صفحه 7 از 529 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657107507 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 5288
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق63 نمایش پست ها
    سلام.من یه چندروزی نبودم.......اومدم بگمwoodyجون چه کارایی یاد گرفته.....
    دو روزه که صدا میکنه....وقتی صداش میکنم...بهش میگم عزیزم سر و صدا میکنه....خیلی رشدش سریعه....فقط پرهای زیر بالش در نیومده....حتی خط دور گردنش هم خیلی کمرنگه و پیداست....براش یه نردبان خریدم که باهاش بازی میکنه......سه روزه که بهش سیب و توت فرنگی هم میدم...البته سرلاک هم میدم ولی کمتر....حالش خیلی خوبه و خیلی باهوش و زرنگه..............وقتی میرم بیرون تو ماشین تمام مدت رو فرمون میشینه با اینکه کوچولو هست ولی خیلی خوب تعادلش رو حفظ میکنه...........
    سلام
    خیلی خوبه که جوجه تون یه این خوبی داره پیشرفت میکنه چند تا نکته هست که باید رعایت کنید
    یادمه گفتید جوجه شما 28 روزش هست ... در این سن نباید جوجه را ببرید از خانه ببرید بیرون .... اینکه میذاریدش روی فرمان ماشین ... زیادکار درستی نیست جوجه باید در یک محیط امن و آرام بزرگ و تربیت بشه .. :smile (204):
    شما گفته بودی که طوطی شما 28 روزشه ... :smile (248):.... میشه لطف کنی یک عکس از این جوجوی خوشگل بذاری ... که بشه دقیق تر راهنماییت کرد ؟

سلام...من بهش سرلاک گندم و میوه با شیر میدم............
    دادن سرلاک و شیر به طوطی کار زیاد درستی نیست فکر کنم لینک خوراکی مجاز برای طوطی های گوشتی را براتون گذاشته بودم سعی کنید با تغذیه سالم بزرگش کنید ... شیر هم برای طوطی ضرر داره :smile (259):

طوطیه منم چشم چپشو هی می بنده.:smile (129):...فکر کنم طبیعیه.....نکنه اعتصاب کردن طوطیا..؟
    جوجه طوطی ها در این سنن خیلی حساس هستند مراقب باشید اگر این علائم بیشتر شد حتما بگید گاهی موقع خوابیدن چشمهاشون را می بندند اما اگر این علائم همراه با کز کردن،پف کردن ، چرت زدن بیش از حد ، نفس نفس زدن ، تغییر حالت مدفوع همراه باشه نشانه خوبی نیست ... اگر این کار را دائم انجام نمیده شاید جای نگرانی نباشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    سلام و با تشکر از shikra عزیز .
    روشی که برای میوه دادن به طوطی بهم یاد دادید جواب داد . الان هم سیب میخوره ، هم خیار و هویج و کیوی و هندوانه و خلاصه تقریبا هرچی صبح براش میزارم تا عصر یکم تبرک میکنه .

عصر هم میارمش بیرون . میره روی قفس . تخمه میزام روی دست چپم و دست راستم را بین اون و قفس قرار میدم . یک پاش را میزاره روی دست راستم و دراز میشه تخمه ها رو بر میداره . خیلی قشنگه .:smile (144):

فقط نمیدونم من زیادی حساس شدم . تازگی ها چشم چپش را زیادی میبنده . مثلا وقتی داره تخمه میشکنه چشم چپش را میبنده و یا حتی در حالت عادی که روی چوب ایستاده چشم چپش را زیاد میبنده . چشم راستش بازه . فکر کنم قبلا اینطوری نبود . اگه بود من متوجه میشدم . می دونید این چه رسمیه ؟؟؟

بعد میخواستم بدونم برای اهلی شدن کاملش همینطور ادامه بدم خوبه ؟ یا باید کار خاص دیگه ای انجام بدم . منظورم اینه که با گذشت زمان بهم عادت میکنه ؟ مثلا بعد از چند ماه دیگه وحشی بازی را کنار میذاره ؟

اسم ملنگو خوشگل من سالار هست .
    سلام
    خوشحالم که این قدر خوب پیشرفت کرده ... امیدوارم روز به روز بهتر و بهتر بشه
    در مورد اینکه میگی چشماش را می بنده :
    اگر می تونی یک عکش ازش بذار.... از اون چشمش که می بنده ... گاهی اوقات دیدم طوطی ها این کار را انجام میدن .. حتی موقع خوردن یک چشمشون را می بندند ... آیا علائم دیگه ای نداره ؟ التهابی،*ترشحی ، یا هر چیزی که کمی غیر عادی باشه ؟ شاید بهتر باشه که عکس و سوالت را در بخش دامپزشکی مطرح کنی

