کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

متاسفانه روز اول درمان رو هم تحمل نکرد.
    چیزی که خیلی عجیب بود سرعت رشد تورم بود. طی 2 روز عرض بدنش تقریبا 2.5 برابر شد.

تانک اصلی رو حدود 100 درصد سیفون زدم .
    کار دیگه ای لازمه انجام بدم؟

بازهم بابت راهنمایی هاتون متشکرم.

پیروز باشید
    محمد رازقی

سلام بابت تاخیر عذرخواهی میکنم. استقسقا بوده و سرعتش هم خیلی عجیب نیست بعضی وقتا از این هم سریع تر میشه. نه واقعا کاری لازم نیست انجام بدید من تا به حال ندیدم و نشنیدم که واگیر دار باشه و به سایر ماهی ها هم سرایت کنه، اگر چه تمیز نگه داشتن آب و محیط آکواریوم هم نقش موثری در پیشگیری داره ولی خیلی عوامل از جمله ژنتیک و سیستم ایمنی بدن ماهی هم توش نقش دارن.

ارادت
    آژیده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17297
    سلام
    من چندین ماهی قرمز که خریداری نشده بودن و نگه داشته بودن تا بمیرن رو خریدم تا با رسیدگی جون بگیرن و ازادشون کنم(توی استخر)و همین طور هم شد و سالمن
    ولی چون قبلا محیط و ابشسون خییلی نامناسب بوده بعضا مریض شدن و در حال مداواشون هستم(با حمام نمک)و موفقیت امییز بوده
    امروز به مورد عجیبی بر خوردم
    یکی از ماهی ها دهنش بدجور زخم شده
    نمیدونم چیه
    حموم نمکش دادم ولی بر خلالف بقیه ی ماهی ها حالش خیلی بد شد
    سعی میکنم عکسش هم بزارم عکس خیلی خوبی هم هست
    امروز دووم نیاورد
    ولی میخوام بدونم چی هست که اگه بقیه هم گرفتن بتونم درمانشون کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط dragon 511 نمایش پست ها
    سلام
    من چندین ماهی قرمز که خریداری نشده بودن و نگه داشته بودن تا بمیرن رو خریدم تا با رسیدگی جون بگیرن و ازادشون کنم(توی استخر)و همین طور هم شد و سالمن
    ولی چون قبلا محیط و ابشسون خییلی نامناسب بوده بعضا مریض شدن و در حال مداواشون هستم(با حمام نمک)و موفقیت امییز بوده
    امروز به مورد عجیبی بر خوردم
    یکی از ماهی ها دهنش بدجور زخم شده
    نمیدونم چیه
    حموم نمکش دادم ولی بر خلالف بقیه ی ماهی ها حالش خیلی بد شد
    سعی میکنم عکسش هم بزارم عکس خیلی خوبی هم هست
    امروز دووم نیاورد
    ولی میخوام بدونم چی هست که اگه بقیه هم گرفتن بتونم درمانشون کنم
    سلام
    قارچه دهانه به علت آب آلودس و باعث میشه ماهی نتونه خوب غذا بخوره .
    از ضد قارچ های رایج میتونید استفاده کنید ولی اگه تترا جنرال تونیک پیدا کنید عالیه
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    تانک پلنت، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10996
    سلام دوستان عزیز.

یه تعدادی گلدفیش دارم از روز اول بیشتر کف هستن و با کمترین تحرک در روز یکی هم روی سطح آب . یکی ک چپ کرده بود رو با پورگاتیو حمام دادم و با مترونیدازول ولی جواب نداد و امروز صبح مرد .
    من کیسه هوا تشخیث دادم و فعلا دمارو یک مقدار بردم بالا و نمک اضافه کردم و از جمعه غذا ندادم بهشون ولی حالت ها پایداره .

نتیجه کالبدشکافی گلدفیش مرده رو براتون میزارم ی چیزای زرد رنگ رنگ تو شکمش بود . اینا چی میتونه باشه ؟ دلیل اینجوری شدن ماهی هارو کیسه هوا درست تشخیص دادم چون علایممشون این بود ؟و درمانش ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام و احترام

دوست گرامی! معنی کالبد شکافی این نیست که شکم یک حیوان مرده رو پاره کنید و بگید کالبد شکافی کردم و فلان تشخیص رو دادم!! پزشک یا دامپزشک "متخصص" باید تشخیص بده، برشش همینجوری نیست که تیغ و چاقو رو بردارید ببرید از بالا تا پایین! برش دادنش هم مهارت میخواد و در هر موجود زنده تفاوت داره.... در ضمن بعد از برش اندام ها رو جدا میکنند و به روش های مختلف (توسط دکتر و متخصص) روشون مطالعه و آزمایش انجام میدن و خیلی چیزای دیگه، و دست آخر هم نتیجه بر اساس هم موارد فوق اعلام میشه.

