فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان
دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  11,406
لایک لایک:  8,104
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 8 از 438 نخستنخست ... 678910 18 58 108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 4378
    کاربر موثر

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    میانگین پست در روز
    0.10
    تعداد ارسال ها
    197
    غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
    یه سوال داشتم..چرا به جوجه های ملنگو میگن جوجه گوشتی؟...یعنی چی؟

راستی جای woodyرو گرم کردم داره خوب میشه امروز یه بار عطسه کرده.....:smile (248):
    زندگیم الان بین دو بیت گیر کرده ، نمی دونم چکار کنم!

یکی میگه :
    برخیز و مخور غم جهان گذران ....

...تا پا میشم میگه :
    بنشین و دمی به شادمانی گذران ....

فعلا نیم خیز موندم تا تکلیفم تو بیت بعدی مشخص بشه

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    میانگین پست در روز
    0.15
    تعداد ارسال ها
    352
    نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق63 نمایش پست ها

راستی جای woodyرو گرم کردم داره خوب میشه امروز یه بار عطسه کرده.....:smile (248):
    سلام دوست عزیز
    فقط به جوجه ملنگو ها نمیگین جوجه گوشتی به تمام جوجه هایی که هنوز پرهاشون کاملا در نیومده میگن جوجه گوشتی ( پوستشون معلومه)
    موفق باشید.

کاربر موثر

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    میانگین پست در روز
    0.10
    تعداد ارسال ها
    197
    مرسی من فکر میکردم دلیل خاصی داره......

یکی میگه :

...تا پا میشم میگه :

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    میانگین پست در روز
    0.03
    تعداد ارسال ها
    67
    سلام

میخواستم سوالم را توی تاپیک پزشکی بگذارم ولی یکم که مطالعه کردم و خوب که به چشمش نگاه کردم دیدم هیچ علامت غیر عادی نداره . فکر کنم حساسیت بی جا بود .

یک سوال دیگه داشتم . این پسر خوشگل من هر کجا دلش میخواد خیلی راحت پرواز میکنه . من تعجبم از این پرنده فروشی . چقدر راحت دروغ میگن . اول که گفت یک سالشه . بعد فهمیدم جوجه یک ساله اصلا طوق نداره . بعد م گفت پراش کوتاه شده . معلوم نیست این چه کوتاه کردنیه ؟

این عکس از پرهاش هست . آیا واقعا کوتاه شده ؟

اول فکر میکردم فقط به سمت پایین میتونه پرواز کنه . یعنی فقط زمانی که از بلندی میفته میتونه پر بزنه که با سر نره تو زمین . ولی یکم که گذشت دیدم نه . این آقا پسر، پایین و بالا و افقی و عمودی و خلاصه هرجور بخواد میتونه پرواز کنه. شانس اوردم تا امروز فرار نکرده .

ولی خیلی نجیبه . وقتی میارمش بیرون اگه 4 ساعتم تنهاش بگذارم فقط روی قفسش و گل مصنوعی کنارش میگرده . البته هی به هوای پلاستیک تخمه ها روی میز هم میره که هر بار با برخورد شدید من که از دور بهش میگم: (اونجا نه عزیزم) مواجه میشه . :smile (248):

ولی وای اگه کسی بخواد بهش دست بزنه . پر میزنه میره یه جاهایی که دست آدم بهش نرسه .

توی تاپیک اهلی کردن طوطی ها نوشته بود باید پرهاشون حتما کوتاه بشه . بعد اگه مثلا افتادن زمین خیلی مهربون باید بلندش کنی بذاریش روی قفس . من دوست ندارم هویتش (پرهاش) را ازش بگیرم . میشه بدون کوتاه کردن هم اهلی بشه ؟

بعد اگه نمیشه ، خودم که قطعا نمیتونم این کار را بکنم . اصلا دلش را ندارم . اگه دلشم داشتم ، نمیذاره دست بهش بزنم . اگه ببرمش جایی براش کوتاه کنن از دست من ناراحت نمیشه ؟ چون به هر حال من بردمش . ممکنه کینه به دل بگیره ؟

اینجا هم سالار میخواد از دستم تخمه بگیره :

بازم ممنون .

کاربر ثابت

تخصص
    ............................
    شماره عضویت
    9
    میانگین پست در روز
    0.41
    تعداد ارسال ها
    1,013
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    سلام

میخواستم سوالم را توی تاپیک پزشکی بگذارم ولی یکم که مطالعه کردم و خوب که به چشمش نگاه کردم دیدم هیچ علامت غیر عادی نداره . فکر کنم حساسیت بی جا بود .

