صفحه 124 از 130 نخستنخست ... 2474105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,231 به 1,240 از 1293
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    ماهی گوشتخوار دارم اسکات, پرت و...
    جدیدا ماهی اضافه نکردم و شرایط آکواریوم تفاوت خاصی نکرده ولی الان ۲ روز اصلا غذا نمیخورند و آب کثیف میشه ۲ بار سیفون کردم حتی دیروز هم تا حدودی خوردن ولی امروز خیر فقط کتفیش ها دوست دارن غذا بخورند
    علت چیه?
    و لوفک فله ای میدم بهشون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    سلام
    ماهی گوشتخوار دارم اسکات, پرت و...
    جدیدا ماهی اضافه نکردم و شرایط آکواریوم تفاوت خاصی نکرده ولی الان ۲ روز اصلا غذا نمیخورند و آب کثیف میشه ۲ بار سیفون کردم حتی دیروز هم تا حدودی خوردن ولی امروز خیر فقط کتفیش ها دوست دارن غذا بخورند
    علت چیه?
    و لوفک فله ای میدم بهشون

سلام

بر اساس این تاپیک و با عکس دقیق و واضح گزارش کنید بیماری ماهی رو

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=617

کدر شدن مداوم و پیوسته آب در حالی که ظاهرا دلیل مشخصی براش وجود نداره میتونه از مشکلات مربوط سیکل ازت و آمونیاک، ترشخ سنگین موکوس از بدن و آبشش ماهی ها به دلایلی مثل انگل های خارجی و بعضی از بیماری ها عفونی و .... باشه. در ضمن غذا دهی بد و زیاد هم میتونه دلیل دیگری باشه به خصوص اینکه از لوفاک استفاده میکنید. اولا لوفاک رو توصیه نمیکنم، در ثانی اگر اصرار دارید فقط روزی یک یا ۲ بار اون هم مقداری که در کمتر از ۱ دقیقه به طول کامل توسط ماهی ها مصرف بشه و هیچ چیزی باقی نمونه.

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سبرسث
    شماره عضویت
    22516
    ماهی گوشتخوتر ماهی های دیگه رو میخوره؟
    طراحی جلد کتاب
    هدایای تبلیغاتی

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa-nita نمایش پست ها
    ماهی گوشتخوتر ماهی های دیگه رو میخوره؟
    طراحی جلد کتاب
    هدایای تبلیغاتی
    سلام

اگر گرسنه باشه و ماهی کوچک به اندازه سایز دهانش در تانک باشد ، جواب مثبته.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    23226
    دو تا ماهی کوی دارم. که یکی از اون ها آبشش قرمز شده. زیر باله های جلوشم دیروز قرنز شد و امروز میبینم روی شکمش یک زخم کوچک افتاده که حالت قرمز داره. میتونه کسی بگه چطور میتونم درمانش کنم؟ اصلا گیج و شل شنا نمیکنه. خوش اشتها هست و زبل. خودش و به چیزی نمیزنه. بگی نگی شکمش یکم گنده شده. دلیلش چیه و چطور درمان میشه؟ کمکم کنید ممنون میشم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    23226
    ۲ تا ماهی کوی و ۴ تا پلنت دارم که متاسفانه انگل گرفته بودن. انگل های کرمی شکل که حدود ۱ هفته است از داروی ضد انگل ایرانی استفاده کردم. انگل هاشونم شخصا کشیدم.
    دو تا سوال داشتم:
    اول اینکه یکی از کوی ها به دلیل زدن خودش به اجسام زخمی شده لازم به آب چه دارویی اضافه کنم که به سیکل آسیب نزنه؟ یا اگر در قرنطینه بفرستم چه دارویی لازمه؟
    دوم اینکه دو روزی هست ماهی ها به ندرت خودشون و به چیزی میکوبن و انگل به بدنشون نیست آیا انگل رفته؟ بیماری بعد ۱ هفنه برطرف شده؟
    لازم هست بگم که هر روز یک چهارم آب سیفون شده دما ردی ۳۱ بوده هوادهی داده شده.
    متاسفانه سیکل و کلا از دست دادم چون مجبور بودم توی آکواریوم دارو انگل بریزم رنگ آب برگشته. الان میتونم از زغا اگتیو برای گرفتن دارو استفاده کنم و بعد هم از سرامیک؟
    ببخشید پر حرفی کردم تازه کارم سوالات زیادی میش میاد و متاسفانه فروشنده ها پاسخ درست نمیدن.
    ممنون وقت میگذارید🌷

