کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16389
    سلام دوستان از بیماری کت اتو کسی چیزی میدونه ایا؟ بنده 2ماهی هست 2عدد کت اتو گرفتم اول که داخل تانک انداختم (با رعایته اصول اب به اب کردن)بعد از یک ماه فعالیتشون کمتر شده بطوریکه 5دقیقه جنب و جوش دارن 10 دقیقه بی حال یه جا نشستن و هیچ حرکتی نمیکنن یکی دیگه هم پارسال گرفتم که اون هم دقیقن همین مشکل رو پیدا کرد و زمانی هم که مرد من به ظاهر ماهی نگاه کردم چشماش حالت عادی نداشت و فرو رفته بود- بقیه جاهای ماهی سالم بود هیچ اثری از زخم یا قارچ و اینا نداشت بقیه موجودات تانک سالمن و هیچ اثری از بیماری توشون نیست و تلفاتیم تو این 2-3ماه نداشتم بنده هیچ غذایی هم برای تغذیه کتها استفاده نمیکنم ممنون میشم از دوستان راهنمایی بکنن
    تانک بنده گیاهی هست حدوده110لیتر
    دما26-27درجه
    سیفون هفتهای یک بار30درصد با اب ro
    سختی کل هم 90-110هستش
    کود مایع هم برایتول استفاده میکنم فقط مولتی
    ویرایش توسط amirrahimi : 7th May 2015 در ساعت 11:08 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16389
    کسی نیست جواب بندروبده؟

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrahimi نمایش پست ها
    سلام دوستان از بیماری کت اتو کسی چیزی میدونه ایا؟ بنده 2ماهی هست 2عدد کت اتو گرفتم اول که داخل تانک انداختم (با رعایته اصول اب به اب کردن)بعد از یک ماه فعالیتشون کمتر شده بطوریکه 5دقیقه جنب و جوش دارن 10 دقیقه بی حال یه جا نشستن و هیچ حرکتی نمیکنن یکی دیگه هم پارسال گرفتم که اون هم دقیقن همین مشکل رو پیدا کرد و زمانی هم که مرد من به ظاهر ماهی نگاه کردم چشماش حالت عادی نداشت و فرو رفته بود- بقیه جاهای ماهی سالم بود هیچ اثری از زخم یا قارچ و اینا نداشت بقیه موجودات تانک سالمن و هیچ اثری از بیماری توشون نیست و تلفاتیم تو این 2-3ماه نداشتم بنده هیچ غذایی هم برای تغذیه کتها استفاده نمیکنم ممنون میشم از دوستان راهنمایی بکنن
    تانک بنده گیاهی هست حدوده110لیتر
    دما26-27درجه
    سیفون هفتهای یک بار30درصد با اب ro
    سختی کل هم 90-110هستش
    کود مایع هم برایتول استفاده میکنم فقط مولتی
    سلام
    من تجربه شخصی خودم رو بیان می کنم و نظر قطعی رو باید اساتید بدن.
    کت اتو ، ماهی آرومیه که حتی نمی تونه غذا رو از میگو ها بگیره ولی میگو ها به راحتی غذاش رو ازش می گیرند . پس حتما باید حواستون به تغذیش باشه.
    به میزان جریان آب متوسط تا بالا نیاز داره و اکسیژن زیاد.
    بهتره تو محیط زندگیش از چوب زیادی استفاده بشه.
    محیطش هم باید آروم و بدور از استرس باشه. خیلی زود می ترسه پس باید حتما تو محیط زندگیش مخفیگاه داشته باشه.

پیشنهاد می کنم اگه دسترسی دارید از کت پوزه درختی استفاده کنید. البته بهتره در صورت داشتن میگوهای ریز جسه ( به جز آمانو ) تراکم گیاهان بالا باشه.

شاد و پیروز باشید
    محمّدرازقی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17629
    سلام دوستان
    نزدیک ۱ ماهی میشه که چند تا از ماهی ها کف آکواریوم میخوابن و موقعی که براشون غذا میریزم دوباره روی آب میان ولی بعد از چند دقیقه دوباره بر میگردن کف آکواریوم. از چند نفر مشورت گرفتم گفتن انگلی شدن و راه حلهایی هم دادن همراه دارو ولی موثر نبود. چند روزی میشد که ۲ تا از ماهی ها موقع غذا خوردن هم بالا نمیومدن و کلا تکون نمیخوردن فقط زنده بودن و امروز صبح هم یکیشون مرد. کسی از دوستان راه کاری برای این مشکل داره. ممنون میشم در اختیار ما هم بزاره. عکس هم گذاشتم.

[IMG][/IMG]

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17629
    کسی از دوستان نیست نظری داشته باشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arashi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نزدیک ۱ ماهی میشه که چند تا از ماهی ها کف آکواریوم میخوابن و موقعی که براشون غذا میریزم دوباره روی آب میان ولی بعد از چند دقیقه دوباره بر میگردن کف آکواریوم. از چند نفر مشورت گرفتم گفتن انگلی شدن و راه حلهایی هم دادن همراه دارو ولی موثر نبود. چند روزی میشد که ۲ تا از ماهی ها موقع غذا خوردن هم بالا نمیومدن و کلا تکون نمیخوردن فقط زنده بودن و امروز صبح هم یکیشون مرد. کسی از دوستان راه کاری برای این مشکل داره. ممنون میشم در اختیار ما هم بزاره. عکس هم گذاشتم.

