کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15133
    چقدر که فعالیت زیاده توی سایت.ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي زينتي
    شماره عضویت
    18832
    باسلام خدمت اساتيد
    تعداد شش تانك گوپي باظرفيت دويست ليتر كه در هرتانك حدود250 عدد گوپي بالغ داره سيستم تصفيه فيلتر اسفنجي وتاپ فيلتر هست غذا بيومار و ميكس دل مرغ با سير واسفناج وگاهي پولكي هرده روز مولتو ويتامين داخل اب . تعويض اب به صورت سيفون ازكف هرروز دوبار حدود هربار يك هفتم اب .كف بدون شن اب هميشه سيكل شده وشفاف هست نژاد سنگاپوري دما 27 اكسيژن كافي مشكل اينه كه ماهيها به مرور لاغر شده واز كمر خميده ميشن وبعد هم فاتحه اين مشكل تقريبا ازسن 5ماهگي شروع ميشه هيچ علامت ظاهري وپوستي هم ندارن اشتها هم تقريبا خوبه
    ممنون وسپاسگزارم از پاسخ گويي دوستان .درصورت تشخيص درست جان چند هزار گوپي بيچاره رو اين دم عيدي نجات دادين اگه ممكنه كمي سريعتر لطف بفرماييد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي زينتي
    شماره عضویت
    18832
    در ضمن كل گوپيها تكثير خودم هستند وماهي جديد اضافه نكردم

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرهيزكار نمایش پست ها
    باسلام خدمت اساتيد
    تعداد شش تانك گوپي باظرفيت دويست ليتر كه در هرتانك حدود250 عدد گوپي بالغ داره سيستم تصفيه فيلتر اسفنجي وتاپ فيلتر هست غذا بيومار و ميكس دل مرغ با سير واسفناج وگاهي پولكي هرده روز مولتو ويتامين داخل اب . تعويض اب به صورت سيفون ازكف هرروز دوبار حدود هربار يك هفتم اب .كف بدون شن اب هميشه سيكل شده وشفاف هست نژاد سنگاپوري دما 27 اكسيژن كافي مشكل اينه كه ماهيها به مرور لاغر شده واز كمر خميده ميشن وبعد هم فاتحه اين مشكل تقريبا ازسن 5ماهگي شروع ميشه هيچ علامت ظاهري وپوستي هم ندارن اشتها هم تقريبا خوبه
    ممنون وسپاسگزارم از پاسخ گويي دوستان .درصورت تشخيص درست جان چند هزار گوپي بيچاره رو اين دم عيدي نجات دادين اگه ممكنه كمي سريعتر لطف بفرماييد
    سلام

مشکلشون آلودگی باکتریایی(مایکوباکتریوم) هست

روز اول به ازای هر 38 لیتر آب یک قرص سیپروفلوکساسین 250 حل میکنی میریزی توی آکواریوم

هر روز 50 درصد آب رو سیفون کنید و نصف مقداری که گفتم دارو استفاده کنید ینی نصف قرص به ازای هر 38 لیتر

درمان رو بین 10 تا 15 روز ادامه بدید بعدش ب ماهیا ویتامین ب6 بدید اینجوری نشن مولتی ویتامین مخصوص ماهی بخرید

این قرص سیکل رو از بین میبره مراقب افزایش آمونیاک باشین.اگر میتونید ماهیا رو کم کنید واقعا 250 تا گوپی برای تانک 200 لیتری زیاده اینجوری خسارت هم کمتر میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17331
    سلام
    یکی از دیسکس هام شکمش ورم کرده غذا هم JBL Bits و میکس دل می دم چند روزی هست که این دیسکس چیزی نخورده،البته این یکی از دو تای دیگه خیلی بیشتر می خورد یعنی 60% غذا رو این یکی می خورد (البته میکس رو بیشتر) اگر غذا ندم خوب میشه ؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید

قبل از ورم :
    ویرایش توسط shoresh : 7th February 2016 در ساعت 05:40 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بستگی به خیلی چیزا داره، تعادل دیسکس در تانک چطوره؟ آیا مخرجش کمی بیرون زده؟

http://www.parsipet.ir/thread376.html

اینجا رو مطالعه کنید. قبل از هر چیز سولفات منیزیم رو طبق دوز مربوطه داخل آب بریزید. احتمال داره به وضعیت دیسکستون کمک کنه

