همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_0351 نمایش پست ها
    سلام دوست من به پارسی پت خوش امدید
    تجربیات خانمnafise 65 hsoonheb و اقای اژیده و دیگر دوستان عزیز رو که به من راهنمایی کردند من هم در اختیار شما قرار میدهم
    دوست من اول بفرمایید طوطی شما رام هست یا خیر وحشی تشریف دارند؟
    دوست من شما باید به مدت 15 روز قفس طوطی خود را از پنجره دور کنید در گوشه ای ببرید که دو طرف دیوار باشه تا دچار سر در گمی نشود
    از اول شب روی قفس را با پارچه ای بپوشانید و بعد از خاموشی پارچه را بردارید،متلقا به قفس طوطی نزدیک نشید تا به شما و محیط جدید اشنا شود،تنها زمانی نزدیک شوید که برای اب و غذا باشد و تمیز کردن قفس باشد اگر طوطی بی تابی کرد شما با خونسردی به کار خود ادامه دهید.بعد از این مدت مراحل دستی شدن را از دوستان سوال کنید.
    رفتار طوطی شما عادی هست.میتوی من هم همینطوری بود.
    در مورد غذا هم باید مخلوط داد به طوطی تا به مرور جیره اش تغیر کند.
    ممنون از شما

فقط یک مورد رو تصحیح می کنم . وقتی شب ها بر روی قفس پارچه می کشید بزارید بمونه. تا صبح .
    نیازی نیست موقع تاریکی برداشته بشه.
    می تونید اون سمتی رو که قفس رو به دیوار هست. پارچه رو نندازید و یه قسمت باز باشه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    6262
    به ملنگو بالغ و رام که قبلا دستی شده میشه باز هم حرکات بیشتر و جدیدتر یاد داد؟
    طوطی من قبلا رام و دستی شده من دو روزه گرفتمش. بعضی وقتا بی حوصله باشه گاز میگیره. از قفسشم بیرون میاد خیلی این ور اونور میدوه رو قفس. یکی در میونم میخواد گاز بگیره. صدای جیک جیکم میذارم واسش. خیلی جیغ جیغ میکنه.
    بیرونم میاد رو دست نمیاد غذا بش میدم با استرس میگیره.
    بعضی وقتام که میوفته غذا از دهنش دفعه بعدش گاز میگیره. حرص میخوره.
    میخوام ببرمش تو با نازو نوز باید بیاد رو چوبش. بعد کلی صبر.
    بیرونم خیلی بالا پایین میپره.
    عادیه؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط o0oro نمایش پست ها
    به ملنگو بالغ و رام که قبلا دستی شده میشه باز هم حرکات بیشتر و جدیدتر یاد داد؟
    طوطی من قبلا رام و دستی شده من دو روزه گرفتمش. بعضی وقتا بی حوصله باشه گاز میگیره. از قفسشم بیرون میاد خیلی این ور اونور میدوه رو قفس. یکی در میونم میخواد گاز بگیره. صدای جیک جیکم میذارم واسش. خیلی جیغ جیغ میکنه.
    بیرونم میاد رو دست نمیاد غذا بش میدم با استرس میگیره.
    بعضی وقتام که میوفته غذا از دهنش دفعه بعدش گاز میگیره. حرص میخوره.
    میخوام ببرمش تو با نازو نوز باید بیاد رو چوبش. بعد کلی صبر.
    بیرونم خیلی بالا پایین میپره.
    عادیه؟
    دوست عزيز قبلا هم براتون توضيح داده بودم
    حداقل يكي دو هفته بايد كارب به كارش نداشته باشيد تا به خونه عادت كنه
    شما انتظار داري از همين روزاي اول باهاتون رفيق جون جوني بشه؟؟؟
    بعد از يكي دو هفته هم آرومتر ميشه و هم ميشه شروع كرد باهاش كار كردن

