کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط esmigel نمایش پست ها
    با سلام..
    دوستن یه چند روزیه طوطیم که ملنگو هست. چیزایی که میخوره نشخوار میکنه...یا میاره بالا یه جا میریزه و دوباره میخوره...بیرون که میارمش.. غیر طبیعی شده...انگار رو پوست بدنم یه چیزی باشه همش بازبونش عین مورچه خوار تو کارتونا دنبال مورچه میگرده.. تند تند زبون میزنه..یعنی مریض شده؟ یه چند وقتیه بهش قندزیاد میدم...نکنه ماله اونه؟ یه جور بیقرار شده...5...6 سالشه.نر هم هست...
    ممنون
    سلام
    دیگه قند بهش ندید
    بالا اوردنش دوتا دلیل اصلی داره
    1 فکر میکنه شما جفتشی و براتون غذا بالا میاره
    2 مریضه که باید دامپزشک تشخیص بده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی- ماهی
    شماره عضویت
    11393
    با سلام..
    دوستن یه چند روزیه طوطیم که ملنگو هست. چیزایی که میخوره نشخوار میکنه...یا میاره بالا یه جا میریزه و دوباره میخوره...بیرون که میارمش.. غیر طبیعی شده...انگار رو پوست بدنم یه چیزی باشه همش بازبونش عین مورچه خوار تو کارتونا دنبال مورچه میگرده.. تند تند زبون میزنه..یعنی مریض شده؟ یه چند وقتیه بهش قندزیاد میدم...نکنه ماله اونه؟ یه جور بیقرار شده...5...6 سالشه.نر هم هست...
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    در تکمیل فرمایش دوست خوبم آقا ابوالفضل جسارتاعرض کنم
    والا فکر کنم غذای ممنوعه شما زیاد بهش میدید
    تو عکس مثلا با سیگار داره بازی می کنه
    که همین چیزهای کوچیک باعث یه خطر افتادن سلامتیش میشه
    لمس با زبون هم یکی از عادتهای طوطی سانان برای تشخیص
    محیط پیرامون هست.

موفق باشید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    15030
    اخه بعداز 6 سال به این نتیجه رسیده من جفتشم؟! اینجوری تا حالا نبوده..تخمه هاشو بالا میاره تو قفس...گوشه ظرف ابش بالا میاره و دوباره میخوره..یه چیزی مثل زرده تخم مرغ که همش میزنن و کرم رنگ میشه..مثل شکلات شیری رنگ که خیسش کنی... نمیدونم به چی تشبیهش کنم!...الاغ داره باز دوراز چشم من بالا میاره

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    اخه بعداز 6 سال به این نتیجه رسیده من جفتشم؟! اینجوری تا حالا نبوده..تخمه هاشو بالا میاره تو قفس...گوشه ظرف ابش بالا میاره و دوباره میخوره..یه چیزی مثل زرده تخم مرغ که همش میزنن و کرم رنگ میشه..مثل شکلات شیری رنگ که خیسش کنی... نمیدونم به چی تشبیهش کنم!...الاغ داره باز دوراز چشم من بالا میاره
    سلام

همونطور که دوستان فرمودن ملنگوی شما مست هست

و به بلوغ کامل رسیده و به شما ابراز محبت میکنه

غذاییش چیه؟

فقط تخمه بهش میدید؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    همون جور که دوستان گفتن این نشانه محبت به شماست..طوطی ها در طبیعت وقتی جوجه میارن غذا رو بالا میارن و به جوجه هاشون میدن طوطی شما میخواد بهتون بفهمونه که اندازه جوجه هاش و جفتش شما رو دوست داره بعد از مدتی از اون حالت در میاد بنده هم یک ملنگو ماده داشتممم همین کار میکرد و بعد خوب میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    با سلام من ٣ تا سوال مهم دارم
    اول اينكه
    من الان حدود ١ هفته است كه طوطيم رو تنها ميذارم تو يه اتاق خلوت و تقريبا تاريك كه بخوابه
    اما احساس ميكنم نميخوابه
    ديشب نيم ساعت بعد اينكه طوطي رو گذاشتم تو اتاق يواش رفتم بهش سر زدم ديدم چسبيده به يه كنج قفس (آويزون) و وقتي رفتم نزديكش تكون هم نخورد. چشماش باز بود
    ١ ساعت بعدش دوباره رفتم ديدم باز همونطوره و بيداره
    آوردمش تو اتاقم هرچي بهش تخمه دادم باز تكون نخورد و تند تند نفس ميكشي. انگار ترسيده بود
    يكم باهاش حرف زدم ديدم بي حوصله است گذاشتمش تو اتاق گفتم شايد خوابش مياد. باز دوباره رفت يه كنج آويزون شد
    كلا ميدونم شب ها نميخوابه
    اين عاديه؟؟!
    از صبح هم يكسرا خميازه ميكشه

