کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17331
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    تو یکی از کلیپ ها (اونی که تاریک تره) به نظر ورم شکم دیسکستون خیلی بیشتر میاد نمیدونم فاصله فیلم گرفتن از ۲ تا کلیپ چقدر بوده و کدامشون به وضعیت فعلی ماهی نزدیک تره. به هر حال همانطورکه گفتم هر کدام از موارد اشاره شده در پست قبلی میتونه باشه. اگر خوب نشد بعد از مصرف سولفات منیزیم، اگر من باشم :

در صورت زرد بودن ترشحات خارج شده از مخرج ماهی از یک آنتی بیوتیک از خانواده تترا سایکلین ها مثل خود تترا سایکلین، اکسی تترا سایکلین یا داکسی سایکلین استفاده میکنم و وضعیت ماهی رو مرتب گزارش میکنم اینجا!

دمای آب رو بالا نبرید خیلی. حد اکثر ۲۸ یا ۲۹ کافیست

موفق باشید
    هر دو کلیپ امروز گرفته شد قبل از سیفون و اضاف کردن MgSo4 ، ترشحات خارج شده از مخرج زرد نیستند بلکه سفید و ابری یه حباب هایی توی این مدفوع دیده میشه!
    یکی از دوستان که وسایل آزمایشگاهی داره و خودش از سال 59 آک داره مشابه نظر شما رو داشت و گفت بعد از سولفات منیزیم مترونیدازول استفاده کنم.
    الان که Mgso4 اضافه کردم بعد از چند ساعت سیفون کنم ؟
    آیا دوباره mgso4 لازمه ؟
    البته یادم نبود این رو هم بگم که بعضی اوقات ماهی ها خودشون رو به دما سنج یا ریشه آبنوس می کشن؟!
    قبل از این دیسکس ها حدود سه ماه پیش ماهی های قبلیم هم خارش داشتن اونا رو قرنطینه کردم و تو تانک اصلی فرمالین ریختم.
    بعد از سه چهار هفته دوباره خارش گرفتن ماهی ها دوباره فکر کنم انگل پوستی نبوده باشه چون هر وقت سیفون زدم و فیلتر رو در آوردم مقدار زیادی مدفوع تجزیه نشده از فیلتر ریخته تو آب ( فکر کنم ازدیاد باکتری باشه)
    ببخشد من و ماهیم زحمت شدیم
    ویرایش توسط shoresh : 9th February 2016 در ساعت 12:28 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیاموند نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام
    جناب آژیده
    مشکل در مورد بیماری
    ماهی
    دبوسی هست که برام اتفاق افتاده
    این نوع
    ماهی
    ماهی پرتلفاتی هست خیلی زود دچار انگل روده ای یا دراپسی میشن
    این مورد که من باهاش مواجه شدم مدفوع سفیدو نازک هست که با مترونیدازول درمان نمیشه( درمان رو کامل انجام میدم از سولفات منیزیوم هم استفاده میکنم) مشکل اینجاس که شکم
    ماهی
    متورم میشه طوری که حتی پوست شکم زخم میشه مثل یه توده در شکم ماهی(دراپسی نیست)

و یک موضوع مجزای دیگه فرض کنیم بر اثر آور دوز به غشای داخلی آبشش صدمه وارد بشه چگونه درمانش کنیم)
    ماهی
    با آبشش باز نفس میکشه

سپاسگذارم برای وقتی که میذارید
    من فکر کردم دیسکسه ماهیتون! سلام مجدد، چه غذایی به دبوسی ها میدید؟

آیا ورم شکم دبوسی های شما هم به این شکله؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18882
    من فکر کردم دیسکسه ماهیتون! سلام مجدد، چه غذایی به دبوسی ها میدید؟

آیا ورم شکم دبوسی های شما هم به این شکله؟
    سلام مجدد بله به همین شکل هست بیشتر از غذاهایی استفاده میکنم که پروتئین پایین دارن و درصد بیشترشون جلبک هست
    در خصوص مطلب دوم هم توضیح بدید ممنون میشم
    یه سوال دیگه جدیدا یکی از دبوسیهام باله پشتش پرش داره حرکاتی انجام میده حدس میزنم انگل پوستی داشته باشه
    ببخشید سوالام زیاد شد آخه همزمان با با 2 -3 تا بیماری دارم دست و پنجه نرم میکنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    منظورتون رو از این جمله متوجه نشدم :

