صفحه 1 از 529 123456789101112131415161718192051101501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 5288
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4

گفتگو در مورد طوطی ملنگو یا طوطی سبز طوق دار هندی(Indian ringneck parrot)

پاراکیت هندی طوق دار

نام انگلیسی : Rose-Ringed Parakeet

فرانسه : Perruche a Collier

نام علمی (لاتین) : Psittacula Krameri

چطور پیدایش کنیم :

40 سانتی متر با احتساب دم که طول آن 25 سانتی متر است . طوطی طوق صورتی تنها نوع طوطی است که به حالت وحشی در ایران یافت می شود . پرنده*ای ست کاملا مشخص به رنگ سبز روشن ، با دم خیلی دراز و دم تیز ، بال*های نوک*تیز و منقار قرمز قلاب مانند . طوطی طوق صورتی نر ؛ گلوی سیاه دارد و در پس گردنش یک طوق باریک به رنگ صورتی مایل به قرمز دیده می شود . پروازش سریع و توام با بال زدن*های تند است ، پرنده*ای است اجتماعی و در مناطقی که فراوان است به صورت گله*های کوچک دیده می شود .

زیستگاه :

باغ*ها ، میوه*زارها ، پارک*ها و کشتزارها با درختان بلند .

پراکندگی :

جمعیت*هایی که از طوطی*های قفسی فراری نتیجه شده اند ، به حالت وحشی در بسیاری از شهرهای بزرگ ایران ، در زمین*های پست ناحیه خزر و خوزستان دیده می شوند . امکان دارد که به حالت طبیعی و در منتهی*الیه جنوب شرقی ایران یافت شود . اخیرا در جزیره خارک چند طوطی بزرگ هندی دیده شده است . .

کاربرفعال

شماره عضویت
    173
    سلام به دوستان عزیز
    من راستش سن جوجم رو درست نمی دونم ولی شخصا فکر کنم حدود 2 ماه نیمشه . به لطف خدا کوچکترین مشکلی نداره ولی فضول شده و وقتی میاد رو دستم که بهش غذا بدم گاهی تقلا می کنه پرواز کنه ! اول فکر می کردم نمی تونه ولی یه بار که هواسم جمع نبود پر زد خیلی راحت رفت بالا کمد که به زحمت گرفتمش .
    می دونم پرهاش رو نمی تونم بچینم چون خون می یاد ... از طرفی هم هنوز تو کارتن نگهش می دارم و می ترسم ببرمش تو قفس ... یه چوب با سلیقه خودم زدم تو کارتن می ره روی اون می شینه . امروز صبح ساعت 7 که غذاش رو با سرنگ دادم به سرم زد یه سیب رو بندازم تو آب گرم که سردیش بره . بعد سیب رو سه تیکه بزرگ کردم و یک تیکش رو گذاشتم تو یه ظرف طوطی و ظرف رو با سلیقه سیم پیچ کردم که سفت سفت بشه و نیفته تو کارتن ... چند ساعت بعد اومدم دیدم جای نوک روی سیب است ... چند ساعت بعد اومدم دیدم سیب به کل نیست !!!! و هر چی گشتم چیزی رو پیدا نکردم . به آرامی جینه دانش رو لمس کردم دیدم پر سیبه !! .... معده اینها مگه تو خوردن اندازه نمی گیره ؟ من دیگه از ترس شب بهش غذا ندادم گذاشتم همین ها رو هضم کنه صبح بهش دوباره با سرنگ غذا بدم . لطفا راهنمایی کنید که این جوجه رو باید به قفس منتقل کنم ؟
    برای جوجه ملنگوهای تازه دون خور شده بجز چی مناسبه ؟
    لطفا راهنمایی کنید

