صفحه 38 از 529 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565788138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 371 به 380 از 5288
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    نعنا ملنگوی کوچولویه من رو یادتون هست؟
    الان فکر میکنم 4-5 ماهش باشه
    اینم عکسش

طفلکی جوجوم از اولش مریض بود فکر کنم هنوزم به خاطر آمپول هایی که خورده پرای سینه و گردنش در نیومده
    دمش هم موقع فضولی و از قفس در اومدن گیر کرده لای در و ریخت

ولی دوباره داره در میاد:smile (27):
    پرهای گردنش هم داره یواش یواش در میاد:smile (144):
    خیلی خوب و با مزه است دست میده- بوس میده- تو بغلمون میخوابه
    ولی فقط یه بدی داره خیلی گاز میگیره
    فسقلی وقتی روی قفسش نشسته اگه نزدیکش بشیم گاز میگیره:smile (187):
    کسی میدونه چیکارش میشه کرد؟
    سلام دوست عزیز
    طوطی شما بیمار به نظر میرسه!!!
    پر دم اگر قرار بود در اثر برخور با میله های قفس و اشیاء مختلف بریزه طوطی های هیچ کدام از اعضا سایت نه پر داشتن و نه دم!!!
    کی بهش امپول تزریف شده؟یکی از اثرات جانبی تزریق دارو میتونه ریختن پر ها باشه ولی طوطی شما میگید 5 ماهشه!!دیگه خیلی گذشته.من شخصا بعید میدونم دلیلش واکنش به آمپول باشه
    به ریشه پر ها خوب نگه کنید...آیا ضعیف و دفرمه نیستند؟پرهایی که ریختن آیا ساقشون دفرمه نشده؟؟
    این تاپیک رو خوب مطالعه کنید...و نتیجش رو همینجا اعلام کنید

http://www.parsipet.ir/forum/f236/%D...ase-pbfd-3400/

با تشکر
    آژیده

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    مقاله رو خوندم خیلی ترسیدم ولی خدارو شکر هم خوب غذا میخوره و هم ساقه پراش سالمن دکتر گفت یا بخاطر دارو یا ویروسی
    ولی ساقه دمش یکم در اومده پرای سیه اش هم یه کم سر زده:smile (32):
    سری اول بردم کلینیک رازی از ۱۵ فروردین تا ۲-۳ هفته دوره تزریقش بود
    آبریزشش کامل خوب نشده بود دکترش هم مسافرت بود بردمش بیمارستان دامپزشکی از ۱۶ یک دوره تزریق دیگه دکتر داد که دیروز آخریشو زدم دیدم یکم ضعف داره امروزو نزدم دوره اش هم تموم شد و قطره بینی و چشم داد و بینیش رو شستشو دادن
    یه سوال دیگه هم دارم امروز بالای کره چشم راستش یعنی بیرون از چشمش ورم کرده و قرمز شده ممکنه مشکل جدی باشه؟ ممکنه بخاطر شستشوی بینی باشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام
    مقاله رو خوندم خیلی ترسیدم ولی خدارو شکر هم خوب غذا میخوره و هم ساقه پراش سالمن دکتر گفت یا بخاطر دارو یا ویروسی
    ولی ساقه دمش یکم در اومده پرای سیه اش هم یه کم سر زده:smile (32):
    سری اول بردم کلینیک رازی از ۱۵ فروردین تا ۲-۳ هفته دوره تزریقش بود
    آبریزشش کامل خوب نشده بود دکترش هم مسافرت بود بردمش بیمارستان دامپزشکی از ۱۶ یک دوره تزریق دیگه دکتر داد که دیروز آخریشو زدم دیدم یکم ضعف داره امروزو نزدم دوره اش هم تموم شد و قطره بینی و چشم داد و بینیش رو شستشو دادن
    یه سوال دیگه هم دارم امروز بالای کره چشم راستش یعنی بیرون از چشمش ورم کرده و قرمز شده ممکنه مشکل جدی باشه؟ ممکنه بخاطر شستشوی بینی باشه؟

