همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط sana_1 نمایش پست ها
    سلام خسته نباید فکر کنم دیگه ملنگو هام بزرگ شدن و باید به این تایپک بیام چند تا مشکل کوچیک داشتم خواستم مثل همیشه راهنمایم کنید ممنون میشم
    1- اینا تو قفس نمی مونن و فقط شبا تو قفس اروم هستن چی کار کنم روز هام بمونن
    2- یکیشون صدا جیق زدنش بلند تر از اون یکیه از چیه ؟؟؟نظر خودم این سنش چند روز کم تر از اون یکی باشه
    غذا خریدم توش فلفل خشک شده هم هست اونم بزارم تو غذاشون یا نه البته عکس غذا که خریدم میزارم و یه چیز دیگه تاریخ غذا دورسته و تا 2016 تاریخ داره و درشم پلمپ دورست حسابی بود که باید تیکه بالاش میبرید و بعدش خودش زیپ داشت ولی وقتی بازش کردم تو یه حشره های ریز قرمز رنگ بود که مادرم گفت چیزی نیست همه مواد غذای این طوری میشن بعد مدطی و من برداشتم حشرات ازبین بردم با پاک کردن کله غذا بازم خواستم شما بگید مشکل داره یا نه؟؟؟ و غذا تو یخچال نگهداری کنم مشکلی نداره؟؟؟
    3- دیگه تخمه خودشون پست میکنن می خورن از این تخمه خام کوچیک قرمز ها گرفتم و در روز بهشون سیب تکه تکه شده با هویچ تکه تکه شده میدم و تخم مرغ اب پز یه تیکه کوچیکم زرده تخم مرغم میزارم مشکلی نداره؟؟؟ ببخشید زیاد شد منتظر راهنمای شما هستم
    اینم یادم رفت بگم پرواز کردنم یاد گرفتن بزارم پرواز کنن یا نه؟؟؟
    سلام
    1-سعی کنید بیشتر از روزی یکی دوساعت در زمان های تعیین شده بیرون نیاریدشون از قفسی استفاده کنید که فاصله ی بین میله هاش مناسب باشه که نتونن سرشون رو بیارن بیرون وزخمی بشن
    2-صداشون طبیعیه و پاراکیت ها بعد از دونخور شدن جیغشون درمیاد
    بابت فلفل مشکلی نیست ومیتونید در اختیارشون بذارید ولی بعضی از طوطی ها حساسیت نشون میدن که با قرمزشدن چشم ...مشخص میشه اگر واکنشی نشون ندادند بدین خیلی هم خوبه ،اون حشرات طبیعی نیستند و مغز غلاتی که داخل بسته هست رو میخورن من بودم پسش میدادم ولی اگر دونه های سالمن وپاک کردین میتونید استفاده کنید .نگهداری دانه های خشک در فریزر هم مشکلی نداره میتونید نگهداری کنید
    3چیزهایی که میدین خیلی خوبه.فقط بهتره بجای زرده از سفیده ی تخم مرغ استفاده کنید و اینکه ذرت هم در اختیارشون بگذارید.
    بابت پرواز اگر محیطتتون بزرگ هست وبه جایی نمیخورن با میل خودتون میتونید اجازه بدین پرواز کنند ولی بهتره که پرواز نکنند چون ناوارد هستند و به در ودیوار میخورند احتمالا اسیب دیدگی هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی- طوط ملنگو
    شماره عضویت
    15988
    سلام خسته نباشید
    امروز طوطی از هم جدا کردم چو دیگه داشتن باهم دعوا میکردن
    یه سوال تخمه زیاد خوردنشون برای ملنگو بد نیست ؟؟؟
    عکس غذام که یادم رفته بود بزارم میزارم
    قفس بزرگ 1033 بدونه پایه قیمت گرفتم دو مدل داشت یکی گفت اب کاری معمولیه 72 هزار تومان یکشم گفت زده زنگه اب کاری خوبه 80هزار تومان قیمتاش خوبه بگیرم
    تو یکی از پاهش هلقه انداختم که یکی گفت ملنگو نمیزاره هلقه تو پاش بمونه دورسته؟؟؟ و این که فکر میکنم خوب نی چون مدفوش زیر هلقه میره و زیرش کثیف می مونه چه جوری تمیز کنم چی کار کنم؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    سلام خسته نباشید
    قفس بزرگ 1033 بدونه پایه قیمت گرفتم دو مدل داشت یکی گفت اب کاری معمولیه 72 هزار تومان یکشم گفت زده زنگه اب کاری خوبه 80هزار تومان قیمتاش خوبه بگیرم
    تو یکی از پاهش هلقه انداختم که یکی گفت ملنگو نمیزاره هلقه تو پاش بمونه دورسته؟؟؟ و این که فکر میکنم خوب نی چون مدفوش زیر هلقه میره و زیرش کثیف می مونه چه جوری تمیز کنم چی کار کنم؟؟؟
    در مورد قیمت پایه های فس اطلاعی ندارم
    حلقه رو احتمال داره باز کنه چون مجبورید شیاردار بندازید بخاطر اینکه سنش زیاده به نظر من نندازید بهتره چون میگید کثیف میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی- طوط ملنگو
    شماره عضویت
    15988
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    در مورد قیمت پایه های فس اطلاعی ندارم
    حلقه رو احتمال داره باز کنه چون مجبورید شیاردار بندازید بخاطر اینکه سنش زیاده به نظر من نندازید بهتره چون میگید کثیف میشه
    تو سن کم حلقه انداختم که فکر میکنم سنش بیشتر بشه اذیتش کنه الا فکر میکنم 70 یا 80 روزشه

