صفحه 74 از 529 نخستنخست ... 24555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293124174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 731 به 740 از 5288
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو(نبات)
    شماره عضویت
    4136
    نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق63 نمایش پست ها
    سلام.من دنبال یه ملنگوی هفت هشت ماهه هستم....می خوام ببینم ملنگوی شما چند ماهشه ؟ رام شده؟ گاز نمیگیره؟ رو دست میاد..چطوریه؟
    سلام به شما دوست عزیز باید خدمتت بگم که من طوطیم به گفته فروشنده یه سال و نیمشه و ظرف دو هفته کمتر اهلیش کردم الانم رو شونم میاد و دارم باهاش تمرین بوس کردن میکنم والا اگه شما طوطئ واسه حرف زدن میخوای طوطی ماده هم حرف میزنه من طوطیم همینجوری بدون هیچی چهل و پنج خریدم الان این دوستم آقای tooti_salar طوطیشو که شش ماهشه 50 تومن گرفته ما رفتیم از بازار پرنده فروش ها که تو کرج کشفش کردیم گرفتیم(برای طوطی از تهران تا کرج رفتیم:smile (146) البته در مورد گاز گرفتن همه ی طوطی ها و طوطی هایی که اهلی شدن باید بگم گاز میگیرن قبلن من اینجا عکس گذاشته بودم که سنه طوطیمو دوستان حدس بزنن که گفتن واضح نیست الان چند تا عکس جدید گرفتم که ایشالله بتوانند دوستان سنه دقیق طوطیمو بگن عکس ها رو با رزولیشن بالا گرفتم که دقیق باشه
    http://www.uploadtak.com/images/xgvkmgwyu9dtjtk6el.jpg
    http://www.uploadtak.com/images/qwg6...2fijs0s7in.jpg

__________ ادغام شد _________

ببخشید که دوباره پست میدم قضیه این شناسنامه دار کردن چیه و چجوریه؟
    ویرایش توسط Da Vinci : 25th September 2011 در ساعت 10:00 PM دلیل: تعدد ارسال ها

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط djalireza_mixer نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز باید خدمتت بگم که من طوطیم به گفته فروشنده یه سال و نیمشه و ظرف دو هفته کمتر اهلیش کردم الانم رو شونم میاد و دارم باهاش تمرین بوس کردن میکنم والا اگه شما طوطئ واسه حرف زدن میخوای طوطی ماده هم حرف میزنه من طوطیم همینجوری بدون هیچی چهل و پنج خریدم الان این دوستم آقای tooti_salar طوطیشو که شش ماهشه 50 تومن گرفته ما رفتیم از بازار پرنده فروش ها که تو کرج کشفش کردیم گرفتیم(برای طوطی از تهران تا کرج رفتیم:smile (146) البته در مورد گاز گرفتن همه ی طوطی ها و طوطی هایی که اهلی شدن باید بگم گاز میگیرن قبلن من اینجا عکس گذاشته بودم که سنه طوطیمو دوستان حدس بزنن که گفتن واضح نیست الان چند تا عکس جدید گرفتم که ایشالله بتوانند دوستان سنه دقیق طوطیمو بگن عکس ها رو با رزولیشن بالا گرفتم که دقیق باشه
    http://www.uploadtak.com/images/xgvkmgwyu9dtjtk6el.jpg
    http://www.uploadtak.com/images/qwg6...2fijs0s7in.jpg

__________ ادغام شد _________

ببخشید که دوباره پست میدم قضیه این شناسنامه دار کردن چیه و چجوریه؟
    سلام

قبلا هم گفتم، تعیین سن از روی چروک های پا کار هر کسی نیست، هم تجربه میخواد هم مقایسه حضوری.... تازه من شخصا ندیدم که عملی باشه ولی از دیگران شنیدم.... سعی میکنم با مدیر های دیگه در میون بذارم تا اگر تجربه ای در این مورد داشتند براتون توضیح بدن