سلام مجدد

یا تزریق یا ویروسی...مسئله اینه
    این بیماری pbfd یا بیماری منقار و پر هم نوعی بیماریه ویروسیه!!!و متاسفانه اکثر بیماری های ویروسی مثل همین پی بی اف دی یا نیوکاسل یا پولیوما تو این سن منجر به مرگ طوطی میشن
    من بازم میگم...جدی بگیرید وضعیتش رو
    به جای کلینیک رازی هم برید بیمارستان کامرانیه پیش دکتر علی برهانی کیا
    ایشون روی طوطی تسلط و تجربه زیادی دارن

موفق باشید
    آژیده

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    ممنون آقای آژیده
    سری دوم بردم پیش دکتر برهانی کیا ایشون هم ویزیت کردن و آمپول دادن و قطره دم و پراش رو هم نشونشون دادم گفتن داره در میاد و خوب میشه
    الان نظرتون در مورد چشمش چیه من چیکار کنم؟
    دکتر هنوز جواب پستم رو ندادن تلفنشون رو هم جواب ندادن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون آقای آژیده
    سری دوم بردم پیش دکتر برهانی کیا ایشون هم ویزیت کردن و آمپول دادن و قطره دم و پراش رو هم نشونشون دادم گفتن داره در میاد و خوب میشه
    الان نظرتون در مورد چشمش چیه من چیکار کنم؟
    دکتر هنوز جواب پستم رو ندادن تلفنشون رو هم جواب ندادن
    باید خود دکتر ببینه و نظر بده برای چشمش
    یک عکس بزارید از چشمش...
    راستی به نظر میرسه که شاه پر هاش هم کامل نیست و نمیتونه پرواز کنه.اگر اینطوره نزارید از ارتفاع بپره چون قفسه سینش دچار شکستگی میشه....

با تشکر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    ارتفاع قفسش کمه و بیشتر از 20-10 سانتی متر ارتفاع نداره
    دکتر تماس گرفتن داروش رو عوض کردن
    چشم عکس هم میذارم

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام مجدد از چشم نعنا عکس گرفتم دو تا از عکسا چشم راستشه که ورم داره و یک عکس از چشم چپ که عادیه

عکس از چشم چپ

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام
    ارتفاع قفسش کمه و بیشتر از 20-10 سانتی متر ارتفاع نداره
    دکتر تماس گرفتن داروش رو عوض کردن
    چشم عکس هم میذارم
    سلام

در حضور آقای اژیده و جناب دکتر من دیگه حرفی برای گفتن ندارم اما جسارتا چند تا نکته به نظرم اومد که بهشون اشاره مختصری مکنم....

تورم چشم دو حالت شایع و یک حالت اختصاصی موردِ شما رو داره:

1.شایع ترین دلیل، کمبود ویتامین آ، که باعث تاثیر بافت های چشم میشه و تورم و قرمزی به اطراف سرایت میکنه

2.عفونت و سرماخوردگی، که به دلایل سینوسی به اطراف چشم سرایت میکنه، البته خیلی کم دیده شده که سمت بالای چشم ورم کنه و اغلب به پایین یا جلوی چشم تاثیر میذاره

3.حالت خاص شما استفاده از داروی Ciprofloxacin هست، توی تالار بیماری ها دیدم گفتین دامپزشک اینو تجویز کرده، این دارو احتمال حساسیت به نور رو با خودش میاره و حساسیت به نور هم تورم و قرمزی، بنابراین همونطوری که گفتید یه احتمال هم هست که به خاطر قطره (؟) بوده باشه و باید توجه کنید در صورت بروز حساسیت به نور باید فورا استفاده از اونو متوقف کنید و به دامپزشک مراجعه کنید