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    سلام خسته نباشید

سلام تو این سن خوردن تخمه ی زیاد مشکلی نداره و به پرنده کمک میکنه که ضعیف نشه
    حلقه هم وقتی از سن پایین انداخته باشید و قطرش مناسب باشه هیچ مشکلی نداره و درنمیاره پاشم اذیت نمیشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام، از چشمش عکس بگذارید

اگر مشکلی باشه باید به دامپزشک مراجعه کنید

سلام بهتر از این نتونستم بگیرم . یک نقطه وسط چشمشه کور نشه چه کار کنم حالا

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط tetra.2010 نمایش پست ها

سلام بهتر از این نتونستم بگیرم . یک نقطه وسط چشمشه کور نشه چه کار کنم حالا
    سلام . دوست من از روی این عکس که نمیشه هیچی فهمید . این سفیدی داخل کره چشم هست یا روی کره چشم؟

اگه داخل کره چشم باشه ممکنه زخم یا عفونت قارچی قرنیه باشه .. یا ممکنه عدسی چشمش مشکلی داشته باشه... و اگه درمان نشه ممکنه طوطی بیناییش رو از دست بده ، پس بهتره هرچه زودتر به دامپزشک مراجعه کنید چون دکتر میتونه از نزدیک ببینه تشخیص بده که چی هست .

اگه روی کره چشم باشه ممکنه پوسته یا یه چیز سفید رنگ باشه که میشه با دستمال آروم برش داشت ..

یه دکتر خوب پیدا کنید تو شهرتون یا قبلش با دکتر برهانی کیا یه مشورت بکنید

تلفن : 22205998-22209543

درمورد تجویز دکترها ما نمیتونیم نظر بدیم اما ما رو از حالش بی خبر نذارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . دوست من از روی این عکس که نمیشه هیچی فهمید . این سفیدی داخل کره چشم هست یا روی کره چشم؟

اگه داخل کره چشم باشه ممکنه زخم یا عفونت قارچی قرنیه باشه .. یا ممکنه عدسی چشمش مشکلی داشته باشه... و اگه درمان نشه ممکنه طوطی بیناییش رو از دست بده ، پس بهتره هرچه زودتر به دامپزشک مراجعه کنید چون دکتر میتونه از نزدیک ببینه تشخیص بده که چی هست .

اگه روی کره چشم باشه ممکنه پوسته یا یه چیز سفید رنگ باشه که میشه با دستمال آروم برش داشت ..

یه دکتر خوب پیدا کنید تو شهرتون یا قبلش با دکتر برهانی کیا یه مشورت بکنید

تلفن : 22205998-22209543

درمورد تجویز دکترها ما نمیتونیم نظر بدیم اما ما رو از حالش بی خبر نذارید

ممنون از راهنماییتون این سفیدی توی چشم هست من خودم قبلا سالن پرورش ماهی داشتم ماهی ها وقتی اینجور میشدن قارچ بود و با داروشون که توی آب قرارا میدیدیم طی یک مدت درمان خوب مبشد . حالا به دوستم که ازش گرفتم پرنده فروشی داره و وارد هست زنگ زدم میبرم پیش اون دوستان تا چند ماهگی باید با سرنگ غذا بدم به طوطیم ؟

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط tetra.2010 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون این سفیدی توی چشم هست من خودم قبلا سالن پرورش ماهی داشتم ماهی ها وقتی اینجور میشدن قارچ بود و با داروشون که توی آب قرارا میدیدیم طی یک مدت درمان خوب مبشد . حالا به دوستم که ازش گرفتم پرنده فروشی داره و وارد هست زنگ زدم میبرم پیش اون دوستان تا چند ماهگی باید با سرنگ غذا بدم به طوطیم ؟
    سلام بابت موضوع اول که سپیده خانم کامل راهنمایی کردند باز هرجور خودتون صلاح میدونید.
    مورد دوم هم جوجه ملنگو بین دوتا سه ماهگی و به طور میانگین 75 روزگی دونخور میشه و بعد از اون خودش میتونه غذا بخوره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    سلام دوستان من چند روزه متوجه شدم وقتی به ملنگوم غذا میدم نفسش صدا دار شده الان هم متوجه شدم یکی از سوراخ های دماغش بسته شده خفه نشه میتونه از دهن هم نفس بکشیه . خودم با غذاش آنتی بیوتیک بدم ؟! قرض سرما خوردگی ؟

صفحه 339 از 529 نخستنخست ... 239289320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358389439 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)