صفحه 77 از 529 نخستنخست ... 27585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596127177 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 761 به 770 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون ولی جا داره اینجا چندموردو ذکر کنم:
    1:اصلا وقتی از قفس میاد بیرون(اجازه میدم خودش بیاد) موهلت نمیده که آشنا شه با محیط هی بال میزنه از اینور به اونور بالاش هم کوتاهه ولی میتونه مستقیم بره مثل ماشین
    2:من هرروز بهش با دست غذا میدم و اصلا ازم نمیترسه و در این مورد بهم اطمینان داره و زمانی که انگشتمو ببرم(چه گشنه باشه چه نباشه) میاد سریع که دستمو گاز بگیره(امتحان کردم و گازی گرفت که دستم جر خورد ماشالاه گاز بگیرش خوبه)پس فکر میکنه غذاست ولی وقتی دستمو میبرم هی گاز میگیره و با نوکش هول میده دستمو یا گاهی که کم بیاره میپره اونور
    حالا چیکار کنم تازه یه چیزه دیگه قبلا (حالا به هر دلیلی) نازش میکردم برنمیگشت ولی الان دستمو میبرم تو سریع میاد طرفش
    3:
    سلام

من که اصلا متوجه نشدم، اول میگی وحشیه بعد میگی نازش میکنی غذا هم بدون ترس میگیره بعد باز میگی انگشتت رو گاز میگیره :smile (32):....اینجوری نمیشه.... یا باید از اول مفصل و دقیق توصیف کنی چه رفتاری داره یا این که یه فیلم از همه کار هاش بذاری

یه چیزی رو یادم رفت طوطیم جدیدن متوجه شدم که یه ضخم روی سینشه که 2 روز پیش یکم خونی شده بود بعد خیلی هم سفته رو ضخمه باید بتادین بزنم>؟ عفونت داره چیکار کنم؟

در حالت کلی بتادین ( اگر نبود کلرهگزیدین یا همون دهانشویه ) رو میشه برای زخم های پرنده استفاده کرد اما در جای خودش.... زخم خشک شده رو که دیگه ضد عفونی نمیکنن.... شما باید همون موقع که زخم شد با همین ها ضد عفونی مکردیش و پرهای دور و برش رو میچیدی بعدشم از یکمی آنتی بیوتیک موضعی استفاده میکردی.... توضیحش خیلی مفصله در هر صورت الان که به کارت نمیاد.... قرار بود یک پروژه آموزشی کمک های اولیه تهیه کنیم که نشد ولی یکی از دوستان میخواد روش کار کنه، حتما پیگیر بشید چون مثل این که طوطیت خیلی هم بازیگوشه.... و در ضمن بهتره که حواست بهش باشه تا زخمش سر باز نکنه یا اگر علائم غیر طبیعی دیگه ای دیدی حتما اعلام کنی

