صفحه 120 از 130 نخستنخست ... 2070101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,191 به 1,200 از 1293
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

پست قبلی بنده رو بخونید من پاسختون رو دادم همان روز اولی که راجع به مشکل ماهی هاتون سوال کردید! بدون دیدن عکس و اطلاع از سایر شرایط آکواریوم (طبق همون تاپیکی که لینک دادم گزارش کنید) کسی نمیتونه راهنماییتون کنه و در واقع شما باعث مرگ و میر ماهی ها هستید! باید در قبالشون احساس مسئولیت کنید...شما حتی حاضر نیستید ۲ تا عکس ازشون بگیرید و آپلود کنید!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21254
    سلام ببخشید. من چند تا گلدفیش و چند تا گوپی و یک کت فیش دارم. ماهی های گلدیش باله بلندم باله هاشون خونی شده یک کمی سر باله های دمشون پاره پاره شده. با سرعت هم توی تانک حرکت می کنند. حدود یک ماه و نیمی هست که آبشان را سیفون نکردم. دما هم 25 درجه است. جدیدا یک جفت گلدفیش نر و ماده وارد اکواریوم کردم که مشکل نداشتن . همیشه بعد از تعویض آب ضد پوسیدگی باله و دم میریزم تو آب .
    لطفا دلیل بیماری و راه درمان را سریع به من بگید. آیا ماهی هایم زنده می مانند؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شیرین
    شماره عضویت
    21256
    سلام بر همه
    من چند تا ماهی ماکرو و طوطی ماهی دارم و ماهی عیدم را برای بهتر ماندن داخل اکواریوم گذاشتم.
    اما متاسفانه ماهی های دیگر دم و باله ان بدبخت بیچاره را خورده اند برای درمان ان چی کار کنم قابل ذکر است دم ها و باله ها کاملا خورده نشده اند و ریش ریش شده اند
    لطفا از دوستان تقاضا دارم هرچه سریع من را راهنمایی کنند
    من بسیار مبتدی هستم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط یک نفر نمایش پست ها
    سلام ببخشید. من چند تا گلدفیش و چند تا گوپی و یک کت فیش دارم. ماهی های گلدیش باله بلندم باله هاشون خونی شده یک کمی سر باله های دمشون پاره پاره شده. با سرعت هم توی تانک حرکت می کنند. حدود یک ماه و نیمی هست که آبشان را سیفون نکردم. دما هم 25 درجه است. جدیدا یک جفت گلدفیش نر و ماده وارد اکواریوم کردم که مشکل نداشتن . همیشه بعد از تعویض آب ضد پوسیدگی باله و دم میریزم تو آب .
    لطفا دلیل بیماری و راه درمان را سریع به من بگید. آیا ماهی هایم زنده می مانند؟
    سلام

اولا باید عکس ماهی ها رو بزارید تا بشه نظر داد ولی اگر فقط رگه های خونی روی باله گلدفیش هست و مشکل دیگری وجود نداره، معمولا قابل درمانه. ولی قبل از اینکه بهتون راهکاری توصیه کنم یک سوال! به نظر خودتون اصلا معنی داره که یک دارو رو همیشه تو آب بریزید؟ مثلا شما مگه همیشه آموکسی سیلین میخورید برای پیشگیری از عفونت یا میترونیدازول برای پیشگیری از انگل ؟ اون داروی ضد پوسدیگی که میگید اگر آبی رنگه متیلن بلو هست و اگر زرده آکریفلاوین.... لازم نیست همیشه استفاده کنید!

تا عکس ماهی رو بزارید فعلا یک قاشق غذا خوری نمک به ازای هر ۲۰ لیتر به آب اضافه کنید (ممکنه برای کت فیشاتون مشکل ساز بشه، خارجشون کنید)

اگر به داروی Yellow Powder دسترسی دارید تهینه کنید و استفاده کنید (تخصصی برای گلدفیش هست و تقریبا تمام بیماری های عفونتی و انگل های پوستی گلدفیش رو پوشش میده) و در غیر این صورت منتظر عکس گلدفیش بیمار هستم.

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط s1m1ha نمایش پست ها
    سلام بر همه
    من چند تا ماهی ماکرو و طوطی ماهی دارم و ماهی عیدم را برای بهتر ماندن داخل اکواریوم گذاشتم.
    اما متاسفانه ماهی های دیگر دم و باله ان بدبخت بیچاره را خورده اند برای درمان ان چی کار کنم قابل ذکر است دم ها و باله ها کاملا خورده نشده اند و ریش ریش شده اند
    لطفا از دوستان تقاضا دارم هرچه سریع من را راهنمایی کنند
    من بسیار مبتدی هستم