یک سوال دیگه داشتم . این پسر خوشگل من هر کجا دلش میخواد خیلی راحت پرواز میکنه . من تعجبم از این پرنده فروشی . چقدر راحت دروغ میگن . اول که گفت یک سالشه . بعد فهمیدم جوجه یک ساله اصلا طوق نداره . بعد م گفت پراش کوتاه شده . معلوم نیست این چه کوتاه کردنیه ؟

این عکس از پرهاش هست . آیا واقعا کوتاه شده ؟
    [اول فکر میکردم فقط به سمت پایین میتونه پرواز کنه . یعنی فقط زمانی که از بلندی میفته میتونه پر بزنه که با سر نره تو زمین . ولی یکم که گذشت دیدم نه . این آقا پسر، پایین و بالا و افقی و عمودی و خلاصه هرجور بخواد میتونه پرواز کنه. شانس اوردم تا امروز فرار نکرده .

ولی خیلی نجیبه . وقتی میارمش بیرون اگه 4 ساعتم تنهاش بگذارم فقط روی قفسش و گل مصنوعی کنارش میگرده . البته هی به هوای پلاستیک تخمه ها روی میز هم میره که هر بار با برخورد شدید من که از دور بهش میگم: (اونجا نه عزیزم) مواجه میشه . :smile (248):
    [
    ولی وای اگه کسی بخواد بهش دست بزنه . پر میزنه میره یه جاهایی که دست آدم بهش نرسه .

توی تاپیک اهلی کردن طوطی ها نوشته بود باید پرهاشون حتما کوتاه بشه . بعد اگه مثلا افتادن زمین خیلی مهربون باید بلندش کنی بذاریش روی قفس . من دوست ندارم هویتش (پرهاش) را ازش بگیرم . میشه بدون کوتاه کردن هم اهلی بشه ؟

بعد اگه نمیشه ، خودم که قطعا نمیتونم این کار را بکنم . اصلا دلش را ندارم . اگه دلشم داشتم ، نمیذاره دست بهش بزنم . اگه ببرمش جایی براش کوتاه کنن از دست من ناراحت نمیشه ؟ چون به هر حال من بردمش . ممکنه کینه به دل بگیره ؟

اینجا هم سالار میخواد از دستم تخمه بگیره :

[]

بازم ممنون .
    سلام
    طوطی خوبیه ... امیدوارم که لحظات خوبی با هم داشته باشید
    قبل از اینکه به سوالتون در مورد پرواز کردن و اهلی شدن طوطی جواب بدم به یک نکته مهم اشاره می کنم
    اون طور که توی عکس معلومه جنس قفس شما برای ملنگو مناسب نیست اگر بجوه و مسموم بشه بعد دیگه نمی تونید خودتون را ببخشید از این قفس های استیل مخصوص کاسکو براش بگیرید هم بزرگه براش هم مناسبه

در مورد کوتاه کردن پر : اگر می تونه بپره به این معنی است که پرهاش کوتاه نیست ببرید یک پرنده فروشی بگید براتون کوتاه کنه ... نگران نباشید اتفاقی نمی افته ....
    در مورد اهلی شدن : اینکه میگن کوتاه کردن پر باعث اهلی شدن میشه تا حدودی صحت داره به این دلیل که طوطی اعتماد به نفس خودش را از دست میده وقتی پر داره از دست هر کاری که دوست نداشته باشه انجام بده با پر زدن در میره اینطوری شما نمی تونید تربیتش کنید اما وقتی تربیت شد می تونید اجاز بدهید که پرهاش بزرگ بشه این مسئله در مورد طوطی هایی که سن شون کمی زیاد هست بیشتر صدق می کنه تا طوطی هایی که از بچگی توسط آدم بزرگ شده...
    یه چیز دیگه ... تخمه را با دوتا انگشت بگیرید جلوش تا برداره ... اینطوری بهتره ...
    ویرایش توسط Shikra : 11th May 2011 در ساعت 11:20 PM
    باران باش
    نپرس پیاله از آن کیست ...
    خورشید باش
    نپرس گیاه عاشق کیست ....

کاربر ثابت

تخصص
    ............................
    شماره عضویت
    9
    میانگین پست در روز
    0.41
    تعداد ارسال ها
    1,013

مرسی من فکر میکردم دلیل خاصی داره......
    سلام شقایق جان
    خیلی خوشحالم که حالش داره بهتر میشه
    من همچنان منتظرم تا عکس این وودی خوشگل را ببینم دل ما را بردی بابا.......
    باران باش
    نپرس پیاله از آن کیست ...
    خورشید باش
    نپرس گیاه عاشق کیست ....

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    میانگین پست در روز
    0.03
    تعداد ارسال ها
    67
    خیلی ممنون از راهنمای تون . چشم .

توصیه های شما همیشه مفید بوده .

کاربر موثر

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    میانگین پست در روز
    0.10
    تعداد ارسال ها
    197
    سلام با موبایلم عکس گرفتم... ولی نمیتونم بزارم ویروسیه....الانم دوربین ندارم که عکس بندازم بزارم.حتما در اولین فرصت عکس میزارم

یکی میگه :

...تا پا میشم میگه :

کاربر موثر

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    میانگین پست در روز
    0.10
    تعداد ارسال ها
    197
    چه طوطیه تپلی آدم می خواد گازش بگیره:smile (204):

یکی میگه :

...تا پا میشم میگه :

کاربر موثر

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    میانگین پست در روز
    0.12
    تعداد ارسال ها
    245
    سلام

بنده در تالار شاه طوطی خودم رو معرفی کردم قبلا، به هر حال در مقام معارفه باید بگم یکم تجربه و شاید خیلی (؟!) مطالعه، بهم این امکان رو میده که اینجاها پست بزنم که شاید مفید واقع بشه...