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    میدونین چیه الان مفصل(البته خیلی هم مفصل نشد)تعریف میکنم رفتارش چه جوریه
    ببینین من اینو تا حالا 3بار بیشتر نیووردم بیرون چون میترسه و دچار استرس میشه و قهر میکنه
    حالا این هیچی اون روزی که ما اینو خریدیم بیچاره از سایه ی خودشم میترسید و اگر از 2کلومتری قفس بهش نزدیک میشدی پر میزد و میترسید منم چون دفعه ی اولم بود با توجه به مطالبی که خوندم 25 روز صبر کردم اما هیچ فرقی نکرد فقط یه مقدار جزئی ترسش ریخت بعد تصمیم گرفتم یه روش دیگه امتحان کنم(از خودم در آوردم)
    این روشو به این صورت انجام دادم روزی 1ساعت به دفعات(یعنی هر دفعه یک ربع)جلوی قفسش نشستم و همینجوری باهاش صحبت کردم بعد که دیدم از دستم میترسه یه چوب گذاشتم تو قفسش بمونه چون اولش خیلی ازش میترسید ولی بعد 1روز دیگه از چوب نترسید بعد دیگه دستبکار شدم یعنی با چوب غذا دادم بهش اولش اصلا نمیومد ولی بعد عادت کرد بعد 5 روز دیگه ترسش خیلی کم شده بود ازم ولی دستمو میکردم تو بازم میترسید بعد از توی قفس با چوب بهش غذا دادم و بعد با دست و بعد از این موارد هم میزاشت نازش کنم و هیچکاری نمیکرد
    دیگه الان طوری شده که تا زمانی که دستمو زیر پاش نبرم نمیترسه(البته میاد که انگشتمو گاز بگیره)ولی به محض این که دستمو جلوی پاش میگیرم یا گاز میگیره یا فرار میکنه نازشم میام بکنم سریع بر میگرده و گاز میگیره جدیدان ولی به نظرم دست منو به عنوان غذا میبینه چون اگه انگشتمو ببرم جلوش گاز میگیره ولی اگر کل دستمو ببرم جلوش یا فرار میکنه یا چیز دیگه
    ولی میتونم به جرات بگم که از این تجربه ی دوستان فقط 70درصدش به دردم خورده(البته اون مقاله ی وقتی طوطی را به خانه میاورید باید چیکار کنید فقط 40درصدش بدردم خورد اونم مراحل اولیه)
    حالا به نظر شما این روشم درست بوده ؟؟؟ پیشرفتی که کردم ارزششو داشته نسبت به زمانش(حدودا 2ماه)؟
    حالا اسم این طوطی اهلیه یا وحشی یا دستی؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    میدونین چیه الان مفصل(البته خیلی هم مفصل نشد)تعریف میکنم رفتارش چه جوریه
    ببینین من اینو تا حالا 3بار بیشتر نیووردم بیرون چون میترسه و دچار استرس میشه و قهر میکنه
    حالا این هیچی اون روزی که ما اینو خریدیم بیچاره از سایه ی خودشم میترسید و اگر از 2کلومتری قفس بهش نزدیک میشدی پر میزد و میترسید منم چون دفعه ی اولم بود با توجه به مطالبی که خوندم 25 روز صبر کردم اما هیچ فرقی نکرد فقط یه مقدار جزئی ترسش ریخت بعد تصمیم گرفتم یه روش دیگه امتحان کنم(از خودم در آوردم)
    این روشو به این صورت انجام دادم روزی 1ساعت به دفعات(یعنی هر دفعه یک ربع)جلوی قفسش نشستم و همینجوری باهاش صحبت کردم بعد که دیدم از دستم میترسه یه چوب گذاشتم تو قفسش بمونه چون اولش خیلی ازش میترسید ولی بعد 1روز دیگه از چوب نترسید بعد دیگه دستبکار شدم یعنی با چوب غذا دادم بهش اولش اصلا نمیومد ولی بعد عادت کرد بعد 5 روز دیگه ترسش خیلی کم شده بود ازم ولی دستمو میکردم تو بازم میترسید بعد از توی قفس با چوب بهش غذا دادم و بعد با دست و بعد از این موارد هم میزاشت نازش کنم و هیچکاری نمیکرد
    دیگه الان طوری شده که تا زمانی که دستمو زیر پاش نبرم نمیترسه(البته میاد که انگشتمو گاز بگیره)ولی به محض این که دستمو جلوی پاش میگیرم یا گاز میگیره یا فرار میکنه نازشم میام بکنم سریع بر میگرده و گاز میگیره جدیدان ولی به نظرم دست منو به عنوان غذا میبینه چون اگه انگشتمو ببرم جلوش گاز میگیره ولی اگر کل دستمو ببرم جلوش یا فرار میکنه یا چیز دیگه
    ولی میتونم به جرات بگم که از این تجربه ی دوستان فقط 70درصدش به دردم خورده(البته اون مقاله ی وقتی طوطی را به خانه میاورید باید چیکار کنید فقط 40درصدش بدردم خورد اونم مراحل اولیه)
    حالا به نظر شما این روشم درست بوده ؟؟؟ پیشرفتی که کردم ارزششو داشته نسبت به زمانش(حدودا 2ماه)؟
    حالا اسم این طوطی اهلیه یا وحشی یا دستی؟
    ممنون

من دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم گفته بودی طوطیت نابالغه.... اگه بالغه که باید کلا بیخیال همه چیز بشی.... حتی اگر هم نابالغه حواست باشه که آخرش هم یک حیوون خونگی نمیشه فقط رفتارش بهتر میشه.... دیگه فک کنم انقدر اینو گفتم که نیازی به تکرار نیست

اگر از گفته های قبلیت فاکتور بگیریم یکمم از قوه ی تخیل ضمیمه این پستت بکنیم به این نتیجه میرسیم که :وقتی طوطی رو خریدی نه تنها وحشی نبوده بلکه تربیت شده هم بوده!.... مونتها از اون ورش.... یعنی کاملا اشتباه و احتمالا با زور کتک و سیخونک و گشنگی (و یه وقتم دیدی شک الکتریکی) خواستن بهش یه چیزایی یاد بدن و شایدم یاد گرفته (اینجا از قوه تخیل استفاده شد)

فکر میکنم توی همون مقاله ی "وقتی طوطی به خانه میاوریم" گفته شده باشه که مقاله مربوط به طوطی وحشی هست، یعنی جوجه نابالغ دست نخورده (که توسط والدینش بزرگ شده باشه) اگر گفته نشده باشه هم فکر میکنم وقتی لینک دادم خودم به این نکته اشاره کرده باشم.... مثلا جوجه پرورشی که اصلا نیازی به اون 15 روز نداره (البته به اون شکلش نیاز نداره) طوطی شما هم با یک طوطی وحشی فرق میکنه.... برای طوطی وحشی انسان حکم بیگانه رو داره ولی برای طوطی شما، شما حکم دشمن رو داشتی پس نمیشه توقع داشت به همون سرعت تربیت بشه.... بحث سر روشی که باهاش کار میکردی نیست، بحث سر مدت و تکرارشه.... اگر برای یک طوطی وحشی 10 روز نیاز باشه تا بیاد روی دست برای طوطی شما 1 ماه لازمه.... یک ماه باید روزی یه ربع جلوش میشستی نه 5 روز.... البته مثال زدم دیگه وقتی باهش کار کنی خودت عدداش دستت میاد.... نظر من اینه که همه کار هایی که دوستان گفتن و خودتم به ذهنت میرسه رو باید ادامه بدی اما خیلی خیلی بیشتر.... به اون چیزیم که اول گفتم فکر کن.... همه این کار ها رو هم که بکنی آخرش بازم یه خورده بد قلقی میکنه پس اگه توقعت بیشتر از اینه کلا بفروشیش بهتره

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها

من دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم گفته بودی طوطیت نابالغه.... اگه بالغه که باید کلا بیخیال همه چیز بشی.... حتی اگر هم نابالغه حواست باشه که آخرش هم یک حیوون خونگی نمیشه فقط رفتارش بهتر میشه.... دیگه فک کنم انقدر اینو گفتم که نیازی به تکرار نیست

اگر از گفته های قبلیت فاکتور بگیریم یکمم از قوه ی تخیل ضمیمه این پستت بکنیم به این نتیجه میرسیم که :وقتی طوطی رو خریدی نه تنها وحشی نبوده بلکه تربیت شده هم بوده!.... مونتها از اون ورش.... یعنی کاملا اشتباه و احتمالا با زور کتک و سیخونک و گشنگی (و یه وقتم دیدی شک الکتریکی) خواستن بهش یه چیزایی یاد بدن و شایدم یاد گرفته (اینجا از قوه تخیل استفاده شد)