جداش کنید، همین که نزارید عفونت کنه خود به خود به مرور ترمیم میشه. برای این کار هم فقط نمک به آب اضافه کنید و تعویض آب منظم داشته باشه. ممکنه بعد از ترمیم هرگز مثل حالت اول نشه، جاش بمونه، کج و کوله رشد کنه و مواردی از این قبیل ولی اگر برای شما موردی نیست برای اون بیچاره فرقی نداره دمش خوشگل باشه یا نه! در دریاچه های داخل تهران مثل پارک ارم و دریاچه استادیوم آزادی و ... آزادش کنید وقتی خوب شد.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21254
    سلام. در مورد دارو باید بگویم که بعد از اینکه گوپی ام از این بیماری مرد. اکواریوم فروش قطره ی یک در یک ( ایرانی ) را برای پیشگیری از این بیماری پیشنهاد کرد ماهی هایم غیر از خونی شدن دم مقداری از دمشان پاره شده است. ( فقط در گلدفیش های باله بلند ) عکس گرفتم ولی نمی دانم چجوری باید بفرستم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21254
    سلام من رفتم اکواریوم فروشی داروی فرمالین داد. من خواندم اگه فرمالین با نمک باشه مشکل ساز میشه. (ولی الان نه فرماین ریختم نه نمک) الان باید چیکار کنم ؟ راستی فرمالین که داخل آبه خطرناک نیست ؟ اگه خطرناکه چجوری باید آب را سیفون کرد؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    فرمالین در آبی که غلظت نمکش بالای 0.3% هست، سختیش پایینه و پی اچ نسبتا اسیدی و یا قلیایی ملایم داره ممکنه باعث مسمومیت ماهی ها بشه. آب رو هم اگر فرمالین توش نبود چجوری سیفون میکردید؟ الان هم همونجوری سیفونش کنید!!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آنجل فیش
    شماره عضویت
    17621
    با سلام

حدود 2 روزه که متوجه شدم یکی از کوریدوراس هام مشکل پیدا کرده ... البته 3 تا کوریدوراس دارم که هر سه تاشون شکمشون ورم دارن ولی تا بحال اینجوری نشده بودن ...

البته با تحقیقی که کردم ظاهرا اسم این بیماری Gas Bubble Disease هستش (مریضی حباب گاز) ... ولی درمان خاصی رو نشد پیدا کنم.

=======================
    ۱.دمای آب
    27 درجه ولی در حین تعویض آب تا 24 هم شده بیاد پایین

2.سختی و PH آب
    آب شهری هستش

۳.سایر پارامتر های آب و نحوه تصفیه و فیلتراسیون تانک
    آمونیاک تقریبا صفر - نیتریت صفر و نیترات هم قابل قبول
    یه فیلتر تاپ + فیلتر سطلی 8 لیتری + فیلتر دخلی کوچک

۴.مدت زمانی که از معرفی ماهی جدید به تانک میگذرد
    تقریبا 8 ماه

۵.مدت زمانی که از شروع اولین علایم بیماری میگذرد
    قبلا حدودا یک سالی میشه که تمام کوریدوراس هام ورم شکم دارن ولی این مورد خاص رو من شخصا یکماه پیش متوجه شدم ... البته اون موقع مثل الان واضح نبود.

۶.شفاف یا کدر بودن چشم
    دور چشم یکم سفیدی داره (تو عکس ها مشخصه)

۷.لاغر بودن ماهی
    خب لاغر بودن رو نمیدونم چون ورم داره

۸.وضعیت مدفوع
    ندیدم

۹.رنگ بدن ماهی
    رنگ پریده

۱۰.سرعت تنفس ماهی
    سریع

۱۱.وجود زخم روی پوست بدن ماهی
    روی پوست حباب حباب شده و یه نقطه سفید بهمراه ورم در همون نقطه هستش

۱۲.تغذیه ماهی

۱۳.داشتن ورم شکمی(Bloated Stomach)
    حدود یکسالی میشه که ورم داره

۱۴.وضعیت آبشش ها
    معمولی

۱۵.وجود پوسیدگی روی باله و دم ماهی
    نداره

۱۶.وجود سوراخ روی سر و بینی
    نداره

۱۷.وجود لکه های سفید روی بدن ماهی
    داره - لکه سفید روی گونه راست

۱۹.وضعیت شنای ماهی
    کم فعالیت و اکثرا در ته آکواریوم استراحت میکنه

بصورت هفتگی یه مخزن 60 لیتری دارم که آب ریخته میشه و حدودا 3 روز توش میمونه ... البته در حین آب گیری مخزن بهش Brightwell Erace-cl میزنم ...
    بعدا با شلنگ آب از آکواریوم سیفون میشه و با همون شلنگ آب از داخل مخزن پمپاژ میشه به داخل آکواریوم.

عکس ها:

ممنون میشم راهنمایی بکنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام

من یه آروانا سیلور حدودا 40 سانتی خریدم که بعد از خرید متوجه شدم قسمتی که سبیلک های ماهی هست ضخم شده حالا صد در صد خوب میشه یا باید به فکر یه آروانای دیگه باشم

صفحه 120 از 130 نخستنخست ... 2070101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)