و در مورد شناسنامه هم زیاد جدی نگیرید.... شاید اگر دامپزشک خیلی مجربی باشه فایده ای بکنه ولی اینطور نیست که از طرف وزارت بهداشت سازمان دهی بشن.... یعنی همه چیش رو هواست.... تازه ممکنه واکسن های نامناسب بزننن.... میگم دیگه همه چیز به دامپزشک بستگی داره.... پرنده های خونگی معمولا تکی یا جفت نگهداری میشن برای همین احتمال بیماری واگیر اصلا ندارن.... واکسن هم که برای بیماری های واگیر داره پس توصیه من اینه که برای شناسنامه اقدام نکنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

قبلا هم گفتم، تعیین سن از روی چروک های پا کار هر کسی نیست، هم تجربه میخواد هم مقایسه حضوری.... تازه من شخصا ندیدم که عملی باشه ولی از دیگران شنیدم.... سعی میکنم با مدیر های دیگه در میون بذارم تا اگر تجربه ای در این مورد داشتند براتون توضیح بدن

و در مورد شناسنامه هم زیاد جدی نگیرید.... شاید اگر دامپزشک خیلی مجربی باشه فایده ای بکنه ولی اینطور نیست که از طرف وزارت بهداشت سازمان دهی بشن.... یعنی همه چیش رو هواست.... تازه ممکنه واکسن های نامناسب بزننن.... میگم دیگه همه چیز به دامپزشک بستگی داره.... پرنده های خونگی معمولا تکی یا جفت نگهداری میشن برای همین احتمال بیماری واگیر اصلا ندارن.... واکسن هم که برای بیماری های واگیر داره پس توصیه من اینه که برای شناسنامه اقدام نکنید

سلام
    بنده هم بعید میدونم که از روی چروک تنها بشه سن رو تشخیص داد بلکه با در نظر گرفتن رنگ پا و نوع حالت پوست میشه اینکار را انجام داد ان هم تقریبی هست

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    کسی نیست جواب مارو بده من پستم تو صفحه ی قبل جا مونده:smile (31):

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    پاسخ پست 725 شما در پست 726 توسط مدیرمون داده شده !!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    .......
    شماره عضویت
    5139
    سلام من طوطي رو فعلا نمي فروشم چون بهش عادت كردم نازه گاز نمي گيره ...
    تازه بوس هم ميدن جديدا صداي بوس هم در مياره
    باهاش ميرم بيرون مقازه خريد مي كنم ...

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    آقا این طوطی من آدم بشو نیست هرکاری میکنم ازم میترسه:47:
    چیکار کنم یه زمانی(چند روز پیش)که دیگه همش نازش میکردم و بهش غذا میدادم خیلی ترسش کم شده بود ولی الان 2 3 روز زیاد بهش نرسیدم دوباره مثله اول شد
    دیگه دستمو میبرم تو میترسه(عین قبلا) من چیکار کنم این طوطی رام بشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    5140
    سلام طوطي من رو اگه بچه ها يادشون بياد خيلي ازم ميترسه به پيشنهاد هاي دوستان هم توجه كردم كه آخريش از دست غذا دادن يا با چوب غذا دادنه اما اين طوطي انگار مشكلي داره خيلي ميترسه گشنه گذاشتمش اما بازم كوتاه نيومد و رفت يه گوشه و ازم ترسيد و برا غذا هم نيومد بگيد چگار كنم!

