کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    16676
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام مجدد

دمای ۳۰ برای دم شمشیری خیلی بالاست ولی برای ماهی مثل تترای سیاه یا پنگوئن میتونه کشنده باشه! نزارید دما بالای ۲۷ بره . نمک بدون ید هنوز هم در بعضی از سوپر مارکت ها پیدا میشه .

حالا کیت به کنار ، کلا کاری برای طی شدن سیکل ازت انجام دادید؟

تنها کاری که فعلا میتونم توصیه کنم سیفون نصف آب با آبی هم دما و ۱۰۰٪ بدون کلر و اضافه کردن یک قاشق غذا خوری نمک به ازای هر ۲۰ لیتر آبه

رفتم آکواریومی یک مایع آبی رنگ داد گفت این سیکل ازت رو سریع میکنه ، گفت ژاپنیه ولی چون قوطی هاش خیلی بزرگه ما تو بطری های کوچیک میریزیم ، همونو ریختم ، البته اول دنبال تترا باکتوزیوم گشتم پیدا نکردم ،
    الان 3 هفته از راه اندازش آک میگذره ، راه سریع تری برای چرخه ازت هست ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سیکل ازت : ساده ولی پیچیده! هیچ چیزی برای گفتن در ۲-۳ خط وجود نداره . بنا بر این توصیه میکنم این بخش رو کامل ، از اول تا آخر بخونید :

سیکل ازت یا چرخه نیتروژن(Nitrogen Cycle)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    17364
    امروز ظهر متوجه ی زخم کوچیک زیر فک پایینی
    ماهی
    نایفم شدم
    کسی راهکاری برای بهبودش اگه داره و بده ممنونش میشم!
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-20150411-172516.jpg
    (و تشکر از راهنمایی Romans)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17530
    سلام دوستان،لطفا راهنمای کنید،من یه فرانتوزا اندازه کف دست خریدم دوشنبه گذشته ولی تا الان ک یکشنبه هست غذا نخورده اوایل سمت غذا میآمد ولی غذا رو پس میداد الان دیگه سمت غذا هم نمیاد دیگه،هر غذایی هم بگید تست کردم الان هم سه تا گوپی سه چهار سانتی داخل آکواریوم انداختم اما نگاشم نمیکنه،داخل آکواریم فقط همین فرانتوزا رو با یه کت دارم،و محیطش رو صخره إی و نسبتا تاریک کردم راحت باشه،فقط میره پشت صخره و قایم میشه،شکمش هم لاغر شده،،هیچ مدفوع سفید هم نداره،خیلی هم ترسو هست تا کسی رو میبینه میره قایم میشه،حالت شنا کردنشم از امروز صبح دیدم سرش رو گرفته پایین،،بنظرتو انگل داره؟؟؟
    راسی اینجا داروی شرکتی گیر نمیاد بجاش از چ داروی انسانی میتونم استفاده کنم؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.q نمایش پست ها
    سلام دوستان،لطفا راهنمای کنید،من یه فرانتوزا اندازه کف دست خریدم دوشنبه گذشته ولی تا الان ک یکشنبه هست غذا نخورده اوایل سمت غذا میآمد ولی غذا رو پس میداد الان دیگه سمت غذا هم نمیاد دیگه،هر غذایی هم بگید تست کردم الان هم سه تا گوپی سه چهار سانتی داخل آکواریوم انداختم اما نگاشم نمیکنه،داخل آکواریم فقط همین فرانتوزا رو با یه کت دارم،و محیطش رو صخره إی و نسبتا تاریک کردم راحت باشه،فقط میره پشت صخره و قایم میشه،شکمش هم لاغر شده،،هیچ مدفوع سفید هم نداره،خیلی هم ترسو هست تا کسی رو میبینه میره قایم میشه،حالت شنا کردنشم از امروز صبح دیدم سرش رو گرفته پایین،،بنظرتو انگل داره؟؟؟
    راسی اینجا داروی شرکتی گیر نمیاد بجاش از چ داروی انسانی میتونم استفاده کنم؟؟؟