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    متاسفانه آب آکواریوم کدر شده و دو ماهی اسکات یکی هر دو چشم عفونت شدید داره و داره میمیره و یکی هم از یکی چشم ها خون اومده و ماهی آروانا بی حال
    از پیروز که دیدم یکی از چشم های اسکات عفونت داره یک کپسول آموکسیسیلین داخل آب ریختم و یکی هم امروز ولی خوب نشدن
    باید چکار کنم
    آب را همین یک هفته پیش تقریبا 50 درصد سیفون کردم و مشکل خاصی نداشت ولی یک مشکل همیشگی که داشت داخل آب صاف و کریستالی نبود و مثل این بود که گرد تو آب باشد
    دما فعلی هم 26 درجه که متاسفانه بخاری به علت سردی شدید هوا توان بیشتری ندارد ولی قبلا تا 32 درجه هم آب میتونست گرم کند.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دوست عزیزم بدون دیدن عکس ماهی و آکواریوم نمیشه نظری داد شما که کاربر قدیمی سایت هستید خودتون باید اینا رو بدونید. لطفا عکس ماهی ها رو بفرستید، از وضعیت‌ آمونیاک و نیتریت و نیترات چیزی ننوشتید، سیکل ازت وجود داره؟

در ضمن! این که نمیتونم از ۲۶ درجه گرم تر کنم آکواریوم رو، مانع از مرگشون نخواهد شد. یا باید به نحوی گرم کنید یا به مرور از بین میرن گونه هایی که نیاز به آب گرم تر دارند. سعی کنید از ۲۷.۵-۲۸ سرد تر نشه. یا بخاری رو قوی تر کنید یا تاق رو گرم تر کنید. بعضی از انواع انگل های تک یاخته ای (اغلبشون علائم شبیه به ایک دارن و با همین نام هم توسط عموم شناخته میشن) در دمای زیر ۲۷ غیر قابل کنترل هستند. یعنی هر کاری کنید باز هم بعد از مدتی کل تانک رو درگیر میکنند. اول باید دما رو به حد اقل میزان مورد نیاز برسونید بعد به فکر درمان باشید.

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16015
    زیر چشم اسکات هم زخم شده و باد کرده
    شکم کت فیش خیلی کوچک شده مثل سوء تغذیه و نزدیک دم خیلی باد کرده

http://uupload.ir/files/3wyp_20171205_121115.jpg

http://uupload.ir/files/jdtf_20171205_121051.jpg

سیکل ازت هم طی شده

در ضمن یک بخاری 300 وات مارک سوبو به آکواریوم اضافه کردم به همراه بخاری قبلی که 300 وات ماهیران بود ولی با این حال بعد از 2 روز دما به 27 درجه رسیده.
    آیا نیاز به 2 بخاری 500 وات هست؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    زیر چشم اسکات هم زخم شده و باد کرده
    شکم کت فیش خیلی کوچک شده مثل سوء تغذیه و نزدیک دم خیلی باد کرده

http://uupload.ir/files/3wyp_20171205_121115.jpg

http://uupload.ir/files/jdtf_20171205_121051.jpg

سیکل ازت هم طی شده

در ضمن یک بخاری 300 وات مارک سوبو به آکواریوم اضافه کردم به همراه بخاری قبلی که 300 وات ماهیران بود ولی با این حال بعد از 2 روز دما به 27 درجه رسیده.
    آیا نیاز به 2 بخاری 500 وات هست؟
    سلام مجدد

به نظر من به احتمال خیلی قوی انگل های پوستی و داخلی هست که نتیجه دمای پایینه. به خصوص زخم های روی صورت و اطراف چشم اسکات ها به احتمال خیلی خیلی زیاد منشا انگلی (تک یاخته ای معمولا) داره که در نهایت زخم ها با عفونت های باکتریایی همراه میشه و باعث مرگ ماهی میشه.

مشکل دوم اینجاست که پلکو ذاتا با نمک زیاد مشکل داره، اسکات به طور طبیعی میزانی از نمک رو لازم داره. یعنی ۲ تا گونه مخالف هم. یکی آب اسیدی میخواد اون یکی شدیدا قلیایی! اسکات ماهی آب های لب شور اصطلاحا محسوب میشه. محل تلاقی آب های شور اقیانوس با آب شیرین رود ها. با نام Brackish Water میتونید سرچ کنید اگر دوست دارید اطلاعاتی راجع به اکوسیستم های اینچنینی به دست بیارید. خلاصه که نوه چینش ماهی از بیخ ایراد داره. نمک الان برای اسکات ضروریه ولی اون غلظت مورد نظر برای اسکات میتونه حتی باعث مرگ پلکوی ضعیف بشه. در مورد اسیدی و بازی بودن هم به همین صورت. حتی تغذیه هم زمین تا آسمون فرق داره.

