صفحه 8 از 529 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262758108508 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    ممنون...........همه چیزش نرماله...فقط فین فین میکنه و عطسه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    یه سوال داشتم..چرا به جوجه های ملنگو میگن جوجه گوشتی؟...یعنی چی؟

راستی جای woodyرو گرم کردم داره خوب میشه امروز یه بار عطسه کرده.....:smile (248):

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق63 نمایش پست ها

راستی جای woodyرو گرم کردم داره خوب میشه امروز یه بار عطسه کرده.....:smile (248):
    سلام دوست عزیز
    فقط به جوجه ملنگو ها نمیگین جوجه گوشتی به تمام جوجه هایی که هنوز پرهاشون کاملا در نیومده میگن جوجه گوشتی ( پوستشون معلومه)
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    مرسی من فکر میکردم دلیل خاصی داره......

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    سلام

میخواستم سوالم را توی تاپیک پزشکی بگذارم ولی یکم که مطالعه کردم و خوب که به چشمش نگاه کردم دیدم هیچ علامت غیر عادی نداره . فکر کنم حساسیت بی جا بود .

یک سوال دیگه داشتم . این پسر خوشگل من هر کجا دلش میخواد خیلی راحت پرواز میکنه . من تعجبم از این پرنده فروشی . چقدر راحت دروغ میگن . اول که گفت یک سالشه . بعد فهمیدم جوجه یک ساله اصلا طوق نداره . بعد م گفت پراش کوتاه شده . معلوم نیست این چه کوتاه کردنیه ؟

این عکس از پرهاش هست . آیا واقعا کوتاه شده ؟

اول فکر میکردم فقط به سمت پایین میتونه پرواز کنه . یعنی فقط زمانی که از بلندی میفته میتونه پر بزنه که با سر نره تو زمین . ولی یکم که گذشت دیدم نه . این آقا پسر، پایین و بالا و افقی و عمودی و خلاصه هرجور بخواد میتونه پرواز کنه. شانس اوردم تا امروز فرار نکرده .

ولی خیلی نجیبه . وقتی میارمش بیرون اگه 4 ساعتم تنهاش بگذارم فقط روی قفسش و گل مصنوعی کنارش میگرده . البته هی به هوای پلاستیک تخمه ها روی میز هم میره که هر بار با برخورد شدید من که از دور بهش میگم: (اونجا نه عزیزم) مواجه میشه . :smile (248):

ولی وای اگه کسی بخواد بهش دست بزنه . پر میزنه میره یه جاهایی که دست آدم بهش نرسه .

توی تاپیک اهلی کردن طوطی ها نوشته بود باید پرهاشون حتما کوتاه بشه . بعد اگه مثلا افتادن زمین خیلی مهربون باید بلندش کنی بذاریش روی قفس . من دوست ندارم هویتش (پرهاش) را ازش بگیرم . میشه بدون کوتاه کردن هم اهلی بشه ؟

بعد اگه نمیشه ، خودم که قطعا نمیتونم این کار را بکنم . اصلا دلش را ندارم . اگه دلشم داشتم ، نمیذاره دست بهش بزنم . اگه ببرمش جایی براش کوتاه کنن از دست من ناراحت نمیشه ؟ چون به هر حال من بردمش . ممکنه کینه به دل بگیره ؟

اینجا هم سالار میخواد از دستم تخمه بگیره :

بازم ممنون .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    سلام

میخواستم سوالم را توی تاپیک پزشکی بگذارم ولی یکم که مطالعه کردم و خوب که به چشمش نگاه کردم دیدم هیچ علامت غیر عادی نداره . فکر کنم حساسیت بی جا بود .

یک سوال دیگه داشتم . این پسر خوشگل من هر کجا دلش میخواد خیلی راحت پرواز میکنه . من تعجبم از این پرنده فروشی . چقدر راحت دروغ میگن . اول که گفت یک سالشه . بعد فهمیدم جوجه یک ساله اصلا طوق نداره . بعد م گفت پراش کوتاه شده . معلوم نیست این چه کوتاه کردنیه ؟

این عکس از پرهاش هست . آیا واقعا کوتاه شده ؟
    [اول فکر میکردم فقط به سمت پایین میتونه پرواز کنه . یعنی فقط زمانی که از بلندی میفته میتونه پر بزنه که با سر نره تو زمین . ولی یکم که گذشت دیدم نه . این آقا پسر، پایین و بالا و افقی و عمودی و خلاصه هرجور بخواد میتونه پرواز کنه. شانس اوردم تا امروز فرار نکرده .