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط yebordi نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    من راستش سن جوجم رو درست نمی دونم ولی شخصا فکر کنم حدود 2 ماه نیمشه . به لطف خدا کوچکترین مشکلی نداره ولی فضول شده و وقتی میاد رو دستم که بهش غذا بدم گاهی تقلا می کنه پرواز کنه ! اول فکر می کردم نمی تونه ولی یه بار که هواسم جمع نبود پر زد خیلی راحت رفت بالا کمد که به زحمت گرفتمش .
    می دونم پرهاش رو نمی تونم بچینم چون خون می یاد ... از طرفی هم هنوز تو کارتن نگهش می دارم و می ترسم ببرمش تو قفس ... یه چوب با سلیقه خودم زدم تو کارتن می ره روی اون می شینه . امروز صبح ساعت 7 که غذاش رو با سرنگ دادم به سرم زد یه سیب رو بندازم تو آب گرم که سردیش بره . بعد سیب رو سه تیکه بزرگ کردم و یک تیکش رو گذاشتم تو یه ظرف طوطی و ظرف رو با سلیقه سیم پیچ کردم که سفت سفت بشه و نیفته تو کارتن ... چند ساعت بعد اومدم دیدم جای نوک روی سیب است ... چند ساعت بعد اومدم دیدم سیب به کل نیست !!!! و هر چی گشتم چیزی رو پیدا نکردم . به آرامی جینه دانش رو لمس کردم دیدم پر سیبه !! .... معده اینها مگه تو خوردن اندازه نمی گیره ؟ من دیگه از ترس شب بهش غذا ندادم گذاشتم همین ها رو هضم کنه صبح بهش دوباره با سرنگ غذا بدم . لطفا راهنمایی کنید که این جوجه رو باید به قفس منتقل کنم ؟
    برای جوجه ملنگوهای تازه دون خور شده بجز چی مناسبه ؟
    لطفا راهنمایی کنید
    رضا جان دقيقا من الان در شرايط شما هستم 3 هفته پيش يك ملنگوي سبز تازه از سرنگ گرفته شده خريدم....2-3 روز طول كشيد تا درست و حسابي عادتش دادم خودش غذا بخوره....خيلي سخت بود اما الان ديگه راحت شدم....زماني كه آوردمش خونه ونگ ونگ مي كرد و سرش رو به شدت بالا و پايين ميكرد و غذا مي خواست....با دست كه بهش مي دادم مي خورد اما حاليش نبود كه خودش بايد بره سراغ ظرف غذاش تا اينكه به مرور يادش دادم.
    الان من 3 ظرف داخل قفسش دارم يكي براي آب .....يكي براي مخلوطي از تخمه آفتاب قهوه اي+كافيشن+گردو+بادام زميني و يكي هم براي نخود و ماش خيس خورده و يا بلال خام يا سيب و كلم بروكلي و هويج
    الان تمامي مواردي رو كه گفتم رو مي خوره....ماشاالله خيلي هم زياد مي خوره و من هم هميشه ظروف غذاش رو براش پر مي كنم.
    نكته بسيار مهم اين هست كه كليه حيوانات پر خوري براشون بي معني هست و مادامي كه سير بشن ديگه غذا نمي خورن(مثل ما آدمها نيستند) ...شما بايد هميشه غذا در اختيارش بزاري....الان هم كه بسيار مقطع حساسي هست يعني نقطه عطف بين سرنگ و غذا.....در اين شرايط جوجه طوطي كمي ضعيف ميشه و به همين علت زياد غذا مي خوره تا جون بگيره....مبادا مبادا مبادا براش غذا كم بزاري...ملنگوي من نخود خيس خورده و سيب و ذرت(بلال) و گردو رو خيلي خيلي دوست داره...اصلا تا براش ميزارم انگار آفت ميزنه و در عرض چند دقيقه غذاها خورده ميشه...همين داستان باعث شده كه ملنگوم الان خدا رو شكر خيلي سر حال هست......در داخل يك قفس بزرگ گذاشتمش...عكسش رو برات اينجا ميزارم.....شما ديگه الان از جعبه بايد درش بياري و داخل قفس بزاريش....راستي هويج رو هم خيلي دوست داره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و طوطی
    شماره عضویت
    265
    سلام خدمت دوستان عزیز. دنبال یه جوجه ملنگو هستم. ایا پیدا میشه تو این فصل. لطفا اگه سراغ دارید آدرس هم بدید. جوجه ای می خوام که خودش غذاخور شده باشه.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط freud نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز. دنبال یه جوجه ملنگو هستم. ایا پیدا میشه تو این فصل. لطفا اگه سراغ دارید آدرس هم بدید. جوجه ای می خوام که خودش غذاخور شده باشه.
    سلام جناب فرويد
    جوجه ملنگو در اين فصل فراوونه.....الان هم ديگه خودشون دون خور شدن....شما بايد بگرديد و به مغازه ها سر بزنيد و مخصوصا روز جمعه تشريف ببريد ايستگاه متروي شوش....باغ پرنده ها.....اونجا ملنگو زياد ميارن.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    337
    سلام
    آقا یه جوجه دون خورشده ملنگو چند وقته حرف میزنه؟؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط 4reza نمایش پست ها
    سلام
    آقا یه جوجه دون خورشده ملنگو چند وقته حرف میزنه؟؟
    سلام آقا رضا ملنگو ها دير به حرف ميان....حدودا از 9-10 ماهگي به بعد(از روز تولد نه از روز دون خور شدن).....زمان دون خور شدن رو شما نهايتا 2.5 ماه در نظر بگير ....درست برخلاف شاه طوطي كه زود به حرف مياد....البته نر و ماده بودنشون در استعداد حرف زدنشون دخيل هست.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    كسي ميدونه ملنگوي آبي از كجا ميتونم پيدا كنم كه جوجه باشه؟؟
    قيمتش چنده؟؟ملنگوي سبز بهتره يا آبي؟؟
    سنشونو از كجا ميشه تشخيص داد؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و طوطی
    شماره عضویت
    265
    کسی پیدا میشه از تهران به هر طریق ممکن برای بنده یک عدد جوجه ملنگو تازه غذاخور شده بفرسته. اگه کسی حاضر این لطف انجام بده پیغام بزاره تا درباره سایر مسائل صحبت کنیم. راستش اصلا مرخصی کاری ندارم تا بیام تهران. می ترسم فصل جوجه تموم شه؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    كسي ميدونه ملنگوي آبي از كجا ميتونم پيدا كنم كه جوجه باشه؟؟
    قيمتش چنده؟؟ملنگوي سبز بهتره يا آبي؟؟
    سنشونو از كجا ميشه تشخيص داد؟؟
    راجع به ملنگو یه سرچ هم کنی در تهران جواب میده
    امما قیمتش فکر کنم 3 4 برابری باشه
    تفاوتی جز تفاوت رنگی بینشون نیست!
    تشخیص سن اون هم از رنگ دو ر چشم!

صفحه 1 از 529 123456789101112131415161718192051101501 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)