بهتر تا هنوز گلدفیش زنده ای وجود داره عکس از زنده ها بزارید چون با عکس دل و روده ماهی مرده چیزی معلوم نمیشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19383
    سلام دوستان چند روزی هست هد فلاورم شدید افت کرده و خوابیده رنگ باله ها تیره شده ماهی هم بی حال شده مثل قبل شاداب نیست
    غذاشو خوب میخوره به حرکت دست هم عکس العمل نشون میده ولی خب خیلی بیجون تر شده
    ضمنا الان سه 4 باره سیفون که میکنم اکواریوم رو یه موجودات ریز سفید هست کف اکواریوم که حرکت خیلی سریعی هم دارن خیلی هم زیادن
    با این شرایط یکی میخوام بدونم ماهیم مریضه و مشکل داره ؟؟؟و اگه جواب مثبته چه داروویی استفاده کنم ؟ و میتونم داخل تانک اصلی استفاده کنم دارو رو؟
    و اون موجودات چی هستن و چجوری میتونم از بین ببرمشون یک بار اکواریوم و وسایل داخلش رو با نمک و اب جوش شستم ولی بازم فایده نداشته
    ممنون میشم کمکم کنید ببخشید طولانی شد
    عکس یه ماه پیش ماهیم با عکس امروزشم میذارم
    http://8pic.ir/images/eyrlinineasmi6vxpu5z.jpg

http://8pic.ir/images/00f66sfrpl7cirap75ku.jpg

http://8pic.ir/images/563tjz18zff7kfsw6p63.jpg

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19383
    کسی نیس جواب بده ؟؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    تانک پلنت، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10996
    سلام . روز خوش .
    دقیقا همینطور هست ک می فرمایید جناب آژیده استفاده واژه کالبد شکافی میشه گفت درست نبود برای این کار من ، بیشتر من حس کنجکاوی داشتم و به اون دونه های زرد ک مواجه شدم شک برانگیز شد و گفتم با دوستان شر کنم عکساشو شاید بدونن چی هست .

امروز صبح یکی دیگه از گلدفیش ها تلف شد .
    چند تا عکس میزارم ازشون تا ملاحظه فرمایید .
    علایم کف خوابیدن ماهی ها(گاهی اوقات هم شنا میکنن) . رگه های خونی در باله ها(سیفون کردم و نمک هم اضافه شده ولی همچنان پایداره). مدفوع سفید رو تو تانک گاهی اوقات شناور تو آب میبینم . ماهی ک امروز تلف شد چند تا از پولک هاش دیروز دیدم ریخته بود .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد رحیمی مقدم نمایش پست ها
    سلام . روز خوش .
    دقیقا همینطور هست ک می فرمایید جناب آژیده استفاده واژه کالبد شکافی میشه گفت درست نبود برای این کار من ، بیشتر من حس کنجکاوی داشتم و به اون دونه های زرد ک مواجه شدم شک برانگیز شد و گفتم با دوستان شر کنم عکساشو شاید بدونن چی هست .

امروز صبح یکی دیگه از گلدفیش ها تلف شد .
    چند تا عکس میزارم ازشون تا ملاحظه فرمایید .
    علایم کف خوابیدن ماهی ها(گاهی اوقات هم شنا میکنن) . رگه های خونی در باله ها(سیفون کردم و نمک هم اضافه شده ولی همچنان پایداره). مدفوع سفید رو تو تانک گاهی اوقات شناور تو آب میبینم . ماهی ک امروز تلف شد چند تا از پولک هاش دیروز دیدم ریخته بود .

سلام مجدد

ظاهرشون خیلی مورد خاصی رو به جز لاغری خیلی خفیف نشون نمیده. بهتره از این شن و ماسه فعلی برای گلدفیش استفاده نکنید چون گاهی نا خواسته خورده میشه.....

غذا رو قبل از استفاده ۵ دقیقه در یک ظرف آب بخسیانید تا بعد از بلعیده شدن توسط ماهی در معده ماهی باد نکنه...

برای گلدفیش حتما باید از غذا های مخصوص و برند های معروف استفاده کنید. هیکاری گلدفیش بهترین غذاییست که وجود داره ولی اگر گیرتون نیومد سایر برند های معروف هم کارشون رو نستبا خوب انجام میدند.

دمای آب گلدفیش ها نباید گرم باشه. سعی کنید دما از ۲۴-۲۵ درجه بالا تر نره. ۲۶ به نظر من بالا ترین دمای قابل قبول هست.

موارد زیر رو فعلا انجام بدید و خبرش رو بدید هر ۲۴ ساعت :

۱.سنگ و شن کف رو جمع کنید
    ۲.نمک یک قاشق غذا خوری سر پر به ازای هر ۲۰ لیتر
    ۳.سیپروفلوکساسین ۲۵۰ میلیگرم به ازای هر ۳۰ لیتر
    ۴.غذا دهی خیلی خیلی کم (اول غذای خشک رو جداگانه در ظرفی از آب بخیسانید) . هر ماهی اگر روزی ۲-۳ تا دانه گرانولی بخوره هم فعلا در این شرایط کافیست.

هر ۲۴ ساعت ۱۰۰٪ تعویض آب و تجدید نمک و سیپرو

این باید برای درمان رگه های خونی و ... خوب بشه.

در این مدت خوب بدن ماهی های رو نگاه کنید ببینید اثری از زخم، انگل های پوستی که با چشم رویت بشن مثل شپشک و لرنه آ و .... میبینید یا نه.

آیا گلدفیش هاتون خودشون رو از پهلو به کف تانک و اشیا آکواریوم میکوبن یا خیر؟

در ضمن اگر همه ماهی ها غذا میخورند و به انگل روده ای مشکوک هستید میتونید از غذا های ضد انگل استفاده کنید. اشتهای گلدفیش معمولا همیشه خوبه و این یک برگ برنده با این نوع غذا ها برای درمان انگل روده ای گلدفیش هست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19393
    سلام

دوتا ماهی سوروم ماده(مولد ) دارم که مدتیه روی سر و صورتشون جوش های سفید رنگی زده بیرون..از داروی میارونیدازول استفاده میکنم...که وقتی جوش ها خوب میشن جاشون مثل ی سوراخ میمونه روی پوستشون..اگه یه نوبت دارون نزنم جوش ها بازم درمیان..علت این بیماری چیه؟ درمان قطعی داره یا نه؟

ممنون

صفحه 114 از 130 نخستنخست ... 14649596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)