ولی خیلی نجیبه . وقتی میارمش بیرون اگه 4 ساعتم تنهاش بگذارم فقط روی قفسش و گل مصنوعی کنارش میگرده . البته هی به هوای پلاستیک تخمه ها روی میز هم میره که هر بار با برخورد شدید من که از دور بهش میگم: (اونجا نه عزیزم) مواجه میشه . :smile (248):
    [
    ولی وای اگه کسی بخواد بهش دست بزنه . پر میزنه میره یه جاهایی که دست آدم بهش نرسه .

توی تاپیک اهلی کردن طوطی ها نوشته بود باید پرهاشون حتما کوتاه بشه . بعد اگه مثلا افتادن زمین خیلی مهربون باید بلندش کنی بذاریش روی قفس . من دوست ندارم هویتش (پرهاش) را ازش بگیرم . میشه بدون کوتاه کردن هم اهلی بشه ؟

بعد اگه نمیشه ، خودم که قطعا نمیتونم این کار را بکنم . اصلا دلش را ندارم . اگه دلشم داشتم ، نمیذاره دست بهش بزنم . اگه ببرمش جایی براش کوتاه کنن از دست من ناراحت نمیشه ؟ چون به هر حال من بردمش . ممکنه کینه به دل بگیره ؟

اینجا هم سالار میخواد از دستم تخمه بگیره :

[]

بازم ممنون .
    سلام
    طوطی خوبیه ... امیدوارم که لحظات خوبی با هم داشته باشید
    قبل از اینکه به سوالتون در مورد پرواز کردن و اهلی شدن طوطی جواب بدم به یک نکته مهم اشاره می کنم
    اون طور که توی عکس معلومه جنس قفس شما برای ملنگو مناسب نیست اگر بجوه و مسموم بشه بعد دیگه نمی تونید خودتون را ببخشید از این قفس های استیل مخصوص کاسکو براش بگیرید هم بزرگه براش هم مناسبه

در مورد کوتاه کردن پر : اگر می تونه بپره به این معنی است که پرهاش کوتاه نیست ببرید یک پرنده فروشی بگید براتون کوتاه کنه ... نگران نباشید اتفاقی نمی افته ....
    در مورد اهلی شدن : اینکه میگن کوتاه کردن پر باعث اهلی شدن میشه تا حدودی صحت داره به این دلیل که طوطی اعتماد به نفس خودش را از دست میده وقتی پر داره از دست هر کاری که دوست نداشته باشه انجام بده با پر زدن در میره اینطوری شما نمی تونید تربیتش کنید اما وقتی تربیت شد می تونید اجاز بدهید که پرهاش بزرگ بشه این مسئله در مورد طوطی هایی که سن شون کمی زیاد هست بیشتر صدق می کنه تا طوطی هایی که از بچگی توسط آدم بزرگ شده...
    یه چیز دیگه ... تخمه را با دوتا انگشت بگیرید جلوش تا برداره ... اینطوری بهتره ...
    ویرایش توسط Shikra : 11th May 2011 در ساعت 09:50 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

مرسی من فکر میکردم دلیل خاصی داره......
    سلام شقایق جان
    خیلی خوشحالم که حالش داره بهتر میشه
    من همچنان منتظرم تا عکس این وودی خوشگل را ببینم دل ما را بردی بابا.......

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    خیلی ممنون از راهنمای تون . چشم .

توصیه های شما همیشه مفید بوده .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    سلام با موبایلم عکس گرفتم... ولی نمیتونم بزارم ویروسیه....الانم دوربین ندارم که عکس بندازم بزارم.حتما در اولین فرصت عکس میزارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    چه طوطیه تپلی آدم می خواد گازش بگیره:smile (204):

صفحه 8 از 529 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262758108508 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)