صفحه 52 از 529 نخستنخست ... 2333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 511 به 520 از 5288
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    [B]سلام

با اطمینان میگم که این عسل خانم/آقا بالغ نشده.... در ملنگو ها بارزترین و مطمئن ترین نشانه رنگ عنبیه چشم هست که تا زمان بلوغ سیاهه و بعدش سفید میشه.... یک نشونه دیگه هم قبلا tabriz10 بهم گفت اونم این که بعد از بلوغ فک پایینی مشکی رنگ میشه که توی عکس های زیر کاملا مشهوده
    [SIZE=2]

عسل هنوز شانس اهلی شدن و به حرف اومدن رو داره برای همین بهتره برشگردونید به صاحبش

[/CENTER]
    حدس میزدم .

باشه . میدم به خودش . اگرم نخواست خودم باهاش کار میکنم .

ممنون از توضیحات کاملتون .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082
    سلام خسته نباشید
    این طوطیه منه::smile (2):
    http://www.4shared.com/photo/fl9PbW01/20110630474.html
    http://www.4shared.com/photo/NC8KjFZN/20110718007.html
    بابا من هر کاری میکنم این طوطی من حرف نمیزنه.هیچ مشکلی نداره تازه بعضی اوقات که حوصلش سر میره اون به ما گیر میده که باهاش بازی کنیم سوت میزنه جیغ میزنه انواع صداها،رو دست میاد بوس میده ولی حرف نمیزنه تو خونه هم همیشه آزاده
    چند روز پیش رفته بودم مغازه گفتن این نوعش ماده ش حرف نمیزنه آیا درسته؟
    میخوام جفتشو کنارش بگیرم در این مورد هم راهنمایی کنید؟
    لطفا راهنمایی کنید

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط malighasn نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    این طوطیه منه::smile (2):

بابا من هر کاری میکنم این طوطی من حرف نمیزنه.هیچ مشکلی نداره تازه بعضی اوقات که حوصلش سر میره اون به ما گیر میده که باهاش بازی کنیم سوت میزنه جیغ میزنه انواع صداها رو دست میاد بوس میده ولی حرف نمیزنه تو خونه هم همیشه آزاده
    لطفا راهنمایی کنید

سلام یکم اطلاعات بیشتر بدید لطفا
    اینکه چند وقتشه
    چه مدته داریدش و اینکه چجوری باهاش تمرین میکنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082
    سلام
    چند وقتشه رو نمیدونم=ظاهرا قبلا یه چیزی مثل سلام میگفته=اسمشوگذاشتم کیمیا
    نزدیک 1سال پیش ماست،مال یکی از آشناها بود اونارو کلافه کرده بود دادنش به ما،ما که باهاش مشکلی نداریم،اونا زیاد وارد نبودن فقط نگه داری میکردن کارخاصی نمیکردن براش...خودش میره آشپزخونه آب براش باز میکنم خودش حموم میکنه هر وقت هم زیاد طول بکشه خودم حمومش میدم.
    من هر وقت که خودش شروع میکنه به سوت زدن و سروصدا شروع میکنم باهش حرف زدن کلماتو تکرار میکنم براش همین یکبارهم کلمه مامانو به صورت جیغ تن صداشو درآورد
    ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط malighasn نمایش پست ها
    سلام
    چند وقتشه رو نمیدونم=ظاهرا قبلا یه چیزی مثل سلام میگفته=اسمشوگذاشتم کیمیا
    نزدیک 1سال پیش ماست،مال یکی از آشناها بود اونارو کلافه کرده بود دادنش به ما،ما که باهاش مشکلی نداریم،اونا زیاد وارد نبودن فقط نگه داری میکردن کارخاصی نمیکردن براش...خودش میره آشپزخونه آب براش باز میکنم خودش حموم میکنه هر وقت هم زیاد طول بکشه خودم حمومش میدم.
    من هر وقت که خودش شروع میکنه به سوت زدن و سروصدا شروع میکنم باهش حرف زدن کلماتو تکرار میکنم براش همین یکبارهم کلمه مامانو به صورت جیغ تن صداشو درآورد
    ممنون

من حدس میزنم ماده باشه
    اگه قبلا کلمه ای رو با جیغ گفته باشه باید همون کلمه رو باهاش کار کنید تا واضح بشه گفتنش برای آموزش هم متونید به مطالبی که دوستان بیان کردن مراجعه کنید http://www.parsipet.ir/forum/f637/
    ولی به طور خلاصه میگم
    - روزی چند بار هر بار به مدت 10-15 دقیقه باید کلمه رو واضح و بدون ایجاد تغییر در لحن و طرز گفتنتون براش تکرار کنید و بین هر بار گفتن کلمه 5ثانیه صبر کنید تا بفهمه که اینا 2کلمه هستند وگیج نشه مثل: سلام........سلام.........سلام
    -اگه شب قبل از خواب روش کاور یا پارچه میندازید 1تا2ساعت قبل از خواب یک طرف کاور رو بالا بزنید و باهاش تمرین کنید
    در کل صبح ها و شبها بهترین زمان تمرینه