در مورد اهلی شدنش : فعلا همینطور ادامه بده بذار حسابی بهت عادت کنه ... آیا هر وقت که بخوای با علاقه میاد روی دستت؟
    در بخش آموزش طوطی سانان یک لینکی هست در مورد روی دست آمدن ... در این لینک یک کلیپ وجود داره که یاد میده چه طوریه طوطی را بیاریم روی دست
    یک سر به اون بخش بزن... اصلا اگر می تونی تمام آموزشها را بخوان اینطوری دید بهتری درمورد تربیت کردن طوطی پیدا می کنی
    باید سعی کنی با جایزه دادن تشویقش کنی در بخش آموزش در موردش توضیح داده شده ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    سلام ممنون از راهنماییتون.من شیر نمیدم بهش...اسم سرلاکش گندم و میوه با شیر هستش...........هیچ علائمی نداره..................چشمشم گاه یوقتا می بنده............جوجم خیلی رشدش زیاده ........تو یک هفته خیلی بزرگتر شده.......برام عجیبه

در مورد آرامشش اینو بگم که فکر کنم بیش فعالی داره........چون همش دوست داره بازی کنه دو روزه که با در خودکارام بازی میکنه.البته من همش باهاش کلنجار میرم......امروز باهاش حرف میزدم همش از خودش صدا در می اورد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    خوشحالم که این قدر خوب پیشرفت کرده ... امیدوارم روز به روز بهتر و بهتر بشه
    در مورد اینکه میگی چشماش را می بنده :
    اگر می تونی یک عکش ازش بذار.... از اون چشمش که می بنده ... گاهی اوقات دیدم طوطی ها این کار را انجام میدن .. حتی موقع خوردن یک چشمشون را می بندند ... آیا علائم دیگه ای نداره ؟ التهابی،*ترشحی ، یا هر چیزی که کمی غیر عادی باشه ؟ شاید بهتر باشه که عکس و سوالت را در بخش دامپزشکی مطرح کنی

در مورد اهلی شدنش : فعلا همینطور ادامه بده بذار حسابی بهت عادت کنه ... آیا هر وقت که بخوای با علاقه میاد روی دستت؟
    در بخش آموزش طوطی سانان یک لینکی هست در مورد روی دست آمدن ... در این لینک یک کلیپ وجود داره که یاد میده چه طوریه طوطی را بیاریم روی دست
    یک سر به اون بخش بزن... اصلا اگر می تونی تمام آموزشها را بخوان اینطوری دید بهتری درمورد تربیت کردن طوطی پیدا می کنی
    باید سعی کنی با جایزه دادن تشویقش کنی در بخش آموزش در موردش توضیح داده شده ...
    چقدر خوبه که شما ها هستید . آدمو دلگرم میکنید .
    نه هیچ علامت دیگه ای نداره . 3 روز پیش یه سری تخمه هندوانه براش کنار گذاشته بودم که بهش دادم . چند تا مونده بود بو کردم دیدم یکم بوی بد میده (تخمه ها) . از صبح مونده بود ولی فکر کنم خراب شده بود . صبح روز بعدش دیدم ته قفسش انگار اسهال داشته . مدفوع های بزرگ و آبکی ریخته بود که تا حالا ندیده بودم . گفتم اگه تا عصر از این خراب کاری ها کرد میبرمش دکتر ولی دیگه تکرار نشد . مدفوعش کاملا عادی شد . ولی من از اونروز دیگه خیلی حساس شدم . تنها مورد مشکوکش همین چشم چپشه . شاید قبلا هم اینطوری بود ولی من چون زمینه دارم خیلی نگرانم !!

نه هنوز به میل خودش نمیاد اصلا نمیاد روی دست که . با کلی احتیاط و نگاه کردن به اینطرف و اونطرف وقتی دستم خشک شد یه پاش را میذاره روی دستم و خودش را دراز میکنه (به طوری که سینه اش میخابه رو دستم ) و تخمه را بر میداره . ولی توی قفس که هست وقتی گرسنه باشه از دور که تخمه را میارم دستم را تعقیب میکنه و سریع میاد میگیره . نسبت به اولش خیلی خیلی بهتر شده :28:. ولی هنوز وقتی سیر باشه از دست فرار میکنه . اصلا میری طرف قفس میپره سمت دیوار . بیشتر منو شبیه به تخمه میبینه . هر وقت گرسنه هست میاد طرفم .:71:

راستی اگه بخوام ببرمش چکاب کجا باید برم (تو تهران) . یه سوالم قبلا پرسیدم جواب ندادید . بخواهیم بریم مسافرت اشکال نداره با همین قفس ببریمش یا باید قفس دیگه ای داشته باشه .