فکر میکنم توی همون مقاله ی "وقتی طوطی به خانه میاوریم" گفته شده باشه که مقاله مربوط به طوطی وحشی هست، یعنی جوجه نابالغ دست نخورده (که توسط والدینش بزرگ شده باشه) اگر گفته نشده باشه هم فکر میکنم وقتی لینک دادم خودم به این نکته اشاره کرده باشم.... مثلا جوجه پرورشی که اصلا نیازی به اون 15 روز نداره (البته به اون شکلش نیاز نداره) طوطی شما هم با یک طوطی وحشی فرق میکنه.... برای طوطی وحشی انسان حکم بیگانه رو داره ولی برای طوطی شما، شما حکم دشمن رو داشتی پس نمیشه توقع داشت به همون سرعت تربیت بشه.... بحث سر روشی که باهاش کار میکردی نیست، بحث سر مدت و تکرارشه.... اگر برای یک طوطی وحشی 10 روز نیاز باشه تا بیاد روی دست برای طوطی شما 1 ماه لازمه.... یک ماه باید روزی یه ربع جلوش میشستی نه 5 روز.... البته مثال زدم دیگه وقتی باهش کار کنی خودت عدداش دستت میاد.... نظر من اینه که همه کار هایی که دوستان گفتن و خودتم به ذهنت میرسه رو باید ادامه بدی اما خیلی خیلی بیشتر.... به اون چیزیم که اول گفتم فکر کن.... همه این کار ها رو هم که بکنی آخرش بازم یه خورده بد قلقی میکنه پس اگه توقعت بیشتر از اینه کلا بفروشیش بهتره

موفق باشید
    فکر کنم با این قوه ی تخیلت موافق باشم چون که وقتی اومده بود تو خونمون سینه و سرش کلان زخم بود و من اینو به عنوان یه طوطی که پرورشیش کنم نگرفتم برا این گرفتم که زندگیشو از اینی که هست بهتر کنم(اگه بتونم) چون اینو مغازه دار به من 10تومن داد(با توجه به این که بدنش زخم بود) و من گرفتمش تا زندگیشو بهتر کنم البته خودمم به نظرم رسیده بود که داره به من به چشم دشمن نگاه میکنه حالا ببنین من منظورتونو درست فهمیدم؟
    مثلا اگه یه طوطی وحشی 10 روزه یاد بگیره بیاد رو دست برای این باید 2 3برابر وقت بزاری درسته؟
    خوب فقط یه چیزی اگه طوطی بالغ پرورشی بگیرم خوبه؟ با توجه به این که امکانات جوجه گوشتی رو ندارم
    یه چیز دیگه یه طوطی پرورشی چند میدن؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    فکر کنم با این قوه ی تخیلت موافق باشم چون که وقتی اومده بود تو خونمون سینه و سرش کلان زخم بود و من اینو به عنوان یه طوطی که پرورشیش کنم نگرفتم برا این گرفتم که زندگیشو از اینی که هست بهتر کنم(اگه بتونم) چون اینو مغازه دار به من 10تومن داد(با توجه به این که بدنش زخم بود) و من گرفتمش تا زندگیشو بهتر کنم البته خودمم به نظرم رسیده بود که داره به من به چشم دشمن نگاه میکنه حالا ببنین من منظورتونو درست فهمیدم؟
    مثلا اگه یه طوطی وحشی 10 روزه یاد بگیره بیاد رو دست برای این باید 2 3برابر وقت بزاری درسته؟
    خوب فقط یه چیزی اگه طوطی بالغ پرورشی بگیرم خوبه؟ با توجه به این که امکانات جوجه گوشتی رو ندارم
    یه چیز دیگه یه طوطی پرورشی چند میدن؟
    ممنون
    بله منظورم همین بود.... پرنده پرورشی هرجورش باشه خوبه فقط بالغ ها دیگه به حرف نمیان برای همین جوجه نابالغ ( یعنی 5 - 6 ماهه ) از همه گزینه ها بهتره.... حالت ایده آلش گوشتیه البته اما بزرگ کردنش غیر ممکنه.... مشکل اینه که نمیتونی پرنده پرورشی پیدا کنی چون کسی که بزرگ کنه دیگه به هیچ قیمت نمیروشه.... باید بگردی دنبال افراد ماهر و جوجه گوشتی بهشون تحویل بدی و جوجه نابالغ 6 - 5 ماهه تحویل بگیری که دو سه برابر قیمتش بیشتر میشه.... قبلا که توضیح دادم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    یه چیزی رو یادم رفت طوطیم جدیدن متوجه شدم که یه ضخم روی سینشه که 2 روز پیش یکم خونی شده بود بعد خیلی هم سفته رو ضخمه باید بتادین بزنم>؟ عفونت داره چیکار کنم؟
    زخم حتی اگر بسیار هم ساده باشه میتونه نشانه شروع یک مشکل بزرگ باشه
    عکسی واضح از محل ضخم مگیرید و در تاپیک مشاوره با دکتر برهانی کیا مطرح کنید