و یک موضوع مجزای دیگه فرض کنیم بر اثر آور دوز به غشای داخلی آبشش صدمه وارد بشه چگونه درمانش کنیم)

اگر مجددا توضیح بدید ممنون میشم

و اما در مورد دبوسی شما، به نظر من از نواب JBL Furanol 2 یا FURAN-2 POWDER محصول API رو خریداری کنید و تست کنید. هر کدوم رو که خریداری کردید حتما با مترونیدازول استفاده کنید. سعی کنید از مترونیدازول خارجی (اگر در بازار پیدا میشه) استفاده کنید.

JBL Furanol 2 رو میتونید از نمایندگی جی بی ال آقای صائمی تهیه کنید، مورد دوم که محصول API هست رو هم از ایران آکواریوم نواب. من این مشکل رو سال ها پیش بار ها و بار ها با این دارو‌ ( ماده موثرش نیفورپرینول) هست حل کردم.

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 9th February 2016 در ساعت 09:01 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18882
    منظورتون رو از این جمله متوجه نشدم :

ممنون
    چند وقت پیش یکی از ماهیها دراپسی داشت در همون ابتدا با تترا سیکلین تونستم درمانش کنم ولی بدلیل آور دوز بعد از اتمام بیماری حالا ماهی تنفسش تند و تقریبا غشای داخلی آبشش دیده میشه (قرمز نیست) راهی داره؟

مترو نیدازولی که استفاده میکنم خارجیه محصول شرکت سیچم البته روش زده mtroplex
    ویرایش توسط دیاموند : 9th February 2016 در ساعت 01:18 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17331
    سلام
    یک روز پس از اضافه کردن سولفات منیزیم ، ماهی دوباره مدفوع داشت ابری و سفید.
    یک روز پس از اضافه کردن سولفات منیزیم
    الان سیفون بزنم تتراسایکلین اضافه کنم یا مترونیدازول؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    مشکل آبششون هم احتمالا به خود بیماری مربوطه و یک علامت ثانویه هست. غیر از این هم که باشه اولویت با درمان مشکل ورم + مدفوع هست

در ضمن تترا سایکلین نزنید. عرض کردم
    JBL Furanol 2 یا FURAN-2 POWDER محصول API رو تهینه کنید تا شانس درمانتون بالا بره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی پرت
    شماره عضویت
    18905
    سلام دوستان، من زیاد با مسائل مرتبط با نگهداری ماهی ها و اصولش آشنا نیستم. اما مدتی هست که دو تا ماهی پرت رو به امانت نگهداری میکنم.

اندازه آکواریوم، ارتفاع 40 ، طول 50 و عرض 25 هست. آب ماهی هارو دیر به دیر عوض میکنم ولی چون بخاری داره و آب تبخیر میشه معمولا آب اضافه میکنم و گاهی هم بخشی از آب رو سیفون میکنم و آب جدید اضافه میکنم.
    - دمای آب معمولا 27 یا 28 هست.
    - سختی و ph رو نمیدونم متاسفانه(چجوری یاید اندازه بگیرم؟)
    - یه پمپ هوا دارم که یه خروجیش به سنگ هواساز 20 سانتی کف تانک وصله و یکیش به کفی تور مانند که زیر سنگ ریزه ها قرار داره و هوا به صورت حبابای بزرگ وارد آب میکنه. فیلتر و اینا هم نداره. برای همین وقتی چند ماه یه بار آکواریوم رو تمیز میکنم کلی فضولات یا مونده غذاها کف و بین سنگ ریزه هاست.
    - غذا هم فقط کرم خونی میدم که به صورت دونه های ریز خشک قرمز رنگ هستن. روزی یه بار صبح ها...