[IMG][/IMG]

سلام، بابت تاخیر عذر خواهی میکنم

لطفا موارد زیر رو اعلام کنید :

۱.دمای آب
    ۲.میزان آمونیاک و به طول کلی وضعیت سیکل ازت
    ۳.غذای مصرفی و مورد استفاده
    ۴.دارو هایی که تا به حال استفاده کردید
    ۵.وضیت تنفس
    ۶.وضعیت سیفون آب
    ۷.وجود زخم یا خراش یا لکه روی بدن ماهی های آکواریوم

اگل مواردی مثل سائیدن بدن به اشیا تانک و ... وجود داره هم لطفا اعلام بفرمایید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17629
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام، بابت تاخیر عذر خواهی میکنم

لطفا موارد زیر رو اعلام کنید :

۱.دمای آب
    ۲.میزان آمونیاک و به طول کلی وضعیت سیکل ازت
    ۳.غذای مصرفی و مورد استفاده
    ۴.دارو هایی که تا به حال استفاده کردید
    ۵.وضیت تنفس
    ۶.وضعیت سیفون آب
    ۷.وجود زخم یا خراش یا لکه روی بدن ماهی های آکواریوم

اگل مواردی مثل سائیدن بدن به اشیا تانک و ... وجود داره هم لطفا اعلام بفرمایید
    سلام
    ممنون بابت پاسختون. دمای آب ۳۰ درجه هستش. میزان آمونیاک آب رو نمیدونم. غذای ماهی ها هم لوفاک هست. داروها رو به اسم ضد قارچ و ضد انگل بهم دادن.(کپسولهای سبز رنگ) متاسفانه اسمشون رو نمیدونم. وضیعت تنفس ماهی ها هم خیلی کند هستش. اینقدر کند هست که گاهی به نظر میاد مردن. در مورد وضعیت ظاهری هم چیزی که من بنظرم میرسه حالت چشم های ماهی ها هست که به نظر میاد بیرون اومدن. زخم یا خراشیدگی ندیدم. ممنون میشم راهنمائی کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arashi نمایش پست ها
    سلام
    ممنون بابت پاسختون. دمای آب ۳۰ درجه هستش. میزان آمونیاک آب رو نمیدونم. غذای ماهی ها هم لوفاک هست. داروها رو به اسم ضد قارچ و ضد انگل بهم دادن.(کپسولهای سبز رنگ) متاسفانه اسمشون رو نمیدونم. وضیعت تنفس ماهی ها هم خیلی کند هستش. اینقدر کند هست که گاهی به نظر میاد مردن. در مورد وضعیت ظاهری هم چیزی که من بنظرم میرسه حالت چشم های ماهی ها هست که به نظر میاد بیرون اومدن. زخم یا خراشیدگی ندیدم. ممنون میشم راهنمائی کنید.
    سلام

به نظر من میتونه از انگل پوستی یا آبششی باشه

در مرحله اول آب رو حد اقل ۶۰ درصد سیفون کنید . آب جدید باید ۱۰۰٪ بدون کلر و همدما باشه. لازم به تاکید نیست که آب حد اقل ۲۴ ساعت با جریان و اکسیژن دهی قوی باید دپو بشه تا کلرش بپره....

سرا امنیپور یا جنرال تونیک تترا رو تهیه کنید و طبق بروشور به آب اضافه کنید

از دارو خانه انسانی سیپروفلوکساسین ۵۰۰ بخرید و با دوز ۲۵۰ میلیگرم به ازای هر ۳۵ لیتر به آب اضافه کنید

یک قاشق غذاخوری نمک به ازای هر ۲۰ لیتر به آب اضافه کنید

به مدت ۷ روز ، هر ۲۴ ساعت یک بار ۱۰۰٪ آب رو با آب همدما و بدون کلر تعویض کنید و دارو ها و نمک رو مجددا اضافه کنید

اگر فراهم کردم این حجم آب براتون سخته و تانک اصلی بزرگه، میتونید درمان رو در تانک قرنطینه انجام بدید و از تانک اصلی به عنوان دپو استفاده کنید

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17610
    سلام
    درمان یبوست ماهی چیه؟ (مدفوع نداره.)

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط HosseinOscar نمایش پست ها
    سلام
    درمان یبوست ماهی چیه؟ (مدفوع نداره.)
    سلام
    ابتدا باید به دنبال دلیل این مشکل باشید و نوع تغذیه و مقدار آنرا مشخص کنید.
    یکی از راه های درمان استفاده از نمک اپسوم یا سولفات منیزیم میباشد . در سایت جستجو کنید نحوه استفاده و دوز مناسب توضیح داده شده.

صفحه 103 از 130 نخستنخست ... 35384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)