آژیده

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    اینم عکس زخمش البته تاریک بود یکم روشنش کردم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    4895
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

بابت تاخیر عذر میخوام

افرادی که پرورش دستی انجام بدن توی همه شهر ها هستن، معمولا پرنده فروشی اصلی هر شهر یک اتاق تکثیر داره یا با مرکز های بومی که در سطح شهر هستن مرتبطن اما کار این ها برای تکثیر هست نه پرروش.... باید بگردید و از پرنده فروشی های شهرتون سوال کنید تا اگر از همچین افرادی سراغ داشتن بهتون خبر بدن.... من در مشهد سراغ دارم ولی شهر های دیگه رو نه، اگر از دوستان دیگه هم بپرسید فکر بدی نیست

اون چیزی که من از پستتون فهمیدم، جوجه نابالغ (وحشی) هم اصلا به دردتون نمیخوره پس فقط دنبال پرنده پرورشی (یعنی از زمان گوشتی بودن توسط انسان بزرگ شده باشه) بگردید

موفق باشید

سلام دوست عزیز .تو شهر ما کسی به این صورت پیدا نمیشه.شما گفتی تو مشهد میشناسی کسی که پرورش بده میشه شما باهزینه خوده بنده 1 جوجه گوشتی بخرین به اون شخص بدین تا از آب و گل درش بیاره بعد به من ارسال کنید؟ هزینشو هم برآورد کنید همشو براتون پرداخت می کنم.باتشکر...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

چه عجب چشممون به جمال این وودی شما روشن شد.... به نظر میاد با هم خوب کنار میان که.... البته واضح نبود ولی به نظرم دومی ماده بالغه.... اگه میشه یه عکس از چشمش بذارید.... البته هنوزم نظرم همونه که ردش کنید بره چون ممکنه به وودی آسیب بزنه هرچند الان به نظر مظلوم میاد و از وودی کتک میخوره!
    موفق باشید

اینم عکس زخمش البته تاریک بود یکم روشنش کردم
    #####
    #####
    #####
    #####
    سلام

من تخصصی در این زمینه ندارم و حتما در تالار آقای برهانی کیا پست بزنید و کامل هم توضیح بده که چی شده.... البته با یه عکس کیفیت دار

نقل قول نوشته اصلی توسط Heavenly نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز .تو شهر ما کسی به این صورت پیدا نمیشه.شما گفتی تو مشهد میشناسی کسی که پرورش بده میشه شما باهزینه خوده بنده 1 جوجه گوشتی بخرین به اون شخص بدین تا از آب و گل درش بیاره بعد به من ارسال کنید؟ هزینشو هم برآورد کنید همشو براتون پرداخت می کنم.باتشکر...
    سلام

طبق قوانین سایت من نمیتونم اینجا قول همچین کاری رو بدم.... عملا هم کار سختیه.... با پیام خصوصی بیشتر توضیح میدم

صفحه 77 از 529 نخستنخست ... 27585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596127177 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)