مطالب تاپيك رو بخونيد. هم به نفعه خودتونه هم به نفعه اون زبون بسته

کاربر ساده

شماره عضویت
    6262
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    دوست عزيز قبلا هم براتون توضيح داده بودم
    حداقل يكي دو هفته بايد كارب به كارش نداشته باشيد تا به خونه عادت كنه
    شما انتظار داري از همين روزاي اول باهاتون رفيق جون جوني بشه؟؟؟
    بعد از يكي دو هفته هم آرومتر ميشه و هم ميشه شروع كرد باهاش كار كردن

مطالب تاپيك رو بخونيد. هم به نفعه خودتونه هم به نفعه اون زبون بسته

منم میخواستم همین کارو بکنم ولی آقایی که ازش گرفتم اونو گفت بیارش بیرون اون اینجوری نیست.
    و اینکه اگه یه هفته بزارم اینجوری بمونه. روی آدم حساس نمیمونه؟ که نیاد رو دستو اینا؟
    کلا یعنی بیخیالش شم؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط o0oro نمایش پست ها
    منم میخواستم همین کارو بکنم ولی آقایی که ازش گرفتم اونو گفت بیارش بیرون اون اینجوری نیست.
    و اینکه اگه یه هفته بزارم اینجوری بمونه. روی آدم حساس نمیمونه؟ که نیاد رو دستو اینا؟
    کلا یعنی بیخیالش شم؟

نه با یک هفته مشکلی پیش نمیاد

فقط بهش اجازه میدید که محیط و خونه رو شناسایی کنه و به شما اعتماد پیدا کنه

شما باهاش از فاصله یک متری یا از فاصله ای که مضطرب نمیشه باهاش صحبت کنید که تو این مدت با شما هم آشنا بشه

بعد از این مدت در قفسش رو باز کنید تا خودش بیاد روی قفس یکم اونجا بمونه بعد از یکی دو روز برای رو دست آوردنش اقدام کنید البته با جایزه تا با شما دوست بشه

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    آره من به شما حق میدم چون دقیقا فروشنده به منم همینو گفت که باعث شد به جای 1 ماه طول کشیدن 3 ماه طول بکشه تا بهم عادت کنه البته الان خوب شده ها(همونطور که در بالا توضیح دادم) ولی اولش ماله منم همینجوری بود
    ببخشید یه چیز دیگه لینکی نیست که طریقه ی فهموندن جایزه به طوطی رو توضیح بده؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    آره من به شما حق میدم چون دقیقا فروشنده به منم همینو گفت که باعث شد به جای 1 ماه طول کشیدن 3 ماه طول بکشه تا بهم عادت کنه البته الان خوب شده ها(همونطور که در بالا توضیح دادم) ولی اولش ماله منم همینجوری بود
    ببخشید یه چیز دیگه لینکی نیست که طریقه ی فهموندن جایزه به طوطی رو توضیح بده؟

سلام

دوست عزیز از نقل قول استفاده کنید تا بهتر متوجه بشیم روی صحبتتون با کیه.

تبریک میگم که طوطیتون باهاتون جور شده.

لینک خاصی نیست مخصوص این کار ولی این لینک رو ملاحظه کنید شاید کمک کنه
    http://www.parsipet.ir/forum/f638/

ولی به طور کلی برای فهموندن جایزه شما باید بفهمید چیو بیشتر از هم دوست داره مثلا سیب یا تخمه یا ذرت یا....

اون رو از جیره غذاییش حذف کنید برای اینکار تخمه خیلی مناسب تره چون هم باید کم مصرف بشه هم جزو غذاهای ضروری نیست

اولین بار یه کلمه کلیدی انتخاب میکنید و میگید مثلا"آفرین" بعد بهش یه تخمه میدید بعد از چند بار اون مشتاقه تخمه میشه بعد ازش بخوایید یه کار کوچیک مثل رو دست اومدن یا بوس دادن رو انجام بده بعد کلمه کلیدی و بعد بهش تخمه رو بدید یکم طول میکشه تا بفهمه کاری که شما میخوایی رو اگر درست انجام بده یه تخمه خوشمزه گیرش میاد