سلام ، عکس آکواریوم لازمه ، گزارش وضعیت فیلتراسیون و مخصوصا دمای آب آکواریوم هم در حال حاضر لازمه . نگهداری از فرانتوزا خیلی رایج نیست و شرایط خاصی رو میطلبه . اولین اشتباه شما نگهداری تکی از این ماهیست . فرانتوزا به عمق زیاد نیاز داره ، فرانتوزا قسمت زیادی از غذاییش گیاهیست و باید غذای مخصوص بخوره و خیلی چیزای دیگه . حتما دمای آب رو گزارش کنید و بفرمایید آیا در مغازه یا منزل شما با گوشت دل و .... هم تغذیه شده یا خیر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17530
    ممنون از پاسخگوی شما،
    دما در حال حاضر 29 درجه هستش،
    والا باز رفتم در مغازه از فروشنده پرسیدم گفت ک فقط لوفاک بهش دادم،نه از وقتی آوردمش متاسفانه غذا هیچی نخورده اصلأ،کرم خونی هم دادمش اصلأ توجه نکرد،
    فیلتراسیون هم تاپ فیلتر با قدرت 2500 که مخزنشو پر از سرامیک کردم،آب هم کیفیت بالایی داره چون هر هفته بیست درصد سیفون میکنم،،عکس هم نمیدونم چطور آپ کنم داخل سایتتون،،همش یه جا وایساده تکون نمیخوره،،شکمش لاغره،رنگش هیچ فرقی نکرده،

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.q نمایش پست ها
    ممنون از پاسخگوی شما،
    دما در حال حاضر 29 درجه هستش،
    والا باز رفتم در مغازه از فروشنده پرسیدم گفت ک فقط لوفاک بهش دادم،نه از وقتی آوردمش متاسفانه غذا هیچی نخورده اصلأ،کرم خونی هم دادمش اصلأ توجه نکرد،
    فیلتراسیون هم تاپ فیلتر با قدرت 2500 که مخزنشو پر از سرامیک کردم،آب هم کیفیت بالایی داره چون هر هفته بیست درصد سیفون میکنم،،عکس هم نمیدونم چطور آپ کنم داخل سایتتون،،همش یه جا وایساده تکون نمیخوره،،شکمش لاغره،رنگش هیچ فرقی نکرده،
    سلام ، لوفاک برای فرانوزا مثل سم عمل میکنه! راجع به بیماری روم مالاوی سرچ کنید...Malawi Bloat

در ضمن عرض کردم که اولا غذای مخصوس میخواد نه کرم خونی!!! و در ثانی عکس فرانتوزا رو نذاشتید

و در نهایت اینکه دمای ۲۹ خیلی بالاست . دما رو تا 27 یا حتی ۲۶ درجه سانتی گراد پایین بیارید

از نمک مالاوی محصول سرا استفاده کنید تا استرس ماهی کم بشه و سعی کنید چند فرانتوزا د یگه هم به تانک اضافه کنید. از کیفیت آب اطمینان حاصل کنید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 29th April 2015 در ساعت 07:44 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    16676
    سلام دوستان گرامی
    من یکی از گوپی نرهام دمشو به شدت جمع کرده ، باله سمت راست بدنش هم یه حالتی مثل پارگی یا خوردگی داره ، یک گوپی ماده هم دارم که وقتی ثابته خودشو خیلی تکون میده ، انگار میخواد شنا کنه
    دمای آب 27 یا 28
    اک 60 لیتر
    4 تا گوپی
    6 تا تترا نئون
    1 سوارتر نر
    البته لب و گوشه دم عقب یکی از تترا هام هم یک لکه سفید داره خیلی وقته حدود 2 ماه ولی اصلا تلفات ندادم از تتراهام

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط transporter_66 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    من یکی از گوپی نرهام دمشو به شدت جمع کرده ، باله سمت راست بدنش هم یه حالتی مثل پارگی یا خوردگی داره ، یک گوپی ماده هم دارم که وقتی ثابته خودشو خیلی تکون میده ، انگار میخواد شنا کنه
    دمای آب 27 یا 28
    اک 60 لیتر
    4 تا گوپی
    6 تا تترا نئون
    1 سوارتر نر
    البته لب و گوشه دم عقب یکی از تترا هام هم یک لکه سفید داره خیلی وقته حدود 2 ماه ولی اصلا تلفات ندادم از تتراهام
    حتما از ماهیان بیمار عکس قرار بدید
    نوع غذا و تعداد دفعات غذا دهی
    مقدار سیفون و نحوه اون رو هم اعلام کنید تا دوستان بهتر بتونن راهنمایتون کنند
    ویرایش توسط saeed92129212 : 6th May 2015 در ساعت 06:57 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    16676

این عکس
    غذا هم یک روز در میون بیومار و novo grandcolor مارک jbl
    سیفون هم هر دوهفته 40 درصد و از کف
    راستی اک من خیلی جلبک میزنه رو شیشه ها
    چندتا گیاه گندمی هم دارم که به لطف جلبک ها قهویه ای شدنپد و دارن از بین میرن
    فیلتراسیون سامپ هست با یک کیلو سرامیک و مقداری ابر و اسفنج

صفحه 102 از 130 نخستنخست ... 2528384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)