بايد چيكار كنم؟!
    سوال دوم
    اينه كه تقريبا ٢ هفته است كه از دستم غذا ميگيره اما همين كه گرفت ميره دورتر ميخوره .حتي وقتي سيب رو براش نگه ميدارم گاز ميزنه ميره
    من كي بايد براي رو دست اومدن باهاش شروع به تمرين كنم؟! اصلا اين كه از دستم غذا ميگيره يعني داره بهم عادت ميكنه يا نه فقط چون غذاي مورد علاقشه اينجوريه؟!
    و سوال آخر جديدا وقتي خودشو باد ميكنه زياد نگه ميداره كه فكر كنم غير عاديه. چه دليلي ميتونه داشته باشه؟!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1992 نمایش پست ها
    اول اينكه
    من الان حدود ١ هفته است كه طوطيم رو تنها ميذارم تو يه اتاق خلوت و تقريبا تاريك كه بخوابه
    اما احساس ميكنم نميخوابه
    ديشب نيم ساعت بعد اينكه طوطي رو گذاشتم تو اتاق يواش رفتم بهش سر زدم ديدم چسبيده به يه كنج قفس (آويزون) و وقتي رفتم نزديكش تكون هم نخورد. چشماش باز بود
    آوردمش تو اتاقم هرچي بهش تخمه دادم باز تكون نخورد و تند تند نفس ميكشي. انگار ترسيده بود
    يكم باهاش حرف زدم ديدم بي حوصله است گذاشتمش تو اتاق گفتم شايد خوابش مياد. باز دوباره رفت يه كنج آويزون شد
    اين عاديه؟؟!

بايد چيكار كنم؟!
    سوال دوم
    اينه كه تقريبا ٢ هفته است كه از دستم غذا ميگيره اما همين كه گرفت ميره دورتر ميخوره .حتي وقتي سيب رو براش نگه ميدارم گاز ميزنه ميره
    من كي بايد براي رو دست اومدن باهاش شروع به تمرين كنم؟! اصلا اين كه از دستم غذا ميگيره يعني داره بهم عادت ميكنه يا نه فقط چون غذاي مورد علاقشه اينجوريه؟!
    و سوال آخر جديدا وقتي خودشو باد ميكنه زياد نگه ميداره كه فكر كنم غير عاديه. چه دليلي ميتونه داشته باشه؟!
    سلام
    قفس طوطی رو جا به جا نکنید یک جا ی ثابت که رفت و امد هم داشته باشه تا عادت کنه
    دلیل نخوابیدنش هم حتمن خوابش نمیاد اگرم بخوابه وقتی شما در رو باز میکنید متوجه میشه و بیدار میشه اونا خیلی زود بیدار میشن
    سروصدای بیرون هم ممکنه نذاره بخوابه و کنجکاو شه

اگر بالغ هست که بعید میدونم دستی شه ولی اگه جوجس همینطور پیش برید و کم کم بهش نزدیک شید
    اینکه غذا رو میگیره و میره اونور هم طبیعیه یعنی هم داره عادت میکنه و هم میترسه

پف کردن هم بیشتر اوقات طبیعیه اگر همراه با بیحالی کم اشتهایی و تغییر رنگ فضله باشه باید دپزشک تشخیص بده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    فكر ميكنم طوطيم بالغه
    دور چشمش تقريبا سفيده
    از وقتي خريدمش بهتر شده مثل قبل وحشي نيست اما بازم خيلي ميترسه . اصلا نميشه در قفش رو باز كرد. با اينكه الان از دست غذا ميگيره احتمال اينكه بياد رو دست و رام شه خيلي كمه؟؟!
    به نظرتون وقت تلف كردنه؟!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    فكر ميكنم طوطيم بالغه
    دور چشمش تقريبا سفيده
    از وقتي خريدمش بهتر شده مثل قبل وحشي نيست اما بازم خيلي ميترسه . اصلا نميشه در قفش رو باز كرد. با اينكه الان از دست غذا ميگيره احتمال اينكه بياد رو دست و رام شه خيلي كمه؟؟!
    بستگی به تلاش خودتون داره
    چیز پیشنهاد شده برا دستی کردن و سخنگوی جوجه ای هست که هنوز چمشم سفید وزرد نشده باشه
    ممکنه شما با این پرنده کار کنید و حرف زدن هم یاد بگیره و دستی هم بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی- ماهی
    شماره عضویت
    11393
    اول اينكه
    اما احساس ميكنم نميخوابه
    اين عاديه؟؟!

بايد چيكار كنم؟!
    سوال دوم
    سلام
    در تکمیل فرمایش ابوالفضل جان عرض کنم بهتره که از یک پارچه روشن یا کاور
    برای پوشاندن قفس طوطیتون هنگام شب و یا خواب استفاده کنید تا هم اینطوری عادت کنه
    وهم محیط پیرامون برایش استرس زا نباشه......

فكر ميكنم طوطيم بالغه
    دور چشمش تقريبا سفيده
    امکان داره رام بشه اما طوطی که تا چشم سفید شدن اهلی نشده باشه بعد اون
    به سختی و همچنین به خوبی جوجه ایی که توسط خودتون بزرگ شده رام نمیشه.
    البته این به خواست شما از طوطی هم بستگی داره......

موفق باشید

صفحه 198 از 529 نخستنخست ... 98148179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217248298 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)