البته شرطی کردن خودش یه مبحث مفصلیه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    6283
    دوستان من 2 بار ملنگو ـرو بردم دامپزشک ولی نبود و دیگه اصلا حوصلم نیمیکشه که باز ببرم و باز نباشه !
    ضرض : ملنگو من یکم مدفوعش شل ـه و بقول دوستان اسهال داره !!! ... چه چیزی باید بدم تا نرمال بشه
    و آیا خیار موجبش شده .... من چند حلقه خیار بهش دادم البته قبلش هم همین حالت رو داشت ...
    اینم بگم خیلی کم غذاست ... مثلا بیاد تخمه بخوره 4 تا دونه تخمه میشکنه و نهابت روزی 1/4 سیب متوسط میخوره ...
    لطفا راهنمایی کنین ...ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز از نقل قول استفاده کنید تا بهتر متوجه بشیم روی صحبتتون با کیه.

تبریک میگم که طوطیتون باهاتون جور شده.

لینک خاصی نیست مخصوص این کار ولی این لینک رو ملاحظه کنید شاید کمک کنه
    آموزش ترفند به طوطی سانان | کاسکو فروش کاسکو طوطی دیسکس دیسکوس بیماری ماهی آکواریوم آکواریم فلاورهورن فلاور هورن آروانا سگ گربه

ولی به طور کلی برای فهموندن جایزه شما باید بفهمید چیو بیشتر از هم دوست داره مثلا سیب یا تخمه یا ذرت یا....

اون رو از جیره غذاییش حذف کنید برای اینکار تخمه خیلی مناسب تره چون هم باید کم مصرف بشه هم جزو غذاهای ضروری نیست

اولین بار یه کلمه کلیدی انتخاب میکنید و میگید مثلا"آفرین" بعد بهش یه تخمه میدید بعد از چند بار اون مشتاقه تخمه میشه بعد ازش بخوایید یه کار کوچیک مثل رو دست اومدن یا بوس دادن رو انجام بده بعد کلمه کلیدی و بعد بهش تخمه رو بدید یکم طول میکشه تا بفهمه کاری که شما میخوایی رو اگر درست انجام بده یه تخمه خوشمزه گیرش میاد

البته شرطی کردن خودش یه مبحث مفصلیه
    خیلی ممنون اتفاقا طوطیم خیلی باحاله و سریع شرطی میشه مثلا وقتی نشسته اون بالا(همون که رو عکس آواتارمه) تا میرم نزدیکش خودش پاشو میگیره بالا تا من دستمو بگیرم زیره پاش
    فقط چه غذاهایی به طوطی میشه داد؟
    آخه این فقط سیب و تخمه میخوره البته انگور هم دوست داره که دیگه گیر نمیاد و لب به غذاهای سفت یا خیلی شل نمیزنه مثلا چیزایی مثل کاهو و نخود و.... نمیخوره
    یک مسئله ی دیگه که منو نگران کرده اینه که این طوطی مثلا میگم 2 3 ساعت غذا نمیخوره بعد یکدفعه غذا میخوره(که یکدفعه دیدی 5 تا 10 دقیقه پشت سر هم میخوره) این نگران کننده نیست؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط technano نمایش پست ها
    دوستان من 2 بار ملنگو ـرو بردم دامپزشک ولی نبود و دیگه اصلا حوصلم نیمیکشه که باز ببرم و باز نباشه !
    ضرض : ملنگو من یکم مدفوعش شل ـه و بقول دوستان اسهال داره !!! ... چه چیزی باید بدم تا نرمال بشه
    و آیا خیار موجبش شده .... من چند حلقه خیار بهش دادم البته قبلش هم همین حالت رو داشت ...
    اینم بگم خیلی کم غذاست ... مثلا بیاد تخمه بخوره 4 تا دونه تخمه میشکنه و نهابت روزی 1/4 سیب متوسط میخوره ...
    لطفا راهنمایی کنین ...ممنون

بله خیار باعث اسهالش میشه

بهش سیب بدید که یواش یواش به حالت نرمال برگرده

اگر غذا نمیخوره. کسله. خودشو پف میده و همش چرت میزنه. بینی یا چشمش ترشح داره نشونه بیماریه حتما باید ببریدش دکتر

صفحه 94 از 529 نخستنخست ... 4475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113144194 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)