صفحه 81 از 529 نخستنخست ... 316263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100131181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 801 به 810 از 5288
    کاربر موثر

شماره عضویت
    5039

طوطی گل و گلاب خودم

سلام بالاخره 15 روز شد امروزم آوردمش و با دفعه ی اول خیلی فرق میکرد یعنی وقتی نشست رو قفس و من نزدیکش شدم نسبت به قبل خیلی بهتر شده بود یعنی کم تر سعی میکرد فرار کنه ولی بازم یکم میترسید حالا من باید چیکار کنم که باهام بهتر بشه؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    سلام بالاخره 15 روز شد امروزم آوردمش و با دفعه ی اول خیلی فرق میکرد یعنی وقتی نشست رو قفس و من نزدیکش شدم نسبت به قبل خیلی بهتر شده بود یعنی کم تر سعی میکرد فرار کنه ولی بازم یکم میترسید حالا من باید چیکار کنم که باهام بهتر بشه؟

سلام
    یعنی چی 15 روز شد ؟
    یعنی بعد از 15 روز که پرندتون رو خریدید اوردیدش بیرون از قفس ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    آره دقیقا همینطوری و الان خیلی بهتر شده و دیگه مثلا اگر یه روز نیاریش میخونه که بیاد بیرون(اشاره کنم منظورم از خوندن جیغ نیست یه نوع صدای دلنشین مثل حرف زدنه) و در کل خیلی خوبه فقط یکم بهم اعتماد نداره و سخت میزاره بهش دست بزنی خیلی سخت وگرنه راحت رو دستم میاد ولی نمیمونه و فکر کنم اسمه اینو میشه یکم ترس و بی اعتمادی گذاشت حالا دیگه امیدوارم خوب باشه
    فقط در کل بگم 2روز شده از آوردنش

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    آره دقیقا همینطوری و الان خیلی بهتر شده و دیگه مثلا اگر یه روز نیاریش میخونه که بیاد بیرون(اشاره کنم منظورم از خوندن جیغ نیست یه نوع صدای دلنشین مثل حرف زدنه) و در کل خیلی خوبه فقط یکم بهم اعتماد نداره و سخت میزاره بهش دست بزنی خیلی سخت وگرنه راحت رو دستم میاد ولی نمیمونه و فکر کنم اسمه اینو میشه یکم ترس و بی اعتمادی گذاشت حالا دیگه امیدوارم خوب باشه
    فقط در کل بگم 2روز شده از آوردنش

دوست عزیز اگه دقت کرده باشی گفته شده بعد از خرید پرنده تا 10-15 روز اصلا کاری بهش نداشته باشید و فقط طی این روز ها اب و غذاش رو عوض کنید
    بعد از گذشت این زمان کم کم باهاش شروع به صحبت کنید و پیشش بنشینید با فاصله ای که نترسه و این فاصله به مرور باید کم شه ) و بعد با دست بهش غذا بدید تا زمانی که هر نوع غذایی رو بدون ترس از دستتون بگیره و حتی بزاره منقارش رو لمس کنید
    بعد از این زمان که حداقل شاید 1 ماه و تا -4-3 ماه طول بکشه میشه پرنده رو از قفس به مدت زمان معینی در روز بیرون اورد
    با این کاری که شما الان کردید ممکنه در تربیت پرندتون بعد ها به مشکل بخورید
    همین که میگید از دستتون میترسه و اعتماد نداره خودش عاملی بر صحت این موضوع هست

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    آخه کاملا اهلیه و چون اینو از مغازه دار گرفتیم ولی طرف اینو تو مغازه نگه نمیداشت و گذاشته بود تو خونش و دخترش اینو بیرون میاورد و ...... برای همین به منم گفت همینکارو بکنم و منم انجام دادم بعدشم ترسش از دست من آنچنان نیست فقط یه جوریه انگار که فقط اعتمادش کمه بهم چون اینی که من میبینم از هیچکی نمیترسه
    حالا چیکار کنم که بهم اعتماد کنه؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    آخه کاملا اهلیه و چون اینو از مغازه دار گرفتیم ولی طرف اینو تو مغازه نگه نمیداشت و گذاشته بود تو خونش و دخترش اینو بیرون میاورد و ...... برای همین به منم گفت همینکارو بکنم و منم انجام دادم بعدشم ترسش از دست من آنچنان نیست فقط یه جوریه انگار که فقط اعتمادش کمه بهم چون اینی که من میبینم از هیچکی نمیترسه
    حالا چیکار کنم که بهم اعتماد کنه؟