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    آی قربونه آدم چیز فهم ماله منم عینه توئه منتاها اولا یه کم کوتاه میومد ولی دیگه یا گاز میگیره یا میره گوشه و فرار میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    آقا این طوطی من آدم بشو نیست هرکاری میکنم ازم میترسه:47:
    چیکار کنم یه زمانی(چند روز پیش)که دیگه همش نازش میکردم و بهش غذا میدادم خیلی ترسش کم شده بود ولی الان 2 3 روز زیاد بهش نرسیدم دوباره مثله اول شد
    دیگه دستمو میبرم تو میترسه(عین قبلا) من چیکار کنم این طوطی رام بشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi2006 نمایش پست ها
    سلام طوطي من رو اگه بچه ها يادشون بياد خيلي ازم ميترسه به پيشنهاد هاي دوستان هم توجه كردم كه آخريش از دست غذا دادن يا با چوب غذا دادنه اما اين طوطي انگار مشكلي داره خيلي ميترسه گشنه گذاشتمش اما بازم كوتاه نيومد و رفت يه گوشه و ازم ترسيد و برا غذا هم نيومد بگيد چگار كنم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    آی قربونه آدم چیز فهم ماله منم عینه توئه منتاها اولا یه کم کوتاه میومد ولی دیگه یا گاز میگیره یا میره گوشه و فرار میکنه
    سلام

این مشکل شما یک جواب خیلی ساده داره که حتی اگه بشنوید خندتون میگیره.... بسمه تعالی، طوطی شما رام نمیشه! خودتون رو بکشید هم رام نمیشه! فکر کنم واضح بود دیگه؟

فکر میکنم تا بحال یک هزار و دویست سیصد باری گفته باشم، اون تصوری که شما از پرنده رام دارید فقط از عهده طوطی های پرورشی بر میاد و لا غیر.... در حیوون ها به محض این که حافظه بلند مدتشون شکل بگیره دیگه غیر قابل تغییر میشه.... شما هیچ وقت نمیتونید کاری کنید که یک جوجه طوطی که توسط والدین تغذیه شده یا از اون بدتر یک طوطی بالغ رو رام کنید، کاری کنید که توی دست و بالتون باشه، از بودن با شما لذت ببره، ازتون فرار نکنه.... تنها کاری که میتونید بکنید اینه که درصد دوستی و دشمنی ها رو کم و زیاد کنید، میتونید کاری کنید که طوطی اعتماد بیشتری بهتون پیدا کنه، وقتی روی دست میاد گاز نگیره.... ولی هیچ وقت مثل گاو و گوسفند یا سگ و گربه و طوطی های پرورشی
    رام نمیشه.... دوباره میگم : حافظه بلند مدت غیر قابل تغییره.... شما تا ابد همنوع اون طوطی نیستید، بیگانه اید پس انتظار نداشته باشید ازتون فرار نکنه.... فقط میتونید بیگانه بی آزار یا قابل اعتماد باشید ولی در هر حال بیگانه اید

الان حتما این سوال براتون پیش میاد که پس چرا بعضی ها میرن جوجه طوطی میخرن، چرا ما اینجا نگفتیم که طوطی نخرید؟.... جوابش هم اینه که من شخصا بارها پست زدم که اگر حیوان خانگی میخواین هرگز طوطی غیر پرورشی مخصوصا بالغ نخرید.... طوطی های پرورشی حکم حیوون های خانگی رو ندارند بلکه به عنوان پرندگان تزینتی نگهداری میشن، البته با توانایی حرف زدن و یادگیری بالا.... مثل یک جور کفتر بازی با آموزش های فوق حرفه ای!

پس :

1.اگر پرنده تزئینی و آموزشی و دستی میخواین برید جوجه های بزرگ (5-6 ماهه) بخرید. نمیگم بالغ چون اولا قدرت سخنگویی نداره دوما خیلی بیشتر عذاب تنهایی و دستی شدن میکشه؛ یعنی ظلم.... میتونید از کسایی که این کار رو کردن مثل attakh توی همین تالار بپرسید

2.اگر طوطی رو به عنوان حیوان خانگی میخواین برید طوطی پرورشی بخرید. نمیگم جوجه گوشتی بزرگ کنید چون برای افراد عادی و در شرایط فعلی تقریبا محاله؛ یعنی کشتار.... میتونید از کسایی که اینکار رو کردن مثل tabriz10 كه در همين تالار بودن بپرسید

با سپاس

صفحه 74 از 529 نخستنخست ... 24555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293124174 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)