنان. همین لاغری شاید تنها علامتش باشه.

به نظرم بر اساس عدد و رقم این تاپ فیلتر میتونه بیش از ۴۰۰ لیتر رو هم تصفیه کنه. اگر اشتباه نکنم گردش آب واتر پمپ ۲۲۱۷ ایهایم در حدود ۱۰۰۰ لیتر بر ساعته؟ البته مطمعن نیستم ولی احتمالا یک همچین چیزیست.

دما سنج های جیوه ای هم چیز خاصی ندارن که بخواد خیلی بد یا خوب کار کنه احتمالا درسته ولی برای احتیاط یک دماسنج دیگه هم امتحان کنید. به هر حال احتمالا کل مشکل یعنی ریشه مشکل همون آکواریوم در گاراژ نسبتا سرد هست.

موفق باشید
    اسکار میتونم به تانک فعلی اضافه کنم؟
    امروز دارو ها را تهیه کردم و ظاهرا باید 10 تا حداقل 250 میلیگرم و 5 تا 500 گرم از دارو 1 و 2 تو آکواریوم میریختم که اوکی شد فقط
    دارو 3 را داروخانه نداشت
    فردا همین موقع سیفون کنم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    شرمنده، کاش تو پیام خصوصی بهم خبر میدادید.... من ندیده بودم این تاپیک رو متاسفانه!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19586
    سلام به دوستان عزیز
    بنده از ماهی زیبای دیسکس نگهداری میکنم و یخورده تازه کار هستم در زمینه دیسکس
    بعد از گذشت 2 هفته از ورود دیسکس ها به تانک دوتا تلفات داشتم که ماهی ها یک شبه دچار تنفس شدید شده و مردند
    که خودم فکر میکنم در اثر ناقص بودن سیکل تانک بوده(البته از همون ابتدا از باکتری آزو استفاده کردم)
    بعد گذشت 4 هفته دوتا از ماهی هام که هردوشون رد ملون هستند تنفسشون سنگین شد و با یک آبشش تنفس میکردند و گوشه گیر شدند به انگا آبششی شک کردم وبا راهنمایی
    دوستان چند بار از حمام پرمنگنات استفاده کردم و یکی از ماهی ها خوب شد خوشبختانه ولی یکی دیگه از ماهی ها هنوز گوشه گیری میکنه و تک آبشش هسته و باله هاش بسته است و رنگش هم پریده
    از نظر غذا خوردن آرتیما منجمد میخوره میکس دل هم بعضی اوقات میخوره
    بنظرتون چیکار کنم دوباره حمام پرمنگنات بدم؟
    یه نکته دیگه که خیلی جالبه واسم گاهی اوقات بقیه دیسکس ها هم برای مدت کوتاهی تک آبشش میشن و دوباره خوب میشن ودیگه هیچ علائمی ندارن!!!
    میتونه از استرس باشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوست تازه کار در دیسکس! ، شما خودتون سوال رو طرخ میکنید خودتون احتمالات رو مطرح میکنید و در نهایت حدس های درستی هم میزنید، از خطرناک ترین ترین دارو ها و سموم هم استفاده کردید مثل پرمنگنات!

به هر حال من شخصا بدون دیدن عکس های واضح نمیتونم نظری بدم ولی فکر کنم به دانش خودتون متکی باشید بهتر باشه تا من چون من تازه کار بودم اینقدر چیز که شما بلدید بلد نبودم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19586
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام دوست تازه کار در دیسکس! ، شما خودتون سوال رو طرخ میکنید خودتون احتمالات رو مطرح میکنید و در نهایت حدس های درستی هم میزنید، از خطرناک ترین ترین دارو ها و سموم هم استفاده کردید مثل پرمنگنات!

به هر حال من شخصا بدون دیدن عکس های واضح نمیتونم نظری بدم ولی فکر کنم به دانش خودتون متکی باشید بهتر باشه تا من چون من تازه کار بودم اینقدر چیز که شما بلدید بلد نبودم
    سلام
    یه چند سالی هست که آکواریوم دارم ولی در زمینه دیسکس تازه وارد شدم و دارم کسب تجربه میکنم.
    شرمنده اگر مطرح کردن سوالم بد بود.خواستم کارهایی رو که انجام دادم دقیق توضیح بدم که بتونید راهنماییم کنید.
    ناچار شدم از پرمنگنات استفاده کنم. اول میخاستم از کلرامین تی استفاده کنم که دیر به دستم رسید.
    در اولین فرصت عکس ماهی رو قرار میدم.
    ما هرچی که یاد گرفتیم و میگیریم از محضر دوستان عزیزی مثل شماست جناب آژیده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19586
    سلام
    از طریق آپلود سنتر نمیتونم عکس قرار بدم
    فکر کنم خرابه!!!!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    اسکار سفید من تقریبا 2 هفته هست شدید سیاه رنگ شده ولی سرحال
    دما اب 27 و شرایط آب خوبه
    سیفون و غذادهی به موقع
    با ماهی خاصی هم زد و خورد ندیدم بکند و قاطی بقیه هست
    علت چیه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    عکس اسکار رو بزارید لطفا

صفحه 125 از 130 نخستنخست ... 2575106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)