حتی اگه رام هم بوده زود از قفس بیرون اوردیدش
    بهترین راه جلب اعتماد دادن غذایی که دوست داره با دست بهشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كايك سرسياه-آروانا -تايگر سوماترا-سيچلايد شكلاتي
    شماره عضویت
    4800
    تا يادم نرفته بگم كه طوطيم كاملا اهلي و ميتوني اونو بچلوني و اينم عكسهاش

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039

خوش به حالت

خوش به حالت خیلی دستیه طوطیت من چند تا مشکل با طوطیم دارم:1:دست که میبری طرفش میخواد گاز بگیره و من جرعت نمیکنم دستمو ببرم جلوش فقط یه حوله میندازم رو دستم و بعد به زور میاد رو دستم البته به زور زمانی هست که یه جایی هست که میخواد بمونه اونجا اونموقع بزور میاد2:اصلا و به هیچ وجه نمیزاره نازش کنم و دست طرفش ببرم و سریع با منقارش دفاع میکنه از خودش مگر اینکه حوله بندازی روش اونموقع که حوله روش باشه اگه دستتو تو دهنشم کنی بازم هیچی نمیگه و کاملا آرومه3:حالا من چیکار باید بکنم باید بزارم تو قفس بمونه یا اینکه بیارمش بیرون و کار باهاش نداشته باشم یا......لطفا راهنماییم کنید تا اوضاع بدتر نشدهممنون از همگی

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    خوش به حالت خیلی دستیه طوطیت من چند تا مشکل با طوطیم دارم:1:دست که میبری طرفش میخواد گاز بگیره و من جرعت نمیکنم دستمو ببرم جلوش فقط یه حوله میندازم رو دستم و بعد به زور میاد رو دستم البته به زور زمانی هست که یه جایی هست که میخواد بمونه اونجا اونموقع بزور میاد2:اصلا و به هیچ وجه نمیزاره نازش کنم و دست طرفش ببرم و سریع با منقارش دفاع میکنه از خودش مگر اینکه حوله بندازی روش اونموقع که حوله روش باشه اگه دستتو تو دهنشم کنی بازم هیچی نمیگه و کاملا آرومه3:حالا من چیکار باید بکنم باید بزارم تو قفس بمونه یا اینکه بیارمش بیرون و کار باهاش نداشته باشم یا......لطفا راهنماییم کنید تا اوضاع بدتر نشدهممنون از همگی

سلام
    شما پرندت رو حداکثر 20 روزه که خریدی و با این وجود روش حوله رو هم امتحان کردی حالا هم انتظار داری با توجه به این شیوه ی تربیت که در پیش گرفتی هم رو دستت بیاد هم گاز نگیره هم بزاره نازش کنی و ...
    هم بنده و هم سایر دوستان بهتون گفتیم که برای تربیت یه پرنده اونم بالغ باید زمان و صبر بیشتری داشته باشید حال شما هم کارهایی که دلتون میخواد رو انجام میدید هم راهنمایی میخوایید و هم به صحبت های کسی توجه نمیکنید و انتظار دارید پرندتون بعد از 15-20 روز همه جوره رام باشه
    امیدوارم سایر دوستان و مدیران بخش بتونند خوب راهنماییت کنند

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    من حدود یکماهه که یه ملنگوی 8-9 ماهه گرفتم

الان یک هفته ای هست که از داخل قفس با دست بهش غذا میدم
    ولی هنوز خیلی میترسه و وقتی دست رو میبرم تو قفسش اولش میره کنج قفس بعدش یکم روی سقف اینور اونور میره و بعدش با کلی ترس میاد یه گاز میزنه میره گوشه چوبش میخوره و دوباره میاد یه گاز دیگه میزنه
    جالبه که پیش صاحب قبلیش رو دست میرفت ولی الان نمیاد و فراریه
    جالبه که وقتی میخواستم قفسشو عوض کنم با اینکه میترسه از دست ولی حتی برای گاز گرفتن هم اقدامی نکرد ولی با کلی ترس اومد روی دستم و فوری پرید روی قفس

حالا نمیدونم من باید چیکار کنم یعنی این مرحله چقدر دیگه ممکنه طول بکشه؟؟؟:40:

این اولین تجربه طوطی وحشی منه قبلش که نعنا رو داشتم و جوجو که هردوشون از جوجگی پیشم بودن:smile (153):

صفحه 81 از 529 نخستنخست ... 316263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100131181 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)