یک سوال هم دارم! آکواریوم رو مگه تو چه دمایی یا کجا نگهداری میکنید که با وجود ۲ تا بخاری و این همه مصرف برق هنوز رو ۲۷ گیر کرده؟ تو مغازه یا جای عمومی هست که سرده؟ به هر حال حتی اگر مجبور بشید زیرش اجاق گاز روشن کنید باید برسونید بالای ۲۸ شاید بخاری ها مشکلی دارن یا گردش آب به طور کافی ندارید یا هر چیز دیگری.... توی آب با حجم کم چنین چیزی معمول نیست ولی اگر تانک مهیبی دارید! و یا تقسیم حرارت در محیط خیلی خیلی نا متقارن و نقاط گرم و سرد در اتاق و اطراف آکواریوم بزرگ با حجم آب بالا و جریان کم وجود داشته باشه، همه اینا میتونه در نهایت باعث بشه توی تانک هم نقاط گرمتر و سرد تر! و به عبارتی اختلاف دما داشته باشید. حالا این که بخاری رو در کدام نقطه تانک کار گذاشته باشید و این سنسور در مجاورت چه دمایی باشه هم شرطه و سر جای خود! یک واتر پمپ یا اگر لازم باشه ۲ تا در ۲ سمت تانک بزارید تا گردش کامل در تانک ایجاد بشه. کلا همه موارد رو بررسی کنید...

اگر بخاری با وات بالاتر وجود داره بهتون توصیه میکنم به جای مثلا ۲ یا ۳ تا بخاری ۳۰۰ یک بخاری ۶۰۰ وات یا ۱۰۰۰ وات در نهایت هم کار رو بهتر انجام میده و هم مصرف برق کمتر میشه. اون ۳ تا همزمان با هم سری اگر کار کنند فکر کنم اولا چون زورشون نمیرسه مدام کار میکنند و ترموستات عملا قطع نمیکنه و فکر میکنم تو برق شهری این یعنی ضرر! مطمعن نیستم ولی هر چی هست به آمپر و سیستم تصاعدی محاسبه قبض برق و ... مربوطه در ضمن نزدیک های ۱۰۰۰ وات که بشید بهتره از کیفیت سیم کشی و فیوز ها ... هم مطمعن بشید که اتفاقی نیفته.

در مورد کت فیش هیچ نظری ندارم چون یک علامته خیلی خیلی کلیه ولی ممکنه ریشه مشکلشون یکی باشه. درمان برای اسکات اگر من بودم به این صورت انجام میدادم :

۱.سیپروفلوکساسین ۲۵۰ میلیگرم به ازای هر ۳۰ لیتر
    ۲.مترونیدازول ۲۵۰ میلیگرم هر ۳۰ لیتر
    ۳.نمک یک قاشق غذا خوری هر ۲۰ لیتر در صورتی که کت فیش وجود داره (همین هم زیاده برای کت فیش) و اگر نیست یک قاشق غذا خوری هر ۱۵ لیتر
    ۴.سرا مایکاپور یا سرا امنیپور با دوز اصلی و اگر گیرتون نیومد تترا جنرال تونیک با نصف دوز روی بروشور. فقط یکی از این ۳ مورد نه هر ۳ (به ترتیب بر اساس اولویت نوشتم)

اگر هیچ کدوم از موارد شماره ۴ گیرتون نیومد محلول خالص آکریفلاوین یا سولفات مس هم میتونه کمک کنه. اگر نه هم که چاره ای نیست و همون مورد ۱ و ۲ و ۳ .
    به هر حال چیزی رو جایگزین اونایی که گفتم نکنید برای مقال بعضی ها خودشون مالاچیت گرین یا فرمالین یا ... رو جایگزین مثلا آکریفلاوین میکنند چون هر ۲ انگل کشه یا هر دلیل دیگری ولی معمولا به دلیل استرس شدیدی که میدن و تاثیر بدی که بر کیفیت آب و حلالیت اکسیژن و .... میزارن در هنگام استفاده ترکیبی با سایر دارو ها اثر معکوس دارن...

۷ روز هر ۲۴ ساعت ۱۰۰٪ تعویض آب و تجدید هر ۳ مورد (یا هر ۴ مورد). دارو ها رو میتونید از تمام داروخانه های انسانی بخرید.

موفق باشید

صفحه 124 از 130 نخستنخست ... 2474105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)