پست های قبلی رو که خوندم یه چنتا چیز عجیب دیدم که بهتره روشن بشه

اولیش به کاربر محترم "
    شقایق 63"ی عزیز:

ما بلاخره نفهمیدیم این طوطی شما چه سنی داره؟ اگه یه ماهشه پس چه طور طوق داره و فعالیت میکنه؟! ببینید جوجه گوشتی ملنگو اصلا یه حالت بیمارگونه باید داشته باشه و هی ناله کنه چون از مادرش جدا شده و تا پراش در نیاد هم، غالبا نباید به کسی اعتماد بکنه دیگه! بعلاوه اگر گوشتیه پس شما چرا چیزایی که تو لینکی که کاربر محترم "Shikra" زدند توجه نمی کنید؟ من فکر کنم این طوطی پراش در اومده و گوشتی نیست که انقده راحت همه جا میبریدش و منظورتون از سی روزه یه چیز دیگس!

من چندتا عکس میذارم شما بگید شبیه کدوم یکیه :

یک روز

یک هفته

دو هفته

سه هفته

چهار هفته

پنج هفته

شش هفته

دو ماه

سه ماه

چهار ماه

بیش از چهار ماه

البته اونایی که رنگشون فرق میکنه از نژاد های دیگه ی ملنگو هستند و فکر نکنید به مرور زمان رنگش عوض میشه!

به هر حال بین این عکس ها اگر هنوزم چهار پنج هفته ای ها رو انتخاب میکنید که باید به شما اطمیان بدم با این روش نگهداری بلاخره طوطیتون رو خواهید کشت! چیندون جوجه طوطی ها با بیرون فقط به قطر پوست بدنشون فاصله داره و به راحتی ضربه میخوره و خونریزی میکنه، در غیر این صورت مادر پدرشون موقع رفتن دنبال غذا، اونا رو
    هم با خودشون میبردن دیگه! و چون راه رفتنم بلد نیستن و هی میخورن زمین، به هیچ عنوان نباید از داخل جعبش درش بیارید و حتی الامکان همون تو بهش غذا بدید، نباید راه بره و با چیزی بازی کنه، هر چند خودشون عاشق این کارن.... بعدشم اون غذایی رو هم که شما بهش میدید، به خودی خود یه معضله چون هضم نمیشه و تو چینه دون میمونه تا به احتمال زیاد فاسد بشه ¹ حالا یه ضربه هم که بخوره دیگه... غذای طوطی باید مخلوطی از دانه ها و مغذ های مغذی به همراه وعده هایی از میوه (و بعضیا میگن عسل که مطمئن نیستم) باشه به هر حال شما باید اون رژیمی رو که قبلا لینکشو براتون زدن استفاده کنید، البته توجه داشته باشید که تغییر ناگهانی غذا خودش بیماری هایی به همراه داره² پس به مرور و با زمانبندی جایگزینشون کنید تا مشکلی پیش نیاد... لطفا توصیه ها را جدی بگیرید!

1.ساختمان پستانِ پستان داران جزو ساختمان های تولید کننده کامل غذا (مثل گیاهان یا زنبور عسل) حساب نمیشه چون فقط با یه سری تغییرات شیر رو درست میکنه. طی این تغییرات کربو هیدرات های گالاکتوز و گلوکز غذاهای دیگه رو با یه پیوند گلیکوزیدی تبدیل میکنه به لاکتوز (قند شیر)، حالا اینکه چه فایده ای داره بماند، مساله اینه که این لاکتوز رو فقط معده پستانداران میتونه هضم کنه، و از اونجایی که طوطی پرنده یه نه پستاندار، شیر تو چینه دونش میمونه تا فاسد بشه یا به زور دفع بشه، البته در موارد محدود استثنا های ژنی دیده شدن که از بحث خارجه

2.تغییر ناگهانی رژیم غذایی این مشکلات را به دنبال دارد: اسهال، انواعی از عفونت، چند نوع بیماری قارچی که من دقیقا نمیشناسم، مشکلات متابولیسمی، کبود مواد معدنی در اثر تغذیه نامناسب، در بزرگ تر ها هم پرخاشگری و...

با سپاس
    ویرایش توسط Shikra : 13th May 2011 در ساعت 11:11 AM دلیل: حذف کلمات تکراری - اشتباه تایپی
    من نمی دانم
    که چرا می گویند: اسب حیوان نجیبی است، کبوتر زیباست؟
    و چرا در قفس هیچ کسی کرکس نیست؟
    گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد؟

چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید

صفحه 8 از 438 نخستنخست ... 678910 18 58 108 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)