صفحه 76 از 529 نخستنخست ... 26575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495126176 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 751 به 760 از 5288
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    4895
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

قبلا هم گفتم، تنها راهش اینه که پرنده از جوجگی توسط انسان تغذیه بشه؛ بنابراین شما الان سه تا راه دارید:

1. موقش که شد برین جوجه گوشتی بگیرید و خودتون بزرگش کنید؛ که خیلی خیلی خیلی خیلی ریسک تلف شدنش زیاده

2. برید همون جوجه گوشتی رو بخرین و بسپاریدش به یک فرد متخصص تا از آب و گل درش بیاره بعد بهتون تحویل بده

3. صبر کنید تا تابستون آینده که وقتی جوجه های گوشتی سال بعد بزرگ شدن برید بگردین یک دونه پرورشی (که توسط انسان بزرگ شده باشه) پیدا کنید که خب هم گرون ترن هم خیلی کم پیدا میشن (چون معمولا کسی که جوجشو خودش بزرگ کنه دیگه به هیچ قیمتی حاضر نیست بفروشدش)

من راه دوم رو بیشتر پیشنهاد میکنم.... دور و بر راه اول نرید که خیلی خیلی خطرناکه.... خیلی

موفق باشید

سلام مرسی از راهنماییت ولی من همچین شخصی نمیشناسم یا آیا همچین شخصی پیدا میشه که این کارو واسه آدم بکنه؟چون خیلی دوس دارم 1 جوجه رو بزرگ کنمو دیگه اذیتی نداشته باشه. خب الان به نطرتون تصمیمه نهایی رو چیکارش کنم؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    چند سوال:
    1:طوطی من چند روزه خیلی بد شده به محض این که دستمو میبرم حمله میکنه به دستم چرا؟
    2:این که میخونه که عادیه درسته؟ولی بعضی موقع ها یه صدای عجیب مثل حرف زدن از خودش در میاره که البته حرف نمیزنه ولی به زبون خودش حرف میزنه آیا میخواد تقلید صدای مارو کنه یا همه ی طوطی ها اینجورین؟
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    چند سوال:
    1:طوطی من چند روزه خیلی بد شده به محض این که دستمو میبرم حمله میکنه به دستم چرا؟
    2:این که میخونه که عادیه درسته؟ولی بعضی موقع ها یه صدای عجیب مثل حرف زدن از خودش در میاره که البته حرف نمیزنه ولی به زبون خودش حرف میزنه آیا میخواد تقلید صدای مارو کنه یا همه ی طوطی ها اینجورین؟
    ممنون
    1-نمیدونم . شاید نشه کاریش کرد . به هر حال باید باهاش تمرین کنید .
    2- بله عادی هست . بستگی به محیط و شخصیت خود طوطی داره . طوطی های وحشی معمولا برای همنوع های خودشون یا پرنده های دیگه به وجد میان و میخونن نه برای انسان . مثلا طوطی من وقتی خودش را توی آینه یا شیشه یا هر جسم براقی میبینه شروع به آواز خوندن میکنه . یا وقتی میره توی طبیعت . یا وقتی بعد از چند روز که نمیارمش از قفس بیرون ، وقتی میاد بیرون آواز میخونه .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    چند سوال:
    ممنون
    این رفتار تو ملنگو های جوان چیز عجیبی نیست و بسیار شایعه
    به مرور درست میشه ... و معمولا به یک شخص فقط اجازه نزدیک شدن و بازی کردن میده

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    این رفتار تو ملنگو های جوان چیز عجیبی نیست و بسیار شایعه
    به مرور درست میشه ... و معمولا به یک شخص فقط اجازه نزدیک شدن و بازی کردن میده
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    1-نمیدونم . شاید نشه کاریش کرد . به هر حال باید باهاش تمرین کنید .
    2- بله عادی هست . بستگی به محیط و شخصیت خود طوطی داره . طوطی های وحشی معمولا برای همنوع های خودشون یا پرنده های دیگه به وجد میان و میخونن نه برای انسان . مثلا طوطی من وقتی خودش را توی آینه یا شیشه یا هر جسم براقی میبینه شروع به آواز خوندن میکنه . یا وقتی میره توی طبیعت . یا وقتی بعد از چند روز که نمیارمش از قفس بیرون ، وقتی میاد بیرون آواز میخونه .
    خیلی ممنون از همتون فقط یه چیز دیگه:
    وقتی دستمو میبرم جلوش گاز میگیره هرروز ببرم 10 15 بار تا بالاخره بیاد رو دستم وایسه؟(اشاره کنم نمیاد رو دست چون دستی نیست و تمرین کردم فقط رو چوب میاد اونم به زور)حالا چیکار کنم بگیرم دستمو جولوش؟البته گازای خیلی وحشتناکی میگیره که گفتنشم درد داره ولی اگه درست شه تحمل میکنم
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    ببخشید یه سوال دیگه این طوطی ترسوی من نه میتونم بیارمش بیرون نه میتونم بزارم بمونه پس چیکار کنم کمککککک
    آخه نگاه کنین وقتی میارمش بیرون از همه چیز که اطرافشه میترسه حالا اون هیچی وقتی بگیریش بکنیش تو قفس هم استرس میگیره و 1 یا 2 روز قهر میکنه باهام تو بزارم هم که میگین چون غول و زنجیره نه میاد رو دست نه میشه دستیش کرد پس چیکار کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط Heavenly نمایش پست ها
    سلام مرسی از راهنماییت ولی من همچین شخصی نمیشناسم یا آیا همچین شخصی پیدا میشه که این کارو واسه آدم بکنه؟چون خیلی دوس دارم 1 جوجه رو بزرگ کنمو دیگه اذیتی نداشته باشه. خب الان به نطرتون تصمیمه نهایی رو چیکارش کنم؟
    سلام