- ماهی که بیمار شده، چشمهاش شفافن یکم احساس میکنم یکی از چشماش بخشیش کدر شده.
    - از ماهی دیگه لاغرتره و یکی دوماهه از اون یکی کوچیکترم شده.
    - رنگ بدنش معمولیه، همون نارنجی با خالهای بزرگ قرمز که میگن خالکوبیه(نمیدونم). اما فکر میکنم رنگ روی آبششهاش کبودتر از بقیه جاهاشه و فکر میکنم قبلا اینجوری نبود. البته اون یکی که سالمه اونم یکم کبودی داره ولی نه انقدر...
    سرعت تنفسش کم میشه وقتی کف آکواریومه...معمولا یا کف آکواریوم کز میکنه، یا توی یه لونه تاریک میره...وقتی هم بیرونه چند روزه بی حرکت میافته و حتی کج میشه انگار که مرده...زود هم عکس العمل نشون میده و میترسه خیلی.
    - شکمش ورم نداره
    - سوراخ روی بینی نمیدونم ولی فکر میکنم هر دوتا دو تا سوراخ ریز روی بینیشون دارن...یعنی به صورت طبیعی...
    - لکه سفید نداره ظاهرا...
    - شنای ماهی یکم متعادل نیست و باید تلاش بکنه از جاش بلند بشه...اصلا هم زیاد معلق نمی مونه و اگه بال نزنه زود میره کف آب...

وقتی غذا میدم خوب حرکت میکنه، یا وقتی با اون یکی ماهی بازی میکنه ودرگیر میشه...ولی بقیه اوقات بی حال و بی حرکت شده خیلی...

امروز آبشون رو کاملا عوض کردم و همه چی رو شستم. دما رو تا 30 بالا بردم و حدود یک قاشق نمک حل کردم توی آب و اضافه کردم(برای احتمال بیماری ابری شدن چشم یا کیسه هوا).

فقط این عکس شب گرفتم کیفیتش پایین شد. اینجوری بیحال میافته.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18882
    سلام و عرض ادب
    آقای آژیده برای درمان انگل پوستی کدامیک از داروهای -سرا کاستاپور- سرا آمنیپور-وسرا باکتاپور -موثرتر هستن وطیف بیشتری از بیماریهای پوستی رو درمان میکنند
    وآیا داروی قویتری هم داریم(پرمنگنات) چطوره یا متیلن بلو
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام و احترام

متیلن بلو تقریبا اثر خاصی روی انگل ها نداره یا اگر هم داشته باشه ناچیز و ضعیفه. معمولا به عنوان یک تثبیت کننده در آزمایشگاه ها استفاده داره و وقتی سخن از صنعت ماهی و آکواریوم مطرح میشه کاربرد اصلیش ضد قارچه نه ضد انگل

پرمنگنات احتمالا قوی ترین ضد انگل خارجی (پوستی-آبششی) هست که به همون نسبت که قوی تره خطرناک تر هم هست و اگر حرفه ای نیستید اصلا توصیه نمیکنم. کلا برای موارد خیلی سخت و ضروری توصیه میشه نه هر انگل پوستی و آبششی.

سرا باکتاپور هم که کلا همونطور که از اسمش پیداست برای کنترل عفونت های باکتریایی سطحی و پوستی ماهی عرضه شده نه انگل کشی.

سرا امنیپور خیلی جنراله و به همون نسبت که رنج زیادی از انگل ها رو پوشش میده، قوی هم نیست. میمونه ۳ تا انتخاب. کاستاپور که ترکیب معروف فرمالین و مالاچیت گرین رو داره، مایکاپور که ترکیبات موثرش مس و آکریفلاوین هست و ادینو پور که بیشتر در آب شور کاربرد داره و مورد بحث ما نیست

در مجموع به نوع انگل و نوع ماهی ربط داره. بیماری هایی مثل ایک و کاستیا بهتره با کاستاپور درمان بشن. در بعضی موارد هر ۲ دارو دقیقا یک کار رو میکنند و روی انگل ها موثرند ولی باید دید ماهی با کدوم کمتر آسیب میبینه. یا مثلا اگر قراره از نمک و آنتی بیوتیک هم در کنار دارو استفاده کنید مایکاپور خیلی امن تر و قابل اعتماد تر هست نسبت به کاستاپور. در دمای بالا و اکسیژن پایین تر هم باز این مایکاپور هست که استفاده ازش با خطرات کمتری همراه هست.

صفحه 111 از 130 نخستنخست ... 11619293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)