بازم خیلی خیلی ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام ممنون از راهنماییتون.من شیر نمیدم بهش...اسم سرلاکش گندم و میوه با شیر هستش...........هیچ علائمی نداره..................چشمشم گاه یوقتا می بنده............جوجم خیلی رشدش زیاده ........تو یک هفته خیلی بزرگتر شده.......برام عجیبه

در مورد آرامشش اینو بگم که فکر کنم بیش فعالی داره........چون همش دوست داره بازی کنه دو روزه که با در خودکارام بازی میکنه.البته من همش باهاش کلنجار میرم......امروز باهاش حرف میزدم همش از خودش صدا در می اورد
    سلام
    شقایق جان فرقی نمیکنه که شیر چه جور شیری باشه ... شیر داخل سرلاک هم برای طوطی خوب نیست حتی اگر الان هم مشکل پیدا نکنه در دراز مدت از عمرش کم می کنه ... لطفا یک عکس از طوطیت بذار خیلی دلم میخواد بدونم که طوطی شما در چه مرحله ای از رشد هست .... ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    چقدر خوبه که شما ها هستید . آدمو دلگرم میکنید .
    نه هیچ علامت دیگه ای نداره . 3 روز پیش یه سری تخمه هندوانه براش کنار گذاشته بودم که بهش دادم . چند تا مونده بود بو کردم دیدم یکم بوی بد میده (تخمه ها) . از صبح مونده بود ولی فکر کنم خراب شده بود . صبح روز بعدش دیدم ته قفسش انگار اسهال داشته . مدفوع های بزرگ و آبکی ریخته بود که تا حالا ندیده بودم . گفتم اگه تا عصر از این خراب کاری ها کرد میبرمش دکتر ولی دیگه تکرار نشد . مدفوعش کاملا عادی شد . ولی من از اونروز دیگه خیلی حساس شدم . تنها مورد مشکوکش همین چشم چپشه . شاید قبلا هم اینطوری بود ولی من چون زمینه دارم خیلی نگرانم !!

نه هنوز به میل خودش نمیاد اصلا نمیاد روی دست که . با کلی احتیاط و نگاه کردن به اینطرف و اونطرف وقتی دستم خشک شد یه پاش را میذاره روی دستم و خودش را دراز میکنه (به طوری که سینه اش میخابه رو دستم ) و تخمه را بر میداره . ولی توی قفس که هست وقتی گرسنه باشه از دور که تخمه را میارم دستم را تعقیب میکنه و سریع میاد میگیره . نسبت به اولش خیلی خیلی بهتر شده :28:. ولی هنوز وقتی سیر باشه از دست فرار میکنه . اصلا میری طرف قفس میپره سمت دیوار . بیشتر منو شبیه به تخمه میبینه . هر وقت گرسنه هست میاد طرفم .:71:

راستی اگه بخوام ببرمش چکاب کجا باید برم (تو تهران) . یه سوالم قبلا پرسیدم جواب ندادید . بخواهیم بریم مسافرت اشکال نداره با همین قفس ببریمش یا باید قفس دیگه ای داشته باشه .

بازم خیلی خیلی ممنون
    سلام
    به هر حال من پیشنهاد می کنم تمام این اتفاقاتی که میگی را در بخش دامپزشکی از دکتر برهانی کیا بپرسی یعنی این ماجرای اسهال شدن و این حرفها را ... تا اونجا که من می دونم تخم هندوانه نمی تونه باعث اسهال بشه
    خب اینکه فرار میکنه طبیعی است ... باید بیشتر باهاش تمرین کنید فعلا همین تمرین خوراکی دادن با دست را ادامه بدهید
    یک کار دیگه اینکه یک دستتون تخمه را بگیرید و دست دیگه را جلوش مانع کنید که برای گرفتن تخمه مجبور بشه بیاد روی دستتون کلیپ آموزشی اش توی بخش آموزش هست
    اشکال نداره با همین قفس ببریش یک کاور بکش روی قفس که هیجانزده نشه ... ولی کلا مسافرت کردن در این مرحله از تربیت برای طوطی خوب نیست مگر اینکه چاره ای نداشته باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    پس بهش چه سرلاکی بدم...فروشنده گفت منم دادم بهش...................چشم عکس میزارم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    پس بهش چه سرلاکی بدم...فروشنده گفت منم دادم بهش...................چشم عکس میزارم
    سلام
    شقایق جان شما اول ازش عکس بذار ... تا من ببینم طوطی شما وضعیت رشدش چه طوره چون طوطی 28 روزه یا 40 روزه هنوز پر درنیاورده ولی شما گفتی یک طوق کم رنگ داره .... در مورد اینکه چه خوراکی باید بهش بدهید قبلا براتون لینک گذاشتم ... ولی الان تا عکسش را نبینم نمی تونم راهنماییت کنم :smile (66):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    woodyجونم سرما خورده ...چی کار کنم:smile (227):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    woodyجونم سرما خورده ...چی کار کنم:smile (227):
    سلام
    طوطی ها در این سن خیلی حساس هستند من لینک نحوه نگهداری از جوجه گوشتی را براتون گذاشتم .... شما حتی گفتی که می بریش بیرون و میذاریش روی فرمان ماشین ... جوجه ها خیلی حساس هستند ... حالا هم اگر مطئنی که سرماخورده .... باید محل نگهداریش را گرم نگهداری اگر بعد از بیست و چهار ساعت به حالت عادی بر نگشت ببرش دکتر ... امیدوارم اتفاق بدی براش نیفته ...

صفحه 7 از 529 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657107507 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)