در مجموع میتونه از غذا دهی بد، بیماری کیسه هوا، انگل های روده ای، عفونت های دستگاه گوارش و خیلی چیزای دیگه باشه. حتی استرس زیاد، دمای بالای آب، کیفیت بد آب ، امونیاک بالا، کلر یا کلرامین در آب و ..... به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم روی دستگاه گوارش دیسکس تاثیر میزاره.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17331
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    بستگی به خیلی چیزا داره، تعادل دیسکس در تانک چطوره؟ آیا مخرجش کمی بیرون زده؟

http://www.parsipet.ir/thread376.html

اینجا رو مطالعه کنید. قبل از هر چیز سولفات منیزیم رو طبق دوز مربوطه داخل آب بریزید. احتمال داره به وضعیت دیسکستون کمک کنه

در مجموع میتونه از غذا دهی بد، بیماری کیسه هوا، انگل های روده ای، عفونت های دستگاه گوارش و خیلی چیزای دیگه باشه. حتی استرس زیاد، دمای بالای آب، کیفیت بد آب ، امونیاک بالا، کلر یا کلرامین در آب و ..... به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم روی دستگاه گوارش دیسکس تاثیر میزاره.

موفق باشید
    سلام
    جناب آژیده خیلی ممنونم، امروز ماهی چندین بار پشت سر هم مدفوع داشت ( گلاب به روتون) که ابری بود انگار از مخرجش پنبه خارج می شد! مخرجش انگار مثل یه نقطه کوچک بیرونه یا شایدم نه من اشتباه می گم.
    الان سیفون 50% + سه قاشق چای خوری سولفات منزیم زدم تعادل نسبتا خوبه اما همش رو به پایینه
    قبلا از یسفون و اضافه کردن سولفات منیزیم:
    دیسکس و ورم شکم
    دیسکس پر خور

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    تو یکی از کلیپ ها (اونی که تاریک تره) به نظر ورم شکم دیسکستون خیلی بیشتر میاد نمیدونم فاصله فیلم گرفتن از ۲ تا کلیپ چقدر بوده و کدامشون به وضعیت فعلی ماهی نزدیک تره. به هر حال همانطورکه گفتم هر کدام از موارد اشاره شده در پست قبلی میتونه باشه. اگر خوب نشد بعد از مصرف سولفات منیزیم، اگر من باشم :

در صورت زرد بودن ترشحات خارج شده از مخرج ماهی از یک آنتی بیوتیک از خانواده تترا سایکلین ها مثل خود تترا سایکلین، اکسی تترا سایکلین یا داکسی سایکلین استفاده میکنم و وضعیت ماهی رو مرتب گزارش میکنم اینجا!

دمای آب رو بالا نبرید خیلی. حد اکثر ۲۸ یا ۲۹ کافیست

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 8th February 2016 در ساعت 10:56 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18882
    عرض ادب و احترام
    جناب آژیده
    مشکل در مورد بیماری
    ماهی
    دبوسی هست که برام اتفاق افتاده
    این نوع
    ماهی
    ماهی پرتلفاتی هست خیلی زود دچار انگل روده ای یا دراپسی میشن
    این مورد که من باهاش مواجه شدم مدفوع سفیدو نازک هست که با مترونیدازول درمان نمیشه( درمان رو کامل انجام میدم از سولفات منیزیوم هم استفاده میکنم) مشکل اینجاس که شکم
    ماهی
    متورم میشه طوری که حتی پوست شکم زخم میشه مثل یه توده در شکم ماهی(دراپسی نیست)

و یک موضوع مجزای دیگه فرض کنیم بر اثر آور دوز به غشای داخلی آبشش صدمه وارد بشه چگونه درمانش کنیم)
    ماهی
    با آبشش باز نفس میکشه

سپاسگذارم برای وقتی که میذارید

صفحه 110 از 130 نخستنخست ... 1060919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)