بابت تاخیر عذر میخوام

افرادی که پرورش دستی انجام بدن توی همه شهر ها هستن، معمولا پرنده فروشی اصلی هر شهر یک اتاق تکثیر داره یا با مرکز های بومی که در سطح شهر هستن مرتبطن اما کار این ها برای تکثیر هست نه پرروش.... باید بگردید و از پرنده فروشی های شهرتون سوال کنید تا اگر از همچین افرادی سراغ داشتن بهتون خبر بدن.... من در مشهد سراغ دارم ولی شهر های دیگه رو نه، اگر از دوستان دیگه هم بپرسید فکر بدی نیست

اون چیزی که من از پستتون فهمیدم، جوجه نابالغ (وحشی) هم اصلا به دردتون نمیخوره پس فقط دنبال پرنده پرورشی (یعنی از زمان گوشتی بودن توسط انسان بزرگ شده باشه) بگردید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    ببخشید یه سوال دیگه این طوطی ترسوی من نه میتونم بیارمش بیرون نه میتونم بزارم بمونه پس چیکار کنم کمککککک
    آخه نگاه کنین وقتی میارمش بیرون از همه چیز که اطرافشه میترسه حالا اون هیچی وقتی بگیریش بکنیش تو قفس هم استرس میگیره و 1 یا 2 روز قهر میکنه باهام تو بزارم هم که میگین چون غول و زنجیره نه میاد رو دست نه میشه دستیش کرد پس چیکار کنم
    سلام دوست من .
    تا اونجایی که من میدونم تا حد امکان نباید طوطی را بگیرید (به زور بگیرید) . قبلا شیکرا در مورد بیرون آوردن از قفس به من یه توضیحاتی دادن که منم به شما میگم .
    اول اینکه باید بیرون آوردن در ساعات انتهای روز باشه و به زمان خوابش نزدیک باشه (هیچ وقت علتش را نپرسیدم) .
    بعد اینکه وقتی اومد بیرون یه مدت زمانی( بستگی به اینکه چقدر طول میکشه تا طوطی گرسنه بشه) بهش غذا ندید تا وقتی غذا را گذاشتید توی قفس به هوای غذا خودش بره داخل (نه اینکه به زور بگیرید بکنیدش توی قفس . همین که به هوای غذا بره داخل باعث میشه که به این موضوع شرطی بشه . و هم اینکه قفس براش جذاب تر بشه ( اینکه قفس منبع غذاست) . ممکنه اگر به این کار نظم بدید و سر ساعت معین انجامش بدید بعد از مدتی خودش سر ساعت بره داخل قفس . یا مثلا هر وقت گرسنه شد بره داخل قفس .
    بعد هم که کاور را روش بکشید و بهش شب بخیر بگید . خود این هم باعث میشه که بعد از چند وقت زمانی که گفتید شب بخیر خودش بره توی قفس . ( البته من خودم از این مورد جواب نگرفتم فقط نقلش میکنم) .

طبیعیه که برای حفظ جونش از هر چیز کوچیکی بترسه . شما باید از زمانی که داخل قفس هست با دست غذا دادن را تمرین کنید تا زمانی که دستتون را میبرید سمتش احتمال بده که ممکنه داخلش غذا باشه . اینطوری فرار نمیکنه و کنجکاو میشه که دستتون را تست کنه (به شرطی که گرسنه باشه) .

میگن پرهاش هم باید کوتاه بشه تا نتونه برای فرار از چیزی که دوست نداره پرواز کنه . این باعث میشه اعتماد به نفس کم بشه و به شما اعتماد کنه .

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    خیلی ممنون از جوابتون ولی جا داره اینجا چندموردو ذکر کنم:
    1:اصلا وقتی از قفس میاد بیرون(اجازه میدم خودش بیاد) موهلت نمیده که آشنا شه با محیط هی بال میزنه از اینور به اونور بالاش هم کوتاهه ولی میتونه مستقیم بره مثل ماشین
    2:من هرروز بهش با دست غذا میدم و اصلا ازم نمیترسه و در این مورد بهم اطمینان داره و زمانی که انگشتمو ببرم(چه گشنه باشه چه نباشه) میاد سریع که دستمو گاز بگیره(امتحان کردم و گازی گرفت که دستم جر خورد ماشالاه گاز بگیرش خوبه)پس فکر میکنه غذاست ولی وقتی دستمو میبرم هی گاز میگیره و با نوکش هول میده دستمو یا گاهی که کم بیاره میپره اونور
    حالا چیکار کنم تازه یه چیزه دیگه قبلا (حالا به هر دلیلی) نازش میکردم برنمیگشت ولی الان دستمو میبرم تو سریع میاد طرفش
    3:

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    یه چیزی رو یادم رفت طوطیم جدیدن متوجه شدم که یه ضخم روی سینشه که 2 روز پیش یکم خونی شده بود بعد خیلی هم سفته رو ضخمه باید بتادین بزنم>؟ عفونت داره چیکار کنم؟

صفحه 76 از 529 نخستنخست ... 26575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495126176 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)