بین گزینه های بالا گزینه دوم از همه ضعیف تره چون خیلی کم پیش میاد تورم بالای چشم باشه.... گزینه سوم هم یه اشکالی که داره اینه که فقط یه چشم متورم شده، اگه به خاطر دارو بوده باشه باید هر دو چشم آلرژی پیدا میکردن.... ولی گزینه اول از همه بیشتر همخونی داره، چون کمبود ویتامین اغلب از چشم پر کاربرد شروع میکنه و تا بخواد به اون یکی برسه یا پرنده مرده یا درمان شده، خب چشم راست هم پرکاربرد تره چون به بخش چپ (از روبرو) مغز وصله.... احتمالا طوطی شما نشانه های دیگه کمبود ویتامین رو نداره؟، سقف دهنش لکه سفید نداره؟، تا حالا از مولتی ویتامین استفاده کردین یا ش غنی هست؟، پیشروی توده تورمی چطور بوده؟

منابع به صورت پراکنده در allexperts.com و avianavenue.com و thatpetplace.com و darooyab.ir

دوستان، یک بار دیگه تاکید میکنم، این مطالب از منابع معتبر نوشته شدن و صرفا ترجمه هستن.... من از خودم چیزی ننوشتم و چیزی هم نمیدونم که بنویسم

یه خواهش دیگه هم دارم، لطفا کسانی که دامپزشک براشون دارو تجویز میکنه، عوارض و نحوه مصرف رو دقیق بپرسن، بعدشم از سایت دارو یاب که بالا لینکش رو گذاشتم، دوباره خوب دربارش مطالعه کنند

پیروز باشید

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام مرسی از توجه و کمکتون:smile (235):
    آقای آژیده و da vinchi حس کردم تنها زدن دکمه تشکر راحتم نمیکنه به خاطر همین گفتم کتبا مراتب تشکر و قدر دان خودم رو به استحضار برسونم(خیلی دیگه رسمی شد:smile (235): )
    با دکتر برهانی کیا که صحبت کردم گفتن مال سینوزیتشه تورم چشمش
    غذاش هم اکثرا جوانه ماش هست به غیر از اون سیب- فلفل دلمه ای - ارزن و حبوبات هم میخوره
    مولتی ویتامین هم روزانه توی آب بهش میدم البته 4-5 روزه که شروع کردم - قرص کلسیم هم با دوز مشخصی که دکتر گفته بهش میدم(یک هشتم قرص)
    دکتر هم قطره چشمش رو عوض کردن و گفتن اگه تا 3 روز دیگه بهتر نشد باید حضوری دوباره ببرمش
    البته امروز ورمش یکم کمتر شده
    ولی توی دهنش رو من ندیدم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام به همگی

بیماری طوطی

معروفترین بیماریها ، بیماری طوطی (psitta k o s e) می باشد.این بیماری ویروسی بوده و در پرنده های دیگر نیز مشاهده می گردد.لذا آنرا بیماری پرنده (ornithose) نیز می نامند.در کشور های اروپایی معرفی به بهداری اجباریست، زیرا این بیماری به انسان قابل سرایت می باشد.

راه سرایت : در اثر پخش ذرات خشک فضله در فضا انجام میگیرد.

طوطی ها می توانند بدون آنکه خود بیمار گردند ، عامل انتقال ویروس این بیماری باشند.

طوطی های وارداتی یا تکثیر شده بایستی از جنبه نظر این بیماری مورد معاینه پزشکی قرار گیرند.قبل از ارائه پرنده به خریدار ، بایستی 2 ماه در قرنطینه بگذراند.بدین ترتیب این بیماری کمتر شده و احتمال شیوع آن کمتر میشود.

علائم این بیماری در انسان گریپ شدید و یا شبیه علائم بیماری تیفوس بوده و اغلب با چرک شش ها همراه است.

علائم این بیماری در طوطی همواره بوضوح در پرنده قابل مشاهده نیست ، از جمله این علائم احتمالا تنگی نفس ، تنفس صدا دار ،تورم و چرک کردن چینه دان ،فلج یا گرفتگی عضلات می باشد و تمامی پرنده های مبتلا به این بیماری پف کرده و بی تفاوت در گوشه ای نشسته و از خوردن غذا امتناع میکنند.مداوای این بیماری با آنتی بیوتیک میسر بوده و امروزه قابل درمان است.

این مطالب برگرفته از کتاب طوطی اثر پترا دایمر و ترجمه دکتر علی فرشچی می باشد.

ممنون

صفحه 38 از 529 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565788138 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)