کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم - طوطی
    شماره عضویت
    14304
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gandolf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه این طوطی چن سالشه؟

http://up.parsipet.ir/uploads/1378111123571.jpg
    دوستان با توجه به اینکه سن طوطی من زیر 3 سال تخمین زده شده حالا تربیت و اهلی شدنش به چه صورته؟
    چقدر زمان میبره؟ چه کارائی باید کنم دقیقا؟
    ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    دوستان با توجه به اینکه سن طوطی من زیر 3 سال تخمین زده شده حالا تربیت و اهلی شدنش به چه صورته؟
    چقدر زمان میبره؟ چه کارائی باید کنم دقیقا؟
    ممنون

میزان رام بودنش در چه حده؟

چه کارهایی تا الان کردید و چه مدته پیش شماس؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم - طوطی
    شماره عضویت
    14304
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    میزان رام بودنش در چه حده؟

چه کارهایی تا الان کردید و چه مدته پیش شماس؟
    عرضم به حضورتون که الان حدود 1 هفتس خونمونه
    روزای اول میرفتی سمت قفس خودشو پرت میکرد به میله ها
    ولی تازگیا بهتر شده - پرت نمیکنه ولی دور میشه
    طوطی رو گذاشتم رو میز نهار خوری تو پذیرائی تا روزا که خودم خونه نیستم پیش مامانم باشه تا زود خو بگیره با محیط خونه
    شبا هم میرم خونه یکی 2 ساعت پیشش میشینم - یکم بی قراری میکنه وقتی پیششی اولش - یعنی همش از میله ها بالا پائین میره
    دیشب یه تیکه هندونه گذاشتم کف دستم بردم داخل قفس نخورد- حدود 5 دقیقه همینطوری بدون اینکه به زرو ببرم سمتش نگه داشتم - بازم نخورد
    آخر هم گذاشتم رو میله ها - ولی تا گذاشتم اومد خورد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    14008
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.الان موقعیت خوبی هست که جوجه های تازه دون خور شده ی چهار الی پنج ماهه ای که دست به دست میشه رو تهیه کنید و بدون ریسک نگهداری کنید.
    بستگی به موقعیتتون داره ولی از 500 الی 650 هزارتومان هست البته وحشیش.
    به نظرتون چهار پنج ماهه زیاد نیست؟من یه جا خوندم که 1 تا 2 ماهگی دون خور میشه و خطر مردن نداره.
    من میخوام یه سنی بگیرم که نه بمیره و نه وحشی باشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    14008
    سلام.
    یه سوال داشتم.
    جوجه گوشتی جوجه ایه که باید پیش والدینش باشه تا بزرگ بشه ولی بعضیا که واردن میخرن و بزرگش می کنند.
    میخواستم بپرسم جوجه ای که پیش والدینش بزرگ بشه با جوجه ای که پیش ماها بزرگ بشه فرقی داره؟مثلاً تو رفتارش تو سنخگوییش و ...

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط نازنین راشین نمایش پست ها
    سلام
    سپیده خانم ممنون از راهنمایی های خوبتون. من دیروز خیلی به سختی! تونستم طوطیمو از روی قفسش منتقل کنم روی لبه مبل و چند بار به بیارمش روی ساعدم ، اما دوتا مشکل وجود داشت،
    یکی اینکه این خیلی وابسته است به قفسش و واقعن احساس میکردم دیرزو خیلی ترسیده وختی من هدایتش میکردم سمت مبل. البته من فقط قفسشو نزدیک مبل کردم و با دستم آروم آروم نزدیک لبه ی مبل کردمش. ولی خیلی مقاومت کرد. دقیقن باید چه جوری از روی قفس بذارمش یه جای دیگه؟
    و مشکل دوم هم اینه که این ناخوناش خیلی بلنده! روی فرش و موکت همش گیر میکنه و اعصابشو خورد میکنه به نظرم! چون بعد از اینکه پاشو آزاد میکنه محکم زمینو نوک میزنه!
    ولی بهم گفتن فعلن ناخوناشو نگیرم که نترسه از من. البته من که بلد نیستم. اگرم بخام بگیرم باید یا ببرمش پرنده فروشی یا بدم همونی که ازش خریدم کوتاه کنه برام. حالا شما چی میگین؟
    سلام . دوست عزیزم من که تو 6 مورد آخر گفتم فعلا روی دست نیارش . گفتم یه چند روز فقط روی قفس باهاش تمرین کن که برای گرفتن غذا دنبال دست بیاد .