اگر تمرین رخ به رخ باشه بهتره ولی میتونید از صدای ضبط شده خودتون البته با کیفیت و بدون هیچ نویزی استفاده کنید البته در مواقعی که نمیتونید باهاش کار کنید (اموزش رخ به رخ نباید حذف بشه)

در ضمن خیلی زیاد آزاد بودن هم باعث میشه که پرنده احتیاجی برای جلب توجه شما نداشته باشه و حرف نزنه

یه نکته دیگه اینکه ماده ها ممکنه کمتر حرف بزنن

بازم منتظر بمونید تا اساتید بیان ونظرشون رو بگن من اینا رو بنا بر خونده هام گفتم
    دوستان اگه جایی اشتباه کردم یا نکته ای رو جا انداختم لطفا اصلاح کنید.
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

نفیسه خانم توضیح دادن ولی من اضافه میکنم که هنوز معلوم نیست جوجتون نر باشه یا ماده چون عنبیه چشمش مشکیه و تا سفید نشه معلوم نمیشه.... در پست اول همین صفحه در این باره توضیح دادم.... اینی هم که میگن ماده ها حرف نمیزنن درست نیست فقط چیز هایی که یاد بگیرن رو کمتر از نر ها تکرار میکنن وگرنه همون قدر استعداد دارن.... چون گفتین خیلی رامه پس احتمالا جوجه پرورشی بوده و با توجه به این که یک سالی هست که دارینش باید تا حالا به حرف میومد اما چون بیش از حد آزاده تو خونه و احتمالا خیلی کم باهش کار کردین به حرف نیومده که اگه مقالات پست نفیسه خانم رو مطالعه کنید مشکلتون حل میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    سلام داوینچی جان .

الان من دچار دوگانگی شدم . یا من منظور شما را از عنبیه نفهمیدم یا شما به عکس های malighasn دقت نکرین . اگر منظورتون از عنبیه ناحیه دور مردمک هست که توی عکیس malighasn سفید میباشد . همچنین فک پایین این پرنده هم مشکی هست . پس من با چیز هایی که از خودتون یاد گرفتم میگم که 100 درصد بالغ و ماده هست .

فکر کنم خوب روی عکس ها زوم نکردین .

لطفا توضیح بدین . ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

من روی اون یکی زوم کردم که اونجا فک پایین قرمزه حالا یا مال بچگی هاش هست یا این که این عکسی که شما گذاشتی ته هویج جلوی نک رو گرفته یا از اون ماده عجیب آویزون به قفس خورده و این رنگی شده!.... مقایسه کنید:

در چشم انسان یک مردمک داریم که وسطه و سیاهه، دورش عنبیه هست که رنگیه و نهایتا بقیه چشم سفیده که بهش صلبیه میگن.... ملنگو مردمک رو داره ولی بقیه چشمش که در اصل باید صلبیه نام بگیره، عنبیه هست (به گفته شیکرا).... حالا با بالغ شدن پرنده عنبیه چشم سفید میشه (مثل اینکه روی بخش رنگی چشم انسان لنز بذاری) و در نتیجه یک سیاهی میمونه و یک سفیدی دورش (مثل عکس سمت راست من) حالا اگر به عکسی که خودت زوم کردی دقت کنی دور مردمک یک حاله سبز رنگ هست و بعدش سفیده پس نتیجتا عنبیه هنوز شبیه صلبیه نشده و پرنده بالغ نیست.... یک نکته دیگه اینه که دور عنبیه باز یک حلقه پلک وجود داره که توی عکس ها سفید میفته و ممکنه با عنبیه سفید رنگ اشتباه گرفته بشه.... این اشتباه مخصوصا زمانی پیش میاد که مردمک بزرگ شده باشه و عنبیه به لایه خیلی نازکی تبدیل بشه (مثل عکس سمت چپی من که جوجه نابالغه ولی به نظر میاد عنبیش سفیده).... اگر کاربر محترم یک عکس واضح از منقار پایین و چشم (مخصوصا در حالتی که مردمک کوچیکه) بذارند معلوم میشه دقیقا عنبیه چه رنگیه و طوطی شون بالغه یا نه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    آهااان . تازه عنبیه را متوجه شدم . آره مال پرنده ی ایشون هنوز کامل سفید نشده . یعنی داره سفید میشه . نیم وجبی چه عنبیه ای داره . ولی فکش تو اون عکس زیادی سیاهه .

ممنون . فکر کنم دیگه یاد گرفتم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082
    سلام خسته نباشید به همه
    اول جریان تبلیغ رو عکس چیه هر چی هم باشه آدم یه طوری میشه مثل اینکه طوطیتو بدون اجازه برای تبلیغات برده باشن.....
    حالا بالغ بودن یا نبودن خوبه یا بد؟
    دراین مورد هم راهنمایی کنید:
    میخوام جفتشو کنارش بگیرم در این مورد هم راهنمایی کنید؟
    ممنون

صفحه 52 از 529 نخستنخست ... 2333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071102152 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)