ناخنش رو هم شما کوتاه نکن . بذار همونی که ازش خریدی بیاد کوتاه کنه یا ببر پیشش . شما رو اصلا نبینه اون لحظه .

طوطی رو گذاشتم رو میز نهار خوری تو پذیرائی تا روزا که خودم خونه نیستم پیش مامانم باشه تا زود خو بگیره با محیط خونه
    شبا هم میرم خونه یکی 2 ساعت پیشش میشینم - یکم بی قراری میکنه وقتی پیششی اولش - یعنی همش از میله ها بالا پائین میره
    دیشب یه تیکه هندونه گذاشتم کف دستم بردم داخل قفس نخورد- حدود 5 دقیقه همینطوری بدون اینکه به زرو ببرم سمتش نگه داشتم - بازم نخورد
    یه هفته کمه . یه دوهفته ای باید بهش فرصت بدین . دست رو داخل قفس نبرید . فعلا هم با دست بهش غذا ندین . فعلا فقط کنار قفس ، جایی که فرار نمیکنه بشینید .آروم باهاش حرف بزنید . بعد کم کم بهش نزدیک بشید . وقتی تونستید بدون اینکه بترسه کنار قفس بشینید ، میتونید با دست غذا دادن رو شروع کنید . از غذاهایی که خیلی دوست داره استفاده کنید .

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.Z نمایش پست ها
    سلام.
    یه سوال داشتم.
    جوجه گوشتی جوجه ایه که باید پیش والدینش باشه تا بزرگ بشه ولی بعضیا که واردن میخرن و بزرگش می کنند.
    میخواستم بپرسم جوجه ای که پیش والدینش بزرگ بشه با جوجه ای که پیش ماها بزرگ بشه فرقی داره؟مثلاً تو رفتارش تو سنخگوییش و ...

سلام

جوجه اي كه بصورت سرلاكي بزرگ ميشه نسبت به جوجه اي كه توسط والدين بزرگ شده، راحت تر رام ميشه

ولي هيچ تفاوتي توي يادگيري بين طوطي كه سرلاكي بزرگ شده يا طوطي كه بعد از دون خور شدن رام شده وجود نداره. هردو به يه اندازه حرف زدن يا شيرين كاري ياد ميگيرن.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    به نظرتون چهار پنج ماهه زیاد نیست؟من یه جا خوندم که 1 تا 2 ماهگی دون خور میشه و خطر مردن نداره.
    من میخوام یه سنی بگیرم که نه بمیره و نه وحشی باشه.
    سلام.
    یه سوال داشتم.
    به توضیحات مهرانه جان اضافه کنم که بزرگ کردن جوجه سرنگی و جوجه ای که به دون خورد نیفتاده باشه کار هرکسی نیست . تجربه زیادی میخواد . چون تغذیه نامناسب باعث میشه مشکلات زیادی در آینده براش پیش بیاد و امکان مرگ و میرش بالاست .

بهتره طوطی ای بخرید که نیاز نباشه بهش با سرنگ غذا بدید یا از شخصی خریداری کنید که مراحل تغذیه با سرنگ رو خودش انجام داده باشه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
    شماره عضویت
    12411

حرف های دوستان و توصیه هاشون عالی بود.
    یه چیز من اضافه کنم:

سعی کنید وقتی پیشش میرین حرکتاتون رو آهسته انجام بدین تا به طوطیتون نه استرس وارد شه و هم اعتمادش به شما بیشتر شه.

من با طوطی هام اینکارارو کردم.
    حالا این نظر خودم بود.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم - طوطی
    شماره عضویت
    14304
    نقل قول نوشته اصلی توسط meraj65 نمایش پست ها
    حرف های دوستان و توصیه هاشون عالی بود.
    یه چیز من اضافه کنم:

سعی کنید وقتی پیشش میرین حرکتاتون رو آهسته انجام بدین تا به طوطیتون نه استرس وارد شه و هم اعتمادش به شما بیشتر شه.

من با طوطی هام اینکارارو کردم.
    حالا این نظر خودم بود.
    سلام همشهری
    تی جان قوربان
    راستش وقتی میرم پیشش میشینم یکم بی قراره - یعنی همش از میله ها میره بالا و مدام میچرخه
    ولی کم که دور تر میشم آروم میگیره - به نظرت دور باشم یا همون نزدیک تا بی قراری کنه؟

صفحه 177 از 529 نخستنخست ... 77127158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196227277 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)